^

בריאות

A
A
A

שריפה וגירוד בשופכה לאחר השתנה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בין הסימפטומים, הביטוי של מי נמצא באזור של איברים גניטו השתן באזור anogenital, שריפת לאחר שתן הוא ציין הרבה יותר קרובות מאשר תחושות לא נעימות אחרות, באופן טבעי, גורם חרדה. וזה מוצדק לחלוטין, שכן זה סימפטום יש הרבה סיבות רציניות מאוד.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם לשריפה לאחר מתן שתן

הגורמים הספציפיים לשריפה לאחר מתן שתן מתגלים אצל אורולוגים חולים, ונרולוגים וגניקולוגים.

אמנם כמעט מחצית ממקרי הדבקה עם trachomatis כלמידיה (המועברות במגע מיני)  כלמידיה ואברי מין  נוטה זרימה סמויה, אך עם ההיחלשות של חסינות שריפת סימפטומים לאחר מתן שתן במהלך miktsii ניתן להבחין בנשים (במהלך הפיתוח של דלקת נרתיק כלמידיה), וגברים - להביס זיהום של השופכה, שאובחנו בצורה של  דלקת השתן כלמידיאלי. במקביל לא יכול רק צריבה וכאב בעת מתן שתן, המשפיע על איברי מין ועל איברי המין הפנימיים, אלא גם להדגיש את האופי השונה, כולל הריח המגעיל.

אם אישה מרגישה גרד צריבה בנרתיק לאחר מתן שתן או מגע מיני, זה עשוי להיות קשור עם דלקת, בפתוגנזה של אשר נגרמת על ידי תגובה להביס אפיתל cervico-נרתיקית על ידי חיידקים Gardnerella vaginalis (עם פיתוח של וגינוזיס חיידקי או וגינוזיס חיידקי) או החד-תאיות Trichomonas vaginalis, עם גילוי של אשר מאובחנת עם trichomoniasis. יתר על כן, שריפת השופכה לאחר מתן שתן עלולה ואברי מין mycoplasmosis, אשר מפעיל הוא hominis Mycoplasma ו genitalium Mycoplasma.

שריפת לאחר קיכלי ההשתנה, אשר הרופאים מכנים קנדידה vulvovaginal או פטרת נרתיקית, היא תוצאה של קולוניזציה רירית הנרתיק על ידי שמרים קנדידה אלביקנס.

גירוד באזור איברי המין, הצריבה החזקה בעת ריקון השלפוחית לאחר השתנה (עם רצונות הכרחיים תכופים) - הסימנים הראשונים  של דלקת שלפוחית שתן חוזר חריפה וכרונית אצל נשים, אשר מעורב בפיתוח של חומרים מזהמים כגון כגון Escherichia coli, Klebsiella, פרוטאוס, סטפילוקוקוס.

אם חולה הוא בין גילי 35-40 שנים ואי נוחות מבוגרת, לחץ או כאב חוזר ונשנה בשלפוחית, אגן צריבה בבטן תחתונה בשלפוחית לאחר ההשתנה נוטה יותר להצביע על הנוכחות של ציסטיטיס אינטרסטיציאלית. האטיולוגיה והפתוגנזה של מחלה אורולוגית זו עדיין אינן ידועות, ובין מספר גרסאות נבחנת האפשרות לאופי האוטואימוני של התהליך הדלקתי.

במקרים מסוימים, תחושת צריבה בעת מתן שתן ותחושת צריבה לאחר מתן שתן בבוקר אינם קשורים לזיהום עם חומציות גבוהה של שתן (pH <5,5-6), אשר עשוי להיות עודף של בשר בתזונה ומחלות של המטבוליזם purine. בתורו, זה מוביל לעלייה חומצת שתן ו  diathesis urate ב . אגב, את השתן בפתולוגיה זה עם ריח חריף וכהה יותר, ואת סיבוך הוא היווצרות של אבנים בשלפוחית השתן -  urolithiasis, ביניהם הסימפטומים מופיעים גם גירוד וצריבה במתן שתן לאחר.

כמו כן סיבת הסימפטום הזה יכול להיות מכוסה בשתן חומצי מדי בזמן בחמצת - ב קטונים בשתן אופייני לחולים עם סוכרת ללא פיצוי (סוג I) והתמכרות לאלכוהול. במקרה האחרון, עלולה להיות תחושה של צריבה בעת השתנה לאחר שתיית בירה ומשקאות אלכוהוליים אחרים שיכורים בכמויות גדולות ביום הקודם. סוכרת סוג II בשל נוכחותם של סוכר רירית השופכה שתן מאבד לחות והופך יותר רגישים חומצת שתן גורמת אפיתל השופכה גירוי.

לעיתים קרובות ישנם תלונות של צריבה בעת מתן שתן לאחר אנטיביוטיקה נלקחה יותר מ 7-10 ימים, וכי הרופאים להסביר את דיכוי antimicrobials לחייב החיידקים (למשל, Lactobacilllus) של תעלת צוואר הרחם, הנרתיק לשופכה דיסטלי.

trusted-source[4]

גורמי סיכון

באופן עקרוני, גורמי הסיכון העיקריים להופעת גירוד ושריפה במהלך ואחרי התרוקנות של שלפוחית השתן נקראו לעיל, וזהו:

 • זיהומים המועברים במגע מיני;
 • קנדידיאזיס של מערכת גניטורינארית;
 • אבנים בשלפוחית השתן;
 • בעיות של הטבע האנדוקריני, כולל סוכרת;
 • טיפול ארוך טווח באנטיביוטיקה.

ישנם גם גורמים שיוצרים תנאים לביטוי סימפטום זה אצל נשים (הריון, לידה, גיל המעבר) וגברים (מצב בלוטת הערמונית).

שריפה לאחר השתנה בנשים

כמו כן זיהומים הקשורים מחלות מין, ועל פטרת נרתיקית רגיל בנשים הבוערות אל הנרתיק לאחר מתן שתן יכולים להתרחש בשל מיקוד או לפזר תהליכים דלקתיים נספחים, או ברירית הרחם (האנדומטריום).

והכאב במהלך קיום יחסי מין צריבה של השפות לאחר גינקולוגי השתנה הקשורים לגורמים כמו באותו קנדידה, כלמידיה, או וגינוזיס חיידקים, כמו גם עם אלרגיה להיגיינה אישית וולוודיניה - דלקת כרונית המשפיעה על קצות עצבים של הפות מרוכזת תחת נכנסת לנרתיק, מתפשטת בהדרגה לאזור של כל איברי המין. ישנם מומחים בנפרד מבודדים דלקת מבוא עריה - פרוזדור דלקת, אשר בא לידי ביטוי על ידי נפיחות ואדמומיות סביב פתיחת השופכה, במשייכות אַגמִימִי ותעלות הפרשה גדולות (Bartholin) בלוטות שיווי משקל.

Dispaureniya וצריבה במהלך הנשים השתנה לאחר יחסי מין - בעיה לאחר גיל המעבר, בפתוגנזה של המוסברת שינויים אטרופית אפיתל הרירית בנרתיק (בשל הפחתת סינתזה של אסטרוגן) ו  dysbacteriosis נרתיקית במהלך גיל המעבר.

שריפת הפריניום לאחר השתנה במקרים רבים היא תוצאה של גירוי בעור במגע עם שתן. לעתים קרובות, בגלל החשיפה המתמדת שתן (במיוחד אם יש בריחה בטפטוף שלה במהלך תרגיל, שיעול, התעטשות או היחלשות של שלפוחית detrusor אצל הקשישים) ולחות באזור המפשעה עלול לשנות את ה- pH של העור, ולשבש את מחסום ההגנה הטבעי - הופעת סימפטומים דרמטיטיס ואת ההתקשרות של staphylococcal או זיהום פטרייתי.

שריפת לאחר מתן שתן במהלך ההריון יכול להיות בגלל אותה זיהומים (trichomoniasis או וגינוזיס חיידקי), רק במהלך ההריון הגוף הנשי הוא יותר לזיהומים ואברי המין. לפיכך, הנטייה המסומנת להתפתחות פטרת בנרתיק אצל נשים הרות בשליש האחרון של הריון (כאשר קיימת דליפה של כמויות קטנות של שתן כאשר לחץ של הרחם על השלפוחית, ומתח מתמיד של שרירי רצפת אגן).

תחושות כואבות ותחושת צריבה בעת השתנה לאחר הלידה נרשמות כאשר האישה בעבודת יד הייתה חתומה (במפשעה ו / או בנרתיק), והשתן עליהן מוביל לגירוי ולבעירה מקומית.

ברוב המקרים, שריפה עם השתנה לאחר ניתוח קיסרי קשורה צנתור של שלפוחית השתן.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

שריפה לאחר מתן שתן אצל גברים

שריפת של הראש לאחר השתנה, ואת ההופעה בשעה rezey miktsiyah עשוי להיות סימן של כל מחלות זיהומיות, המועברות במגע מיני, כולל זיבה, המתפתחת עקב זיהום Neisseria gonorrhoeae ומוביל השופכה זיבה.

אותן סיבות - עם פגיעה בשלפוחית השתן ובשופכה - נגרמות על ידי שריפה והשתנה לאחר קיום יחסי מין אצל גברים.

אבל הכאב במפשעה ושרפת הערמונית לאחר השתנה אצל רוב הגברים קשורים עם סימנים של prostatitis ו  diffuse שינויים בבלוטה הערמונית.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

השלכות וסיבוכים

בין הסיבוכים של דלקת של שלפוחית השתן נקרא לעתים קרובות מסוכן עבור מצב של הכליות, pyelonephritis, כמו גם זיהום בדם ופיתוח של אלח דם.

זיהומים חוזרים בדרכי השתן אצל מבוגרים מסוימים עלולים לגרום להצטלקות כלייתיות, אשר לאורך זמן יכולות להוביל ליתר לחץ דם בכליות ולאי ספיקת כליות.

אצל נשים הרות, זיהומים בדרכי השתן מהווים סיכון רציני לא רק לבריאותה של האם, אלא גם לילד.

ההשלכות של זיהומים המועברים במגע מיני כוללות פתולוגיות הריון, לידת תינוקות לא בריאים, לידה מוקדמת או הפרעה מלאה לתפקוד הרבייה. אגב, הערמונית אצל גברים יכולה גם להיות תוצאה של זיהומים אלה.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

אבחון שריפה לאחר מתן שתן

כדי לזהות את הגורם לשריפה לאחר מתן שתן, נדרשות בדיקות:

 • ניתוח קליני כללי של שתן;
 • אנליזה ביוכימית של שתן עם קביעת pH ומלחים (urate, oxalate ופוספט);
 • ניתוח שתן יומי;
 • בדיקת דם כללית וביוכימית;
 • בדיקת דם לתכולת הסוכר;
 • IFA נסיגה לאחור נוגדנים;
 • PCR- ניתוח של דם (או שתן) לזיהוי DNA של חיידקים פתוגניים;
 • מריחה (זריעה) מהנרתיק למיקרופלורה ולמחלות מין (אצל גברים - גירוד משופכה).

מידע נוסף -  בדיקת הפרשות בנרתיק

האבחון האינסטרומנטלי כולל בדיקת אולטרסאונד של שלפוחית השתן ודרכי השתן.

בהתחשב בנתוני מחקרי המעבדה ותוצאות ההדמיה, נערכת האבחנה הדיפרנציאלית עם הגדרת האבחנה המרכזית, שעל פיה נקבע הטיפול.

trusted-source[22], [23], [24]

טיפול בשריפה לאחר מתן שתן

בכל מקרה, הטיפול בשריפה לאחר השתנה מופנה לסיבת התרחשותו.

אם החומציות הגבוהה של שתן מוקצה, למשל, אשלגן ציטרט או blemaren, הדלקת של שלפוחית הדגש היא על סמים נגד חיידקים גורמת לו -  ציסטיטיס האנטיביוטיקה

על איך לטפל כראוי דלקת של שלפוחית השתן, לקרוא את החומרים המיוחדים -  טיפול של דלקת שלפוחית השתן  ו supposititories נגד דלקת שלפוחית השתן 

טיפול אנטי-מיקרוביאלי משמש גם לזיהומים המועברים במגע מיני. אילו תרופות משמשות לזיהום עם gonococci מפורטים במאמר -  טיפול בזיבה

תכופים  intravaginal סמים (suppositories) משמשים  לטיפול קיכלי וזיהומים אחרים, לקבלת מידע נוסף, ראה -

טיפול אלטרנטיבי

טיפול הפופולרי שתן כרוך אמבטיה חמה נייח בינוני עם decoctions של עשבי תיבול (פרחי קמומיל ו ציפורני חתול, ברצף דשא קרציות, תלתן Hypericum; אלון גזע ועלים חמוציות). משך הליך כזה לא יעלה על 10-15 דקות.

טיפול עם עשבי תיבול כולל בליעה של חליטות משתן, מוכן מן הקרקע חלק החזה horsetail, bearberry, sporicha (ציפור הרים). זה עוזר בדלקת של חמוציות בדרכי השתן - בצורה של mors, כלומר, דילול עם מיץ מים, אשר מומלץ לקחת פעמיים ביום עבור 150 מ"ל.

ובמקרה של קיכלי (vulvovaginitis candidal) מיושם שטיפה וגינלית (שטיפות) broths של אותו דשא, פתרון חיטוי חלש (מי חמצן, FRC) פתרון סודה (כפית וחצי כוס מים).

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

מניעה

קודם כל, מניעה נוגעת לזיהומים בהם גבר ואישה כאחד יכולים להידבק במהלך יחסי מין לא מוגנים, קרא עוד -  שיטות מניעה של מחלות מין

נשים אשר מעת לעת לעבור בדיקות גינקולוגיות להתייעץ עם רופא אם יש להם בעיות עם מערכת genitourinary נוטים יותר להישאר בריאים.  

תחזית

ברור שהפרוגנוזה יכולה להיות חיובית רק בטיפול במחלות הגורמות לשריפה לאחר מתן שתן. היעדר טיפול או חוסר תאימות עם הפתולוגיה הקיימת מובילה לדלקת כרונית ולהידרדרות חדה במצב הכללי.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.