^

שיטות למניעת STI / HIV

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מניעה ושליטה על מחלות מין מתבססת על חמישה מושגים עיקריים: ראשית, חינוך אנשים הנמצאים בסיכון למניעת מחלות מין. שנית, זיהוי של אנשים נגועים אסימפטומטית או אלה שיש להם תסמינים של STD, אבל סביר להניח לא יבקש עזרה רפואית ממוסד רפואי; שלישית, האבחון היעיל וטיפול של אנשים נגועים; רביעית, בדיקה, טיפול וייעוץ של שותפים מיניים של אנשים עם מחלות מין; חמישית, מתן חיסון מונע לאנשים בסיכון. למרות שהנייר מתמקד במניעה משנית, כלומר, ההיבטים הקליניים של בקרת STD, הדרך העיקרית למניעת מחלות מין היא לשנות את ההתנהגות המינית של המטופלים. יתר על כן, מאז שליטה STD מקטין את ההסתברות של העברת זיהום לשותף, תוצאה של צעדים למניעת הידבקות של אנשים היא מניעת שכיחות של החברה כולה.

רופאים ואנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות ממלאים תפקיד חשוב במניעת מחלות מין. בנוסף, על ידי טיפול בחולים עם מחלות מין שנגרמו על ידי חיידקים או פרוטוזואה על מנת להפריע עוד מעבר של זיהום, הרופאים מסוגלים לספק חינוך וייעוץ לחולים להשתתף בהשתתפות וטיפול של בני זוג מינית נגועים. יכולתו של עובד רפואי לאסוף אנמנזה מדויקת של חיי המין של המטופל חשובה ביותר בביצוע עבודה מונעת. המלצות בנושא זה ניתנות בפרק על "מיניות ובריאות פוריות" במדריך "טכנולוגיה של אמצעי מניעה". הגדרת אבחון מדויק והגשת מידע בזמן על כך על ידי הרופאים היא הבסיס לאפקטיביות של שירות הפיקוח.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

המלצות לחולים במניעת מחלות מין

כדי למנוע התפשטות של STDs, יש צורך כי אנשים בסיכון של העברת או רכישת מחלה לשנות את התנהגותם. הצעד הראשון הכרחי בכיוון זה הוא הכללה בהתפתחות של אנמנזה של שאלות מנוסחות כראוי לגבי חיי המין של המטופל. כאשר נקבעים גורמי סיכון, העובד הרפואי יכול לתת המלצות למניעת מחלות מין. על מנת שהמלצות יהיו אפקטיביות, יש צורך במיומנויות תקשורת (למשל, היכולת להציג כבוד, חמלה ולא לגנות). שיטה אפקטיבית של תקשורת עם המטופל, לרבות השימוש בשאלות פתוחות וכן המונחים מובנים לחולה, כמו גם ההבטחה של המטופל כי טיפול יינתן ללא קשר ליכולת לשלם, אזרחות, מצב הגירה, שפה שבה הוא אומר, או אורח חיים.

כאשר מנהלים שיחה, יש צורך לקחת בחשבון גורמי סיכון במיוחד עבור המטופל הזה. יש לתאר את הפעולות הספציפיות שהחולה צריך לנקוט כדי למנוע הידבקות או התפשטות של מחלות מין (כולל הימנעות ממין אם יש לו תסמינים של מחלות מין).

זיהום המועבר במגע מיני

הדרך היעילה ביותר למנוע העברת מינית של HIV ו- STD אחרים היא להימנע מקשר מיני עם בני זוג נגועים. יש להימנע מלהיכנס לסוגי יחסי מין עם אנשים המטופלים במחלת מין או שבני זוגם מטופלים במחלת מין, וכן לאנשים המעוניינים להימנע מהשלכות של יחסי מין (קרי, זיהום במחלת מין / HIV והיריון). דיון מפורט יותר על התנזרות מתואר "טכנולוגיה למניעת הריון".

 • שני בני הזוג צריכים להיבדק עבור מחלות מין ו HIV לפני שיש להם יחסי מין.
 • אם אדם מעדיף לקיים יחסי מין עם בן זוג שהמעמד המידבק אינו ידוע לו, או עם אדם שנדבק ב- HIV או במחלות מין אחרות, הוא צריך להשתמש בקונדום לטקס חדש עבור כל יחסי מין.

אנשים המשתמשים בסמים תוך ורידי

המלצות לשימוש בסמים באמצעות תרופות תוך ורידיות (CNV) הן כדלקמן:

 • להתחיל או להמשיך את תוכנית הטיפול בתלות בסמים.
 • בשום אופן לא כדאי להשתמש בכלים הזרקת (מזרקים, מחטים) אם הם כבר בשימוש על ידי אדם אחר.
 • אם יש תוכנית החלפת מחט באזור, אתה צריך לקבל מחטים נקיות.
 • אנשים הממשיכים להשתמש מזרקים או מחטים כי כבר נעשה שימוש קודם כל צריך לנקות אותם עם אקונומיקה ומים. (חיטוי סיד כלור אינו לעקר ציוד אינו מבטיח את האיידס של HIV, אבל ניקוי מתמיד של כלי הזרקה תפחית את רמת העברת HIV אם הכלים משמשים אנשים שונים).

חיסון מניעתי

חיסון מונע הוא אחת השיטות היעילות ביותר למניעת העברה של מחלות מין מסוימות. זיהום הנגרם על ידי וירוס הפטיטיס B הוא לעתים קרובות מועבר מינית חיסון הפטיטיס B מומלץ לכל החולים ללא מחלת עובר STD ההקרנה. לאחרונה, חיסונים נגד הפטיטיס A, המיוצרים על ידי שתי חברות ייצור, קיבלו רישיון בארה"ב. חיסון נגד הפטיטיס A מומלץ עבור מספר קבוצות של חולים אשר יכולים לבקר במרפאה STD, כולל גברים הומוסקסואלים וביסקסואלים, כמו גם אנשים המשתמשים בסמים. חיסונים נבדקים נגד מחלות מין אחרות, שימוש מעשי אשר יכול להתחיל בשנים הקרובות.

שיטות למניעת מחלות מין / HIV

קונדומים לגברים

עם שימוש עקבי ונכון, קונדומים הם אמצעי יעיל מאוד למניעת מחלות מין שונות, כולל זיהום HIV. מחקרים רבים, כולל מחקרים של זוגות סרודיסקורדים, הראו השפעה מגנה מובהקת של קונדומים בזיהום ב- HIV. מאחר והקונדומים אינם מכסים את כל פני השטח החשופים לסיכון לזיהום, הם יעילים יותר במניעת זיהומים המועברים במגע עם ריריות ממקורן מאשר אלה הנגועים במגע עם משטחי העור. קונדומים מתייחסים מכשירים רפואיים נבדקים על ידי ה- FDA. יושרה של כל קונדום לטקס המיוצר בארה"ב נבדק על ידי מכשירים אלקטרוניים לפני האריזה. בארה"ב, תדירות הפסקות הקונדום במהלך השימוש היא נמוכה (2 לכל 100). כשלים בשימוש קונדומים הם בדרך כלל תוצאה של לסירוגין או שימוש לרעה, ולא קונדום לשבור.

כדי למנוע ביעילות מחלות מין, יש לעודד את החולים להשתמש בקונדומים באופן עקבי ובצורה נכונה. המטופלים צריכים להיות גם הורה על אופן השימוש בקונדום כראוי. ההמלצות הבאות יאפשרו להחיל נכונה את הקונדום הגברי:

 • השתמש רק קונדום חדש בכל פעם שיש לך יחסי מין.
 • ידית את הקונדום בזהירות כדי למנוע נזק לציפורניים, לשיניים או לחפצים חדים אחרים.
 • ללבוש קונדום על הפין במצב של זקפה ולפני כל קשר גניטלי עם בן זוג.
 • ודא כי אין אוויר בסוף הקונדום.
 • ודא שיש לך מספיק חומר סיכה במהלך פעילות מינית, ייתכן שתצטרך שימוש נוסף של חומרי סיכה.
 • השתמש רק חומרי סיכה מבוססי מים עם קונדומים לטקס (למשל KY ג'לי ™ או גליצרין). אין להשתמש בשמנים מבוססי שמן (למשל, ג'לי נפט, שמנים מינרליים, משחות עיסוי, קרמים גוף או שמני בישול), שכן הם הורסים לטקס.
 • כדי למנוע מחליקה לאחר יחסי מין, יש צורך בתקיפות להחזיק את הקונדום בבסיס הפין תוך הסרת אותו ולהסיר אותו בעוד הפין הוא במצב זקפה.

קונדום נקבה

מחקרים מעבדה הראו כי הקונדום הנשי (ריאליטי ™) - קליפת פוליאוריתן מרוח עם טבעת בשני הקצוות, להציב הנרתיק - הוא מכשול מכני אמין וירוסים, כולל HIV. בנוסף מחקרים קטנים על trichomoniasis, מחקרים קליניים כדי להעריך את היעילות של קונדומים הנשי כדי למנוע הידבקות ב- HIV ו STDs אחרים לא הושלמו. עם שימוש עקבי ונכון, קונדומים הנשי צריך להפחית באופן משמעותי את הסיכון של מחלות מין. במצב שבו אתה לא יכול להשתמש קונדום זכר, בני הזוג צריכים להשתמש הקונדום הנשי.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

קונדומים וזרמי זרע

נתונים מראים כי קונדומים משומנים עם קוטלי זרע הם יעילים יותר במניעת העברת זיהום HIV ועוד STDs מאשר קונדומים אחרים עם כל חומרי סיכה אחרים אינם. בנוסף, השימוש קונדומים מכוסה sppermicides קשורה עם זיהום של דרכי השתן של Echehchia coli אצל נשים צעירות. אין נתונים המראים האם שימוש בקונדומים עם יישום קוטל זרע יעיל יותר מאשר שימוש בקונדומים ללא קוטלי זרע. לכן, השימוש הנכון קונדומים ללא חומרי סיכה, כמו גם עם חומרי סיכה קוטל זרע או עם הקדמה של spermicides לתוך הנרתיק מומלץ.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

קוטלי זרע בנרתיק, ספוגים ודיאפרגמות

כפי שהוכח במספר מחקרים אקראיים ומבוקרים, קוטלי הזרע בנרתיק השתמשו בלי קונדום מפחית את הסיכון של זיבה צוואר הרחם כלמידיה. עם זאת, אין להם השפעה מגינה מפני הידבקות ב- HIV, כך להשתמש קוטלי זרע למניעת הידבקות ב- HIV אינה מומלצת. ספוגית למניעת היריון בנרתיק להגן מפני זיבה צוואר הרחם כלמידיה, אך השימוש בהם מגביר את הסיכון לפתח קנדידה. בעת שימוש סרעפת מוצג השפעה מגינה מפני זיבת צוואר רחם, כלמידיה trichomoniasis, אבל רק בשיטת המחקר של "חתך" ו "מקרה-ביקורת ''; מחקרי עוקבה נערכו כדי להגן על נשים מפני הידבקות ב- HIV לא יכול להשתמש קוטלי זרע בנרתיק, ספוגים או. הצמצם. תפקידו של קוטלי זרע, ספוגים, דיאפרגמה למניעת מחלות מין לא נחקר אצל גברים.

אמצעי מניעה לא-מחסום, עיקור כירורגי, כריתת הרחם

נשים שאין להן הסיכון להיכנס להריון, אולי באופן בלתי סביר להניח כי הם לא יכולים להידבק במחלות המועברות במגע מיני, כולל איידס. שיטות מניעה לא מגן לא להגן מפני מחלות מין או HIV. אמצעי מניעה הורמונליים (גלולות למניעת הריון, Norplant, דפו פרוברה) היו קשורים ב מחקרי עוקבה בכמה עם שכיחות מוגברת של מחלות המועברות במגע מיני צוואר הרחם הידבקות ב- HIV, אך העובדות הללו אינן מאומתות בכל המחקרים. יש צורך לייעץ נשים להשתמש באמצעי מניעה הורמונליים (גלולות למניעת הריון, Norplant ™, דפו פרוברה ™), שעברו עיקור כירורגי או כריתת רחם, על שימוש בקונדומים, כמו גם את הסיכון הנוכחי של מחלות מין, כולל איידס.

עצה על מניעת HIV

הבהרה של מצב HIV וייעוץ מתאים ממלאים תפקיד חשוב בהנעת שינוי התנהגותי. לכן, ייעוץ על מניעת HIV נחשב חשוב מאוד באסטרטגיה כדי למנוע את התפשטות ה- HIV, למרות היעילות שלה בהפחתת הסיכון בהתנהגות לא ניתן להעריך במדויק. משוכנע כי הייעוץ היה מוצלח החולה מכוונת כראוי, העובד הבריאות יוכלו להעריך נכונה את הסיכון של המטופל ולעזור לו לפתח תוכנית אישית וריאליסטית למניעת הידבקות ב- HIV.

ייעוץ בבדיקות HIV מורכב משני שלבים עיקריים: ייעוץ לפני ואחרי בדיקה. במהלך הייעוץ, לפני הבדיקה, על העובד הרפואי להעריך את הסיכון האישי של המטופל, להסביר את המשמעות של תוצאות בדיקה חיוביות ושליליות, לקבל הסכמה לא רשמית לבדיקה ולסייע למטופל לפתח תוכנית ריאליסטית להפחתת הסיכון האישי. במהלך הייעוץ לאחר הבדיקה, על העובד הרפואי להודיע למטופל על תוצאות הבדיקה, להסביר את משמעות הממצאים ואת ההמלצות המונעות. אם התוצאה של הבדיקה חיובית, כאשר הייעוץ לאחר בדיקה, יש צורך לדון הפניה למוסדות רפואיים למעקב, ואם יש צורך, הגנה חברתית שירותי תמיכה פסיכולוגית. עבור חולי HIV-serongative הנמצאים בסיכון של הידבקות ב- HIV, הפניה לשירותי ייעוץ אחרים או שירותי מניעה יכול גם להיות מועיל.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.