Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שחלות פוליציסטיות: סקירת מידע

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

שטיין-לבנטל תסמונת (תסמונת שחלות היפראנדרוגניזם בראשית nonneoplastic, שחלות פוליציסטיות) - מחלה אשר מוקצה בצורה של nosological עצמאית SK יער 1928, ובשנת 1935 ו- g שטיין לוונטל.. בספרות העולם זה ידוע בשם תסמונת Stein- לבנטל, ועל פי הסיווג WHO מיועד תסמונת השחלה polycystic (PCOS). במדינה שלנו, רוב המחברים קוראים מחלה זו את התסמונת של השחלות הסקלרוציסטיות (CJN). מנקודת המבט שלנו, המוצדק ביותר pathogenetically הוא המונח שטבע SK יער 1968 - סינדרום תפקוד שחלות היפראנדרוגניזם או בראשית שאינו סרטני היפראנדרוגניזם שחלות.

ההיארעות של תסמונת שחלות פוליציסטיות (תסמונת שטיין-לבנטל) היא 1.4-3% מכל המחלות הגניקולוגיות. שחלות פוליציסטיות מושפעות על ידי נשים צעירות, לעיתים קרובות מתקופת ההתבגרות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

גורם לתסמונת שחלות פוליציסטיות

הסיבה והפתוגנזה של תסמונת השחלה הפוליציסטית אינה ידועה. ידיעה מוקדמת של התפקיד המוביל בפתוגנזה של טרשת נפוצה של כיס המרה, אשר מעכבת את הביוץ, נדחית, שכן הוכח כי חומרתו היא סימפטום תלוי אנדרוגן.

אחד קישורי pathogenetic הגדולה פוליציסטיות תסמונת השחלות, נקבע במידה רבה על ידי התמונה הקלינית של המחלה, היפראנדרוגניזם הוא ממוצא שחלות, יחד עם הפר של פונקצית gonadotrophic. רמות מחקרים מוקדמות של אנדרוגנים, לייתר דיוק מטבוליטים שלהם בצורה של סכום ו 17-ketosteroids סייע (17-KS), הם הראו הבדלים ניכרים תסמונת שחלות הפוליציסטיות, מן הערכים נורמלים מוגבהים בינוני. נחישות ישיר של אנדרוגנים בדם (טסטוסטרון - אנדרוסטנדיון T - A) radioimmunoassay חשף עלייה קבועה ומשמעותית שלהם.

הגורמים הפתוגנזה של שחלות פוליציסטיות

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

תסמינים של שחלות פוליציסטיות

על פי הנתונים שפורסמו, התדירות של סימפטומים שונים המתרחשים בתסמונת של השחלות הפוליציסטיות מסומנת על ידי שונות ניכרת, ולעתים קרובות הם גם הפוכים. כפי שציין א 'Vikhlyaeva, עצם ההגדרה של התסמונת מניח הכללת מדינות פתוגנזה שונים בו.

לדוגמה, לעתים קרובות יותר נצפה oposomenoreia או amenorrhea אינו שולל את המראה של menometrorrhagia המשקף את המצב hyperplastic של אנדומטריום כתוצאה hyperestrogenism יחסית בחולים אלה. Hyperplasia ו polyposis של אנדומטריום עם תדירות משמעותית נמצאים בחולים עם amenorrhea או opsonomenia. מחברים רבים מציינים שכיחות מוגברת של סרטן רירית הרחם בתסמונת השחלות הפוליציסטיות.

אנומליה היא סימפטום אופייני של תקנה gonadotropic של תפקוד השחלות ו steroidogenesis בהם. עם זאת, בחלק מהחולים, מחזורים הביוץ נצפים מעת לעת, בעיקר עם מחסור בתפקוד של הגוף הצהוב. זה hypoxemia הביוץ מתרחשת בשלב הראשוני של המחלה ובהדרגה מתקדם. בהפרה של הביוץ, נראה כי פוריות. זה יכול להיות גם הראשי והמשני.

תסמינים של שחלות פוליציסטיות

אבחון שחלות פוליציסטיות

אם יש סימפטום קלסי אבחנה קלינית אינה קשה והוא מבוסס על שילוב של תסמינים כגון opso- או אמנוריאה, פוריות ראשונית או משנית, הגדלת הבילטרליים של השחלות, שעירות, השמנה, כמעט מחצית מהחולים. תוצאות המחקר (TFD) לאשר את אופי anovulatory של המחזור החודשי; ב colpositis, במספר מקרים, סוג אנדרוגנית של כתם ניתן לזהות.

אובייקטיבית השחלות בגודל הגדלה יכול להיקבע על ידי pnevmopelvigrafii, אשר לוקח בחשבון מדד בורגי (גודל sagittal נורמלי השחלות גודל הרחם sagittal קטן ב תסמונת השחלות הפוליציסטיות - גדול או שווה ל 1). עם אולטרסאונד לקבוע את גודל השחלות, נפח שלהם (הנורמה היא 8.8 ס"מ 3 ) ואת echostructure, אשר מאפשר לחשוף ניוון סיסטיק של זקיקים.

יישום רחב נמצא גם עבור lararoscopy, המאפשר, בנוסף הערכה חזותית של השחלות ואת הגדלים שלהם, לבצע ביופסיה ולאשר את האבחנה? מורפולוגית.

אבחון שחלות פוליציסטיות

trusted-source[18], [19], [20], [21]

מה צריך לבדוק?

טיפול בתסמונת שחלות פוליציסטיות

מטרתו העיקרית היא להחזיר את הביוץ המלא ולהפחית את דרגת ההיפרנדרוגניזם. השגתו מובילה לחיסול הביטויים הקליניים התלויים בתסמונת: אי פוריות, הפרעות במחזור החודשי, הירכוטיזם. זה מושגת על ידי סוכני טיפול שונים, כמו גם על ידי ניתוח - כריתה טריז של השחלות.

אמצעי השמרני ביותר בשימוש נרחב בתרופות סינטטיות אסטרוגן-פרוגסטין (SEGP) bisekurina סוג, שאינו ovlona, Ovidon, rigevidon ואח. SEGP מנוהל לצורך העיכוב של פונקצית יותרת מוח gonadotropic להפחית רמת LH גבוהה. כתוצאת גירוי שחלות אנדרוגן מופחתת, אלא גם מגביר את יכולת הקשירה בשל רכיב אסטרוגן TEBG SEGP. התוצאה מצטמצמת בלימה מרכזי ההיפותלמוס מחזורי אנדרוגנית שעירות מוחלשת.

טיפול בשחלות פוליציסטיות

עם זאת, יש לציין כי במקרים נדירים רכיב פרוגסטין בשל SEGP להיות הגברת CIG-סטרואידים נגזרים, שעירות ניתן לצפות.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.