^

בריאות

מחלות של המערכת האנדוקרינית הפרעות מטבוליות (אנדוקרינולוגיה)

היפרקפניה

במתן חמצן לגוף, מערכת הנשימה מסירה בו זמנית את תוצר חילוף החומרים - פחמן דו חמצני (פחמן דו חמצני, CO2), שהדם מביא מהרקמות אל המכתשיות של הריאות, ובזכות אוורור מכתשית, הוא מוסר מהרקמות. דָם. 

אינפנטיליזם: גניטלי, פסיכולוגי, חברתי

ברפואה, המונח אינפנטיליזם (בתרגום מדוייק מלטינית אינפנטיה פירושו "ינקות") הוא אחת מההפרעות ההתפתחותיות שבהן למבוגרים ולילדים יש פרמטרים פיזיים או פיזיולוגיים שאינם מתאימים בעליל לגילם, למאפיינים המנטליים או ההתנהגותיים שלהם.

מיקרואדנומה של יותרת המוח: גורמים, תסמינים, מה מסוכן, פרוגנוזה

הניאופלזמות בעלות אופי שפיר המתעוררות בבלוטות האנדוקריניות נקראות אדנומות, והמיקרואדנומה של יותרת המוח היא גידול קטן של האונה הקדמית שלו, המייצר מספר הורמונים חשובים.

טיפול בהיפותירואידיזם מולד

תוכנית הטיפול של בלוטת התריס מולדת פותחה מאז האבחון הסופי. הטיפול תלוי בצורת המחלה ובסימפטומים שלה, בגיל המטופל, בנוכחות מחלות תחלואה.

אבחון של בלוטת התריס מולדת

גילוי של פתולוגיות גנטיות בתינוקות מתבצע בשבוע הראשון לאחר לידתו של התינוק. לצורך אבחנה של מצבו של התינוק שנמדד בסולם אפגר.

תסמינים וצורות של בלוטת התריס מולדת

אנומליות שנקבעו מבחינה גנטית של התפתחות בלוטת התריס ניתן לאבחן בגילאים שונים, בהתאם לחומרת המחלה וצורתה. עם Aplasia או hypoplasia חמורה, הסימפטומים של ההפרעה ניכרים בשבוע הראשון של חייו של התינוק.

היפותירואידיזם מולד: גורם, פתוגנזה, תוצאות, פרוגנוזה

לפי הסטטיסטיקה הרפואית, שכיחות ההיפותירואידיזם המולדת היא מקרה אחד ל -5,000 תינוקות. המחלה היא פי 2.5 יותר נפוץ אצל בנות מאשר אצל בנים. 

Calcification: מה זה, איך לטפל?

בין כל המאקרואלים הביוגניים של גוף האדם, שיעור הסידן - בצורת גבישים של רקמת העצם ההידרוקסיאפאטית - הוא המשמעותי ביותר, אם כי דם, תאי ממברנות ונוזל חוץ-תאי מכילים גם סידן.

מיקסזמה במבוגרים ובילדים: pretybial, ראשוני, אידיופתי

באנדוקרינולוגיה, מיקסדמה נחשבת לצורה החמורה ביותר של תפקוד בלוטת התריס, והיפותירואידיזם חמור עם רמה נמוכה באופן מובהק של סינתזת הורמון בלוטת התריס או הפסקתה המלאה.

מדוע טמפרטורת הגוף נמוכה מ 36, 35.5: כלומר מה לעשות?

אדם הוא homeothermic, כלומר, דם חם, ויש לו טמפרטורה קבועה, אשר במהלך היום יכול לנוע בין + 36.5 מעלות צלזיוס עד 37 מעלות צלזיוס. אבל כל הטמפרטורה מעל או מתחת לטווח זה הוא לא נורמלי. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.