^

בריאות

מחלות של המערכת האנדוקרינית הפרעות מטבוליות (אנדוקרינולוגיה)

טיפול בהיפותירואידיזם מולד

תוכנית הטיפול של בלוטת התריס מולדת פותחה מאז האבחון הסופי. הטיפול תלוי בצורת המחלה ובסימפטומים שלה, בגיל המטופל, בנוכחות מחלות תחלואה.

אבחון של בלוטת התריס מולדת

גילוי של פתולוגיות גנטיות בתינוקות מתבצע בשבוע הראשון לאחר לידתו של התינוק. לצורך אבחנה של מצבו של התינוק שנמדד בסולם אפגר.

תסמינים וצורות של בלוטת התריס מולדת

אנומליות שנקבעו מבחינה גנטית של התפתחות בלוטת התריס ניתן לאבחן בגילאים שונים, בהתאם לחומרת המחלה וצורתה. עם Aplasia או hypoplasia חמורה, הסימפטומים של ההפרעה ניכרים בשבוע הראשון של חייו של התינוק.

היפותירואידיזם מולד: גורם, פתוגנזה, תוצאות, פרוגנוזה

לפי הסטטיסטיקה הרפואית, שכיחות ההיפותירואידיזם המולדת היא מקרה אחד ל -5,000 תינוקות. המחלה היא פי 2.5 יותר נפוץ אצל בנות מאשר אצל בנים. 

Calcification: מה זה, איך לטפל?

בין כל המאקרואלים הביוגניים של גוף האדם, שיעור הסידן - בצורת גבישים של רקמת העצם ההידרוקסיאפאטית - הוא המשמעותי ביותר, אם כי דם, תאי ממברנות ונוזל חוץ-תאי מכילים גם סידן.

מיקסזמה במבוגרים ובילדים: pretybial, ראשוני, אידיופתי

באנדוקרינולוגיה, מיקסדמה נחשבת לצורה החמורה ביותר של תפקוד בלוטת התריס, והיפותירואידיזם חמור עם רמה נמוכה באופן מובהק של סינתזת הורמון בלוטת התריס או הפסקתה המלאה.

מדוע טמפרטורת הגוף נמוכה מ 36, 35.5: כלומר מה לעשות?

אדם הוא homeothermic, כלומר, דם חם, ויש לו טמפרטורה קבועה, אשר במהלך היום יכול לנוע בין + 36.5 מעלות צלזיוס עד 37 מעלות צלזיוס. אבל כל הטמפרטורה מעל או מתחת לטווח זה הוא לא נורמלי. 

פרולקטינומה של בלוטת יותרת המוח אצל נשים, עם הריון וגברים

הגידול ההורמונלי הפעיל של האונה הקדמית של בלוטת יותרת המוח הוא פרולקטינומה. שקול את הסיבות להופעתו, גורמי הסיכון, הסימפטומים, שיטות האבחון והטיפול.

נשוף

Ochronosis היא מחלה תורשתית נדירה יחסית, אשר קשורה להפרעות מטבוליות בגוף. אצל אדם שאובחן עם מחלה אוכרונית, קיים מחסור בחומר האנזים של הומו-גנטינאז: הדבר גורם לפיקדונות אינטרסטיציאליים של חומצה הומוגנטיסינית. חיצונית, זה בא לידי ביטוי על ידי שינוי בצל של העור, קרנית העין,

חוסר סידן אצל נשים, גברים וילדים: סימנים כיצד לפצות

לעתים קרובות, לאחר שחשנו חוסר נכונות, אנו מחפשים את הסיבות במקום שבו הם אינם נוכחים. אנחנו מנסים להאשים את הבעיות שלנו בסביבה מזוהמת, מזג אוויר גרוע, עובדים רשלניים וסותרים, וכו 'וכו'. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.