Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Seberrheic keratosis: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Keratosis Seborrheic (syn: יבלת סנילי יבלת סבוריאה, הפפילומה התאים הבזליים, סבוריאה אונא nevus, verrucosum acanthoma seborrhoeic..) - גידול שפיר. מחלה שכיחה למדי המתרחשת בעיקר במחצית השנייה של החיים, לעתים תכופות יותר - בגיל צעיר יותר. מקומי על הפנים, תא המטען. הוא מייצג נקודה בעי' היפר-פיגמנטציה מוגבלת בחדות בקוטר משטח חלק או מעט מקושקש כמה סנטימטרים או blyashkovidnoe או היווצרות קשרים עם משטח גבשושי ו בדרגות שונות של פיגמנטציה, לייבש מצופה המוני חרמן. יכול להיות יחיד, לעתים קרובות יותר ברבים.

Pathomorphology. Cerrheic קרטוזיס בעיקר יש סוג papillomatous papillomatous exophyatatic, לעתים רחוקות יותר עם התפשטות לתוך הדרמיס של שכבות מסיביות של תאים אפיתל של תצורות שונות. מבחינה היסטולוגית להבחין בין "מגורה" (היפרקרטוטית), אדנואידית או רטיקולרי, שטוח (אקנתטי) סוגים של קרטוזיס סבורי. לעתים קרובות, באותו בית, כל סוגי התסמינים ניתן לשלב.

סוג Hyperkeraton מאופיין acanthosis, hyperkeratosis, papillomatosis. שכבת חרמן במקומות infaginates לתוך האפידרמיס, וכתוצאה מכך היווצרות של חללים ציסטיים מלאים המוני חרמן (pseudo cysts). גידולים אקנתטיים מורכבים בעיקר של תאים קוצניים, אך במקומות בהם יש הצטברות של תאים בזלואידים

סוג שטוח (acanthotic) שונה על ידי עיבוי חד של האפידרמיס עם hyperkeratosis יחסית מתון ו papillomatosis. יש מספר רב של ציסטות pseudorandom עם דומיננטיות של תאים מסוג basaloid לאורך הפריפריה.

בסוג adenoid, יש התפשטות של גדילי הסתעפות צרים רבים המורכבת 1-2 שורות של תאים basaloid בחלקים העליונים של הדרמיס. המכחול הקרני הוא לפעמים בגודל ניכר, כך שאתה יכול לדבר על וריאנט alenoid-cystic.

הסוג "הרגיז" של keratosis סבוריאה חשף חודרים דלקתיים משמעותיים הדרמיס עם אלמנטים הסלולר zkzotsitozom לחדור במבנה שאתות שליווה בידול ploskoepitelialnoy היווצרות של קרטיניזציה מוקדים המרובה המעוגלת, מסומן בספרות אנגלית כמו מערבולות. היסטולוגיה במקרים אלה דומה כי היפרפלזיה פוליקולרית psevdoepiteliomatoznoy או keratomas.

MR Qtaffl ו- LM Edelstem (1976) מבודדים את מה שנקרא סוג המשובש של keratosis סבורי, שבו יש נבט בתוך האפידרמיס של התאים הבזלודיים. סוג המשובש של cerrheic keratosis יכול להיווצר כתוצאה של השפעות אקסוגניים מאופיין על ידי שינוי של תאים basaloid לתוך אלה דוקרני. Intraepithelial יכול ליצור מתחמים מסומנים בבירור של כיבים קטנים monomorphic basaloid peptic מהסוג שנקרא אפיתל Burst-Jadassona. לבסוף, חלק מהחברים לזהות את סוג המשטח המרובה קרטיטיס סבוריאה papillomatoznyh עם teratoma סימנים - "כנסיית צריחים" stuccokeratose, שבה מסומן hyperkeratosis כמו תאים של cerrheic keratoma הם מצולע קטן, עם גרעינים סגלגלים כהים, דומים לתאי הבסיס של האפידרמיס, אשר באה לידי ביטוי בשם של אחד המילים הנרדפות. בין תאים אלה הם ציסטות חרמן, אשר לידם ניתן לראות את המעבר של תאים basaloid לתוך תאים דוקרניים עם תופעות של keratinization. ציסטות מיובשות ניתן למצוא גם בקטעים עמוקים יותר של חוטים אקנתטיים.

תאים keratoma Seborrheic יכול להכיל כמות שונה של פיגמנט, אשר בסופו של דבר קובע את הצבע של התא הגידול עצמו. ב stroma של keratoma Seborrheic, lymphohistiocytic או פלסמה חדירות מסתננים לעיתים קרובות.

היסטונוזה. מיקרוסקופית אלקטרונים גילתה שהתאים הבזדואידים יכולים להתרחש הן מתאים דוקרניים והן מבססים ומאופיינים בצפיפות גבוהה של הציטופלזמה. Tonofilament בהם פחות, אבל הכיוון שלהם זהה לתאי אפידרמיס רגיל, desmosome מספיק. א. אקרמן ואח ' (1993) לספק מידע על הקהילה Gistogeneticheskaja ו pilaris keratosis סבוריאה, קושר אותם בהיווצרות תאי רירית אפיתל של המשפך של זקיק השיער. מחקרים בנוגע מקרופאגים intraepidermal, שהן אולי התהליכים של הרגולטורים קרטיניזציה של תאי אפיתל, הראה שכאשר סבוריאה keratosis אותם הרבה יותר מאשר עור רגיל.

קרטומות סבורואליות רבות נצפות בתסמונת לסר-טרלט, מספרן גדל במהירות עם גידולים ממאירים של איברים פנימיים, בעיקר הבטן.

בידול הוא מאוד קשה עם בשלבים הראשוניים של קרצינומה של תאי קשקש ו prekankroznogo קרנת עור אקטינית, התכונה החשובה ביותר במקרים אלו ציסטות חרמן או psevdorogovye, אין אטיפיה הסלולר סביבם ואת הנוכחות של תאי basaloid בפריפריה. בשנת Porom ekkrinnoy אשר לפי המבנה היסטולוגית שלה יכול להידמות קרטיטיס seboreinuyu מבנה מוצק מאוד, הם תאים מבנים ductal מכילים גליקוגן, אין ציסטות צופר ופיגמנט.

trusted-source[1], [2], [3]

מה צריך לבדוק?

כיצד לבחון?


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.