^

בריאות

רטיקולוציטים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Reticulocytes הם צורות צעירות של אריתרוציטים, המכיל חומר גרגרי- filamentous, שזוהו עם עזרה של צבע supripital מיוחד. זמן ההבשלה של rticulocytes הוא 4-5 ימים, מתוכם בתוך 3 ימים הם מתבגרים בדם ההיקפי, ולאחר מכן הם הופכים לתאי דם אדומים בוגרת.

Reticulocytes הם "תינוקות", אריתרוציטים בוגרים. Reticulocytes מקורם באיבר החשוב ביותר, שבו למעשה כל תאי הדם החדשים נוצרים, מוח העצם. זה שם, כתוצאה של חלוקת והבחנה של תאי גזע, כי כל השלבים של התבגרות כדוריתית להופיע ולעבור.

אריתרוציטים יילודים מכילים רשת שבירה של כלי דם מיקרוסקופיים - הרטיקולום, שממנו מופיע שמו של הגופה האדומה הצעירה. המתעוררים במוח העצם, reticulocytes להתבגר בו עוד כמה ימים, ולאחר מכן לעבור לתוך כלי הדם - הפריפריה. שם הם גם מבשילים יום או יומיים, במהירות "גדל". מעניין כי תאי דם אדומים בשלים להשאיר שדה למחזור של כמות קטנה של reticulocytes, לא יותר מ 2%. כך, כמעט ביום אחד "המשפחה" של תאי הדם האדומים מתחדשת עם עגלים חדשים וחדשים. גוף האדם תוכנן כך בחוכמה שהוא מנסה לדבוק דפוס קבוע של מחזור כדורית הדם. החיים של כל אריתית נמשכת לא יותר מ -3 חודשים, אך בשל עדכון חלקי קבוע המערכת הכללית לא סובל. תאי דם אדומים מיושנים ותיקים מנוצלים על ידי מערכת הלימפה, ליתר דיוק - על ידי הטחול, חדשים - rticulocytes נולדים מוח העצם כל יומיים. יש גם סוג של "משגר" בזרימה רציפה זו - ההורמון מופרש על ידי הכליות, erythropoietin. יש שליטה בדרך זו:

כאשר כמות החמצן הנחוצה ביותר בדם יורדת, הכליה משחררת erythropoietin, מועברת על ידי זרימת הדם אל "בית הלידה" של אריתרוציטים, לתוך המערכת המרכזית - מוח העצם. Erythropoietin הוא מעורר עבור ייזום של reticulocytes. אם האיבר ההמופואיטי "overdid" ותאי דם אדומים הם רבים מדי, erythropoietin מפסיק להיות מיוצר מיד על ידי מערכת הכליות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

מהי מטרת הניתוח הקובע את הרטיקולוציטים "יילודים"?

 • ראשית, זהו אינדיקטור חשוב ביותר למצב של מוח העצם ואת יכולת ההתחדשות שלה;
 • שנית, reticulocytes, או ליתר דיוק את מספרם, להראות את האפקטיביות של אמצעים טיפוליים בצורות שונות של אנמיה;
 • שלישית, כדי להעריך ולאמת את תפקוד הטחול או תפקוד של הכליה לאחר ההשתלה.

כמו כן, הניתוח חשוב עבור תחרויות ספורט, כאשר נבדקים המשתתפים עבור שימוש בסמים.

לדוגמה, rticulocytes להתחיל פעיל לדחוף את עמיתיהם בוגרת יותר - אריתרוציטים, מספרם עולה. פעילות זו עשויה להצביע על אסטרטגיה נכונה בטיפול באנמיה, או להיפך, עובדה של איבוד דם בגוף אם הטיפול אינו מבוצע. כמו כן, מסיבות מובנות למדי, מספר תאי הדם האדומים "הצעירים" עולה אצל נשים הרות.

כמות מופחתת של reticulocytes, כמו גם היעלמות שלהם, מצביע על פתולוגיה רצינית של דם וחוסר יעילות של הטיפול. מח העצם אינו מתמודד עם תפקידיו, ומצבו מאופיין כמדוכא.

בנוסף, reticulocytes הם אינדיקטור למהירות של האיבר המרכזי של hematopoiesis - מוח העצם.

כיצד מחושב המדד של reticulocytes?

על מנת להעריך במדויק את שלב האנמיה, מידת החומרה שלה מחשבת את מדד הרשתיות בנוסחה מיוחדת:

אחוז rticulocytes מוכפל במדד ההמטוקריט. אז התוצאה מחולקת לתוצר של מספרים 45 ו -1.85. 45 היא רמת הנורמה של המטוקריט, ואת הדמות 1.85 היא התקופה הממוצעת שבה rticulocytes חדש להזין את הדם.

מה יכול להצביע כאשר rticulocytes מורמים?

כמות מוגברת של reticulocytes ברפואה נקרא rticulocytosis. זה יכול להיות סימן של מחלות ובעיות:

 • איבוד דם חריף;
 • תסמונת המוליטית (אנמיה hemolytic);
 • טיפול פעיל באנמיה תלויית תיאמין;
 • טיפול יעיל של אנמיה חוסר ברזל;
 • זיהום פרוקסמי - מלריה;
 • היפוקסיה.

אם מורידים את הרטיקולוציטים, הדבר עשוי להצביע על מחלות כגון:

 • מיאלודיספלסיה או אנמיה אפלסטית;
 • הפתולוגיה היפופלאסטית של מוח העצם היא אנמיה היפופלסטית;
 • טיפול לא יעיל באנמיה מגלובלאסטית (B12).
 • אוטואימוניות פתולוגיות;
 • אלכוהוליזם כרוני;
 • הפתולוגיה בכליות.

אם קיבלתם תוצאות של בדיקות דם קליניות והחלטתם לפרש אותם באופן עצמאי, אז במקרה הטוב אתם פשוט תתבלבלו, במקרה הגרוע תוכלו לחוות התראה שווא. לכן, את הטופס, שבו reticulocytes ורכיבים אחרים של הדם מתוארים ונספרו, מועבר הטוב ביותר לידיים אמין של מקצועי. הסבר את כל הפרטים יהיה הרופא ששלח אותך למחקר, כי זה היה reticulocytes שלו עניין אותו.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.