Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קרמים לנמשים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

על העור, מלנין פיגמנט, ככלל, מופץ באופן שווה למדי, אבל לפעמים בשכבות שכבת האפידרמיס של קרטינוציטים עם תוכן מוגבר של פיגמנט נמשים נוצרים. ו קרם יעיל נמשים יכול לגרום להם פחות מורגש.

מאז הגידול של סינתזת מלנין מקודם על ידי חשיפה אקטיבית לאור השמש, בפרט, לקרינה אולטרה סגולה בינונית (UVB), הקרם מנמשים צריכים להגן על העור מפני השפעת השמש.

סימנים לשימוש בשמנת מנמשים

כל אינדיקציה רפואית לשימוש של קרם נמשים נעדרים, שכן נמשים הם מזיקים לחלוטין לבריאות. הסיבה היחידה לשימוש סוכני הלבנה הוא רצון שאין לעמוד בפניו כדי להיפטר "סמנים סולריים" או לפחות להאיר אותם.

עם זאת, יש לזכור כי קיימת melasma - dyschromia מלנין אפידרמיס של כתמים בעי' היפר-פיגמנטציה על העור המתרחשים כמו סיבות גנטיות, וכן הורמונלית משנה את הגוף (במהלך ההריון, אצל קשישים), כמו גם כמה פתולוגיות של קליפת יותרת הכליה ו מחלות כבד. קרא עוד על פרסום - עור פיגמנטציה הפרעות

פרמקודינמיקה

פעולה של קרמים נמשים, אשר מכילים נגזרת פנוליות של הידרוקינון (. Ahromin, A-מיל HC, Expigment וכו '), המבוסס על יכולתה להפחית melanogenesis המקומית באמצעות עיכוב tirokinazy - האנזים האחראי לייצור מלנין פיגמנטים אחרים בגוף. בנוסף הידרוקינון מעכב ייצור חומצות הגרעין בתאי פיגמנט (מלנוציטים).

בנוסף hydroquinone, קרם הפנים נמשים A-Ret HC מכיל קורטיקוסטרואידים סינתטיים (hydrocortisone) ו רטינואידים tretinol. גירוקרטיזון הוא סוכן אנטי-דלקתי ואנטילרגי שחודר לקרום תאי האפידרמיס וממריץ את סינתזת החלבון, ומפעיל את חילוף החומרים התוך תאי. חומצה רטינואית (טרטינואין) וכל הנגזרות שלה תורמות לעלייה בסינתזה של קולגן עור והקרנה (פילינג) של תאי קרטין בעור, כולל אלה שהם פיגמנטים מוגזמים.

בשמנת של expigment, הריכוז של hydroquinone גבוה מדי - 4%, ו avobenzone ו קמפור משמשים sunscreen.

פרמקודינמיקה של קרמים ללא hydroquinone מבוססת גם על דיכוי thyrokinase, אשר מסופק על ידי חומרים אחרים.

לדוגמה, הלבנת אידיאלי נמשים קרם פנים (Bielita-Vitex) מבהיר המלנין בשל נוכחותם של תמצית עלי bearberry, עשיר arbutin glycoside פנוליות (הידרוקינון-β-D-glucoside), הידרוקינון glycosylated טבעי למשל. מעכבי חמצון tyrosinase נמצאים לימון שמנת חומצת ferulic.

גם סוכן הלבנת המורכבים הנוכחי השתמש Lumiskin (Sederma, צרפת), אשר מפחית פעילות tyrosinase והוא מורכב: תמצית של קליפה של דרום אמריקה עץ Peumus boldus (diacetyl Boldini), גרסה שונה ומשופרת של סיליקון (Crodamol) ואלכוהול שומן Ethoxylated (מתחלב Brij S10).

קרם Bark מקדמת הבזק של נמשים, אשר מסופק עם חומצה אסקורבית (ויטמין C מעכב היווצרות המלנין), תמציות של שורש ליקוריץ עירום (דיכוי ייצור פיגמנטים כוללת glabridin פיטואסטרוגן) ו crassifolia (מכיל arbutin glycoside).

הקרם Depiwhite מתקדם Depigmenting על היפרפיגמנטציה להשפיע על רכיבים כגון arbutin סינתטי, תמצית פטרוזיליה (לוטאולין המכיל, בטא-קרוטן, ויטמין C) בשילוב עם חומצה kojic חומצה זו (תוצר לוואי של התסיסה של אורז שיכר) מגביר תכונות antipigmentnye של רכיבים אחרים, רוב לעתים קרובות משמש dipalmitate חומצה kojic יציבה יותר. קרם Depiwhite המתקדם כולל גם מקלפים - פילינג חומצת אלפא הידרוקסית (AHA), במקום, לקטית גליקולית הראשונה.

נמשים וכתמי גיל קרם אוולין יש גם בקרב תמציות סוכנים פעילים של שורש ליקוריץ, פטרוזיליה, לימון, חומצה לקטית ויש להם אמוניום לקטט המאפיינים keratolytic (סינתטי חומצה לקטית).

מלבד חומצה אסקורבית שכבר הוזכר וחומצה קוייץ, תמצית שורש ליקוריץ, וחומצות הידרוקסיות אלפא, נמשים קרם עור Meladerm Lightener מכיל ברקים העור Gigawhite מורכבים קוסמטי (יצרנית Centerchem, ארה"ב). קומפלקס זה מכיל תמציות של מנטה, לימון, נבטי חיטה, אדמת יער, חפתים, רקפת אביב, יארו, ורוניקה. גם כאן כולל אלפא-arbutin, תמצית שורש תות (תות) ו דומדמנית הודית (embliki), ויטמינים B3 ו- E, לציטין, גליצרין, מים, חומרים משמרים, ועוד כמה סוגים של פרבנים.

הרכב כמעט זהה יש קרם שוויצרי נמשים פיגמנטים כתמים GigaWhite 3-יום קרם הלבנה ואת עמיתו הפולני קלרנה גיגה יום לבן.

הרכב של קרם Clariess (Lysaskin Laboratoires, צרפת) גם הציג ויטמין C, arbutin ו exfoliating חומצות פרי. בנוסף, יש זה חומר הסוכן אורודיום (תערובת של אוריאה עם נתרן כלורי), אשר תורמת לחדירה עמוקה יותר של הקרם לתוך העור.

נמשה קרם ההגנה Photoderma AR קרם SPF מספק Photoprotection של העור (כולל, אם יש לכם רוזציאה, ורידי עכביש וכלי דם) והוא מופיע ברשימת הרכיבים הפעילים של שמנים צמחיים, ג'ינקו בילובה תמצית אצות, לציטין סויה, גליצרין. וכמו חומרים המשמשים להגנה מפני קרינה אולטרה סגולה, טיטניום דו-חמצני המשמש, תחמוצת אבץ ethylhexyl methoxycinnamate.

מחסום קרם Floresan SPF 30 מרכיבים טבעיים מכיל תמצית ציפורני חתול, קוקוס, שמן שקדים ושמן חוחובה; זמין גם בהרכב של סיליקון וצבע. מחסום קרם עמיד לפלורסאן בלוק פלורסאן מלא (משזפת) מכיל תמצית טוקופרול ואלוורה, המזינים את העור.

שמות של קרמים מנמשים

היום בשוק יש מאות מוצרי קוסמטיקה להבהרת העור, ואי אפשר להכין רשימה הכוללת את כל השמות של קרמים מנמשים. בסקירה זו, קודם כל, חומרי הלבנה cosmeceutical כלולים , רבים מהם יש מסנני UVA ו UVB. אם הקרם הוא קרם הגנה, האריזה צריכה להצביע על רמת SPF (Sun Protection Factor).

שמות של קרמים מנמשים המכילים את מרכיב ההלבנה הידרוקינון (paradioxybenzene):

 • אכרומין (בולגריה) או זהה לאסטרמין (יצרנית רוסית);
 • קרם A-Ret HC (קבוצת Menarini, איטליה);
 • קרם אפגמנט (אורבה פארמה, תורכיה) ועוד.

קרמים מנמשים וכתמי פיגמנט ללא הידרוקינון:

 • קרם לבנה מנמשים. הלבנה אידיאלית ויחידה בהרכב קרם קרם אינטנסיבי. Vitex Pharmacos (Belita-Viteks, Belarus);
 • קרם שמנת (RF);
 • קרם Depiwhite Advanced Depigmenting (ACM, צרפת);
 • הלבנה שמנת אוולין (אוולין קוסמטיקה, פולין);
 • קרם פנים מנמשים Meladerm Skin Lightener (Civant Skin Care, ארה"ב);
 • קרם Clarys (Lysaskin Laboratoires, צרפת);
 • קרם מנמשים וכתמים פיגמנטריים GigaWhite קרם הלבנת יום 3 (שוויץ);
 • קרם לבנה קרנה גגה (Clarena, פולין).

קרם הגנה של נמשים: קרם מחסום Floresan SPF 30 (Floresan, רוסיה), בלוק מלא קרם מחסום מפני השמש (אותו מותג), SPF AR קרם Photoderma (Bioderma , צרפת), וכו 'ראה גם - .. מסנני קרינה

קרם חיוך אנטי אייג'ינג - ג'יבנשי סמיילן תיקון יעילות גבוהה קרם הגנה (צרפת) - אינו חל על תרופות הנמשים, למרות שהוא מכיל מסנני UVA-UVB (SPF15).

שיטת היישום של קרמים מנמשים

קרם הלבנה עבור נמשים ארומין (אסטרמין), A-Ret HC, expigment (המכיל hydroquinone) מומלץ ליישם פעמיים במהלך היום (בוקר וערב); כמות קטנה של קרם מוחל על העור נקי (רק על אזורי היפרפיגמנטציה), שפשוף קל.

קרם פנים מנמשים אידיאלי הלבנת קרם אידיאלית מומלץ להחיל כל יום, מבלי לציין את הזמן ומספר יישומים. יש גם אזהרה כי מסנני קרינה עם מסנני UV יש להשתמש.

קרם של נמשים וכתמי פיגמנט Depiwhite Advanced Depigmenting מוחל על עור נקי (בתחום הפיגמנטציה) בלילה - פעם ביום. משך הזמן המומלץ של היישום יכול לנוע בין חודשיים לשישה חודשים, בהתאם לדינמיקה של שינויים חיוביים.

לקבלת אפקט מקסימאלי, קרמי הלבנת אבלין, Clarilys, השויצרי GigaWhite 3 ימי הלבנת קרם וקרם לפנים של Lightener העור נמשה Meladerm מיושמים בוקר והערב, לעסות את העור בזהירות עד לחלוטין נספגו כספים שהופקדו. קרם הגנה פולני ג 'יגה יום לבן קרם משמש פעם ביום (בבוקר).

שיטת היישום של קרם הגנה Photoderma AR קרם SPF מניח

החלתו על עור הפנים כל שעתיים. באופן דומה, מחסום קרם FLESESAN SPF 30 משמש.

אינטראקציות עם תרופות אחרות נעוצות בעובדה, כי בעת שימוש של ההלבנה נמשית קרמים להימנע סוכנים מאכלים שיכול לגרות את העור או לייבש: סקראבס, קרמים, אלכוהול, סבונים, וכו '

התוויות נגד שימוש

קרם של נמשים, הידרוקינון המכיל, התווית עור יבש, בנוכחות כל נזק לאפידרמיס ומחלות עור, התמכרות לתגובות אלרגיות בהיסטוריה, כמו גם בעיות עם הכבד או הכליה.

יצרנים של A-Ret HC קרם מצביעים על התוויות נגד שימוש במוצר זה כאלרגיה לסולפיטים (המוצר מכיל אותם בחומרים לא פעילים), הריון וחוסר אי-ספיקת לב כרונית (היפוקורטיזם).

למרות היישום המקומי, השימוש של קרמים נמשים במהלך ההריון הנקה ברוב המקרים הוא לא רצוי, ואת האמצעים עם hydroquinone הוא התווית.

משחות אקונומיקה רבות מכילים גם חומצה רטינואית (tretinoin) או נגזרת של tertinol, אשר יש תכונות teratogenic ועובר. לכן, במהלך ההריון, השימוש הוא התווית.

כדאי לשים לב למוצרים מיוחדים המיועדים לאמהות לעתיד. קרנות אלה מספיקים, למשל, מגן מפני השמש (SPF 50+) קרם נגד כתמי פיגמנט Helan Crema Viso Antimacchie, המהווה חלק מסדרה של לינאה Mamma בהריון, שיוצרו על ידי החברה האיטלקית Helan. גם לקרוא - הלבנה creams מאת כתמי גיל

trusted-source[1], [2], [3]

תופעות לוואי של קרמים מנמשים

באיחוד האירופי, hydroquinone אינו מותר לשימוש בקוסמטיקה, כמו מחקרים הראו קרצינוגניות הפוטנציאל שלה כאשר מוחל על העור. שימוש ארוך טווח בתאי פיגמנט של הידרוקינון ויכול להוביל לאוקרוזיס אקסוגני (כאשר אזורי העור מקבלים צבע כחלחל-שחור).

בארצות הברית, קרם הלבנת נמשים עם hydroquinone נמכר כתרופה קניינית ללא מרשם, אבל עם ריכוז hydroquinone של לא יותר מ -2%; עבור תוכן גבוה יותר של חומר זה דורש רופא מרשם מרשם.

תופעות לוואי אחרות של קרמים מנמשים, הכוללים הידרוקינון,

הם כוללים: רגישות העור מוגברת לאור השמש, אדמומיות פיגמנטציה, גירויים בעור דלקת עור ממגע, ההידרדרות של העור באתר של היישום (לעור להיות עבה גבשושי, המופיע comedones).

קרם הפנים האיטלקי מנמשים A-Ret HC, על פי ההנחיות, עלול לגרום לאדמומיות, לקילוף, לצריבה, ליובש ולגרד של העור במקום הישום. המפיקים טוענים כי תופעת לוואי שלילית פוטנציאלית של שימוש חוזר של הידרוקורטיזון עמיד בפני ההשפעה החיובית של tretinoin, כך דילול של העור ואת נזק קולגן הם נדירים ביותר.

סביר להניח כי תופעות הלוואי של קרמים נמשים עם tretinoin או trehtinol הם המראה של גירוד אדמומיות (עד אריתמה), העור גדל flaking, התפתחות אקנה.

גירוי בעור ו דרמטיטיס יכול להיגרם על ידי שימוש קרמים חומצה kojic.

תנאי אחסון

קרמים עם הידרוקינון (אכרומין, וכו ') יש לאחסן במקום חשוך בטמפרטורה של עד 25 ° C. קרמים אחרים מאוחסנים באותם תנאים.

תאריך התפוגה מצוין על אריזת המשחות ועל ההוספה - הוראות (אם בכלל).

אם ניסית הרבה תרופות שונות כדי להלבין אזורים פיגמנטציה עור כבד, וחושב כי שום קרם נמשים לא יעזור, לקרוא את עצות - איך להיפטר נמשים?


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "קרמים לנמשים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.