^

בריאות

A
A
A

פוליקוליטיס ופריפוליקוליטיס של הראש הופמן חתרני: גורמים, תסמינים, אבחנה, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סיבות. הסוכן הסיבתי של המחלה הוא סטאפילוקוקוס אוראוס חיובי.

תסמינים של folliculitis ו perifolliculitis של הראש abcessed המערערים הופמן. המחלה שכיחה אצל גברים צעירים. על הקרקפת, בדרך כלל בחלק העליון של הראש והצוואר נוצרות בלוטות מוארכת או בצורת כליה צהבהב לבן או דובדבן צבע אדום, רך או תנודות עקביות. עם סידור קרוב של צמתים ו מורסות, foci מתפתל דומים gyruses המוח. עם הלחץ של מוגלה פיסטולה הוא שוחרר. העור מעליהם הוא נטול שיער, מתוח, מדולל, לפעמים מכוסה. המחלה נמשכת זמן רב, החרפת משתנה עם ההשלכות.

היסטופתולוגיה. יש תמונה מורפולוגית, כמו עם אקנה קונגלובטה.

אבחון דיפרנציאלי. יש להבדיל בין המחלה לבין שחפת מיובשת וחרדה של העור, מיקוסים עמוקים, עגבת שלישונית.

טיפול ב- folliculitis ו perifolliculitis של ראש הנעלטים המערערים את הופמן. קבע אנטיביוטיקה רחבת טווח או קבע את הרגישות של הפתוגן לאנטיביוטיקה. החל מבריא, תכשירי ויטמינים, immunostimulants, כלפי חוץ - צבעי אנילין, משחות אנטיביוטיות ופיזיותרפיה (darsonval UHF, בעצימות נמוכה הוא Ne לייזר).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

מה צריך לבדוק?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.