^

בריאות

פניסטיל מאלרגיות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

"פניסטיל" - אחד מסוגי התרופות האנטי-אלרגיות, המתייחסות לאנטי-היסטמינים. Fenistil מ אלרגיות היא התרופה היחידה שניתן לקחת לילדים מחודש אחד של החיים.

"Fenistil" מומלץ עבור מחלות כאלה:

 • תגובות אלרגיות בעור לתרופות ומוצרי מזון, כולל אקזמה;
 • עקיצות חרקים;
 • כוויות שמש;
 • חצבת, אדמת, אבעבועות רוח.

פניסטיל מאלרגיות

"Fenistil" הפופולרית, לאחר 45 דקות משחק. לכן, רוב הרופאים מעדיפים את התרופה, ואלרגנים ממליצים "Fenistil" מאלרגיות, כמו התרופה הטובה ביותר.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אינדיקציות לשימוש fenistila

"Fenistil" מ אלרגיות משמשים, כמו טבליות, בצורה של טיפות ומשחות. כלומר, שיטות היישום תלויים בצורה של שחרור.

בכל מקרה, ללא קשר לסוג התרופה, ללא המלצה של רופא, "Fenistil" לא צריך להיות רכש.

"Fenistil" הוא prescribed לטיפול סימפטומטי:

 • נזלת אלרגית, קדחת עונתית;
 • גירוד מכל הסוגים (למעט מחלות הקשורות cholestasis). יש גם גירוד, עורר על ידי פריחה בעור (אבעבועות רוח, נגיסה חרקים;
 • מזון ואלרגיה לסמים;
 • אקזמה ותגובות אלרגיות אחרות ביחס לתהליכי העור.

"פניסטיל" מאלרגיה, ככלל, מונה על ידי אלרגיסט או immunologist.

סוג של בעיה

"Fenistil" מאלרגיות יש כמה צורות של שחרור:

 • "Fenistil" בטיפות, המרכיב העיקרי בהם הוא maleeth dimethindene, אנטגוניסט היסטמין על פי מידת הקולטנים H1. המאפיינים שלה כוללים: antikinin, anticholinergic חלש תופעות הרגעה. פונקציות אנטי-אמטיות אינן זמינות. ניתן להפחית את רמת החדירות של נימי, אשר קשורה לתהליכים אלרגיים של מגוון מיידי. הנפח שלה הוא 20 מ"ג, כלומר, 20 טיפות. "Fenistila" מורכב: maleate dimethidene - 1 מ"ג, אתנול 94% - 52.5 מ"ג, משמרים E 218 - 1ml.
 • "Fenistil" בכמוסות (מוצק ג'לטין) פעולה ממושכת: הצבע הוא אדום חום, הגודל הוא 4. בתוך כל כמוסה יש גרגרי לבן לבן. כמו בגירסה הקודמת, אלמנט פעיל הוא malethe dimethindene. החבילה יש בסיס קרטון, שבו 10 כמוסות נמצאים שלפוחית עשוי חומר עשוי PVDC, PVC, PE רדיד אלומיניום. הוראות השימוש סגורות.
 • "פניסטיל" הוא ג'ל, המרכיב הפעיל שבו, כמו בצורות אחרות של השחרור שלו, הוא maleate dimethindene, כלומר: 1 גרם של ג'ל ממית dimethindene. חומרים עזר הם: benzalkonium כלוריד, edetethate דיודיום, benzalkonium כלוריד, carbopol 974 P, מים מטוהרים. הוא מיועד לשימוש חיצוני. צבעים וריח לא.

"פניסטיל" מאלרגיות מאלרגיות יש שלוש צורות של שחרור, שתיים מהן עבור בליעה (טיפות וכמוסות) ואחד עבור החיצוני (ג'ל).

trusted-source[5], [6], [7], [8]

חקלאי

"פניסטיל" מאלרגיות מתייחס לאנטיסטיסטמין, פרוסטו-אלרגי, לאנטיפרוריטי של תרופות. אם אנחנו מדברים על חוסם של קולטני H1-histamine, אז זה אחד היריבים המפורסמים ביותר של היסטמין.

ב כמוסות או בטיפות, "פניסטיל" מאלרגיה בשימוש מורכב עם Histamine H2 אנטגוניסטים קולטן הורג כמעט את כל ההשפעות של היסטמין על זרם הדם.

אם אנחנו מדברים על צורות הליום של שחרור, אז "Fenistil" מנרמל את חדירות נימים, אשר התעוררה על בסיס תגובה אלרגית. הג'ל מוחל על אזור הבעיה של העור מבטלת גירוד, גירוי, עורר על ידי תהליכים אלרגיים דרמטולוגיים. פעולה זו מתבצעת בעזרת פעולות אנטי-אנטיגניות ואנטיכולינרגיות של "פניסטילה".

באשר לתוצאה, זה לא ייקח הרבה זמן לחכות. רק כמה דקות לאחר החלת התרופה על העור, אדם מרגיש שיפור משמעותי כי מלבד זה, "Fenistil" יש תכונות אחרות: קירור, ריכוך לחות.

פרמקוקינטיקה

"פניסטיל" מאלרגיות בצורה של:

 • טיפות - הזמינות הביולוגית של dimethindene -70%. השיא המרבי שלו מגיע לאחר שעתיים. מחצית הטווח מתבצעת לאחר שש שעות. בשעה הפרופורציות של 0.5 עד 5 מיקרוגרם / מ"ל, dimethindene ו תרכובות חלבון פלזמה מייצגים כ 90%. על התגובה המטבולית: כלול methoxylation ו hydroxylation. Dimetinden עם המרכיבים שלה משאיר עם שתן מרה.
 • כמו בגירסה הקודמת, הקשר עם חלבונים פלזמה הוא כ 90%, dimethindene עם מטבוליטים הולך יחד עם שתן מרה. אבל, הריכוז המרבי מגיע איפשהו 7 - 12, חצי - 11 שעות.
 • ג'ל - זמינות ביולוגית של כ -10%.

טיפות של פניסטיל אלרגיה

היתרונות של תרופה זו הם כי ניתן לתת גם לילדים צעירים מאוד מ 1 חודש. בין היתר, "פניסטיל" מאלרגיות יש טעם נעים, וילדים אפילו לא חושדים שהם שותים תרופות. ההורים מדגישים את החשיבות החשובה: אין צורך לדלל את התרופה במים, אך בצורה טהורה מעניקים לתינוק כף. רק טיפות ניתן להוסיף בקבוק חלב. עוד צד חיובי הוא המחיר הממוצע, אשר על 5 דולר. אתה יכול לקנות Fenistil בטיפות בכל בית מרקחת (או באינטרנט) ללא מרשם רופא.

"Fenistil" מ אלרגיות ניתן להשתמש לא רק לילדים, אלא גם למבוגרים, רק מינון במקרה עם מבוגרים להגדיל.

trusted-source[14]

קרם פניסטיל לאלרגיות

בצורה של קרם "Fenistil" מאלרגיה אינו קיים. זה antiallergic לשימוש חיצוני הוא "Fenistil" - ג'ל. לגבי הקרם, שמו ומאפייניו שונים במקצת: "פניסטיר פניסטיל" לטיפול בהרפס, מה שנקרא "קר", על השפתיים. המרכיב הפעיל שלה הוא penciclovir. לכן, אם אתה מעוניין תרופה חיצונית עבור אלרגיות, אתה צריך לקנות "Fenistil" על בסיס הליום, ועל בליעה - כמוסות.

ג'ל "Fenistil" מאלרגיות הם הרבה ביקוש כמו של קטגורית המחיר הוא אפקט סביר, מהיר, יכול להיות מיושם על העור של ילד קטן מאוד, מבטל גירוד, מבטל את הגירוי הנגרם עקיצות חרקי קרקע, הוא יעיל עבור כוויות שמש וכן הלאה.

אם התרופה היא prescribed על ידי רופא, אז יש צורך לציין את "ג'ל" או "קרם" כך, אינדיקציות של זה ואת החומר האחר הם שונים.

trusted-source[15], [16], [17]

פניסטיל ג'ל מאלרגיות

במשך זמן רב אף אחד כבר לא מאמין בפרסומות טלוויזיה ופרסום באינטרנט, כל כך הרבה אנשים לבקר בפורומים כדי למצוא משוב לקוחות על זה או על התרופה. באשר ג'ל פניסטיל, לפחות אחד משוב שלילי לא יימצא. כמובן, ייתכן שיש מקרים בודדים, אבל רק במצב אם האדם לא קרא התוויות או לא לציית להוראות בהוראה.

לכן, בואו נסתכל על "פניסטיל" ג'ל מן האלרגיה בפירוט רב יותר, כלומר אינדיקציות:

 • גרדומי עור;
 • אורטיקריה;
 • אקזמה;
 • עקיצות חרקים;
 • כוויות: שמש, צורות אור יומיומיות.

trusted-source[18], [19]

משחה Fenistil לאלרגיות

במקרה של משחות, ליתר דיוק, "פניסטיל" מאלרגיה יש צורת הליום של שחרור או בצורה של כמוסות או טיפות. משחה ביותר "Fenistil" אינו נוכח. זה קורה כי אחד מכרים יעץ התרופה נגד אלרגית, בעוד שגוי נקרא הטופס שלה. זה נורמלי, כי ג 'ל ומשחה דומים במראה.

אז, משחה או ג'ל "פניסטיל" מאלרגיה הוא אחד התרופות הנפוצות ביותר כיום. אמהות רבות ב "יתוש" בלי זה לא יכול לעשות זאת, ברגע "Fenistil" ולברוח מתגובה אלרגית, עורר על ידי עקיצות חרקים. גירוד חמור, אשר אפילו נרדם לא עושה את זה קל לחסל עם תרופה זו. אם בני המשפחה רגישים לתגובות אלרגיות, אז Fenistil תמיד צריך להיות בארון התרופות בבית. השפעת הג'ל מוגברת על ידי צריכת "פניסטיל" בכמוסות.

trusted-source[20], [21], [22]

טבליות פניסטיל מאלרגיות

"Fenistil" מן האלרגיה בטבליות, ואם כדי להיות נכונה יותר, אז כמוסות יש אפקט antiallergenic מהיר יעיל.

מדוע רוב הרופאים ממליצים Fenistil למטופלים שלהם?

 • ראשית, מחיר זול. ברוב המקרים, חולים מסרבים לקחת תרופות מרשם בגלל העלות הגבוהה שלהם. במקרה של Fenistil הוא נכלל;
 • שנית, האפקט תופס כמעט באופן מיידי, כלומר, אין צורך לחכות שבוע או שבועיים, כאשר התוצאה תתבטא;
 • שלישית, התרופה אין טעם מריר, לא נעים;
 • רביעית, משך הפעולה של פניסטילה הוא 24 שעות.

למעשה, "פניסטיל" מאלרגיות יש הרבה יתרונות. אנחנו רק רשימה של כמה מהם.

trusted-source[23], [24]

מינון ומינהל

כמו כל תרופה אחרת, יש צורך בפיניסטיל מאלרגיות, בהתאם להוראות:

טיפות פניסטיל:

 • ילדים בגילאי חודש עד שנה: מ -3 עד 10 טיפות - שיעור בודד. יותר מ -30 טיפות ביום לא ניתן לקחת;
 • ילדים מ 1 עד 3 שנים: מ 10 עד 15 טיפות בכל פעם. ביום לא יותר מ 45 טיפות;
 • ילדים מ -3 עד 12 שנים: מ -15 עד 20 טיפות בכל פעם. בתוך יום, המינון לא יעלה על 60 טיפות.

חשוב לזכור! "Fenistil" לא יכול להיות מחומם, כי המאפיינים הטיפוליים שלה אבודים. עבור ילדים צעירים, התרופה מתווספת למזון (חלב, דייסה). עוד ילדים בוגרים שותים אותו מכפית.

 • "פניסטיל" כמוסות משמשים ילדים מ -12 שנים ומבוגרים על פי ערכת אחת: 1 קסולה פעם ביום. הפעולה של כמוסה אחת נמשכת 24 שעות. מומלץ לקחת את Fenistil למשך הלילה כפי שהוא יכול לעורר עייפות או נמנום, אשר יכול להיות מסוכן מאוד במצבים מסוימים, למשל, עבודה במקום העבודה.
 • ג'ל "Fenistil" יש את אותם כללי מנון כמו "Fenistil" ב טיפות. ההבדל היחיד הוא ג'ל "פניסטיל" - לשימוש חיצוני, ו "Fenistil" טיפות עבור הפנימי.

"Fenistil" מן האלרגיה פועלת במצב מחוזק ביישום המורכב שלה, נוכל להודות או לאפשר ג'ל + כמוסות.

trusted-source[25], [26], [27]

שימוש Fenistil במהלך הריון

"Fenistil" מאלרגיות, ללא קשר אם טיפות, כמוסות או ג'ל, יש לנקוט בזהירות. אם תקופת ההיריון היא פחות מ 12 שבועות, כלומר, השליש הראשון, אז התרופה היא בהחלט התווית. החל משבוע 13 ועד סוף ההריון, יש לקבוע אם התוצאה הצפויה גבוהה מהסיכון הצפוי לילד.

 1. ג'ל. אם יש גירויים חמורים או פצעי דימום, אז זה לא יכול להיות מיושם. אתה לא צריך לעשות את זה על אזורים גדולים של העור.
 2. קפסולות. הרופא שלהם מינה, אם עבור אישה בהריון יש איום בעל חשיבות חיונית, בואו להודות בצוואר Quincke.
 3. טיפות. הרופא כותב לאשה בהריון מאותן סיבות כמו הקפסולה.

"Fenistil" מ אלרגיות בהריון עדיף להוציא לחלוטין. אם תהליכים אלרגיים אינם משאירים את האישה ההרה לבדה ומביאים לאי-נוחות רבה, אפשר תמיד למצוא חלופה בטוחה יותר, למשל, "טלפסט", "אריוס", "קלריטין" או תרופות אנטי-אלרגניות אחרות.

התוויות נגד השימוש fenistila

"Fenistil" מאלרגיות יש התוויות נגד:

טיפות:

 • רגישות יתר לתרופה,
 • הטרימסטר הראשון של ההריון ואת תקופת ההנקה,
 • גיל עד חודש,
 • היפרפלזיה של הערמונית,
 • זווית סגירת גלאוקומה.

זהירות! ילדים עד שנה + חולים עם אסתמה הסימפונות + אנשים שיש להם מחלת ריאות חסימתית כרונית ולכן, ייתכן שיהיו מקרים של דום נשימה - חוסר נשימה - במיוחד בלילה.

קפסולות:

 • רגישות יתר לתרופה.

זהירות! אם לחולה יש בעיות כאלה: הלחץ התוך עיני, אסטמה bronihialnaya, היפרתירואידיזם, לב וכלי דם (כאן ויתר לחץ דם), כיב קיבה stenoriruyuschaya, חסימה pyloroduodenal, חסימה של שלפוחית השתן, היפרטרופיה הערמונית. נשים במהלך ההמלצה מומלץ להחליף תרופות אחרות. בהריון - רק במקרה חירום.

ג'ל:

 • רגישות יתר לתרופה;
 • ילדים עד חודש אחד;
 • היפרפלזיה של הערמונית;
 • זווית סגירת גלאוקומה.

זהירות! נשים בהריון ומניקות רק בהדרכה רפואית ברורה!

בנוסף התוויות נגד, "פניסטיל" מאלרגיות יש גם תופעות לוואי.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

תופעות לוואי של fenistila

לפני יישום Fenistil מאלרגיות, יש צורך להתעניין לא רק התוויות נגד, אלא גם תופעות לוואי.

"פניסטיל" - ג'ל משפיע רק על הטבע המקומי, למשל, עור יבש, פריחות בעור, גירוד, תחושת צריבה.

כמוסות וטיפות של אותה תרופה ביחס לתופעות לוואי, יש את אותם מאפיינים. לכן, שקול אותם:

 • ממערכת העצבים המרכזית: 
  • התרגשות,
  • עייפות ונמנום,
  • כאב ראש וסחרחורת.
 • מן מערכת העיכול: 
  • בחילות, הקאות,
  • יובש בחלל הפה,
  • כאב בקיבה, עד שהקיבה והכיב התריסריון החריפו.
 • מהמערכת הנשימה: 
  • מקצב נשימה מופרע,
  • תחושה של מתיחות בחזה,
  • אצל ילדים מתחת לגיל שנה - דום נשימה בלילה.
 • בנוסף: 
  • בצקת,
  • פריחות בעור,
  • התכווצות שרירים.

"Fenistil" מאלרגיות לא צריך לקחת על ידי נהגים או אנשים שעבודתם דורשת ריכוז חזותי מוגבר, כמו תופעות לוואי (נמנום, סחרחורת) יכול להיות לא נעים. אם "Fenistil" מסיבה כלשהי לא יכול להיות מוחלף על ידי הכנה דומה אחר, אז במהלך הקבלה, יש צורך לקחת סוף שבוע.

מנת יתר

אי ביצוע ההוראות יכול להוביל מנת יתר. "Fenistil" מ אלרגיות, אם נעשה שימוש לא תקין, יכול להיות גם תוצאות מסוימות:

טיפות פניסטיל:

 • תלמידים מורחבים,
 • לחץ נמוך, אפילו קריסה,
 • טמפרטורת הגוף,
 • עוויתות,
 • היעדר שתן,
 • גאות ושפל,
 • יובש בפה,
 • הזיות,
 • טכיקרדיה.

לחסל לא רצוי על ידי הסרת שרידי התרופה מן הגוף. הבא, אתה צריך לקחת פחם מופעל או פוליפפן. במידת הצורך, פנה לעזרתם של אמצעים סימפטומטיים.

קפסולות פניסטיל:

 • דפיקות לב,
 • עוויתות,
 • הזיות,
 • תלמידים מורחבים,
 • טמפרטורת הגוף,
 • יובש בפה,
 • היעדר שתן,
 • לחץ נמוך.

כתוצאה ממנת יתר קשה, "פניסטיל" מאלרגיה בכמוסות יכול להזריק אדם לתרדמת עם שיתוק של מרכזי הנשימה או הווסומוטורים, אשר אינו מוציא מכלל אפשרות את המוות. למרבה המזל, במדינה שלנו אין מקרי מוות שנגרמו על ידי מנת יתר של תרופה זו.

שיטות הטיפול של מנת יתר הן כמו במקרה של מנת יתר של "פניסטיל" בטיפות.

 • פניסטיל ג'ל. מקרים של מנת יתר אינם קבועים בשום מקום.

אינטראקציות של פניסטיל עם תרופות אחרות

יש דברים שיש לדעת לפני השימוש בתרופות. זה כולל אינטראקציות עם תרופות אחרות. אז, מה יכול לקרות אם אתה לוקח פניסטיל מ אלרגיות באותו זמן כמו תרופות אחרות:

"Fenistil" ב טיפות כמוסות משפר את ההשפעה של תרופות כאלה:

 • גלולות שינה,
 • נוגדי דיכאון,
 • נגד התראה.

חשוב מאוד לדעת! אלכוהול במהלך היישום של "Fenistila" גורם תגובה פסיכומוטורית איטית.

ג'ל "פניסטיל" אינו משולב עם תרופות אנטי-פריוריטיות אחרות.

"Fenistil" מאלרגיות נלקח על פי עצתו של רופא (למרות העובדה כי התרופה בבתי המרקחת היא ניתנה ללא מרשם), אשר כולל את האפשרות של שילוב של תרופות שאינן תואמות.

תנאי אחסון Fenistyle

הליום, ב טיפות או כמוסות של "פניסטיל" מחנות אלרגיה, כמו כמעט כל התרופות, במקום נגיש יבש עבור ילדים ואור שמש, שבו טמפרטורת האוויר הוא לא יותר מ 25 ºє.

למה לאחסן "Fenistil" הרחק ילדים - מובן, כרוך בתוצאות.

אור, במיוחד השמש, יש את היכולת לחמם אובייקט שנמצא באזור הפעולה שלה. ומכיוון שכאשר מחומם, "פניסטיל" מאבד את התכונות הטיפוליות שלו, האור הוא התווית. כנ"ל לגבי טמפרטורת האוויר.

"Fenistil" מאלרגיות צריך להיות מאוחסן בחבילה יחד עם ההוראה, על מנת לשלול את הסבירות לאבד את ההוראה.

trusted-source[28], [29], [30]

תאריך תפוגה

אם מאוחסנים כראוי, Fenistil מאלרגיה ישמש שירות ארוך ונאמן.

 • ג'ל "פניסטיל" מתאים לשימוש תוך שנתיים ממועד שחרורו;
 • "Fenistil" ב טיפות כמוסות מאוחסן במשך 5 שנים מיום השחרור.

אבל, שוב, אנו מדגישים כי תקופת האחסון מחושבת תוך לקיחה בחשבון את האחסון הנכון. אחרת, התרופה יש מאפיינים פונקציונליים משלה, ואינו מתאים לשימוש.

"Fenistil" מ אלרגיות בצורת איחור הוא בדרך כלל טוב יותר לזרוק. התאריך על החבילה מצוין באופן ספציפי, כך שבסופו של תאריך התפוגה של התרופה (כל), האדם ידע כי התכונות הרפואיות שלו כבר מותש.

ביקורות על Fenistyle

עכשיו על המעניין ביותר - מה אנשים אומרים על "Fenistil"? ברור כי פרסום - פרסום, אבל, כדי לגלות כי התרופה היא על עצמה למעשה, אתה יכול רק בזכות ההערה של אלה שחוו את ההשפעה של התרופה על עצמך.

אז, פניסטיל מאלרגיות הוא כנראה אחד מאותם תרופות כי למעשה אין ביקורות שליליות. לראיה, אתה יכול לבקר בפורומים (לא מתמחה - הבריאות, שבו המפרסמים עצמם כותבים על עצמם הרבה מילות מחמיאות, כמו המשפחה, נשים, וכו '), אתרי רשתות חברתיים, "במגע", למשל. משאבים אלה אתה יכול למצוא הרבה שימושים כאיש פשוט ברחוב לא עבור עצמם את המידע להמליץ על התרופה "הרעה" כי זה לא הגיוני לעשות את זה, וחוץ מזה, במקרה של תסכול לגבי התרופה, האדם מרגיש כעס ותוקפנות, ורוצה אל העולם כולו לספר על מה "מלכלך" מועבר לבית המרקחת שלנו.

מה אומרים על פניסטיל?

ביסודו של דבר, הם שואלים ומייעצים לילדים כיצד הם רגישים ביותר לתגובות אלרגיות, לגירויי עור, במיוחד כשמדובר בעקיצות יתושים. כל אם עמדה בפני בעיית קיץ על יתושים. ורבים מהם באמת לא ישנים בגלל זה. הפופולרי ביותר הוא ג'ל "Fenistil" מאלרגיות. מסיבה כלשהי, החברה המודרנית סומכת על יותר סמים לשימוש חיצוני, אם בעל פה. אבל, לא משנה איך זה היה, Fenistil, אם טיפות, כמוסות או ג'ל, לוקח עמדה מובילה בין הביקוש הצרכני. למי שלא מאמין, תן לו לכתוב "ביקורות fenistil" במנוע החיפוש.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "פניסטיל מאלרגיות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.