Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Osteochondrosis של עמוד השדרה: סיבוכים נוירולוגיים

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

מאז Hildebrandt (1933), אשר הציע את ייעודו "הדיסק הבין חולייתי osteochondrosis" להגדיר תהליך ניווני נרחב, לא רק פגיעה בסחוס חלק subchondral אבל סמוך החוליות, המונח משמש נרחב העבודה morphologists, רדיולוגים וקלינאים.

המונח "osteochondrosis" (OP) פירושו העיקרי בפיתוח התהליך ניוונית של הדיסקים, אשר בתורו מוביל להתפתחות של שינויים תגובתי מפצים משני עצם מנגנון רצועות של עמוד השדרה.

הדיסק הבין חולייתי הוא בסך הכל כ 1/4 אורך של עמוד השדרה, לשחק תפקיד חשוב ביומכניקה השדרה: הם משמשים רצועות ומפרקים משונה, והם גם חיץ נגד זעזועים, המיוחס עמוד השדרה. חשיבות מסוימת קשורה לליבה הדחוסה, שיש לה רמה גבוהה של הידרופיליות, שתכולת המים שלה מגיעה ל -83%. הידרופיליות יוצאת דופן של הליבה עולה בהרבה על hydrophilicity של רקמות אחרות של הגוף האנושי.

בתהליך של התנוונות של הדיסקים לאבד לחות להתייבש הליבה מתפרקת לרסיסים, טבעת סיבית מאבדת את גמישותו, מרכך, הופך דק יותר, ולנסוע סדקים, פערים וסדקים, כונן פס בכיוונים שונים. בתחילה, סדקים נוצרים רק בשכבות הפנימיות של הטבעת ואת התפיסה הקרנל, חודר לתוך הסדק, למתוח ו לבלוט את השכבות החיצוניות של הטבעת. גם בהפצת סדקים דרך כל השכבות של טבעות, דרך פגם נפילת תעלה או לומן שדרת sequesters הקרנל הספציפי, או את כולו. במקרים אלה, את השלמות של הרצועה האורך האחורי יכול להיות לקוי.

בשל פגומה של גרעין עיסת, זה עכשיו כרוך לא רק משיק, אלא גם עומסים אנכיים. כל זה, ראשית, גורם לצניחה של הטבעת הסיבית מעבר לדיסק, ושנית, תורמת לחוסר היציבות שלה. בנוסף, בשל אובדן של תכונות אלסטיות, טבעת סיבית לא יכול לשמור על גרעין נופל או שברי שלה, אשר יוצרת תנאים ליצירת הרקמה.

בשלב מסוים של התפתחות שינויים degenerative, הדיסק עשוי בליטה בלי לשבור את הטבעת סיבית, אשר נקראת הבליטה של הדיסק. האזור הבולט של הדיסק הוא כלי הדם, רקמות סיביים גדל בו, ובשלבים מאוחרים יותר, הסתיידות הוא ציין. במקרים בהם יש פריצת דרך של הטבעת הסיבית עם היציאה שלה מעבר לחלק או את הגרעין העורק כולו, אשר נצפה לעתים קרובות אצל אנשים צעירים לאחר טראומה חריפה, הם כבר שופטים על "צניחה או herniation דיסק".

בהתאם לכיוונים של הפרעות או בקע, נבדלים הסוגים הבאים:

 • הקדמי והצדדי, המתנהל בעיקר ללא תסמינים;
 • אחורית ופוסט-סוכרתית, חודרת לתעלת החולייה ולבורות בין-חולייתיות ולעתים קרובות גורמת דחיסה של חוט השדרה ושורשיו;
 • סבך המרכזי (הרניה SHmorlja) שבה הדיסק חודר שינויים ניווניים ברקמת במשקל חוליה הגוף הספוגי hyaline חלק צלחת ליצירת גומחות בהם צורות וגדלים שונים; אלה הם ממצאי רנטגן, מבלי להתבטא קלינית.

כאשר הדיסק מתדרדר עם הגישה של גופים חוליים, את המפרקים בין המפרקים וגופים חוליות הם עקורים, ואת מנגנון תנועותיהם משתנה. ניוון הדיסקים מלווה בשינויים משניים בגופם של החוליות, המורכבות משני תהליכים מקבילים:

 • שינויים ניווןיים-דיסטרופיים בעומק תת-התהודה, המתרחשים רק לאחר ההתפוררות וההיעלמות של לוחות הדיסק של הדיסק;
 • ניאופלסמה ריאקטיבית של רקמת העצם בגופים חוליים, המתבטאת ב טרשת נפוצה של רקמות עצם תת-רקדניות עם היווצרות של גידולי עצמות שוליים - אוסטיאופייטים. אלה נקעים arthritic של העצם נקבעים על ידי המונח "ספונדילוזיס".

פיתוח ב arthrosis מעוות אותו בצורת צמיחה של משטחים articular של עמוד השדרה במקומות של עומס הגדול ביותר הוא מיועד על ידי המונח "spondylarthrosis או osteoarthrosis". Osteophytes הממוקם לומן של תעלת השדרה, כמו גם בליטות ו prolapses של hernias, יכול לגרום לסימפטומים של דחיסה של חוט השדרה ואת שורשיו.

הביומכניקה חוסר הארגון מזוין התוצאה נגועה קטע תנועה בחוליות שכנות (PDS) של הגופים בחוליות, ואבזר-שדרה מאבדת את יכולתו רצף קצב. ה- PDS המופתע עצמו רוכש התקנה לא-פיזית, קבועה לעתים קרובות, לעתים קרובות קופיוטית. זה כרוך PDS upstream giperlordozirovanie ו hypermobility, אשר בתחילה להתגלגל כמו פיצוי, אולם מאוחר יותר יכול לעזור לזהות ולחזק את התהליך דיסטרופי עם התפשטות רציפה אותו על מספר גדל והולך של PDS.

חוסר יציבות ב- PDS הוא אחד המצעים הפאתומורפולוגיים השכיחים ביותר של תסמונות נוירולוגיות. לרוב, חוסר יציבות מתגלה ברמה של מגזרים C 4 _ 5 ו L 4 _ 5.

אי-יציבות מגזריות מתעוררת כאחד הביטויים המוקדמים ביותר של התהליך הדיסטרופי בכל אחד מהרכיבים המרכיבים של ה- PDS המוביל להפרת הפונקציה ההרמונית שלו, ומתבטאת בניידות מופרזת בין האלמנטים של PDS. כתוצאה מכך, מידה מוגזמת של כיפוף והרחבה ב- PDS, כמו גם החלקה הקדמי או האחורי.

בפתוגנזה של החשיבות העיקרית היא anulus ניוון חוסר יציבות, אשר מאבד את גמישותו ואת היכולת קיבוע נכונה. חלקה של גוף השדרה שמעליה ביחס שבבסיס עוזרת לשבור טבעת סיבית, אובדן turgor של pulposus הגרעין לבין מעורבת באזורים האחוריים תהליך דיסטרופי של ה- PDS, במפרקים חולייתיים בפרט, אשר מלווית במקרים חמורים של חוסר יציבות בפיתוח תזוזות הארכה בם. בנוסף, החולשה החוקתית של המנגנון הליגמנטלי מתבטאת.

בהקשר לניידות עודפת ב- PDS, מתפתחים מספר שינויים מבניים, ביומכניים, רפלקסים רצופים:

 • את זווית anterolateral מוטה של הגוף של הגוף החולי הבסיסי נוצר;
 • "משיכה המתיחה" נוצר;
 • היווצרות neoarthrosis באזור המגע של התהליך המפרקי ואת הקשת.

בקשר עם המתח הרפלקס המפצה של השרירים הסגמנטליים בשלב מסוים, פילוח עלול להתרחש בתנוחה זו או אחרת (קיפאוזיס, היפרלורדוסציה). שינויים אלו נובעים הן מנגנונים פתוגנטיים והן מנגנונים סנוגנטיים. הדומיננטיות של האחרון יכול להוביל פיברוטיזציה של הדיסק ואת חיסול, ולכן, חוסר יציבות. קיבוע של PDS הוא גם קידם על ידי התפתחות spondylarthrosis בין חוליות. עם זאת, עם חוסר יציבות לא יציבה, הן רפלקס רפלקס דחיסה, דחיסה- reflex ו לעיתים רחוקות תסמונות דחיסה יכול להתפתח.

זה תלוי במצבים הבאים ואת הקשר בין הרקמות של PDS ואת תצורות neurovascular עם חוסר יציבות:

 • ניידות מוגזמת בקטע קובעת את גירוי הקולטנים הן בטבעת הסיבית והן בקטעי הדיסק הקשורים ברצועות האורך הקדמיות והאחוריות; ובכמוסות של מפרקים בין-חולי;
 • את התפתחות subluxation של Kovac ברמת צוואר הרחם גורם טראומה של עורק החוליות עם מקלעת הצמח שלה. זה האחרון אפשרי עם תנועות מוגזמות של PDS, עומסים מוטוריים מסוימים העדר subluxation במפרק;
 • תזוזות מחושבים המפרקים חולייתי עשויה להיות מלווה על ידי עקירה של צמרות רכס במפרק בכיוון של הנקב הבין חולייתי ולגרום להתכווצות שלה, אשר בתנאים מסוימים יכולים לגרום דחיסה של העורק השדרה שָׁרשִׁיתִי;
 • מחליק משמעותי לאחור כאשר הוא משולב עם כמה גורמים נוספים (צרות טבועות של הערוץ, את התפתחות השפה האחורית של גידולי עצם מפצים) יכול להוביל היצרות של תעלת השדרה ומגיש כתנאים לפיתוח של דחיסת כלי דם או תסמונת שדרה.

תופעות פתולוגיות (irritative או דחיסה) אולי לא רק על ידי מגע ישיר בין VCP מבני osteochondral השונה ומבנים עצבים וכלי דם, אלא גם בגלל רווחים מופחתים שבו גופים אלה נמצאים. בפרט, אנחנו מדברים על פתחים בין חוליות ועל תעלת החוליות.

צמצום של פורמה בין חולייתי יכול להיגרם על ידי השינויים הבאים ברקמות של PDS:

 • ירידה בגובה המרווח interbody עקב ניוון דיסק (בהתאמה, את גודל אנכי של ירידות הפח);
 • הרחבות גרמיות שוליות של סוג מעוות באזור מפרקים בין-חולייתיים (צמצום בעיקר את גודל האופקי של החור);
 • גידולים unco-vertebral, גידולי גרמי השוליים של הגופים ואת herniations דיסק על המותניים ואת החזה רמות;
 • השתנה דיסטרופית רצועה צהובה.

הצטלקות של תעלת השדרה בקשר עם שינויים דיסטרופיים עשוי לנבוע:

 • בדיה אחורית של הדיסק;
 • הרחבות גרמיות שוליות אחוריות של גופים בחוליות;
 • רצועה צהובה היפרטרופית;
 • את גופה החליק של חוליה עם חוסר יציבות בולטת;
 • שינויים cicatricial-adhesive תאית אפידורל ואת הקרומים של חוט השדרה.

צמצום של תעלת השדרה מלווה בעיקר דחיסה או דחיסה רפלקס אפקטים.

מנגנונים סנוגנטיים מכוונים, מטבע הדברים, לחיסול הצרה וקשורים לאפשרות של תיקון בליטות גדילה, שיפור זרימת הדם בתעלת השדרה, שינויי רקמות ששונו בצורה דיסטרופית.

הפרות יחסים ביומכנית בעמוד השדרה של שרשרת קינמטיקה בשילוב עם מנגנוני pathogenetic אחרים לתרום לתהליך הפיתוח של השרירים miodiskoordinatornogo PDS, עמוד השדרה והגפיים. יחד עם זאת, מורכבים סינרגיסטי הדדי ותהליכים רפלקס אחרים להתפתח עם הפרה של stonokinetics של עמוד השדרה. קודם כל, לשנות את התצורה שלה בקשר עם הטון של השרירים של השינויים בעמוד השדרה המבקשים לפצות על חוסר פונקציות DSP - החליק או לורדוסה מפתחת הגדרה הקיפוטים במח', ובמקרים מסוימים בקשר עם העברת רגלי התמיכה בהתקנת צד מושפע מתרחשת עקמת. במבנה של שינויים אלה, השרירים multarticular של הגב, ושרירי intersegmental קטן גם להשתתף. בשלב מסוים, מנגנוני פיצוי אלה מספיקים. עם זאת, עם הזמן של המתח הטוני של השרירים, הם מפתחים שינויים דיסטרופיים. בנוסף, בקשר עם היווצרות של טבעת רפלקס פתולוגי, המתח שריר מהמנגנון sanogenetic הופך היפוכה, חוזה פתולוגי. כתוצאה מכך, השינוי עומס לא רק בשרירי עמוד השדרה, אך גם על תפקוד בתנאים החדשים של השרירים של הגפיים, מה שמוביל mioadaptivnym בתוך הכומר miodistonicheskim miodistroficheskim ושינויים אותם.

בקשר עם שרירים dystonic ושינויים ניווניים להפוך למקור של afferentation פתולוגי התייחס לאותה מגזרים של חוט השדרה המעצבבים ה- PDS הפגוע וכן יחידת בין-עצביים polysegmental עם מעורבות בתהליך של שרירי עמוד השדרה ובגפיים כולו.

לפיכך, טבעת פתוגניים תומך, הרכבה ומפתחת את תהליך פתולוגי ב osteochondrosis. הופעה של תנאים ביומכנית חדשים פתולוגיים למצב כזה איבר מנוע חשוב, מה הוא עמוד השדרה, וכתוצאה מכך ניידות מוגבל, לא רק של החלקים הבודדים שלה, אלא גם את הפעילות המוטורית הכללית כי תורם ההפרעה של פעילות הנאותה של רפלקסים מנוע-קרבי, אשר חשובים עבור האופטימלי החילופי-טרופי מתן פעילות מוטורית.

הסיבוכים הנוירולוגיים הנפוצים ביותר של osteochondrosis של עמוד השדרה נמצאים באזורי צוואר הרחם התחתון.

הגורמים העיקריים להתפתחות סיבוכים נוירולוגיים ב osteochondrosis צוואר הרחם של עמוד השדרה הם הבאים.

1. דחיסה מתמדת יחסית של חוט השדרה, שורשיו עם סיבי הצומח שלהם, עורק החוליות עם מקלעת הסימפטיה והמנגנון הליגנטי של עמוד השדרה עם מנגנון העצבנות שלו.

 • באזור צוואר הרחם, herniation דיסק נדיר יחסית; לעתים קרובות רק הבליטה של הדיסק נוצר כאן.
 • תסמונות דחיסה הם תוצאה של osteophytes עצם האחורי. Un- שיתוף מפרקים חוליות אינם נכונים, הם נוטים לעוות arthrosis; בעוד שאוסטיאופיטים נשלחים לאחור, לתוך פורמן בין-חולי, פועלים על שורשי העצבים, או כלפי חוץ, מה שגורם לדחיסה של עורק החוליות או למקלעת הסימפתטית.
 • הצטמצמות הקדמי foramen חולייתי מתרחשת בדרך כלל גידולים העצם unkovertebralnyh נובע בחלקו האחורי שלה - בשל spondylitis של המפרקים הבין חולייתי, תזוזות של קובאץ והתעבות של ligamentum flavum, ואת הירידה של הגודל האנכי של תוצאות דיסק לירידה בגודל של הנקב הבין חולייתי גופים התכנסות בשל חוליות סמוכות.
 • בנסיבות שליליות הן שורשי יריקת שדרה בסעיף זה בזווית ישרה אליו (ולא במאונך כמו ברמות אחרות), האורך הקטן של עצב שָׁרשִׁיתִי (לא יותר מ 4 מ"מ), חוסר הגמישות וחפת שָׁרשִׁיתִי ניידות מספיק.
 • באופן טבעי, בתנאים פתולוגיים יש הפרעה במחזור דם והלימפה בתוך החור המחודד החולייתי עם הפיתוח של גודש ורידים, בצקת עם תוצאת צלקות ביטוי קליני של סימפטומי שָׁרשִׁיתִי ניווניות irritative.
 • האפשרות של השפעות דחיסה על חוט השדרה מצד הרצועה הצהובה. כאשר חזק עם מתח המפתח התעבה סיסטיק רצועה צהוב, ואת hyperextension הפתאומי של עמוד השדרה הצווארי תנאים (במיוחד פתאומיים) בגין פרה של רצועות בין קשת שדרה ואת הלחץ על הפלח האחורי של חוט השדרה.

2. Microtravmatization של חוט השדרה, ממברנות שלה, rootlets, מערכת כלי הדם ואת המנגנון הליגנטי של עמוד השדרה, כי מעת לעת עולה במשך זמן רב במהלך התנועות של עמוד השדרה.

 • מחקר ריד (1960) על הקשר הדינמי של חוט השדרה ואת עמוד השדרה בדרך כלל מתגלה ניידות רבה של חוט השדרה ואת דורה מאטר בכיוונים אוראלי ואת הזנב במהלך תנועות כיפוף ekstenzionnyh של הראש ועמוד השדרה. כאשר כיפוף של אורך תעלת השדרה (בעיקר C2-Th1) יכול להגדיל ל 17.6% ו להתרחש מתיחה בהתאמה וגלישה חוט השדרה כלפי מעלה לאורך המשטח הקדמי של הערוץ. מטבע דברים, בתנאים של חוסר יציבות של חוליות צוואר (כוננים) את המתח של הכבל ושורשי השדרה עלול להגביר מבני טראומה עצבים בולט במיוחד כאשר סדרי anterolateral סעיפי תעלת שדרה בשל נוכחותם של osteophytes ותת תזוזות. כאשר כפות צוואר בכפייה במקרה של אוסטאופייט האחורי, המוח נוטה למתוח מעל זה, הגדלת דחיסה טראומה רקמת המוח. Osteophytes עשויה להיות פעולה תקופתית (כתוצאה מהשינויים בבית חוליות עמדת microtraumas) על מבנים עצביים הגלומה רצועה אורכית האחורי ואת דורה מאטר, וזה כאב שמגשימה ותופעות רפלקס כנראה. במובן זה, ההתפתחות של תת החוליה של החוליה חשובה גם היא. טראומה בחוט שדרה מוגברת כאשר יש כונני חוסר יציבות, בעוד תנועות כיפוף ekstenzionnyh אחד חוליה תלושה ועובר לאורך המשטח של אחרים.
 • Osteophytes, נוצרות צומת unkovertebralnogo, הכותרת לתוך הנקב הבין חולייתי וכלפי תעלת השדרה, יכולה לגרום להרס של תסמונת העורק השדרה ואת מקלעת אוהד שלה.

דחיסה של עורק החוליות עם מקלעת הסימפתטית שלה יכולה להיות קבועה יחסית, והיא יכולה להתרחש גם מעת לעת בעת שינוי במצב הראש והצוואר. השקיה של סיבים סימפתטיים או פגיעה במחזור הדם במערכת עורק החוליות של אופי מכני או רפלקס מתרחשת לעיתים קרובות כאשר המיקום של הראש והצוואר משתנה.

עבור התפתחות של תסמונת עורק החוליות, subluxation של קובאץ 'יש משמעות מסוימת. בחולים כאלה, ההסטיה הקדמית של עורק זה נצפתה בעיקר במצב של הרחבה של הצוואר.

3. איסכמיה כלי הדם ומשמעותה בתסמונת הקלינית של דחיסת המוח ב spondylosis צוואר הרחם.

דחיסת מערכת עורק השדרה הקדמית יכולה להיות תוצאה של הפעולה הישירה של אוסטיאופייט האחורי או שבר דיסק, כמו גם את ההשפעה הדחיסה של תצורות אלה בזמן השינוי במצב הצוואר.

4. מעורבות בתהליך הפתולוגי של החלקים הפריפריאליים והמרכזיים של מערכת העצבים האוטונומית.

השפעת רפלקטור פולסים פתולוגיים שמקורם בחוט השדרה, שורשיה עם סניף עצב שדרת צמח הסיבים שלהם גנגליון stellate להיות ואלמנטי רצועות של עמוד השדרה עם simpatalgiyami המגוונת מניפסט מנגנון העצבוב שלו והפרעות neyrodist-roficheskimi.

בשלב הראשוני של המחלה או osteophytes דיסק בולט אחורי קרוב לגרום דחיסה רק ומתיחה של קדמי ורצועות אורכות אחוריות; בעוד המנגנון הליגנטי הנותר של עמוד השדרה עשוי להיות מעורב בתהליך הפתולוגי. מנגנון שדרת רצועה, רצועות קדמיות וגם אחוריות האורכות בעיקר הדורה מעוצבבים בעיקר עצב sinuvertebralnogo סניפים רגישים סימפטים (עצב meningeal חוזר) מורכב סניפי meningeal המשתרעים שורש הגבה וענפים מהעמודה האוהדת גבול סניף החיבור.

קצות עצבים מזוהים האחורי (בחלק sinuvertebralnogo עצב חשבון) או רצועה אורכית קדמית, ויש סיבה להאמין גירוי של הרצועות הללו לידי ביטוי בכאב בחלק האחורי של הצוואר עם הקרנה ב suboccipital, באזור interscapular ושני וחגורת הכתפיים.

לפיכך דיסק צוואר הרחם degenerirovany עשוי להיחשב, מחד גיסא, כמקור גילויים כואבים ומצד שני - פולסים פתולוגי כי המעבר מעל הפרעות CNS לגרום רפלקס בצוואר, בכתף היד.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.