Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Osteoarthrosis של המפרקים של המברשות

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

למרבה הצער, אוסטיאוארתריטיס של המפרקים של הידיים אינו נלמד כמו ביסודיות כמו gonarthrosis ו coxarthrosis. זה כנראה בגלל איכות טובה יחסית של osteoarthritis של לוקליזציה זו.

אוסטיאוארתריטיס בעיקר משפיע על דיסטלי (70% מהחולים עם דלקת מפרקים ניוונית של הידיים), לפחות - הפרוקסימלית (-35% מהחולים עם דלקת מפרקים ניוונית של המפרקים של הידיים) ואת המפרקים interphalangeal של המפרק carpometacarpal של האגודל (60% נשים ו 40% גברים עם דלקת מפרקים ניוונית של הידיים) . מפרקי Metacarpophalangeal ומפרקי יד נדירים מושפעים (לנשים 5% -10, -20 אצל גברי 20% בהתאמה). אוסטיאוארתריטיס משפיע על הידיים של נשים הוא 4 פעמים (על פי מקורות אחרים, 10 פעמים) יותר מגברים. לדברי EL מראדין ואח (1971), חלוקת תדר מעל של נגעים של המפרקים של הידיים יכולה להיות מוסברת על ידי חלוקת העומס עליהם - הנטל המרבי נופל על המפרקים interphalangeal דיסטלי. תדירות נגעים של המפרקים ביד של חולים עם דלקת מפרקים ניוונית היא תמונת הראי של זה של דלקת מפרקים שגרונית.

ציסטה אוסטיאוארתריטיס בדרך כלל מתחיל בגיל העמידה, שכיחה יותר אצל נשים בגיל המעבר. בדרך כלל בא עם אוסטיאוארתריטיס של gonartrozom ידיים והשמנה (בעיקר osteoarthritis מבודד משותף carpometacarpal של המפרקים האגודל והאצבע). Arthrosis בודדות המפרקים קטנים בודדים של מברשות (פרט לי אצבע משותפת carpometacarpal), כמו גם פרק כף arthrosis מבודד בדרך כלל משנית (לדוגמה, דלקת מפרקים ניוונית היד לאחר שעברו מחלה Kienbock (נמק מזוהם lunovidnoy של העצם) או שאני osteoarthritis פוסט-טראומטית).

סימן מובהק של osteoarthritis של המפרקים interphalangeal של הידיים הם צמתים Geberden (מפרקים interalangalal דיסטלי) ו Bushar (המפרקים interphalangeal הפרוקסימלי). הם צפופים סמיכות עיבוי בעיקר על פני השטח לרוחב העליון של המפרקים. הצמתים הם כואבים, לעתים קרובות מסובכים על ידי סינוביטיס משני, שבו עשוי להופיע נפיחות קלה של הרקמות הרכות, עלייה מקומית בטמפרטורת העור, לפעמים hyperemia של העור מעל המפרק. חולים עם אוסטיאוארתריטיס של מפרקים אינטרפלנגליים מתלוננים לעיתים קרובות על קשיחות של עד 30 דקות במפרקים מושפעים בבוקר ואחרי תקופת מנוחה, מאשר חולים עם לוקליזציה אחרת. בשלבים המוקדמים של המפרקים interphalangeal אוסטיאוארתריטיס של הידיים על המפרקים יכולים להיווצר ציסטות, לפעמים נפתח באופן ספונטני כדי לשחרר את החומצה ההיאלורונית תוכן עשיר דביקות צמיג חסר צבע. בשלבים מאוחרים יותר של דלקת מפרקים ניוונית של המפרקים interphalangeal יכול להיות חוסר היציבות שלהם, ירידה בנפח של כפיפה, והקטין היכולת התפקודית של המפרקים, המתבטא בקשיים בביצוע עבודה עדינה, תנועות בסדר.

חולים עם osteoarthritis מבודד של מפרק carpometacarpal של האצבע הראשונה עוסקים בכאב בבסיס של עצם המטאקרפל הראשון. לעיתים רחוקות המטופל יכול להתלונן על כאב בלתי מוגדר "אי שם במפרק כף היד". תלונה תכופה על חולים עם אוסטיאוארתריטיס של מפרק carpometacarpal של האצבע הראשונה הוא קושי לקפל את האצבעות לתוך קמצוץ. המישוש של המפרק הוא כואב, לפעמים אתה יכול לשמוע ולהרגיש palpatorically קרפיטציות כאשר נעים במפרק. במקרים חמורים, שינויים ניוונית של מפרק carpometacarpal של האצבע הראשונה מלווים על ידי הפחתה של עצם המטאקרפל ו ניוון של השרירים הסמוכים, אשר מוביל להיווצרות של "מברשת מרובע". משותף אוסטיאוארתריטיס carpometacarpal האצבעות אני יכול להיות מסובך גם על ידי סינוביטיס משנית מלווה בכאב מוגבר, נפיחות של רקמות רכות, hyperemia והטמפרטורה מקומית מוגברת של העור מעל המפרק.

במקרים חמורים של דלקת מפרקים ניוונית של המפרקים של הידיים radiographically לזהות לא רק את הסימפטומים האופייניים של דלקת מפרקים ניוונית (היצרות המרווח המפרקי, טרשת העצם subchondral, osteophytosis, ציסטות subchondral), אבל קו לבן לסירוגין קליפת המוח. אוסטיאוארתריטיס כזו נקראת חמקנית. עבור מצר (bezuzelkovoy) צורות של מברשות osteoarthrosis מאופיינות סינוביטיס ישן. היסטולוגית, ב synovium להפגין את התופעה של דלקת ללא pannus, מבחני דם - (. Hypergammaglobulinemia, עליית RBU, עליית התוכן של SRV ואח) סימנים בתגובת שלב אקוטית.

טבעו של אוסטיאוארתריטיס שחיקה אינו ברור. זה מתפרש לפעמים כצלב בין דלקת מפרקים ניוונית דלקת מפרקים שגרונית, אם כי לעתים קרובות יותר כצורה חמורה של osteoarthritis של המפרקים של הידיים.

האבולוציה של אוסטיאוארתריטיס של המפרקים של הידיים בדרך כלל מסתיים בתוך כמה שנים. המחלה מתחילה עם תחושות של אי נוחות, כאב, לפעמים גירוד באזור המפרקים interphalangeal ואת הבסיס של עצם metacarpal הראשון. בתוך כמה שנים (לפעמים חודשים) את הסימפטומים מעת לעת להחמיר ו לשקוע, לעתים קרובות יש סימנים של דלקת מקומית. ציסטות יכולות להיווצר מעל המפרקים. לאחר זמן מה התהליך מתייצב, הכאב והדלקת שוככת, הנפיחות של המפרקים נעשית איתנה וקבועה, רוכשת אופי נודולי; נפח התנועות במפרקים פוחת, לפעמים חוסר היציבות של המפרקים מתפתח.

עבור osteoarthritis של המפרקים של הידיים מאופיין נזק לא מזמני המפרקים. לכן, בכל זמן נתון במפרקים מסוימים, השינויים הם יציבים, באחרים - ישנם סימנים של דלקת פעילה ואת התקדמות שינויים מורפולוגיים. "שחיקות" מתעוררות לאחר מכן עוברים התפתחות הפוכה, מה שמשאיר סימפטום אופייני של "כנפי השחף". לדברי הרשות הפלסטינית (1995), אוסטיאוארתריטיס של המפרקים של הידיים הוא תהליך הבמה שבו כל מפרק עובר תקופה של "פעיל" שינויים, ואחריו התייצבות של המצב.

Osteoarthritis של המפרקים של היד הוא מלווה לעתים נדירות על ידי סיבוכים. התבוסה של מפרק היד יכול להיות מסובך על ידי תסמונת המנהרה. בכל מפרק, אי יציבות יכולה להתפתח. תוצאה של צורה חמקנית (לא מוחי) של אוסטיאוארתריטיס של המפרקים interphalangal של הידיים יכול להיות מיזוג של משטחים משותפים; תהליך זה מואץ על ידי ניהול intra-articular של תכשירים קורטיקוסטרואידים ארוכי טווח.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.