Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח צוואר הרחם (Transvaginal cervicitometry) של צוואר הרחם: איך הוא מתנהל וכמה פעמים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

Cervicometry פירושו הליך שנועד לקבוע את אורך צוואר הרחם. לשם כך, מכשיר אולטרסאונד מיוחד משמש. נתונים אלה צריכים להיות ידועים על מנת להמשיך לחזות את מהלך ההריון ולהבין איך העובר נשמר בתוך הרחם. אם המדדים הם נורמליים, אז אין סיבה לדאגה. אם האורך קצר מהנדרש, קיים סיכון לפאתולוגיות חמורות, בפרט לידה מוקדמת. Cervicometry מספק הזדמנות לזהות בזמן פתולוגיות רבות שעולות במהלך ההריון ולמנוע מספר פתולוגיות מסוכנות. לדעת את התוצאות, אתה יכול לקחת את הצעדים הדרושים בזמן לקבוע את הטיפול הנדרש, אשר ימנע את הסיכון.

מה זה cervicometry בהריון?

זהו אחד מבדיקות אבחון רבות המשמשות לקביעת הסיכון לפתח פתולוגיות וסיבוכים אפשריים. ניתן לבצע בשתי דרכים - פנימית וחיצונית. לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות, ולכן הבחירה נשארת תמיד לרופא. רוב המומחים נוטים להאמין כי cervicemetry transvaginal צריך לשמש כדי להפוך את התוצאות מדויקות יותר. 

עבור שיטה חיצונית, אורך צוואר הרחם נרשם באמצעות מכשיר אולטרסאונד מסורתי. למדוד באמצעות הצפק. עם שלפוחית השתן מלא, זה הופך להיות אפשרי יותר מדויק לבדוק את הרחם, הצוואר.

יש גם שיטה מדויקת יותר - השיטה המנשכת. זה נעשה עם שלפוחית השתן ריקה כדי להבטיח דיוק רב יותר של התוצאות. עם הצטברות של שתן, לא ניתן להציג באופן מלא את התמונה כולה ולעשות מדידות. המחקר מבוסס על שימוש בחיישן טרנסווסלי מיוחד, המוזרק ישירות לתוך הנרתיק. צוואר הרחם נבדק, אינדיקטורים חשובים נמדדים. זה בהחלט לא חשוב לרופא איך להשתמש בו בעת ביצוע מדידות, התוצאה מאוד חשוב.

בדיקה מתוזמנת כוללת את ההתנהלות של אולטרסאונד, שבמהלכו נלקחות מדידות (18-22 שבועות). בדרך כלל זה מספיק, אבל אם יש סיכון להתפתחות של ICI, הפלות קודמות ולידות מוקדמות, הפלות, אז יש צורך לבצע את המחקר בדרך transvaginal. אם המדדים אינם תואמים את הנורמה, יש לנקוט צעדים דחופים, אחרת יש סיכון של הפרעה.

האם Cerviometetry מזיק?

מניפולציה אינה מזיקה לעובר ולאם, ללא כאבים. החשיפה אולטרסאונד עבור בטיחות ממוזער. זה הושג על ידי הפחתת כוחם של הגלים וקיצור משך ההליך. אישה בהחלט לא צריך לדאוג, כי כל הניואנסים בציוד המודרני כבר מזמן נלקח בחשבון. 

מומחים משתמשים במכשיר במצב אנרגיה מיוחד, שבו ההשפעה מוגבלת, מה שמוביל להגבלת כוח אקוסטי, וכתוצאה מכך אין השפעה נוספת.

אינדיקציות להליך

ההליך מבוצע, קודם כל, כאשר הוא מתרחש על לידה מוקדמת, או שהם נצפו קודם לכן, עם סבירות מוגברת של הפלות. זה מתבצע עם התפתחות חריגה של הרחם, לאבחון של ICI. הליך הוא חובה עבור אלה שיש להם כמה תינוקות, או תאומים. עבור ביטוח, זה נעשה אם האישה עברה התערבות ניתוחית מכל סוג או כיוון: בין אם הם מניעים, לצורך טיפול או אבחון. מדידות רגילות מבוצעות כדי לשלוט במצב של צלקות, sutures הרחם.

trusted-source[1], [2], [3]

הכנה

בתהליך של התכוננות cervicometry, לא נדרשת פעולה. יש צורך רק לרוקן את השלפוחית אם משתמשים בשיטה transvaginal, ולשמור על מלאותה במחקר חיצוני. זה הכרחי על מנת לקבל את התוצאות המדויקות ביותר. אין צורך בהכשרה נוספת, שכן הרופא שמנהל את המחקר יעשה כל דבר אחר. אל תדאג אפילו לתוצאות: המומחה יעשה מסקנה וייתן אותו לאוצר המיילד.

trusted-source[4], [5]

טֶכנִיקָה cervicometrics

ראשית החולה חייב לחלוטין ריק, ואז לשכב בעמדה lithotomy (באופן מסורתי להתיישב על הכיסא גינקולוגית). המהות של הנוהל מורכב מציגה חיישן מיוחד לתוך הסביבה הנרתיק, אשר מאפשר לבצע את הבדיקה עם המדידות הנדרשות, מתקן את התוצאה ומציג את התמונה במחשב.

כל מדידה נמשכת בממוצע 2-3 דקות. כ 1% את גודל צוואר הרחם יכול להשתנות בהתאם הצירים של הרחם. אם המדדים משתנים, נלקחת בחשבון האפשרות הקצרה ביותר. בשליש השני העובר נייד, והמדדים משתנים (זה תלוי במצב העובר). התוצאות המשתנות ביותר נמצאות באזור יום הרחם ובמצב הרוחבי של העובר.

יש שיטה נוספת להערכת גודל הרחם, שבמהלכו מדידות מבוצעות transabdominally. זוהי שיטה חיצונית. אבל זה יכול להיקרא הערכה חזותית ולא cervicometry. האינדיקטורים המתקבלים בשיטת מדידה זו אינם מהימנים, והם שונים משמעותית מאלו הקיימים במציאות. השגיאה היא 0.5 ס"מ או יותר, וזה חשוב.

Cervicometry של צוואר הרחם

לדעת את גודל הרחם יש צורך להבטיח משלוח מוצלח. מן הגודל מלכתחילה תלוי כמובן מאוד של ההריון, את היכולת לשאת את הילד. אם צוואר הרחם מתקצר, הוא לא יכול לעמוד בלחץ העובר ולהתחיל לפתוח בטרם עת. זה בדרך כלל התוצאות הפלה, הפלה ספונטנית, לידה מוקדמת.

לפי אורך, אתה יכול גם לקבוע את הגישה של הלידה. ככל שהלידה קרובה יותר, כך תעלת הלידה קצרה יותר, וקטן יותר הצוואר. תהליך זה הוא טבעי ונורמלי. בכל שלב של ההיריון, האינדיקטורים שונים. 

המדידות מתבצעות באמצעים חיצוניים או פנימיים. רק השיטה הפנימית היא מדויקת. מיד לפני הלידה, גודל צוואר הרחם מגיע 1 ס"מ, וזה מתחיל בהדרגה לפתוח. כל הריון, צוואר הרחם מכוסה על ידי תקע דק, אשר נעלמת לאחר תחילת תהליך הפתיחה. לפני הלידה, זה נורמלי, אבל תהליך זה יכול להתחיל בכל עת, אשר אינו מתאים לנורמה הוא בשל גודל מספיק של הצוואר. שליטה בגודל שאתה צריך לאורך כל ההריון, על מנת להיות מסוגל לקחת את האמצעים הדרושים בזמן. בנוסף, בעזרת cervicometry, ניתן לקבוע את אורך כל אותם איברים הקשורים לתהליך הלידה. אתה יכול גם לקבוע את תחילת הגילוי, אם זה בא בטרם עת. לעתים קרובות ישנם מקרים כי אורך צוואר הרחם הוא נורמלי, הפתיחה שלו כבר קורה. במקרה זה, אתה יכול לנקוט צעדים בזמן שיציל את הילד.

trusted-source[6], [7]

cervimeter Transvaginal

השיטה היא פנימית, הוא נותן הזדמנות להשיג מידע משמעותי לגבי אורך התעלה צוואר הרחם. לשם כך, חיישן transvaginal משמש. שלפוחית השתן צריכה להיות ריקה. ואז הברכיים נופל על הכיסא, החיישן מוכנס לתוך חלל הנרתיק. תמונה מוצגת על הצג. המניפולציה מתבצעת מספר פעמים, בדרך כלל שלוש פעמים, מה שמאפשר להוציא את האפשרות של טעות. משך הזמן הממוצע של מדידה אחת הוא מספר דקות. המדד הקטן ביותר נלקח בחשבון. אם התוצאה מוטלת בספק, לחץ קל מוחל על הבטן התחתונה למשך 15 שניות, ואז המידות חוזרות על עצמן.

חלק מהמומחים נוטים להשתמש בחוגה אלקטרונית דיגיטלית, המאפשרים למדוד את גודל הלוע. כמו כן יש לקחת בחשבון מאפיינים בודדים. לפיכך, שיעורי הנורמה לפרימיפרוס ולהורות מחודשת שונים באופן מהותי.

Cervicometry בדינמיקה

לפעמים זה לוקח מדידות בדינמיקה. צורך זה מתעורר אם תפרים מוחלים על הצוואר והם צריכים שליטה אם תעלת צוואר הרחם מורחבת או קרומי העובר לחדור אותו. יש לקחת בחשבון את האינדיקטורים אם היו לידות מוקדמות מוקדמות, התערבויות כירורגיות. הם מבוטחים עבור הבכור, או אם המידע אינו מספיק. בדינמיקה, המדדים נמדדים אחת ל 14 - ימים.

trusted-source[8]

כמה פעמים לעשות cerviometrics?

אם יש צורך מדידות קבוע, הם מיוצרים במרווחים של 14 ימים. מצב זה מתייחס ל -15% מהנשים ההרות. בדרך כלל בדינמיקה של המדדים נמדדים, החל מ 15 שבועות. בהעדר פתולוגיות, ההליך מתבצע פעם אחת, בתקופה של 20-24 שבועות.

ביצועים רגילים

אין אינדיקטורים אחידים לנורמה. הם משתנים במידה ניכרת ותלויים בתקופה, בעובר של העובר, וגם אם ההריון הוא הראשון או חוזר. ישנם גורמים נוספים אשר משפיעים גם על שיעורי הנורמה. אם המדידות נעשות בשבוע 20, ערכי הנורמה יהיה 40 מ"מ, ב 34 - הם יקטנו עד 34 מ"מ.

trusted-source[9]

ביקורות

נשים רבות לעזוב ביקורות חיוביות. ראשית, הם מציינים כי ההליך הוא ללא כאבים. שנית, פלוס גדול הוא כי התוצאות ניתן להשיג די מהר אל תדאג עם הפחדים. או, להיפך, אם פתולוגיה נמצא, את הצעדים הדרושים ניתן לנקוט במועד. לילד העתידי לא היתה השפעה.

ישנן ביקורות כאשר הליך זה נעשה לא בהריון. זה אפשרי גם, עבור האבחון, לטיפול במחלות רבות. העניין הוא כי cervicometry מתבצעת לא רק למימוש של מדידות. אתה יכול לקבל תמונה של חלל, לראות את הקירות, רקמות, לנתח את נוזל צוואר הרחם (מדידות יומיות), אשר ערך אבחון גדול. 


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.