^

בריאות

ניתוח צואה לפרוטוזואה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

איתור ובידול של פרוטוזואה בניתוח של שרפרף (ההבדל בין צורות פתוגניות מאלה שאינן פתוגניות) הוא משימה קשה למדי. רוב חד תאיים בצואה נמצאים בשתי צורות: צמח (שלב trophozoite) - פעילה, ניידת, חי פעילות, השפעות מזיקות מקובלות בקלות (ב קירור בפרט) ובכך למות במהירות לאחר במנותק מן המעי, וכפי עמידת ציסטות השפעות חיצוניות ( oocyst). בצואה המעוטרת הפרוטוזואות נמצאות בדרך כלל רק במצב החתוך; עבור זיהוי של צורות צמח יש צורך לחקור צואה עדיין במצב חם. זאת בשל העובדה שבצואה המתקררת הצורות הווגטטיביות של הפרוטוזואה מתות במהירות והמתים נכנעים במהירות לפעולת האנזימים הפרוטאוליטיים, וכתוצאה מכך הם מאבדים את תכונותיהם האופייניות למבנה שלהם. בנוסף, במהלך הקירור, ניידות של פרוטוזואה פוחתת, ואז נעלם - גורם עזר חשוב בידול שלהם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

למי לפנות?

סוגי פרזיטים בצואה

סוגים בסיסיים של טפילים ושיטות אופטימליות לאיתורם

סוג של טפיל

לעתים קרובות מושפע איברים

שיטת אבחון

לישמניה דונובני

הטחול, הכבד, בלוטות הלימפה

איתור טפילים ב punctata של הטחול, הכבד, מוח העצם, העור המושפע, זיהוי של ATs ספציפיים בדם

Trypanosoma rhodesiense и gambiense ט

בלוטות הלימפה והמוח

איתור טפילים בעור המושפע, בלוטות לימפה, משקה חריף

Echinococcus granulosus או Echinococcus multilocularis

כבד, ריאות, מוח

איתור של AT ספציפיים בדם

Schistosoma haematobium, S. Mansoni, S. Japonicum и др.

דרכי השתן, הכבד, וריד הפורטל

איתור ביציות של טפילים בשתן, צואה, ביופסיה של פי הטבעת, רקמת כבד או AT ספציפיים בדם

Fasciola hepatica

הכבד

איתור של ביצים של טפילים בצואה או ATs ספציפיים בדם

Clonorohis הסינית Campulidae felineus, Campulidae viverrini

מערכת המרה

איתור של ביצים של טפילים בצואה או מרה

Trichostrongylus capricola, ט ויטרינוס

המעי הדק

איתור ביציות טפיל בצואה

Echinostoma אילוקנום

המעי הדק

איתור ביציות טפיל בצואה

אנגיוסטרונגילוס

המעי הדק והגדול

איתור ביצים

בביופסיה של המעיים

Dipylidum caninum

המעי הדק והגדול

איתור ביצים או טפיל בליעה בצואה

בצואה ניתן לזהות 20 מינים של פרוטוזואה (8 פתוגניים ו פתוגניים מותנה ו -12 קבלות). המעיים הפשוטים ביותר חיים במעי הקטן או הגדול בשלב של trophozoite ו / או ציסטה. הם שייכים לאחת מ 4 קבוצות: אמבות, דגל, ciliated ו coccidia.

דיזנטריה אמבה בצואה

אנטמובה histolytica (דיזנטריה amoeba) גורם amoebiasis אצל אדם. זה מקומי במעי הגס, הוא שוחרר בצורה של trophozoite (עם צואה נוזלית) ו / או ציסטות (בצואה מעוטרת). בשל העובדה כי רוב המינים של אמבות (המעי, הרטמן, Buçli) אינם פתוגניים עבור בני אדם, יש לנקוט זהירות בעת הערכת התוצאות של מחקר של צואה. רק גילוי של trophozoites-hematophagous (טופס בד E. Histolytica פורמה Magna ) עשויה לשמש אינדיקציה אמינה של נוכחות בתוך דיזנטריה אמבית החולה ו / או קוליטיס כיבית מעיים. נוכחותם של אריתרוציטים בפרוטופלסמה היא תכונה דיאגנוסטית חשובה ביותר, שכן צורות הלא-פתוגניות של אמבות אינן מכילות אותן. איתור בכל המקרים האחרים E. צורות דמויי histolytica של trophozoites שאינם מכילים תאי דם אדומים, אינו מהווה בסיס לאבחנה של אמביאזיס כמחלה. באופן דומה, התוצאות של זיהוי של ציסטות בלבד E מוערכים . histolytica (טופס לומינל), אשר ניתן לאתרם בחולים המחלימים amoebiasis חריפה, אלה הסובלים צורה כרונית של amoebiasis ונושאות.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

ג'יארדיה בצואה

Lamblia intestinalis (lamblia) שייך למחלקה של flagella. לאמבליאס הם טפילים במעי הדק, בעיקר בתריסריון, כמו גם בכיס המרה. קיומו של trophozoites (צורה צמחונית של lamblia) דורש מדיום נוזלי, ולכן, כאשר נכנסים המעי הגס, lamblia הם encysted, ורק ציסטות נמצאים הצואה. רק עם שלשול נפוץ או לאחר פעולה של משלשלים בצואה אתה יכול למצוא צורות צמחיות.

בלנטידיה בצואה

Balantidium coli הוא infusoria ciliated רק כי parasitizes את המעי האנושי וגורם מחלות שונות של חומרת - מ קוליטיס קלה כדי נגעים ulcerative חמור. הסוכן הסיבתי נמצא בצואה בצורת trophozoites או ציסטות. אולי הכרכרה באנשים בריאים.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

Cryptosporidia בצואה

נציגים של Cryptosporidium סוג נחשבים כיום להיות פתוגנים החשובים ביותר של שלשול. Cryptosporidia (מן היוונית "מחלוקת נסתרת") - טפילים המחייבים להדביק את microvilli של הריריות הריריות של דרכי העיכול ואת דרכי הנשימה של בני אדם ובעלי חיים. זיהומים GI הנגרמים על ידי cryptosporidia רשומים בכל מדינות העולם. התפלגות כה גדולה של cryptosporidiosis קשורה למספר רב של מאגרים טבעיים של זיהום, מינון מדבק נמוך והתנגדות גבוהה של הפתוגן לחומרי חיטוי ותרופות אנטי-פרזיטיות.

בין cryptosporidia, Cryptosporidium parvum ו Cryptosporidium felis הם פוטנציאל פתוגני עבור בני אדם (מזוהים ב- HIV נגועים יחידים). לוקליזציה אופיינית ביותר של זיהום בבני אדם היא חלקים דיסטליים של המעי הדק. בחולים עם חוסר חיסונים חמור, כל מערכת העיכול יכולה להיות נגועה - מן oopharynx כדי רירית רקטלית.

אבחון של cryptosporidiosis ברוב המקרים, המבוססת על זיהוי של שביצים Cryptosporidium הצואה ו / או (בתדירות נמוכה) ביופסיה של רירית המעי הדק תסמונת שלשולים מימיים. השתמש במיקרוסקופ של ההכנות מוכן מוכתם על ידי גראם. ברוב המקרים, שיטה זו של צביעה אינו מאפשר זיהוי של oocysts, בשל יכולתם החלשה לשמור על צבע וחוסר יכולת להבחין ביניהם פטריות כמו שמרים. לכן, להחיל את הצבע על התנגדות חומצה. עם שיטה זו של צביעה, ביציות cryptosporidia צבועים אדום או ורוד וברורים בבירור על רקע כחול סגול שבו מיקרואורגניזמים אחרים ותוכן מעיים מוכתמים.

ב cryptosporidiosis חריפה, מספר ביציות בצואה הוא גדול, מה שהופך אותו קל לזהות אותם עם מיקרוסקופ של ההכנות מוכתם. עם זאת, ב cryptosporidiosis כרונית עם קורס קל, כאשר כמות oocysts בצואה הוא קטן, על מנת להגדיל את ההסתברות של איתור שלהם יש צורך להשתמש בטכניקות העשרה. בשנים האחרונות, שיטות סרולוגיות לעיתים קרובות נעשה שימוש כדי לאבחן cryptosporidiosis.

Cryptosporidiosis המרה יכולה להתבטא cholecystitis, צהבת משמעותית פחות (עם ריכוז גדל והולך של בילירובין של AST, ALT, phosphatase אלקליין בדם) ו cholangitis sclerosing. לאבחון של cryptosporidiosis לחקור ביופסיות כבדות המרה מרה, שבו אפשר לזהות Cryptosporidium בשלבים שונים של פיתוח.

כדי לשלוט ביעילות הטיפול בפגיעות מעיים פרוטוזה, נבדקות הצואה בהתאם למחלה המזוהה: באמיאביס, באלאנטידיזיס - מיד לאחר הטיפול, עם giardiasis - לאחר שבוע. לאחר הטיפול פלישות של דרכי המרה, שליטה ביעילות ניתן לבצע הן במחקר של צואה מרה.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28]

גירוד מתוך קפלים perianal כדי enterobiasis

לִמְלוֹל פריאנליות עם קפלים על אנטרוביאזיס - מחקר התמקד זיהוי של ותולעי סיכת ביצים ( vermicularis Enterobius ). בשל העובדה כי הזחילה ותולעי סיכת נקבות הבוגרת כדי להטיל את ביציהם בין הקפלים סביב פי הטבעת, ביצים ותולעי סיכה בצואה הם נדירות, הם יותר קלים למצוא את מה שאגר המקפלים סביב פי הטבעת או ריר רקטלית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.