Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נרגז

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

אירידוציקליטיס היא מחלה דלקתית של איריס וגוף רירי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

גורם ל אירידוציקליט

על פי התכונה etiopathogenetic, הם מחולקים זיהומיות, זיהומיות אלרגיות, אלרגיות לא זיהומיות, אוטואימוניות ופיתוח בתנאים פתולוגיים אחרים של האורגניזם, כולל הפרעות מטבוליות.

זיהום אירידציקליטיס אלרגי מתרחש על רקע של רגישות כרונית של הגוף לדלקות חיידקיות פנימיות או לרעלים חיידקיים. לעתים קרובות יותר זיהומיות - אלרגית אירידוציקליטיס להתפתח בחולים עם הפרעות מטבוליות עם השמנת יתר, סוכרת, אי ספיקת כליות וכבד, דיסטוניה צמחית וסקולרית.

דלקת אירידוציטיס אלרגית לא מדבקת יכולה להתרחש עם אלרגיה לסמים ואלכוהול לאחר עירוי דם, הכנסת סרה וחיסונים.

דלקת אוטואימונית מתפתחת על רקע מחלות מערכתיות של הגוף: שיגרון, דלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים כרונית של ילדים (מחלה של סטילס) ועוד.

Iridocyclitis עשויה להתבטא בסימפטומים של פתולוגיה syndromic המורכבת: oftalmostomatogenitalnoy - מחלת בכצ'ט, oftalmouretrosinovialnoy - מחלת רייטר, neyrodermatouveita - המחלה ווגט - Koyanagi - הראדה ואח.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

פתוגנזה

תהליך דלקתי בחלק הקדמי של כלי הדם יכול להתחיל עם איריס (iritis) או הגוף המרגי (cyclite). בקשר עם הכלליות של אספקת הדם ועצבנות של מחלקות אלה, המחלה עוברת מן הקשתית אל הגוף הרירי ולהיפך - אירידוקליטיס מתפתח.

התכונות הנ"ל של המבנה של קשתית העין ואת הגוף הרירי להסביר את השכיחות הגבוהה של מחלות דלקתיות של החלק הקדמי של העין. הם יכולים להיות בעלי אופי שונה: חיידקי, ויראלי, פטרייתי, טפילי.

רשת צפופה של כלי רחב של מערכת uveal עם זרימת הואט הוא כמעט טנק משקע עבור מיקרואורגניזמים, רעלים מתחמי החיסון. כל זיהום המתפתח בגוף יכול לגרום אירידוקליטיס. הקורס החמור ביותר הוא תהליכים דלקתיים של הטבע הנגיפי והפטרי. לעתים קרובות הגורם לדלקת הוא זיהום מוקדי בשיניים, שקדים, סינוסים של שפתיים, כיס המרה וכדומה.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

תסמינים אירידוציקליט

מתוך ההשפעות אקסוגני, הגורמים להתפתחות של אירידוציקליטיס יכול להיות זעזוע מוח, כוויות, פציעות, אשר לעיתים קרובות מלווה בהקדמה של זיהום.

על פי התמונה של דלקת קלינית להבחין הצפק, תפליט, לִיפָנִי, מוגלתי ו המורגי iridocyclitis, על ידי הטבע של זרימה - אקוטיים וכרוניים, על התמונה מורפולוגיים - מוקד (granulomatous) מפוזר (nongranulomatous) צורות של דלקת. דפוס מוקדי של דלקת אופייני לזיהום גרורתי hematogenous.

המצע מורפולוגי באמצעות האח הראשי עם iridocyclitis דלקת granulomatous מיוצג על ידי מספר רב של לויקוציטים, פגוציטים mononuclear זמינים גם, epitheloid באזור תאי ונמק ענק. מתוך מוקד כזה יכול להיות מזוהה צומח פתוגני.

דלקת זיהומית אלרגית-רעילה-אלרגית מתרחשת בצורה של דלקת מפוזרת. במקרה זה, הנזק העיקרי לעין יכול להיות מחוץ לדרכי כלי הדם ממוקם העין ברשתית או אופטי, שממנו התהליך מתפשט לחלק הקדמי של מערכת כלי הדם. במקרים בהם הנגע הרעיל-אלרגי של דרכי כלי הדם הוא עיקרי, הוא לעולם אינו בעל אופי של גרנולומה דלקתית אמיתית, אך מתעורר לפתע, מתפתח במהירות כמו דלקת היפררגית.

התופעות העיקריות הן הפרה של microcircululation עם היווצרות של נפיחות fibrinoid של קיר כלי הדם. במיקוד התגובה היפרגית יש בצקת, exodation פיבריני של איריס וגוף רירי, פלסמה לימפואידית או חדירת פולינוקלי.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31]

טפסים

 • דלקת עורקית משנית;
 • uveal keratitis - בצקת של סטרומה הקרנית, קיפול של קרום decemet, מעורבות של sclera - keratosclerouveitis;
 • קטרקט מסובך (רציף) עקב תהליכים דיסטרופיים בעדשה, שינויים כמותיים וכמותיים בנוזל התוך עיני, וניהול ארוך טווח של גלוקוקורטיקואידים;
 • נוירוטיס אופטית, אשר יכול להוביל ניוון חלקי של עצב הראייה;
 • ניתוק רטינאלי ואדיב;
 • תת-ניוון ואטרופיה של גלגל העין.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37]

סיבוכים ותוצאות

תוצאה של iridocyclites:

 • מועדף עם התאוששות מלאה (מאפייני הקרנית נורמלי פונקציות חזותית משוחזרים);
 • הלבנה קלה של הקרנית, פיגמנט משקע על הקרנית ועננים של העדשה, ניוון חלקי של השפה האפיתית, עיוות האישון, הרס ההומור הזגוגי;
 • קטרקט מסובך; דלקת השן
 • אטרופיה של גלגל העין;
 • ניתוק של הרשתית;
 • קרנית בגרון (אם מצרפים קראטיטיס).

שלושת סוגי הסיבוכים האחרונים מובילים לירידה חדה בחזון, עד עיוורון.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.