Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מים מינרלים עבור צנית: מה אתה יכול לשתות?

המומחה הרפואי של המאמר

ראומטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

אחד הרגעים המרכזיים בטיפול בגדון הוא סוגיית ההפרשה האיכותית של השתן וחומצה אוקסלית מגוף המטופל. אבל חומרת המחלה היא כי הרפואה המודרנית אינה מסוגלת לחלוטין לרפא צנית. עד כה, ניתן רק לשמור על המחלה במצב של רמיסיה. עוזר יעיל במצב זה הוא מים מינרליים עבור גאוט, אשר יידונו במאמר זה.

trusted-source[1], [2], [3]

שמות של מים מינרליים עבור צנית

כשיטה מניעת וכאשר אתה מפסיק התקפה חריפה של צנית, משקאות מינרליים מסוימים ניתן להשתמש. יש לזכור כי מים מינרליים בשימוש צריך להיות ברמה pH אלקליין.

שמות של מים מינרליים עם צנית, אשר לענות על המאפיינים הדרושים:

 1. Lipetskaya.
 2. Essentuki № 4.
 3. סמירנובסקיה.
 4. ג'רמקו.
 5. Essentuki № 17.
 6. קרולנקה
 7. בורחומי.
 8. Diližan.
 9. ליסוגורסקי.
 10. Slavyanovskaya.
 11. דונאט מג (דונאט מג).
 12. ריפוי Novoterskaya.
 13. לא.

המטרה העיקרית של טיפול כזה היא להסיר עודף חומצת שתן, למנוע היווצרות של גבישים urate במפרקים.

סולפט גופרי של מים אשר ללא ספק כוללים מותגים ידועים כגון כמו Borjomi, Narzan Essentuki № № 4 ו 17 יש מאפיינים משתן choleretic, להפחית את הריכוז של חומצת שתן בדם, ביטול hyperuricemia וכן להפחית דלקת.

על רקע הצריכה של מים כאלה, חומצת השתן הופכת להיות אלקליין, אשר תורם לחיסולו קל יותר, חילופי תרכובות חלבון הוא מגורה. אבל זכור כלל אחד עיקרי. הביטוי "יותר - יותר טוב" בשום אופן לא חל על הקבלה של מים מינרליזציה המקצועית.

Essentuki № 4 ו Essentuki № 17 - מינראלים מינרליים מים שולחן נמוך. הכניסה שלה שגדון מותר רק באישור של מומחה.

Borjomi - bicarbonate מינרל טבעי - נתרן מים, עם מינרליזציה טבעי. מים אלה מסייעים לפזר urates ואבנים חומצה שתן, לא יותר מ 7 מ"מ. מים מינרליים "Borjomi" משמש חצי שעה לפני ארוחה בסכום של 150 מ"ל.

Slavyanovskaya - מים עם סולפט הידרוקרבונט ומאפיינים סידן נתרן. הקבלה שלה מראה יעילות גבוהה במניעת צנית או הקלה של ההתקפות שלה. מים מינרליים ביעילות cleaves מלחי urate, מפעיל את תהליך הפרשת המוצרים שלהם ריקבון, מבטלת דלקת.

המשטר של קבלת מים מינרליים "Slavyanskaya" - ארבע פעמים ביום בסכום של 4 - 5 מ"ל לק"ג של משקל. מים טיפוליים צריך להיות טמפרטורה של 20-30 מעלות. משך הטיפול הוא ארבעה עד חמישה שבועות.

מגנזיום מים, הכוללים נוזלים מינרליזציה Donat Mg (Donat Mg) מפעיל את החלפת חומצות גרעין, מפחית את כמות חומצת השתן בדם. ברוב המקרים, זה מרשם לחולים עם נפרוליטיאזיס, כלומר, בנוכחות חול ואבנים בכליות. אבל זה לא פחות יעיל עבור צנית.

יוני סידן נוכח נוזל לעזור להמיס חומצת שתן, אשר תורמת הפרשת פעיל יותר שלה מהגוף. אלמנט זה מאופיין על ידי תכונות הגנה קרום, המאפשרים להפעיל את העבודה של התא, להפחית את רמת דלקת של רקמות.

סיליקון Element, תמיד נוכח במידה כזו או אחרת בכל המים האלה, תורם להתייצבות קרום תאים, משפר mochevyvedeniya במקביל נרקב חומצת שתן ו אוקסלית, מניעת ההיווצרות של urate צורות גבישים.

פלואור יונים ביעילות להפסיק את התהליך של סינתזה של חומצה חומצת חומרים, אשר חומצה שתן שייך.

מים מינרלים אלקליין עבור צנית

צריכת מים מינרליים אלקליין עם צנית מסייעת בקלות להיפטר עודף חומצה חומצת חומרים, הסרת אותם עם שתן מאורגניזם חולה. הוא משמש לחומציות גבוהה של מיץ קיבה. מים אלה משלימים בצורה מושלמת את השתן.

עם צריכת קבוע, אבל במינון של מים מינרליים אלקליין (מינרליזציה מופחתת), תהליכים מטבוליים מנורמל, רעלים מופרשים מהגוף.

לאחר התייעצות עם מומחה, זה יכול לשמש כדי למנוע צנית.

קח מים מינרליים אלקליין עבור גאוט צריך בהסכמת הרופא המטפל ועל פי התוכנית הוא כתב. ברוב המקרים, מנה של מנה אחת מחושבת על פי משקל הגוף של המטופל. נוסחה זו היא פשוטה: 4 מ"ל לכל קילוגרם של משקל המטופל.

אבל זה נוסחה ממוצעת, שכן כל אורגניזם הוא הפרט במהלך הטיפול זה המינון החל יכול להיות מותאם. אינדיבידואליות שונה והרכב של מים מסוימים, אשר גם עושה התאמות המינון נלקח. בממוצע, הכמויות היומיות המותרות של מים כאלה הן מחצי ליטר לליטר. לכן הרופאים ממליצים לשתות אותו במין חם.

מים מינרלים אלקליין עם צנית יכול לשמש גם אמבטיות מינרליים, קומפרסים ויישומים.

trusted-source[4], [5]

מים מינרליים לגאוט ולאורוליטיאזיס

הפרת תהליכים מטבוליים משפיעה במיוחד על מערכת השריר והשלד של הגוף. הצטברות מופרזת של חומצה שתן החומרים ואת התצהיר שלהם במשותף גורמים אלה מערכות לעבוד על הגבול.

יחד עם זאת, יש הפרה של זרימת השתן בחולה זה, יחד עם מלחי שתן או oxalates לא לעזוב את הגוף, אשר בתנאים מסוימים מתחילים להתגבש. כאשר הם מצטברים המפרקים, תהליך דלקתי מתפתח, המוביל גאוט. חלק מהשינויים הגבישיים מצטברים בכליות ויוצרים בו אבנים, מה שמוביל להתפתחות והתקדמות של אורוליתיאזיס.

מים מינרליים עבור גאוט ו אורוליתיאזיס הוא אחד המרכיבים של כמעט כל פרוטוקול לטיפול במחלות אלה. מים שנבחר כראוי mineralized יכול לעזור לאורגניזם חולה להעביר את המחלה לשלב של הפוגה.

היבטים חיוביים:

 1. מניעת היווצרות של אבנים של כל הרכב כימי.
 2. הפעלה של ייצור של קולואידים מיוחדים, אשר מסייעים לשפר את מסיסות של מלחי urate.
 3. שפר את הנסיגה שלהם מהגוף.

הקבלה מים מינרליים מבוצע תחת פיקוח מתמיד של הרופא המטפל, כשינוי המינון נפרד יכול להוביל, להיפך, עלייה תכולת השומן ומספר מלחים בגוף, אשר גם מסוגלים מעוררי היווצרות של אבנים.

אם לחולה יש אבן גדולה יחסית, אז אם אתה מנסה להסיר את זה מהגוף, יש סבירות גבוהה של חסימה של מערכת השתן, אשר מהווה אינדיקציה ישירה אשפוז מיידי התערבות כירורגית.

לכן, לפני נטילת מים כאלה, יש צורך לעבור בדיקה מלאה של הגוף עם שימוש באבחון אינסטרומנטלי (בדיקה אולטרסאונד של אזור העניין אלינו, רדיוגרפיה וכו ').

במקרה זה, סוג של תצורות אבן נקבע בהכרח. מים מינרליים עם מאפיינים אלקליין הוא prescribed רק עם urate אבן, תוצאה של כישלון חילופי purine. תוצאות גבוהות במיוחד במקרה זה להראות מים מגנזיום. כאלה, למשל, כמו דונאט Mg.

מים מינרליים, מומלץ גאוט, כפי שהוזכר לעיל, חייב בהכרח שייכים לקבוצה של מינרלים עם pH אלקליין, כלומר, נתון זה צריך להיות מעל 7.

מים מינרליים, מומלץ גאוט, צריך להיות לא רק אלקליין, אלא גם פחמימנים סולפט, עם תוכן גבוה של יוני מגנזיום. שילוב זה של אלמנטים מנרמל את חילוף החומרים, מקום מיוחד בו מתרחש החלפה של חלבונים. בשל המאפיינים המיוחדים שלה, היא מצליחה לשבור חומצות שתן, אשר בשפע קיים בגוף של החולה עם צנית, ובכך להפחית את הסבירות להיווצרות של ניאופלזמות אבן urate. אל תשכח את העובדה כי משקה זה יש תכונות אנטי דלקתיות ו אלקליניזציה.

נבחן ביתר פירוט את אחד מהם. מים מינרליים Donat Mg (Donat Mg) מתייחס למשקאות אלקליין ומאופיין בתוכן מוגבה של יסודות כימיים כמו מגנזיום וסיליקון.

משך הקורס או מניעת הקורס הוא בדרך כלל ארבעה עד שישה שבועות. בממוצע, את Donat Mg צריכת מים מינרלים לוח הזמנים נראה כך:

 1. "רפואה" הוא נלקח מדי יום לכוס דקות של 30 עד 40 לפני הארוחות.
 2. לפני שתיית מים צריך להיות מחומם במקצת לשתות בצורה חמה.
 3. המינוי הראשון נדרש על בטן ריקה לפני ארוחת הבוקר. במקביל, נפח שיכור הוא בדרך כלל גדול יותר (200-300 מ"ל) מאשר לפני ארוחת הערב (100-150 מ"ל). לפני ארוחת הערב - תקן 200 - 250 מ"ל.

מים מינרליים מאוחסנים בטמפרטורת החדר, במיכל אטום היטב. אין לחשוף את מיקום האחסון לאור שמש ישיר.

בנוסף מים מינרליים כבר הביעו, לאחרונה רופאים יותר ויותר לשים לב משקאות mineralized, חדורים מינרל כזה כמו shungite. Shungite הוא מינרל טבעי עשיר בסיליקון, מנגן, תחמוצת מגנזיום, מלחי אשלגן, אלומיניום, מנגן ורכיבים כימיים רבים אחרים ותרכובות, כל כך הכרחי לתפקוד תקין של גוף האדם.

למוצר זה מאפיינים ייחודיים:

 • מדכאת את הצמיחה ואת הרבייה של הצומח פתוגני.
 • זה משפר מטבוליזם ותהליכים מטבוליים בגוף האדם.
 • Adorbs toxins וחומרים אחרים מזיקים לבני אדם.
 • משפר את הנסיגה מהגוף של המטופל.

אינדיקציות לקיחת מים shungite כוללים גאוט ו Urolithiasis, כמו גם רשימה מקיפה למדי של מחלות אחרות.

אלקליין, סולפט - פחמימנים, הידרוקרבונט - נתרן וסידן - נתרן מים מינרליים עבור צנית הוא אחד המרכיבים של כל פרוטוקול הטיפול של המחלה המדוברת. אבל איזה מהמשקאות הנ"ל מתאים יותר לתמונה הקלינית הזו, רק מומחה מוסמך יכול לפתור אותה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.