^

בריאות

A
A
A

משבר יתר לחץ דם בקרב ילדים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

משבר יתר לחץ דם - עלייה פתאומית בלחץ הדם, דבר הגורם להידרדרות משמעותית בבריאות ומצריך טיפול חירום.

אצל ילדים ומתבגרים, משברי יתר לחץ דם משפיעים על יתר לחץ דם עורקי משני (סימפטומטי).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

גורם יתר לחץ דם משנית

 • כליות וכלי כליות (גלומרולונפריטיס חריפה וכרונית, pyelonephritis, פקקת ו היצרות של עורק הכליה, hypoplasia כליות, נפרופתיה ריפלוקס, הידרונפרוזיס, ע"ש ווילם הגידול. מדינת לאחר השתלת כליה, וכו ..).
 • מחלות של הלב וכלי הדם (coarctation של אבי העורקים, aortoarteritis, חוסר שסתום אבי העורקים).
 • מחלות אנדוקריניות (pheochromocytoma, hyperaldosteronism, hyperthyroidism, hyperparathyroidism, Cushing's syndrome, תסמונת diencephalic).
 • מחלות של מערכת העצבים המרכזית (טראומה מוחית, יתר לחץ דם תוך גולגולתי).
 • קבלת תרופות (simpatomimetiki, glucocorticosteroids, סטרואידים אנבוליים, סמים (קודאין, וכו ')).

עם זאת, אצל ילדים בגיל מבוגר יותר ומתבגרים, משבר יתר לחץ דם יכול להתרחש עם יתר לחץ דם עורקי ראשוני.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

תסמינים של משבר יתר לחץ דם

התמונה הקלינית תלויה בסוג של משבר יתר לחץ דם.

משבר יתר לחץ כאן. מאפיין הוא גידול פתאומי בלחץ הדם הסיסטולי (בעיקר), הדיאסטולי והפולסטי. יחד עם זאת, הטענות הנוירו-תכליתיות והלבביות שולטות בילדים. יש להם כאב ראש חמור, סחרחורת, בחילות, לפעמים הקאות, חולשה. ילדים עצבניים, מרגישים פחד. תלונות אופייניות הן דפיקות לב, כאב בלב. לעתים קרובות יש כתמים אדומים על הפנים והגוף, הגפיים הקרות, צמרמורת, רועד, מזיע, פגום ראייה ושמיעה. לאחר משבר, ככלל, כמות גדולה של שתן משוחרר עם כוח משיכה נמוך. בבדיקת מעבדה, לוקיטוטוזה נקבעת בדם, רמת הגלוקוז בסרום גדלה, מתגלים סימני היפראקואגולציה, בשתן - חלבונים, צילינדרים הייליים. משך ההתקפה הוא בדרך כלל לא יותר מ 2-3 שעות.

משבר סוג II מתפתח במהירות רבה יותר. המטופלים מגדילים באופן משמעותי את לחץ הדם הסיסטולי והדיאסטולי במיוחד, והדופק - אינו משתנה או פוחת. בתמונה הקלינית, השינויים במערכת העצבים המרכזית שולטים, רמת הנוראדרנלין בדם עולה ברמות הסוכר הרגילות. משך הזמן יכול להיות בין מספר שעות למספר ימים.

כאשר סיבוכים משברים יתר לחץ דם עלול להתעורר, סכנת חיים לילד: אנצפלופתיה יתר לחץ דם, בצקת מוחית, איסכמי או המורגי ושבץ, דימום תת עכבישי, בצקת ריאות, אי ספיקת כליות חריפה, רטינופתיה, דימום ברשתית.

מה מטריד אותך?

סיווג משברי יתר לחץ דם

 • אני סוג - hyperkinetic (סימפטודרינאל.
 • סוג II - hypokinetic (noradrenaline, מלח מים).

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

מה צריך לבדוק?

אילו בדיקות נדרשות?

למי לפנות?

טיפול חירום עבור משבר יתר לחץ דם

AD מומלץ להפחית בהדרגה לגבול העליון של גיל הנורמה. בשעה הראשונה, לחץ דם סיסטולי מופחת על ידי לא יותר מ 20-25% מהערך הראשוני, דיאסטולי - לא יותר מ 10%.

ילדים עם משבר יתר לחץ דם מוצגים מנוחה קפדנית במיטה; תכופות (כל 10-15 דקות) קביעת לחץ דם, הערכה מתמדת של מצב בריאותי; אם יש צורך, להקליט אלקטרוקרדיוגרמה. טיפול במשבר יתר לחץ דם תלוי בנוכחות של סיבוכים.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

משבר יתר לחץ דם מסובך

 • משבר יתר לחץ כאן. הטיפול שלה, במיוחד בנוכחות טכיקרדיה מומלץ להתחיל עם הממשל של חוסמי בטא (atenolol מנוהל בקצב של 0.7-1.5 מ"ג / kghsut), metoprolol - 3-5 מ"ג / kghsut). הטיפול יכול להתחיל nifedipine, אשר נקבע מתחת ללשון או מינון של 0.25-0.5 מ"ג / ק"ג. עם קלונידין השפעה מועטה ניתן להשתמש במינון של 0,002 מ"ג / ק"ג מתחת ללשון או בתוך, קפטופריל [1-2 מ"ג / kghsut)] sublingual, 0.25% פתרון של droperidol (0.1 מ"ג / ק"ג) לווריד.
 • משבר סוג II. מלכתחילה, nifedipine צריך להיות מנוהל תחת הלשון (0.25-0.5 מ"ג / ק"ג). בד בבד עם nifedipine, furosemide משתן פעולה מהיר הוא שנקבע מחישוב של 1-2 מ"ג / ק"ג סטרואנו תוך ורידי. בעקבות זאת, מומלץ לקבוע מעכבי ACE. עם גירוי, פעילות גבוהה של מערכת sympathoadrenal, השימוש droperidol, diazepam (0.25-0.5 מ"ג / ק"ג) היה מוצדק.

משבר יתר לחץ דם מסובך

 • אנצפלופתיה היפרופונית, הפרעה חריפה במחזור המוח, תסמונת עוויתית. בנוסף nifedipine ו furosemide, פתרון 0.01% של קלונידין מנוהל תוך שרירי או תוך ורידי, מגנזיום גופרתי, דיאזפם. בנוסף, נתרן nitroprusside יכול להיות מטפטף תוך ורידי במינון של 0.5-10 מ"ג / kghmin) עם עלייה הדרגתית
  או שימוש חוסמי גנגליון.
 • אי ספיקת חדר שמאל חריפה. כאשר גילויים משבר יתר לחץ דם של טיפול חירום חריפה של חדר שמאל כישלון ממליצים להתחיל עם ניטרוגליצרין תוך ורידי [0.1-0.7 UG / kghmin)], נתרן ניתרו פרוסיד (5.2 מ"ג / kghmin)] או hydralazine (0,2-0 , 5 מ"ג / ק"ג). בנוסף, יש צורך (במיוחד עם בצקת ריאות) למנות furosemide. כאשר האפקט אינו מספיק, clonidine, droperidol, diazepam משמשים.
 • Pheochromocytoma. משברים קטכולאמינים הם נעצרו עם arenoboblockers. Fentolamine הוא מדולל ב 0.9% פתרון של נתרן כלורי ו מנוהל תוך ורידי לאט מאוד ב 0.5-1 מ"ג כל 5 דקות עד לנורמליזציה של לחץ הדם). Tropodifene מנוהל תוך ורידי לאט מאוד ב 1-2 מ"ג כל 5 דקות עד לחץ הדם יורדת).

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.