Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

MRI של רכיבים משותפים עבור osteoarthritis

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021

מנגנון העזר של המפרק, i. הרצועות, הגידים, הגידים, השפתיים המפרקים חשובים לשמירה על יציבות סטטי ודינמית, התפלגות הלחץ המכני והשלמות תפקודית של המפרקים. ההפסד של פונקציות אלה משפר את בגדי ביומכנית וגורם נזק משותף, מן הסתם, בשל הירידה החדה הסיכון של דלקת מפרקים ניוונית לאחר meniscectomy, עם הרצועות הצולבות דמעות ואת השרוול המסובב. מבנים אלה כוללים בעיקר קולגן, המספק כוח מתח, וגם שומרת על פרוטונים של מים. קולגן T2 הוא בדרך כלל כל כך מהר (<1 ms), אשר ברוב המקרים יש צורה של אות בעוצמה נמוכה בכל רצפי הדופק שתוארו על ידי מבנים בעוצמה גבוהה, כגון רקמת שומן או נוזל סינוביאלי.

רצועות בלתי שבירות נראות כמו להקות כהות. הפרעה להם היא סימן ישיר של קרע ברצועות. עם זאת, יש לזכור כי חיקוי של קרע ליגמנט יכול להתרחש כאשר מטוס אלכסוני הוא חתך דרך רצועה שלמה. כדי להציג כמה חבילות, ייתכן שיהיה עליך לבחור מטוס. רצועה צולבת קדמית של הברך נתפסת הטוב ביותר תמונות sagittal מתחמקות של הברך בעמדה ניטראלית או ישר sagittal עם שין חטיפה קל, ואילו התחתון lig. Glenohumerale מפרק כתף באופן עקרוני הוא יציב סטטי עם חטיפת כתף וקשה לדמיין, אם לא על עמדת הכתף במדינת חטיפה וסיבוב חיצוני. השיקום הרב-שכבתי 3-D מנתח לחלוטין את השלמות של החבילות, אך אינו התמונה המקורית.

המניסקוס מורכב סחוס סיבי, ומהווה מספר רב של סיבי קולגן, מסודר מרחבית כדי להתנגד לכוח המתח כאשר הם נחשפים המון במשקל. הסיבים מכוונים מעגליים בעיקר, במיוחד בחלק ההיקפי של המניסקוס, מה שמסביר את הנטייה לקרוע, אשר לרוץ אורכית, כך הסדקים ליניארי נוצרים בין סיבי קולגן נוטים יותר על פני התבואה. כאשר פסד מקומי של קולגן, כגון רִירִי או ניוון אאוזינופילית, אשר מלווה בדרך כלל גם על ידי עלייה מקומית תכול מים מקטין את השפעת קיצור T2 ואת אות המים לא רעול פנים, והוא יופיע כך הוא מעגלי או ליניארי עם אות בינונית עתירה בתוך המניסקוס קצר TE -map (T1-weighted או צפיפות פרוטון SE GE), נוטה לדהות על זמן TE. אותות פתולוגיים אלה אינם קרעים, בניגוד להפרת שלמות המניסקוס. קרע המניסקוס יכול להיגרם על ידי עיוות גס של פני השטח שלה. לפעמים כמות גדולה של קונטור נוזל הסינוביאלי מתארת מדמיעה במניסקוס והוא דמיין על T2-VI, אבל ברוב המקרים מבלי שתבחנה הפסקות המניסקוס אינן גלויות על תמונות TE הארוכות. TE-תמונות קצרות הם ובכך מאוד רגישות (> 90%), אך מעט ספציפיות עבור דמעות של המניסקוס, ואילו תמונות TE הארוכות תהיינה רגישות, אם כי מאוד ספציפיות, כשהם גלויים.

MRI רגיש לספקטרום מלא של פתולוגיה בגיד וחושף דלקת וקרע ברוב המקרים עם דיוק רב יותר מאשר בדיקה קלינית. לגידים רגילים יש קצוות חלקים וסיגנל הומוגני של אינטנסיביות נמוכה עם TE ארוך (T2-VI). הקרע של הגיד יכול להיות חלקי או שלם והוא מתואר על ידי דרגות שונות של הפרעה של גיד על ידי אות בעוצמה גבוהה בתוך הגיד על T2-VI עם MRI. עם נוזל tososovovitis ניתן לראות מתחת לנד גיד, אבל הגיד עצמו יש מראה רגיל. דלקת טנדוניטיס היא בדרך כלל תוצאה של גידול התרחבות ובלתי אחידה, אך סימפטום אמין יותר הוא עלייה בעוצמת האות בתוך הגיד על T2-VI. קרע טנדון יכול להיות תוצאה של ללבוש מכני עקב חיכוך נגד osteophytes משונן קצוות חדים של שחיקה, או דלקת ראשונית בגיד עצמו. ניתוק הגיד מאתר ההתקשרות יכול להיות חריף. גידים של אקסטנסורס של היד או היד, את השרוול rotator של הכתף ואת גיד של שריר tibialis האחורי במפרק הקרסול נשברים לעתים קרובות יותר. טנדוניטיס וקרע של השרוול סיבוב של הכתף והגיד של ראש שרירי ארוך ברוב המקרים מתבטאים בכאב וחוסר יציבות של מפרק הכתף. קרע שלם של השרוול המסובב של הכתף הוא תוצאה של subluxation הקדמי של הראש של humerus והוא מוביל לעתים קרובות osteoarthritis.

השרירים מכילים פחות קולגן ולכן יש אות בעוצמה בינונית על T1 ו- T2-VI. דלקת בשרירים מלווה לעיתים בדלקת מפרקים ובעלת אות בעוצמה גבוהה על T2-VI, שכן בשני המקרים עם התפתחות בצקת אינטרסטיטיאלי תכולת המים עולה והארכת T2 קשורה לאובדן קולגן. לעומת זאת, פיברוזיס פוסט-דלקתיות נוטה להפחית את עוצמת האות על T2-VI, בעוד שאטרופיה בשרירי השומן יש איזון שומן בעוצמה גבוהה על T1-VI. לוקליזציה של התהליך אופייני לשרירים.

ניתן להסיק כי MRI היא שיטה אבחנתית מאוד לא פולשנית המספקת מידע על כל המרכיבים המשותפים בו זמנית ותורמת לחקר הפרמטרים המבניים והתפקודיים במחלות משותפות. MRI יכול לזהות שינויים מוקדמים מאוד הקשורים ניוון הסחוס, כאשר הסימפטומים הקליניים הם מינימליים או נעדר. גילוי מוקדם של חולים עם סיכון להתקדמות המחלה, שנמצאו במחקר ה- MRI, מאפשר לקבוע טיפול מתאים הרבה יותר מוקדם משימוש בשיטות קליניות, מעבדה ורדיולוגיות. השימוש בסוכני ניגוד MP מגדיל באופן משמעותי את הערך האינפורמטיבי של השיטה למחלות מפרקים שגרוניות. יתר על כן, MRI מספק מדידות אובייקטיביות וכמותיות של שינויים עדינים ומורפולוגיים עדינים ומבניים ברקמות מפרקים שונות לאורך זמן ולכן הוא שיטה אמינה יותר בקלות לשחזור המסייעת לפקח על מהלך אוסטיאוארתריטיס. MRI גם מקלה על הערכת האפקטיביות של תרופות חדשות לטיפול בחולים עם osteoarthritis ומאפשר מחקר מהיר. אופטימיזציה נוספת של מדידות אלה היא הכרחית, שכן הם יכולים לשמש ככלי אובייקטיבי עוצמה לחקר הפתופיזיולוגיה של אוסטיאוארתריטיס.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.