Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מלנומה אצל ילדים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

מלנומה אצל ילדים היא היווצרות עור ממאירה, בעלת צמיחה אגרסיבית מאוד ומפחיתה במהירות. הפתולוגיה זו מתייחסת למחלות אונקולוגיות של ילדות, שהטיפול בהן קשה. למרבה המזל, מלנומה היא נדירה מאוד אצל ילדים, ולכן לדעת את הסימפטומים ואת הביטויים העיקריים של המחלה חשוב מאוד לטיפול בזמן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

אפידמיולוגיה של מלנומה אינה מפותחת, שכן מלנומה בכל הפתולוגיות האונקולוגיות של הילדות היא פחות מאחוז אחד. אבל מאז מחלה זו אינה נפוצה כל כך, אז האבחון שלה הוא לא תמיד בזמן. במבנה הגיל של מלנומה אצל ילדים מתחת לעשר שנים הוא 5% מכלל השכיחות של סרטן, ובילדים מעל 10 שנים נתון זה הוא 15%. כלומר, מלנומה שכיחה יותר אצל ילדים לפני גיל ההתבגרות ובגיל ההתבגרות.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

גורם ל מלנומה אצל ילד

הסיבות שבבסיס הפיתוח של כל פתולוגיה אונקולוגית עדיין לא ניתן לקבוע במדויק. לכן, קשה מאוד לדבר על הסיבה הברורה של מלנומה אצל ילדים. כדי לגלות אילו גורמים יכולים להשפיע על היווצרות מלנומה אצל ילד, עליך להבין את הפתוגנזה של מחלה זו.

עורו של הילד מורכב מהאפידרמיס, העור עצמו או הדרמיס והרקמות התת-עוריות. בדרמיס של כל אדם יש מלנין - זה הפיגמנט, אשר אחראי על צבע העור. אם לאדם יש מעט מהפיגמנט הזה, אז העור שלו קל ונוטה קצת להשתזף, ואם יש הרבה מלנין בדרמיס, אדם יכול להיות שחרחר. עדיין יש צורך לספר או לומר על nevuses פיגמנטרי או כמו אנשים מדברים על rodinki. אלה הם תצורות על העור כי הם שפירים מורכבת של אשכול של תאים מלנוציטים כמה. בתנאים רגילים, הם לא משתנים ולא גדלים. מלנומה היא גידול בעור שבו תאים אלה הם מלנוציטים המתנוונים ונעשים ממאירים. והרגע שבו מתרחשת ההתנוונות הזאת ויש לאבחן אותה בזמן.

trusted-source[16], [17]

גורמי סיכון

לאור כל הסיבות, ניתן לזהות את גורמי הסיכון להתפתחות מלנומה אצל ילדים, תוך התחשבות באורגניזם הצעיר וביכולת לתקן מוטציות שונות. גורמי הסיכון העיקריים הם כדלקמן:

 1. ילדים לבקנים רגישים יותר למלנומה, משום שעורם אינו מוגן כלל מפני קרינה אולטרה-סגולה;
 2. נוכחות של סרטן העור או מלנומה במשפחה, גם במקרים מרוחקים;
 3. אמהות עם גורמים מזיקים של עבודה במהלך ההריון עם הילד הזה (צבעים, לכות, סדנאות כימיות);
 4. זיהומים תוך רחמיים חמורים או נגעים ויראליים עלולים לגרום למוטציה.

אלה לא כל הסיבות למלנומה, כי לא ניתן לקבוע אותן במדויק, אבל הן העיקריות, ואת הסיבוכים הקשורים זה חייב להילקח בחשבון ומנעו. 

trusted-source[18], [19]

פתוגנזה

הפתוגנזה של כל פתולוגיה אונקולוגית היא כי mutagen פועל על התא. Mutagen הוא הגורם (סיבה), אשר פועל על חלוקת התאים. בתנאים רגילים, התא בזמן מסוים מחולק על ידי מיטוזה, וכתוצאה מכך היווצרות של שני תאים חדשים, ואת אחד מת הישן. אם mutagen פועל על התא, אז מיטוזה היא שיבשה ו ביקוע uncoated מתרחשת במקרה של melanocytes, ואת התא הישן לא מת. צמיחה בלתי מבוקרת כזו מתרחשת במהירות רבה, מה שמוביל לעלייה במספר המלנוציטים והם מפריעים לצמיחה ולשחזור של תאי העור. לכן, מספר מופרז של תאים ממאירים כאלה מוביל שיבוש של תפקוד נביטה מהירה לתוך השכבות העמוקות של הדרמיס.

בהתחשב במנגנון כזה של היווצרות מלנומה, יכולות להיות סיבות רבות, כלומר, מוטציות. המוטגנים החזקים ביותר הם וירוסים המסוגלים לגרום לשינוי בגרעין התא והפרת תהליך החלוקה הנורמלי. כמו כן, הסיבה עשויה להיות חומרים כימיים הפועלים על העור. בהינתן ההשפעה הישירה על העור עצמו, הגורם העיקרי להתפתחות מלנומה יכול להיחשב קרינה אולטרה סגולה. מאז מלנין נוצר במלנוציטים עצמם תחת השפעת הקרניים, סוג זה של הקרנה יכול לגרום לגידול ממאיר של תאים אלה. וזה לא על עודף הקרינה, אלא רק על זמינותו. חשוב מאוד בהתפתחות של נטייה גנטית למלנומה, כי אם ישנם גנים מסוימים, אפילו האנטיגן "הקל" יכול להפעיל את התגובה של חלוקה לא נורמלית.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

תסמינים מלנומה אצל ילד

סימנים ראשונים של מלנומה תמיד נראים לעין, שכן היווצרות ממאירה זו של לוקליזציה חיצונית. ו פתולוגיה זו מאובחנת על ידי הורים די נרחב, כפי שהם לשים לב לילד במהלך רחצה או פשוט לטפל בבריאות. לכן, אם אתה יודע בדיוק מה לחפש, הסימפטומים של מלנומה ניתן לראות.

בלידת הילד, בדרך כלל אין שומות. הם מתחילים להופיע לאחר זמן מה ולגדול עם הילד, אבל לגדלים קטנים. במקרה זה, כתמי לידה צריכים להיות באותו צבע, לעתים קרובות יותר חום, עם קווי מתאר אפילו, ללא גידולים ותכלילים שונים. עם סימנים כאלה הוא נבוס רגיל או כתם לידה. סימפטומים של מלנומה יכולים להיות התפרצות פתאומית של צמיחת נבאוס, שינוי בצבע ובצבע, אם הוא חיוור יותר במרכז, ומסביב הוא קל יותר. יכול להיות גם את המראה של אדמומיות, גירוד, כאב סביב כתם לידה. אם הקצוות והמתווים הופכים לא אחידים, תכלילים פתולוגיים הופיעו, או שהילד שורט את אזור הנבוס, זה גם סימפטום של היווצרות ממאירה אפשרית. לכן, חשוב לאם לזכור כי אם כתם הלידה היה כל חייו של הילד לבדו, אבל פתאום משהו השתנה במאפיין של כתם לידה נתון, אז רק סימן אחד יכול להיות סימפטום של מלנומה. עם כל שינוי כזה, אתה צריך לפנות לרופא.

מלנומה של העור אצל ילדים יכולה להתבטא בדרך אחרת. ישנם סוגים שונים של מלנומה, כולל לא פיגמנט, אשר אינה קשורה לסימפטומים של שינוי בטבע של הנבוס. לכן, מלנומה כזו קשה יותר לאבחן. במקרה זה, הסימן הקליני הראשון עשוי להיות גידול בלוטות הלימפה האזורי. מערכת הלימפה של אדם, במיוחד ילד, הוא פיתח היטב ומנסה להגביל ולהסיר מהגוף את כל הרעלים וחומרים מיותרים. אז במלנומה, בלוטות הלימפה מנסה להסיר את כל התאים הממאירים, והם מצטברים שם. אז הסימפטום העיקרי הראשי רק יכול להיות גידול בלוטות הלימפה כאלה. ואז הילד יכול להתלונן על הופעתו של צפיפות במפשעה או מתחת לזרוע, כאב.

מלנומה ללא פיגמנט אצל ילד אינה מופיעה על העור, אבל יש רק פלישה לשכבות העמוקות יותר של העור, מה שעלול לגרום לדחיסה בלתי מורגשת. בהתאם לטבילה של מלנומה עמוק לתוך הדרמיס, שלבים שונים של מלנומה מבודדים אצל ילדים, אשר חשוב להעריך את הפרוגנוזה ובחירת שיטת הטיפול.

שלבים

שלבי המלנומה תלויים בשכבות המעורבות בתהליך.

 • שלב 1 הוא כאשר תאים ממאירים של מלנוציטים משתנים אינם מתפשטים מעבר לאפידרמיס והקרום הבסיסי אינו נובט, זה נחשב לשלב הפרוגנוסטי ביותר;
 • 2 שלב - התהליך משתרע על קרום המרתף של האפידרמיס;
 • שלב 3 - התפשטה לשכבת האפיפיור של הדרמיס, ללא פלישת רטיקולרי;
 • שלב 4 - תאים סרטניים התפשטו לכל שכבת הדרמיס;
 • שלב 5 - המחלה פולשת באופן נרחב לרקמת שומן תת עורית עם גרורות אזוריות ורחוקות.

הצגה כזו יכולה להתבצע רק לאחר בדיקה יסודית היסטולוגית, ובעתיד זה מאפשר לכם לקבוע את שלב המחלה עצמה ולהחליט על הטיפול.

השלב ההתחלתי של מלנומה אצל ילדים נחשב המקובל ביותר לתוצאה טובה של הטיפול. זאת בשל העובדה כי במקרה זה אין גרורות אזוריות מרוחקות והסרה של הגידול הראשוני יכול להוביל להחלמה מלאה.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

סיבוכים ותוצאות

התוצאות של אבחון בטרם עת של מלנומה הן חמורות מאוד, כי מחלה זו נוטה מאוד גרורות. לכן, הסיבוכים השכיחים ביותר יכולים להיות גרורות לכבד, אשר משבש את זרימת הדם. לכן, יכול להיות פקקת של הווריד הכבד, נמק של תאי הכבד. בין התוצאות לטווח ארוך של מלנומה ואת הטיפול שבוצע עשוי להיות עיכוב הצמיחה של הילד, הפרה של היווצרות של תאי הדם. הסיבוכים הרציניים ביותר יכולים להתפתח על רקע כימותרפיה, המתבטאת באנמיה, ירידה במספר תאי הדם הלבנים, מחלות זיהומיות, נגעים פטרייתיים של הריריות הריריות.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]

אבחון מלנומה אצל ילד

אבחון מוקדם של מלנומה שווה להחלמה מלאה, ולכן חשוב מאוד, אם רק אמי ראתה שינויים כלשהם בכתם הלידה, עליך לפנות מיד לרופא עור בילדים.

לקבלת האבחנה הנכונה לפני הבדיקה יש צורך לברר כיצד התנהג הנבוס במהלך חייו של הילד ומאיזו נקודה הוא התחיל להטריד. אתה רק צריך לשאול את התגובה של הילד כדי להשתזף בשמש ואם יש שינויים הנבוס. יש צורך להבהיר את ההיסטוריה המשפחתית, אם של סרטן העור, מלנומה, או כל פתולוגיה סרטן אחרים במשפחה, ולמעשה עשוי להיות נטייה גנטית מוטציות של חלוקת תאים המיטוטי.

כאשר בוחנים, אתה צריך לשים לב לא רק מה שמדאיג את אמא שלך כרגע, אבל את המצב של כל העור של הילד. אם הילד לבן ולא נוטה כוויות שמש, אז אתה צריך לשים לב אליו, ואז נבי יהיה גלוי בבירור. כמו כן יש לשים לב לכל נקודות פיגמנט אחרים לצורך אבחנה דיפרנציאלית.

ניתוחים המבוצעים במלנומה אצל ילד הם מחקרים היסטולוגיים ספציפיים. בהתחשב בכך מלנומה יש סיכון גבוה של גרורות מהיר, ביופסיה לנקב עם חשד של מלנומה אסורה בהחלט. לכן, ביופסיה אקססיונלית מתבצעת, כלומר, כתם עור נלקח ונבדק תחת מיקרוסקופ. בדיקה היסטולוגית מאפשרת לקבוע בדיוק את האבחנה של מלנומה. היתרון של אבחנה זו ניכרת על ידי הופעת תאים עם גרעינים לא טיפוסיים, הפרה של תהליך המיטוזה, הפרה של המבנה של רקמת העור. במקביל, מבוצעות תגובות כימיות שונות של צביעה של תאים כאלה עם צבעים שונים, המאפשרים להבחין בין סרטן העור לבין מלנומה.

האבחון האינסטרומנטלי של מלנומה מצטמצם רק לביצוע אבחנה דיפרנציאלית במקרים מורכבים, עד לרגע שבו אין תוצאות של ביופסיה. אתה יכול לבצע dermatoscopy - מחקר זה של העור עם מכשיר מיוחד זה מגדיל כמה עשרות פעמים ומאפשר לך לראות שינויים חמורים יותר העור ואת נספחים. אז אתה יכול לראות טפילים או פטרייה, אשר יכול לגרום חזזית, אשר יכול להיות דומה, למשל, מלנומה לא פיגמנט.

אם מאבחנים מלנומה לילד, חשוב מאוד לקבוע את השלב של בדיקה מקיפה - טומוגרפיה ממוחשבת. שיטה זו מאפשרת לך לקבוע את הנזק של בלוטות הלימפה האזורי לקבוע את מצבם של איברים פנימיים, שבו מלנומה יכולה להיות גרורות - למשל, הריאות או הכבד.

לכן, אם יש אישור היסטולוגית, אז האבחון של מלנומה משאיר ללא ספק, וחשוב רק כדי לקבוע את הבמה.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51], [52]

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי של מלנומה בילדים צריך להתבצע עם לימפדנופתיה של בראשית מדבקת, אם לילד יש בלוטות לימפה מוגדלות, כתסמין של מלנומה. אם הלימפדנופתיה מדבקת, צמתים כאלה מורחבים באופן מתון, סימטריים, יכולים להיות מכאיבים ולא מולחמים לרקמות שמסביב. בהשפעת טיפול אנטיבקטריאלי או בטיפול אטיולוגי אחר, צמתים כאלה מתרחקים מהר מאוד. אם הסיבה היא מלנומה, אז הם מורחבים בצד אחד, המתאים לוקליזציה שלה, וגדלים ענקיים, לא מולחמים לרקמות.

מלנומה Bespepigmental צריך להיות מובחן בקפידה עם חזזית. מלנומה כזו יכולה להיות מלווה רק עיבוי קל של העור, ללא שינויים חיצוניים גלויים. לישי מלווה גם בהידוק, הוד מעלתו, עם שפת אדמומית קלה. במקרה זה, יש צורך לבצע דרמטוסקופיה, ואפשר לראות טפילים או סימנים אופייניים של קיפוח.

אצל ילודים, מלנומה היא נדירה ביותר, אך לעיתים קרובות יש המנגיומות בגודל קטן, שהאם לא שמה לב אליהם ואינה מטפלת בהן. אז עם הזמן, כאשר הילד גדל, hemangiomas כאלה גם לגדול. הם יכולים להיות קווי מתאר חומים, מטושטשים, שדומים מאוד למלנומה. לכן, יש גם להבחין בבירור בין שתי הפתולוגיות, תוך ציון זמן תחילת הסימפטומים וניהול מחקרים נוספים.

יַחַס מלנומה אצל ילד

הייחודיות של טיפול במלנומה היא שצורה ממאירה זו אינה מתאימה במיוחד לפעולתם של חומרים כימותרפיים ורדיותרפיה. הגישה העיקרית לטיפול במלנומה אצל ילד היא כדלקמן: השלבים הראשונים של מלנומה (הראשון והשני) מטופלים כניתוח, שכן בשלב זה התפשטות הגידול מאפשרת להסירו בתוך הרקמה הבריאה. ככל ששלב המחלה מתבצע יותר, נעשה שימוש בשיטות רבות יותר - בשלב השלישי והרביעי, השיטה המועדפת והמורכבת עדיפה.

עבור טיפול שמרני, תרופות משמש, על פי הבמה ופרוטוקול הטיפול. לשם כך, מספר cytostatics עם מנגנונים שונים של פעולה משמשים בבת אחת. טיפול כזה הוא אגרסיבי מאוד ביחס ברקמות בריאות ותאי התינוק, בהתחשב בכך שהוא אורגניזם הולך וגדל. לכן, על רקע של טיפול cytostatic משמש הרבה תרופות כדי להגן ולשמר את תפקוד האיברים הפנימיים של הילד - כדור נוגד בחילה, פרוביוטיקה, ויטמינים, תרופות ותזונה parenteral, אנטיהיסטמינים, אנטיביוטיקה אנטי-ויראליות. התרופות הציטוטוקסיות העיקריות המשמשות לטיפול במלנומה אצל ילדים הן Doxorubicin, Vinkristin, Asparginase, Dakarbazin, Prospidin.

 1. Doxorubicin הוא סוכן antitumor המשמש לטיפול משולב של מלנומה. התרופה פועלת על ידי עיכוב סינתזה של חומצות גרעין בתאים ממאירים, אשר מקטין את פעילותם ואת מידת החלוקה. לכן, התרופה מפחיתה את מספר התאים הממאירים ומוביל להפוגה. כדי להשיג את האפקט, יש צורך בטיפול ארוך טווח עם שימוש חוזר בסמים כדי להסיר לחלוטין את התאים הממאירים ולחסום הרבייה שלהם. מינון של התרופה מחושב תמיד בנפרד עבור כל מחזור הטיפול. העיקרון העיקרי של מינון לילדים הוא חישוב התרופה למ"ר של אזור העור של התינוק. זה נקבע על ידי טבלאות מיוחדות המתאימות לגיל ומסה של הילד ביחס למשטח הגוף. שיטת היישום של התרופה תוך ורידי עם מינון ברור לאורך כל היום בשל המיקום של infusomat. תופעות הלוואי של כל התרופות נגד גידולים בולטות מאוד, כי בנוסף לתאים ממאירים הם פועלים גם על תאי הגוף. לכן, יש ירידה בפעילות של רבייה של אפיתל המעי, הבטן, תאי הדם, הפונקציה מגן של לויקוציטים.
 2. וינצריסטין היא תרופה המשמשת לטיפול במחלות ממאירות. המרכיב הפעיל העיקרי של התרופה הוא אלקלואיד הצמח, אשר פועל על ידי הפרעה חלוקת מיטוטי של תאים ממאירים בשל הרס חלבון טובולין. תרופה זו משמשת בטיפול מורכב עם מינון בודד עבור כל ילד למ"ר של שטח הגוף. שיטת השימוש היא רק תוך ורידי עם מניעת מקבל על העור או מחוץ לווריד. תופעות לוואי הן מאוד תכופות, ובראשם - דלקת וכיבים רירית הפה והלשון, גסטריטיס, בעיות עיכול במעי, מחלות דלקתיות תכופות של הלוע, סמפונות, ואנמיה.
 3. L-asparaginase  היא תרופה המשמשת גם לטיפול בגידולים ממאירים באונקולוגיה ילדים. התרופה פועלת על ידי הקטנת כמות האספרגין הדרושה לתאים ממאירים להתרבות. עם מחסור של חומצת אמינו כזו, הפעילות המיטוטית שלהם פוחתת והילד נכנס הפוגה. שיטת הניהול והמינון של התרופה זהה לזו של כל סוכני הנגיפים. תופעות לוואי - דלקת שקדים תכופה על רקע הטיפול בסמים, paresthesia, כאבי בטן, הפרעות מוטוריות, סיבוכים פטרייתיים, ירידה חסינות הכוללת מחלות ויראליות חיידקי תכופים.
 4. Dakarbazine הוא תרופה המשמשת לטיפול בגידולי עור ורקמות רכות המשמשת באונקולוגיה ילדים. התרופה פועלת על ידי עיכוב צמיחת תאים והפחתת הפעילות של סינתזת הדנ"א. שיטת היישום של התרופה תוך ורידי עם מינון בודד עבור כל ילד לכל שטח הגוף. תופעות הלוואי של התרופה מתבטאות בצורה של הפטיטיס, נמק של תאי כבד, השפעות רעילות על הכליות, הפחתת רמת כל מבנים הסלולר של הדם ומשפיעים על הצמיחה של הילד.

יש לציין בבירור כי לטיפול במלנומה, כמו כל גידול אחר, נעשה שימוש בשילובים של לא פחות מ -4 סוכני אנטי-ויטמינים כאלה. בשל מנגנוני פעולה שונים של תרופות, ההשפעה המרבית של צמצום מספר תאים ממאירים מושגת. אבל טיפול כזה נקבע רק על ידי אונקולוג ילדים, עם טיפול חובה לטווח ארוך בבית החולים. באוקראינה, הטיפול בילדים אונקולוגיים, כולל ילדים עם מלנומה, הוא בחינם עד 18 שנים.

השימוש באנטיביוטיקה ובסוכרת נגד טיפול ציטוסטטי כזה נחשב לחובה, שכן הילד מפתח מצב של אימונוס דיכוי עמוק. השתמש בשילוב של תרופות או מונותרפיה עם אנטיביוטיקה רחבת טווח. לפעמים, ההכנות אינטרפרון משמשים לטיפול ומניעת זיהום ויראלי.

 1. Josamycin  הוא סוכן אנטיבקטריאלי מקבוצת המקרולידי. בין התרופות הידועות יש את הפעילות המקסימלית בגלל המבנה שלה. התרופה פועלת על צורות חיידקים תאיים תאיים, כך שניתן להשתמש בו על רקע טיפול ציטוסטטי כדי למנוע התפתחות של מחלות וריאות, ואת מערכת העיכול, וכן זיהומים חיצוניים העור. שיטת הניהול תלוי בגיל יכול להיות בצורה של השעיה או טבליות. זה מרשם לילדים מעל גיל 3 שנים המינון הוא 10 מ"ג / ק"ג / יום ביום הראשון, מ 2 עד 7-10 ימים - 5 מ"ג / ק"ג / יום 1 ביום. מצב הכרחי - על רקע של טיפול כזה, לוקח פרוביוטיקה וטיפול לפחות עשרה ימים. תופעות לוואי של dzhozamycin - paresthesia, הפרות של רגישות העור, קהות של הידיים והרגליים, רעד, הפרת זרימת מרה, כמו גם תופעות להתפזר. אמצעי זהירות - אין להשתמש עבור cholestasis או cholelithiasis.
 2. Fluconazole הוא סוכן antifungal המשמש לטיפול בסיבוכים על רקע טיפול antitumor בצורה של דלקת פטרייתית של חלל הפה, איברי המין, העור, האיברים הפנימיים. כאשר מופיעים תסמינים של סיבוכים פטרייתיים, מומלץ להתחיל מיד עם מינון של התרופה של 6 מיליגרם לקילוגרם של משקל הגוף של הילד, ולאחר מכן ביום החמישי ניתן להפחית את המינון בחצי. שיטת השימוש היא הכנה בעל פה בצורת טבליות. תופעות הלוואי יכולות להיות בצורה של ירידה בתיאבון, פגיעה בתפקוד הכבד, שינויים בקצב הלב, עלייה בטמפרטורה, ירידה ברמת הנויטרופילים.

ויטמינים ילדים כימותרפיה ניתנות בצורה של צורות הזרקה, כי הם חשובים מאוד להתפתחות נורמלית של תאים בריאים.

טיפול פיזיוטרפי אינו בשימוש בתקופה החריפה, ניתן להשתמש בשיטות שונות כבר בשלב ההתאוששות המלאה רק על פי המלצות הרופא.

טיפול אופרטיבי של מלנומה אצל ילד נמצא בשלב הראשון של המחלה, כאשר שלב הפלישה למלנומה הוא הראשון או השני. אז התערבות כירורגית יכול להבטיח את ההתאוששות המלאה של הילד. נפח הפעולה נקבע לאחר בדיקה יסודית והערכה של מצב בלוטות הלימפה. אם בלוטות הלימפה שלמות, כמות הניתוח מוגבלת רק על ידי כריתה של מלנומה בתוך רקמות בריאות. הניתוח לילדים מתבצע בהרדמה כללית. לכן יש צורך לחסוך את העור עצמו, ואת מלנומה כדי להסיר עמוק יותר לתוך הרקמות תת עורית. חומר כירורגי חובה נשלח לבדיקה היסטולוגית כדי לקבוע את מידת הפלישה ואת אופי המלנומה.

אם בלוטות הלימפה מושפעות, התערבות כירורגית מבוצעת עם כריתה של מלנומה והסרת בלוטות לימפה אזוריות ברקמה תת עורית.

טיפול הקרנה למלנומה מתבצע לעיתים קרובות בטיפול משולב בשלב השלישי או הרביעי. זה יכול להתבצע לפני הניתוח המתוכנן או אחרי זה על הרקע של כימותרפיה. לצורך טיפול, טיפול מקרוב בצילום רנטגן או טיפול גמא נעשה לעתים קרובות יותר. הקרנה מתבצעת מקומית, ואם יש צורך, על בלוטות הלימפה.

טיפול אלטרנטיבי במלנומה אצל ילדים

טיפול אלטרנטיבי ושימוש בתרופות הומיאופתיות אינן יכולות לרפא מלנומה או כל ישות ממאירה אחרת. אבל שיטות חלופיות משמשים על רקע של טיפול תרופתי להשפעה טובה יותר ומניעת התפתחות של סיבוכים זיהומיים ואחרים. לשם כך, להשתמש עשבי תיבול ושיטות חלופיות להגביר את החסינות הכללית.

 1. ככלל, ילדים על כימותרפיה יש תיאבון ירוד, אשר מקטין עוד יותר את חסינות של הילד ומגביר את הסיכון של סיבוכים זיהומיות. לכן, על מנת לשפר את החסינות ולשפר את התיאבון, מומלץ להשתמש בתערובת הבאה. אתה צריך לקחת כמויות שוות של שורש זנגוויל תפוז לקלף באח. לאחר הדיסה הוא מעורב, להוסיף חמש כפות של דבש 200 גרם של דייסה כזו ומערבבים הכל. אחרי זה, אתה צריך להוסיף שלושה אגוזי מלך מגורר ולתת לעמוד במשך ארבעה עד חמישה ימים. קח כפית פעמיים ביום.
 2. טיפול במלנומה עם אקונית ידוע בהשפעתו על תאים ממאירים ועל ירידה בפעילות הרבייה שלהם. כדי לעשות זאת, לקחת חמישים גרם של דשא אקונית ויוצקים מים חמים, מתעקשים במשך שעתיים. קח את זה עשרים יום, החל טיפה אחת פעם ביום ולהגדיל את המינון כל יום על ידי טיפה אחת. לאחר מכן, לאחר היום העשרים של הטיפול יש צורך להפחית את המינון של התרופה על פי אותה תוכנית. אז מהלך הטיפול הוא ארבעים יום.
 3. למניעת נגעים פטרייתיים על רקע הטיפול במלנומה, מומלץ לשטוף את חלל התינוק עם תמיסת קלנדולה לאחר כל ארוחה.

טיפול מלנומה עם עשבי תיבול לא הוכח, אבל שיטה זו נמצאת בשימוש נרחב כי חליטות צמחים כאלה לעזור לנרמל עיכול, תיאבון, וגם כמה מהם לנרמל את תהליכי חלוקת התא.

 1. עירוי מאוסף של עשבי תיבול טוב לקחת ילדים חולים על מלנומה כדי לשפר את העיכול התיאבון. עבור עירוי יש צורך לקחת 20 גרם של כוסברה, 20 גרם של elecampane ו פעמיים כמו עלים רבים של סרפד כמו dioecious. פתרון כזה צריך להיות מבושל במשך חצי שעה ולקחת על כף שלוש פעמים ביום לאחר הארוחות.
 2. בטיפול במלנומה, האפקטיביות של קליפת הלבנה הלבנה מוכחת בגלל התוכן הגבוה של נוגדי חמצון וטאנינים. כדי להכין את העירוי, מרתיחים קליפת לנבוח על אש איטית במשך שעתיים, ולאחר מכן את המרק שנוצר, לדלל עם מים רותחים פעמיים ולקחת כפית עד חמש פעמים ביום.
 3. זקן, זיין וקנטאורי לוקחים מאה גרם של כל צמח ויוצקים מים חמים. כאשר הפתרון מתקרר מוסיפים דבש ושותים במקום תה.

הומיאופתיה בטיפול במלנומה יכולה לשמש להשגת רמיסיה. תרופות ניתן להשתמש כדי לשפר את מצב החיסון לנרמל את המצב הכללי, להאריך את תקופת ההפוגה. הדרך היעילה ביותר להתמודד עם מלנומה היא עם אימונוטרפיה. התרופות ההומיאופתיות העיקריות בטיפול במלנומה, שיש להן את ההשפעות הבאות:

 1. Arsenicum האלבום הוא תרופה הומיאופתית המשמשת לטיפול המורכב של מלנומה בילדים, אשר ממוקם על הפנים מלווה בצריכה חדה של משקל הגוף. מינון במקרה של נטילת טיפות - טיפה אחת לכל 10 ק"ג משקל הגוף של הילד פעם ביום. תופעות לוואי אפשריות בצורה של hyperemia של העור של הידיים והרגליים, כמו גם תחושה של חום. אמצעי זהירות - אין להשתמש בשילוב עם ההכנות של מוצא דבורה.
 2. Acidum Fluoricum הוא הכנה הומיאופתית אנאורגנית המבוססת על חומצה זרחתית. יעילותה של התרופה הוכחה על ידי מחקרים רבים, במיוחד בטיפול במלנומה בקרב ילדים ובני נוער מבוגרים יותר. אופן השימוש בתרופה תלוי בטופס. מינון במקרה של נטילת טיפות - ירידה אחת לכל שנת חייו של הילד, וכאשר לוקחים כמוסות - שתי כמוסות שלוש פעמים ביום. תופעות לוואי - צריבת לשון, כאב גרון או כאבי בטן העוברים אם אתה שותה חלב. אמצעי זהירות - אין להשתמש אם יש לך גסטריטיס.
 3. Nosodes הם תרופה הומיאופתית ממוצא טבעי. אופן היישום של התרופה הוא אינטראלי. גרגרי צריך להיות לעוס עד להשלים פירוק, זה לא מומלץ לבלוע שלם. מינון שני גרגירים פעמיים ביום. תופעות לוואי יכולות להיות במקרה של שילוב עם ההכנות יוד - אז אולי יש תופעות אלרגיות. אמצעי זהירות - אי אפשר להשתמש בתרופה במקרה של שלשול חמור אצל הילד.
 4. Silicea ו- sepia - השילוב של תרופות אלו בדילולים מתאימים מאפשר טיפול יעיל, במיוחד עם אסתניה ילדים חמורה ובלוטות לימפה מוגדלות. אופן השימוש בתרופות לילדים בצורה של טיפות הומיאופתיות ומינון הוא ארבע טיפות פעמיים ביום בחצי שעה לאחר אכילה באותו זמן. מהלך הטיפול הוא שלושה חודשים. תופעות לוואי יכול להיות בצורה של סחרחורת, אז אתה צריך לקחת את התרופה לאחר האכילה.

טיפולים אלטרנטיביים הם מגוונים, אבל הם לא יכולים לשמש שיטות טיפול עדיפות.

trusted-source[53], [54], [55], [56], [57]

מְנִיעָה

מניעת התפתחות מלנומה אצל ילדים רלוונטית מאוד עד כה, שכן תרבות תהליך השיזוף של ילדים קטנים השתנתה במקצת. הורים אפילו שנה ללכת עם ילדים צעירים לנוח. אבל עבור ילדים עד שלוש שנים, שיזוף פשוט בשמש אסורה בהחלט, במיוחד בשעות הפעילות של קרינה אולטרה סגולה. יש צורך להסתיר ילדים ולא לעזוב שיזוף בכוונה, כי העור הדק שלהם אינו מוגן ואינו מסוגל לסנתז מלנין כל כך טוב. לכן, המדד העיקרי למניעת מלנומה אצל ילדים הוא למנוע שמש פעילה כזו. אם לילד שלך יש כתמי לידה רבים, עליך לפקח עליהם בקפידה ולרשום כל שינוי בהם, כי זה יכול להיות הסימפטום העיקרי של המחלה. כל אמצעי מניעה אחרים הם גם לא ספציפיים וכוללים הימנעות גורמים מזיקים אפשריים אחרים, במיוחד כאשר אישה בהריון.

trusted-source[58], [59], [60]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה להישרדות במלנומה אצל ילדים אינה טובה במיוחד, שכן שיעור ההישרדות בן חמש השנים נע בין ארבעים לחמישים אחוז. רמיסיה עם טיפול בזמן מתרחשת ב -40% מהחולים.

מלנומה אצל ילדים היא מחלה נדירה מאוד, וזה טוב לטוב ביותר של ממאירות גבוהה של סוג זה של הפתולוגיה. אבל זה גם לא קל מאוד לזהות את הפתולוגיה עבור הרופא בזמן, עד ההורים עצמם לשים לב למצב הבריאות של הילד שלהם. לכן, אם יש שינויים בכתמי לידה אצל ילדים שלא היו שם קודם לכן, עליך תמיד לפנות לרופא.

trusted-source[61], [62], [63], [64]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.