^

בריאות

מה יכול ולא ניתן לעשות עם גאוט?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 24.03.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

צנית, אשר נובעת הצטברות של גבישים urate במפרקים ורקמות אחרות, הוא תוצאה של catabolism מערכתית של בסיסים המכילים חנקן חנקן של חומצות גרעין. מי מאובחנים עם מחלה זו, אתה צריך לדעת מה אתה יכול ולא יכול לעשות עם צנית.

קודם כל, זה נוגע מוצרי מזון, השימוש בהם או תורם hyperuricemia counteracts - כמות מופרזת של חומצת שתן בדם שנוצר במהלך מחשוף של purines.

קרא גם: דיאטה עבור צנית

קביעה אם יש מוצרים אלה גאוט או אחרים, ואי אפשר ציני בכל מקרה (לדוגמא, בשר אדום, שיירי בשר ודגי שומן), זה צריך להיות מובן כי משקעים של גבישים של חומצת שתן תורמים להפר את מאזן הבסיס-חומצה האורגניזם בצד החומצה.

במאבק נגד ירידה של ה- pH של הדם וכל הנוזלים הפיזיולוגיים, מוצרים אלקליין המכילים חומצות אורגניות לעזור. לדברי מומחי המוסד האמריקאי הלאומי לבריאות (NIH), הסביבה הפנימית אלקליין יותר - את מאפייני פילוס מצב ביוכימי החשובים ביותר מספיק חלשים, אבל גרוע מסיסים ברוב נוזלי חומצת שתן (C 5 H 4 N 4 O 3 ) אשר בדם היא בצורת מונוסודיום מלח. בנוסף, חומצות אורגניות תורמות לירידה בסינתזה של חומצת השתן על ידי הכליות.

נקודה חשובה נוספת היא נוכחות בשתן של מלחי נתרן של מלחי שתן או סידן של חומצה אוקסלית, כלומר, urates או oxalates. פתולוגיה זו היא בן לוויה שכיח של בעיות מטבוליות, וזה מטיל הגבלות נוספות על מוצרים מסוימים.

אז, מה יכול ולא ניתן לעשות עם גאוט מן האוכל?

האם אני אוכל עוף עם צנית?

בשר עוף יש מוניטין של מוצר תזונתי, אבל זה נוגע רק שומנים, אבל התוכן של purines בו עולה על 122 מ"ג לכל 100 גרם של מוצר; של כמות זו, כתוצאה של עיכול, הגוף יקבל עד 170 מ"ג של חומצת השתן. אבל, כאשר לענות על השאלה אם אפשר לאכול עוף עם צנית, אחד לא יכול להתעלם מהעובדה כי בעת בישול בשר, חומרים חנקן להישאר יותר ממחצית המרק. ואת השימוש של 150 גרם של עוף מבושל פעם שניים או שלושה ימים (מחוץ להחמרה של המחלה), רוב התזונאים לשקול די מקובל.

אגב, עוף יכול להיות מוחלף עם פילה תרנגולת הודו או בשר ארנב, שבו רמת תוכן purine הוא נמוך יותר.

ובאשר לרמה של purines במזון, יש לציין כי מי מחשיב purines להיות נמוך מ 50-100 מ"ג לכל 100 גרם של המוצר, בינוני - מ 100-150 מ"ג, וכל זה הוא גבוה מ -150 מ"ג לכל 100 גרם - גבוה (זה לא מקובל צנית).

trusted-source[1]

אני יכול לאכול ביצים עם צנית?

התוכן חלבון ביצה אחת ממוצעת 5-6 גרם, ובאותה כמות של ביצה מבושלת - על ידי 0.3 גרם יותר. למרות חומצת שתן היא, כמובן, נוצר בתהליך של חילוף חומרים של חלבוני ביצה, וביצים הן מאוד מזון חמצון, אבל, על פי תזונאים, ביצה אחת ביום 2-3 פעמים בשבוע - זה "מינון מזיק" היא התקופה של גאוט האקוטי.

כלומר, הביצים צריכות להיות מוגבלות בתזונה, ומומלץ להשתמש בם רק מבושלת (ללא ביצים מטוגנות!), ואז הגוף שלך מקבל את קבוצת ויטמיני B, וכן סידן, זרחן, אבץ, נחושת, ברזל ומגנזיום.

האם אפשר לאכול שומן עם צנית?

לשמחתם של אוהבי השומן, תוצר טבעי זה של חלבונים אינו מכיל: המרכיבים העיקריים שלו הם שומנים, אשר כימאים קוראים טריגליצרידים.

חתיכה במשקל 50 גרם נותן 450 קלוריות; מכיל כ -48 מ"ג כולסטרול; כמעט 20 גרם של חומצות שומן רווי; יותר מ 22 גרם של חומצות שומן חד בלתי רוויות (אולאית ו palmitoleic); 5 גרם של חומצה לינולאית polyunsaturated, כמו גם סלניום ואבץ.

מאז שומנים רוויים להגדיל את שיעור הכולסטרול הרע ולהפחית את חלקם של טוב, דיאטה לא לכלול שומן מהתזונה עבור כל המחלות. והם פועלים בצדק מוחלט. כאשר מתעכל, טריגליצרידים מחולקים קטונים, וזה מונע את הכליות מן excreting חומצת שתן כי זה צריך, בראש ובראשונה, להסיר קטונים מהגוף.

אני יכול לאכול דיונון עם צנית?

בנוסף לרוב מינים של דגים, פירות ים כגון מולים, צדפות וצדפות הם התוויות נגד מזון להפריע את חילוף החומרים של בסיסי purine.

לגבי דיונון, ב -100 גרם של בשרם מכיל 16-18 גרם של חלבון, 62 מ"ג של בסיסים purine ו 224 מ"ג של זרחן (אשר יש תכונות חמצון). אבל פילה של mollusc זה cephalopod יש אשלגן macroelement alkalizing וחומצות שומן רב בלתי רווי. קומפלקס החומרים מקדם דיאוריס מוגבר, וכתוצאה מכך האורגניזם משוחרר בקלות רבה יותר ממוצרים מטבוליים, אבל זה לא תמיד אפשרי עם גאוט. עם זאת, תזונאים מערביים אומרים כי לפעמים עם צנית, אתה יכול לאכול חלק דיונון, שכן כמות מתונה של purines בבשר שלהם לא יכול להגביר את הסיכון של החמרה של המחלה.

השאלה מתעוררת אם אפשר לאכול סרטנים עבור צנית. ואת התשובה הנכונה זה יגיד לך את האינדיקטור של התוכן של purines (25 מ"ג לכל 100 גרם של בשר סרטן מבושל) ואת חומצת השתן וכתוצאה מכך (60 מ"ג). בנוסף, כל סרטנים הם חמצון מזון חזק מאוד.

trusted-source[2], [3]

האם אני יכול לאכול פטריות עבור צנית?

מהשימוש בפטריות בפאתולוגיה זו מומלץ לרופאים לסרב. ראשית, כי 100 גרם של פטריות טריות מכילים יותר מ 46% של חלבונים. שנית, הם מכילים אוקסלט oxalate כמות משמעותית של חומצה גלוטמית (42 מ"ג לכל 100 גרם). חומצה גלוטמית או גלוטמט (C 5 H 9 NO 4 ) היא חומצת אמינו בחלבון המהווה מקור נוסף של חנקן.

גם בפטריות הוא אוריאה המכיל חנקן, אשר מגדיל את מספר בסיסים חנקניים פטריות כמעט 15%.

ולבסוף, חומצה ניקוטינית (ויטמין PP), אשר נשבר בגוף לפני השתן, מכילה פטריות בסכום של 3.7-4.5 מ"ג לכל 100 גרם האם יש עדיין ראיות לשכנע אותך כי אין להשתמש פטריות עבור צנית?

האם גבינה עבור צנית?

בתהליך של ביצוע גבינות קשות, כתוצאה של תסיסה, הרבה גלוטמט נוצרת. לכן, גבינות קשות כלולים ברשימה של מוצרים לא רצויים עם גאוט.

חלק מהתזונאים ממליצים על גבינת טופו כחלופה לחלבון מן החי. אבל גבינה זו עשויה מפולי סויה - קטניות עשירה מאוד בחלבונים הצמחיים. ב 100 גרם של גבינה סויה (curd) מכיל כ 30 מ"ג של purines, וכן אלמנטים חומצי: זרחן (עד 97 מ"ג) וסידן (כמעט 350 מ"ג).

במקרה זה, אורולוגים לציין כי במקרה של סינון גלומרולרי מופחת של הכליות ואת אוריאה גבוהה בדם, טופו עם כמות גדולה של חלבון רק יגדיל את הנטל על הכליות.

האם זה אפשרי עבור גבינת קוטג 'עבור צנית?

כמעט אף אחד הדיאטה הטיפולית לא עושה בלי גבינת קוטג '. ב 100 גרם גבינת קוטג 'לא יותר מ 8 מ"ג של purines (על פי כמה מקורות, זה בדרך כלל נעדר), אבל הרבה סידן (ואנחנו זוכרים שזה תורם החמצה).

כאשר חלב מקולקל, הקאזינים העיקריים של החלבון משתחררים ולכן טוב יותר לספוג על ידי הגוף, אם כי בשל חוסר אנזימים הדרושים בבני אדם, חלבון זה מתעכל הרבה יותר לאט מאשר חלבונים אחרים ממוצא מן החי. ביוכימאים גילו כי זה בגלל רכוש זה חומצות אמינו של קזאין להיכנס למחזור הדם בהדרגה, מבלי להעמיס את הכליות.

במחקר שנערך על אגודת הגאוט בבריטניה, נמצא כי חלבונים של מוצרי חלב דלי שומן משפרים את יכולתו של הגוף להסיר חומצת שתן.

האם גלידה זמינה עבור גאוט? ציונים שומניים של קינוח זה מזיקים, כמו שומנים לעכב את הפרשת חומצת השתן. אבל נגד שימוש סביר של גלידת פירות במחלה זו, רופאים אין התנגדות.

האם אפשר לאכול אפונה בגאוט?

זה ידוע כי 100 גרם של כל שעועית, כולל אפונה, לפחות 20% חלבון, בהתאם, תוכן גבוה של בסיסי purine. אז, ב 100 גרם של אפונה כמות שלהם הוא 64 מ"ג, אשר נותן 150 מ"ג של חומצת השתן. בנוסף, כל קטניות עשירים קובלט, אשר מפעיל את הסינתזה של חומצות גרעין. כל כך טריים משומר אפונה עם צנית עדיף לא לאכול.

האם אפשר לאכול אפונה בגאוט בצורת מרק אפונה פופולרי? הדיאטנים שלנו מתנגדים באופן מוחלט, בעוד הרופאים המערביים שעועית בתזונה של חולים עם צנית החלו להיות סובלניים יותר. לדוגמא, חוקרי American College of Rheumatology טוען כי צריך מתון של קטניות, ירקות מסוימים המכילים purines (תרד, כרובית, אספרגוס) ואגוזים אינו מגדילים את הסיכון של גאוט, משום שהם כוללים חלבון צמחי. ואת המקור העיקרי של חומצת השתן בגוף הוא חלבונים ממוצא מן החי.

trusted-source[4],

אני יכול לאכול עגבניות עם צנית?

בכמויות קטנות, אתה יכול לצרוך עגבניות עם צנית. הם מכילים הרבה חומצות אורגניות, ועגבניות - כמו רוב גידולי הירקות - נחשבים למוצר אלקליין. גם בהרכב של עגבניות טריות הן חומצות פניל המכילות, אשר מסייעים להפחית את הדלקת של המפרקים עם צנית.

מצד שני, יש הרבה חומצה גלוטמית עגבניות (ב 100 גרם יותר מ -240 מ"ג), וחומצה זו היא המשתתף החשוב ביותר בחילוף החומרים פורין, אשר מגרה את היווצרות מלח מונוזודיום אוראטה. מסיבה זו, אין דעה אחת אם עגבניות ניתן לאכול עם גאוט. קרא עוד על מאמר זה - עגבניות עבור צנית.

trusted-source[5]

האם אפשר לאכול חצילים עבור צנית?

חצילים מוכרים כגורמים (למשל, הפעלת גורמים) של גאוט לכאורה, בשל התוכן הגבוה של purines. אבל חומרים nitrogenous ב 100 גרם של ירקות אלה הם רק 8 מ"ג, אשר גורם להיווצרות של 20 מ"ג של חומצת השתן. במקרה של חצילים, purines הם לא אשמים, זה פשוט כי כל הירקות layhade יש חומרי מגן (glycoalkaloids) המעוררים כאבים מפרקים בכל בעיה עם המפרקים.

בין היתרונות של חצילים, יש לציין את התוכן הגבוה של אשלגן (ב 100 גרם של 238 מ"ג), כלומר, מוצר זה הוא אלקליין. בנוסף השפעה חיובית על בסיס חומצה בסיס של הגוף, ירקות זה עוזר להסיר מלחי חומצת שתן מהגוף.

כלול חצילים בתזונה שלך צריך להיות זהיר ולא מכור: בצמח זה הוא גם כמות מספקת של חומצה ניקוטינית (ויטמין PP), אשר בתהליך של חילוף החומרים הופך אותו השתן.

האם זה אפשרי להשתמש גרגר עבור צנית?

סורל בכל הגרסאות של דיאטה אנטי צנית (כמו גם antioxoalate ו זפת) מסווג כמוצרים אסורה בהחלט, כי הוא מכיל חומצה אוקסלית.

בנוסף חומץ, זה חומצה אורגנית כלולה בכמויות גדולות בהרכב הכימי של תרד, ריבס, פטרוזיליה (ירקות), סלרי, אספרגוס, גזר, כרישה. ולמרות העובדה כי כל אלה ירקות עלים מכילים כמויות משמעותיות של ויטמין K, חומצה אוקסלית מפחיתה את ספיגת הסידן, להרכיב מלחים מסיסים - oxalates.

על רקע בעיות עם חומציות של שתן, זה מחמיר את מצבם של חולים עם צנית. קרא גם - Oxalates בשתן

יכול כרוב עם צנית?

ראשית, יש לציין כי בין גידולי הירקות, הגבלות על כמות הצריכה חלות רק על אספרגוס, תרד, אפונה ירוקה וכרובית. והעובדה כי כרוב יכול וצריך לשמש צנית, לאף אחד אין ספקות. יתר על כן, זה ירקות זמין כל העונה הוא מקור מצוין של ויטמין K, הכרחי לקרישת דם, עבודה במעי תקין, סינתזה חלבון ונורמליזציה של מטבוליזם האנרגיה.

האם זה אפשרי כרוב כבוש עבור צנית? הכל תלוי במספר ובתדירות השימוש. ב כרוב חמוץ, רק תוכן שיא ויטמין C, אשר יכול להפחית את רמת חומצת השתן. עם זאת, שוב, יש יותר מדי NaCl ...

אתה תחליט אם ברוקולי יכול גאוט, כאשר 100 גרם של מינים כרוב זיהה סך 21 מ"ג של חומרים חנקניים, כאשר נעשה שימוש נותן 50 מ"ג של חומצת שתן. ברוקולי עשיר בויטמין C ו- B9, אשלגן (316 מ"ג לכל 100 גרם) וסיבים. איגוד התזונה האמריקאי (ADA) מגדיר ברוקולי כמוצר מזון פונקציונלי (כלומר, מתן יתרונות בריאותיים נוספים), כי זה קיים חומר פעיל ביולוגי, כגון סולפורפאן, שבה יש לא תכונות אנטי-בקטריאליות בלבד, אלא גם אנטי סרטנית.

אז התשובה לשאלה, אם זה אפשרי ברוקולי עם צנית, מציע את עצמו.

trusted-source[6]

האם אוכל לאכול כרובית עם צנית?

בחרנו את זה סוג של כרוב בנפרד לא כלאחר יד: זה מתוך הרשימה "שחור" של מוצרים על צנית. אמנם ב 100 גרם של כרובית, רק 19 מ"ג של תרכובות purine (אשר נותנים 45 מ"ג של חומצת השתן), אשר כמעט פי 3.3 פחות בקטניות. אגב, באותה כמות של שיבולת שועל (!) חומרים חנקניים גדולים פי שניים (42 מ"ג).

מדברים על אפונה, כבר הזכרנו את דעתם של תזונאים מערביים לגבי השימוש של ירקות "purine" ושעועית. אז, כפי כתב העת האמריקני של תזונה קלינית כותב, אם אתה אוהב כרובית, אין שום סיבה להפסיק לחלוטין את השימוש בו; רק צריך לדעת את המדד ולא אוכלים את המוצר הזה יותר מפעמיים בשבוע.

סוג זה של כרוב הוא מקור עשיר של ויטמינים C, K ו בטא קרוטן; בטא- cryptoxanthin; קפה, סינמי וחומצות פרוליות; köpferol, quercetin ו rutin.

Flutonoid rutin (rutozide) מתייחס נוגדי חמצון והוא יכול להפחית את עוצמת הדלקת, הגנה על התאים מפני נזק על ידי רדיקלים חופשיים. אבל באותו זמן הוא האמין כי rutin, עם התוכן המשמעותי שלה במוצר, יכול לקדם את היווצרות של חומצת השתן בכליות. במשך יותר מעשור, חוקרים במכון Biomolecule פונקציונלי ב נאנג 'ינג, סין כבר לומד את ההשפעות של quervetin פלבנואידים ורוטין רמות בסרום של חומצת השתן.

עם זאת, בהתחשב בנוכחות של 100 גרם כרובית 300 מ"ג אשלגן (מגביר תפוקת שתן), להקשיב לעצתו של הרופא שלך אם אתה יכול לקבל כרובית גאוט בשבילך, והיא קשורה לשימוש של מוצר זה בזהירות רבה.

trusted-source[7], [8], [9]

אני יכול לאכול מלפפונים עם צנית?

כל מי שסובל צנית צריך להיות מודע לכך כל תרופות משתן (משתן) סמים עבור מחלה זו אסורים: הסרת בכפייה של נוזל מהגוף מוביל לעלייה בריכוז של חומצת השתן.

מלפפון, 95% מים, מתייחס ירקות עם אפקט משתן חזק (כמו עלי פטרוזיליה, שמיר, ארוגולה, כוסברה, chervil, ארטישוקים, דלעת, אבטיח, וכו ').

מסיבה זו כי השימוש שלה עם צנית צריך להיות רק "dosed". תשובה זהה ניתן לתת לשאלה - האם אפשר לאכול מלפפונים מומלחים קלות עם גאוט. בנוסף, מלפפונים מלוחים קל מכילים הרבה מלח, אשר מחריף את הכליות.

trusted-source[10], [11]

האם אוכל לאכול קישואים עם צנית?

עם כמעט אפס תוכן קלורי של קישואים ואת עשיר מספיק ויטמין מינרלים הרכב, זה ירק הוא פשוט מוצר תזונתי אידיאלי. בתזונה, מעריכים את הקישואים ואת עזרתה בהטמעה של מזונות חלבוניים, ולשם השפעה טובה על פעולת המעי, ועל היכולת להסיר מהגוף את המוצרים המטבוליים. לכן, יש קישואים עם צנית.

אבל זה לא מומלץ לקחת עניין רב קישואים עם דלקת מפרקים gouty, כפי שהם מכילים אשלגן (260 מ"ג לכל 100 גרם של המוצר), כלומר, הם לקדם את היווצרות מוגברת ואת הפרשת השתן.

האם יש לי סלרי עם צנית?

כמה תזונאים מומלץ בגאוט כדי להגביל את השימוש של סלרי (שורש ו petioles). הטיעון שלהם מבוסס על העובדה כי סלרי יותר מדי חומצה אוקסלית, כמו גם אשלגן (262 מ"ג לכל 100 גרם).

חלק נוסף של מומחים מקומיים בתזונה טיפולית רואה סלרי להיות שימושי עבור אלה הסובלים ממחלות כליות, דלקת פרקים שגדון, כפי שהוא מסייע להסיר נוזל "עודף" מהגוף ...

אבל אף אחד מהם מסיבה כלשהי אינו קורא תכונות אלקליין בינוני של סלרי, ואת הנוכחות בתרבות ירקות זה של תוכן גבוה מספיק של חומצה פולית. אבל חומצה פולית (אם לא בשילוב עם אפקט משתן ברור של המוצר) מסייעת להפחית את הסיכון של החמרת התקפי גאוט.

האם אפשר לאכול סלק עם צנית?

אין הגבלות על השימוש של סלק על ידי חולים עם צנית. אמנם בהרכב של שורש זה, יחד עם קבוצה גדולה של חומצות אורגניות, הרבה אשלגן וחומצה אוקסלית מספיק.

מצד שני, סלק מכיל תוכן ניכר של חומצת אמינו כגון ואלין. האיכות החיובית העיקרית שלו עבור צנית היא היכולת לשמור על חילופי נורמלי של חומרים חנקניים.

ואת betaine הכלול סלק מסייע להגן על תאי הכבד מפני התנוונות שומן, המפרקים דלקת בצקת.

אני יכול לאכול תפוחי אדמה עם צנית?

מבושל בתפוחי אדמה לקלף, דיאטנים ממליצים להשתמש עבור אלקליניזציה בדם: 100 גרם של פקעות להכיל יותר מ 400 מ"ג של אשלגן. עם זאת, אשלגן, כפי שאתה מבין, קובע את אפקט משתן של תפוחי אדמה.

הרופאים לא רואים באיום מוצר זה ואת השאלה אם אפשר לאכול תפוחי אדמה עם צנית לתת תשובה חיובית.

האם אפשר לאכול תירס עבור צנית?

תירס הוא כל כך קשה לעכל מוצר כי השימוש בו בדיאטות הוא כמעט תמיד מוגבל.

עם צנית, זה דגנים לא יכול להיות שימושי מאוד, כמו תירס יש הרבה זרחן acidifying, אשלגן משתן וחומצה ניקוטין (ויטמין PP). אין זה סביר כי הפעולה שלהם הוא ניטרל על ידי ויטמינים C ו B9.

בנוסף, גרעיני תירס מכילים כמות משמעותית של חומצה גלוטמית (מידע על זה היה גבוה יותר - בתיאור של צריכת פטריות שגדון).

האם אפשר לאכול בצל עם צנית?

האם אפשר לאכול בצל עם צנית?

בצל וגם בצל ירוק תורמים להגברת ה- pH של דם ושתן, וכמה המלצות על כמות השימוש שלהם, כמובן, יכול לתת תזונאים.

עם זאת, בין היתרונות הבלתי מעורערים של בצל, יכול להיות אחד "אבל". זה הכל על salicylates (חומצה אצטילסליצילית חומצות) המכילים בצלים בכמויות מתונות, כמו גם אספרגוס, חסה, כרובית ופטריות טרי - בתוך 0.5-1.5 מ"ג לכל 100 גרם.

בגוף האדם, חומצה סליצילית הופכת ויוצרת, בין חומרים אחרים, חומצה אמינוצטית (גליצין), שממנה מסונתזים תרכובות פורין.

Salicylates שהושגו עם מזון לעכב את הפרשת חומצת השתן בכליות, אשר מוביל שימור שלה בגוף. על פי המחקר, כאשר בליעה של 75 מ"ג של חומצה אצטילסליצילית בתוך 24 שעות בבני אדם לאחר 60 שנים, את רמת החומצה בדם יכול להגדיל כמעט 6%.

האם אני יכול לאכול שום עבור צנית?

שום, כמו בצל, מסייע להתמודד עם ירידה של ה- pH של נוזלים פיזיולוגיים בגוף. השום מכיל אחוז משמעותי של גופרית, אשר לוקח חלק בוויסות את רמת חומצת השתן. אגב, מלבד גופרית, cofactors מינרליים ביוסינתזה של חומצת השתן הם, ברזל, נחושת מוליבדן.

השום הוא גם אחד המוצרים החזקים ביותר להורדת הכולסטרול בדם, וזה מאוד שימושי עבור עודף משקל ובעיות של מערכת הלב וכלי הדם.

האם זה אפשרי אגוזים עם צנית?

כל האגוזים מכילים כמות מספקת של purines: לדוגמה, ב 100 גרם של הקרנל של האגוז מכיל 15 גרם של חלבון, 10 מ"ג של בסיסים purine (מעובד 25 מ"ג של חומצת השתן). אבל באותו זמן באותו 100 גרם יש אלמנטים אלקליניזציה כגון מגנזיום (ממוצע 234 מ"ג) ואשלגן (375 מ"ג).

בנוסף חומצת שומן ω-3, יש אגוז ב חומצות פנוליות ארסנל ביוכימיים שלה, טאנינים, פלבנואידים קינונים (juglone) כי הם ופיטונוטריינטים אנטי דלקתי ונוגד חימצון.

עבור gouty, האגוזים מזיקים ביותר הם בוטנים. אבל אם אתה זוכר כי בוטנים הם שעועית, ואז הכל נופל למקום. אז, אם יש לך צנית, רמות גבוהות של oxalate בשתן שלך או אבנים בכליות, אתה צריך להגביל את צריכת האגוזים למינימום. הסכום האופטימלי הוא 30 גרם ליום, כלומר, צריכת purines אינו עולה על 3.3 מ"ג.

האם אפשר לאכול גרעיני חמניות עם צנית?

עם גרעיני חמניות גרעיני חמניות לא צריך להיות נצרך: 100 גרם של זרעים מכילים 65 מ"ג של purines (או 157 מ"ג של חומצת השתן), על פי נתונים אחרים - 143 מ"ג.

אם לחולה יש השמנת יתר, אז גרעיני חמניות הם התווית לו: מנה של 100 גרם נותן 584 קלוריות. עם אבנים oxalate בכליות, הזרעים הם contreindicated באופן מוחלט בגלל התוכן הגבוה של מלחי חומצה אוקסלית ו אצטילסליצילית.

אם אפשר לאכול דבש בשגדון - לקרוא במאמר נפרד דבש בשגדון.

האם אני יכול לאכול שיבולת שועל עם צנית?

מכיוון שעברנו לדגנים, נשוב בקצרה לא רק על שיבולת שועל, אבל נברר גם את השאלה אם אפשר לאכול כוסמת עבור צנית, ואם אפשר לאכול אורז עם גאוט.

דגנים דגנים מומלץ כמעט בכל דיאטות רפואיות עבור מחלות מערכתיות (הכוללים גאוט).

ההערכה היא כי 100 גרם של דייסת שיבולת שועל (דייסה מבושל כבר) מכיל לא יותר מ 2.6-3 גרם של חלבון (בדייסה של פתיתים שיבולת שועל שלהם - יותר מ 12 גרם); כוסמת - 3-4,5 גרם; אורז (רגיל לבן) - פחות מ 2.5 גרם כלומר, עם כמות קטנה של חלבון, מוצרים אלה יש השפעה שלילית על רמת חומצת השתן בדם לא יכול.

מה צריך להיחשב? אורז זה עוזר עצירות, דייסת כוסמת gastroenterologists לא מומלץ להשתמש בחולים עם דלקת קיבה ובכיב הקיבה.

האם ניתן לבצע דושיראק בגאוט?

מזון מהיר מזון, כולל אטריות Doshirak או Mivina, עבור גאוט (ולא רק) לא מומלץ. תראו מה כלול בתבשיל הזה, ותבינו למה הרופאים נותנים עצות כאלה.

לדוגמא, פרמית Doshirak המנה כוללת (בנוסף האטריות) של: שמן דקלים, עמילן, ואבקות מרק עם טעמים סינטטיים, משפר טעם (מונוסודיום נתרן), חלבון צמחי (למשל, את קמח הסויה הפרטני), ואחרים.

trusted-source[12]

מה פירות וגרגרים יש עם צנית?

פירות וגרגרים הם מקור בריא של ויטמינים, פלבנואידים, נוגדי חמצון ואלמנטים קורט. אז, ויטמין C מקדם את שחזורם של תאים פגום צנית, ו flavanoids יש תכונות אנטי דלקתיות חזקות. סיבים של פירות יער ופירות עוזר עיכול, עוזב פחות חומצת השתן כתוצר לוואי של חילוף החומרים של החלבון.

אבל פירות יער ופירות מכילים גם פרוקטוז. מדוע סוכר פירות יש מוניטין רע? בגלל זה הוא monosaccharide עם קבוצת קטון, מטבוליטים אשר לשבש את חילוף החומרים של חנקן בגוף, האטה הפרשת הכליה של חומצת השתן, גורם רמתה בדם ושתן לעלות. על פי כמה דיווחים, סוכר פירות מגביר את הסיכון של החמרה של שגדון על ידי 74%. וככל שתכולת החומצה בדם גבוהה יותר, כך אדם עם צנית רגיש להשפעות של פרוקטוז.

האם אפשר לאכול דובדבנים עם צנית?

בדובדבן מבחר גדול של חומצות אורגניות, פוליפנולים נוגדי חמצון ו bioflavonoids, הפחתת דלקת התקפות צנית.

ובגלל התוכן הגבוה של ויטמין C, אשר מעכב את הפעילות של אנזים xanthine oxidase (זרז לחמצון של בסיסים חנקן של purine בחומצת השתן), דובדבן counteracts hyperuricemia.

מאוד שימושי הם פקטין דובדבן, אנתוציאנינים וחומצה אלגית. קרא עוד - שרי עבור צנית

האם אפשר לאכול דובדבנים מתוקים עם צנית?

בכמויות קטנות מאוד, ולכן יש יותר מדי פרוקטוז: 5.4 גרם לכל 100 גרם של פירות יער.

האם אני יכול לאכול ענבים עבור גאוט?

עד כה, תזונה זיהתה חלקית ענבים כמוצר לא מתאים לחולים עם צנית. קודם כל, בגלל התוכן הקלורי הגבוה של גרגרים אלה וכמות גדולה של גלוקוז שנספג בקלות, אחרי הכל, כפי שמראה בפועל קליני, מתוך עשרה חולים עם צנית בכל שמונה השמנת יתר.

בצד של המתנגדים ענבים גאוט והעובדה שהיא הגבוהה בקרב כל תוכן פרוקטוז פירות יער: יותר מ 8 גרם לכל 100 גרם יתר על כן, על פרוקטוז ענבים בשלים יותר גדול מאשר גלוקוז, אבל עלה משמעותית במהלך פרוקטוז אחסון.

trusted-source[13], [14]

האם אני יכול לקבל אוכמניות עבור צנית?

אוכמניות, כמו כל פירות יער הם עשירים בחומרים נוגדי חמצון, מסייע להילחם בדלקת של המפרקים. בנוסף, יש פירות יער אלה ויטמינים C ו- K, אנתוציאנינים, חומצות hydroxycinnamic, flavonols, ורסוורטרול ופיטונוטריינטים פנוליות המסוגל תחמוצת חנקתית מושרה כדי להאט את המוות של תאי סחוס (chondrocytes).

אבל בנוכחות oxalates בשתן (גבישים של מלחי חומצה אוקסלית), אוכמניות הם התווית.

trusted-source[15]

האם אפשר לאכול פטל עם צנית?

תזונאים מקומיים מאמינים כי אנשים הסובלים צנית ומחלות כליות, השימוש פטל יכול להזיק בגלל מספר גדול של סליצילטים. (איך salicylates להשפיע גאוט תוארה לעיל כאשר הגיע בצל).

לגבי נוגדי חמצון, פטל מכילים את כל האנתוציאנינים החשובים, חומצות גלאיות ואלגיות, קוורצטין וקאמפרפול. לכן, במערב, חולים עם צנית מומלץ לאכול פטל ואפילו לשתות תה מן העלים שלה.

האם אני יכול לאכול תותים עם צנית?

ברי זה הוא מקור עשיר של ויטמין C (יותר מ 50 מ"ג%), אשלגן (יותר מ 450 מ"ג%) ומגנזיום (כמעט 30 מ"ג%).

מגנזיום יכול לעזור להפחית את הסימפטומים gout, כולל כאב. אבל אנחנו צריכים לזכור גם על סליצילטים תות (מעל 1.5 מ"ג לכל 100 גרם), אשר יכול להחמיר את המצב של כמה חולים עם צנית.

trusted-source[16]

האם אני יכול לאכול דומדמניות עבור צנית?

ויטמין C, אשר מכיל כ -42 מ"ג דומדמניות, אינו יכול לפצות על אפקט משתן של אשלגן, אשר בגרגרים אלה הוא יותר מ 200 מ"ג%, כמו גם נוכחות של רמה גבוהה של סליצילטים.

ועכשיו נוכל להבין את זה, יכול אבטיח עם צנית, כי יש לו תכונות משתן חזק, אשר אינו מתאים לחלוטין לחולים עם צנית. עם זאת, הרבה יותר חשוב, עיסת אבטיח מכיל חומרים אלקליין, כולל חומצות אורגניות, אשר מסייעים לנרמל את האיזון חומצה אלקליין בגוף.

יתר על כן, זה ברי הגדול הוא עשיר ב citrulline, אשר, לאחר אכילת אבטיח, מומר ארגינין, חומצת אמינו אלפא מעורב במחזור אוריאה והסרה מגוף אמוניה. אז לאכול אבטיח על הבריאות!

trusted-source[17], [18]

האם אפשר לאכול משמשים עם צנית?

רופאים רבים מייעצים לחולים עם שגדון לאכול מזונות עשירים באשלגן, אשר alkalizes שתן ודם. ב 100 גרם של משמשים טריים כמות האלמנט הזה הוא כמעט 260 מ"ג, כמעט ברמה של מלון.

לכן, 5 פירות של משמש ליום יהיה מספיק. אבל משמשים מיובשים אינם שווים את זה, שכן פירות יבשים יש ריכוזים גבוהים יותר של סליצילטים עקב אובדן מים.

האם אני יכול לאכול בננות עם צנית?

בננות מכילים כמות גדולה של אשלגן: יותר מ 350 מ"ג לכל 100 גרם של מוצר.

אבל אשלגן מאוזן עם נתרן, כך תזונאים ממליצים לאכול בננות עבור גאוט.

trusted-source[19]

האם אפשר לאכול לימון עם צנית?

כל פרי הדר, כולל לימון, יכול וצריך להיות נצרך במחלה זו, כמו פירות אלה להגביר את ה- pH של הדם וכל הנוזלים בגוף. מיץ לימון מונע התקפי צינית על ידי גירוי היווצרות של סידן פחמתי, אשר יכול לנטרל חומצת השתן.

דרך טובה ליישם לימון בצנית היא לסחוט מיץ מן הלימון לתוך המים ולשתות אותו לאחר האכילה. אבל אם החומציות של מיץ קיבה הוא גדל, לימון הוא התווית שגדון.

מה יכול ולא יכול לשתות עם גאוט?

כאשר צנית יש צורך לשתות יותר מים, שכן רק כמות מספקת של נוזלים הנצרכים מסייע לגוף להיפטר עודף חומצת השתן.

האם זה אפשרי חומץ עם צנית?

כאשר צנית מומלצת השימוש חומץ תפוחים, עשיר אשלגן, סידן, ברזל, וכמובן, חומצות אורגניות (תפוח, יין, לימון).

לדברי Journal of Nutrition, שימוש חומץ תפוחים (שתי כפות פעמים ביום) "הפסקות" גבישי urate גלוטמט ומונע ההיווצרות שלהם במפרקים, עוזר לנקות את הדם של חומצת שתן עודפת.

כדי לקחת חומץ היה יותר נעים, אתה יכול לבחוש אותו בכוס מים ולהוסיף כפית דבש (סוכרת היא התווית).

האם זה אפשרי רוטב סויה עבור צנית?

ראשית, רוטב סויה מוכן על ידי פולי סויה המכילים purines שלהם. בנוסף, ברוטב סויה, הרבה גלוטמט - מונוסודיום חומצה גלוטמית (כמעט 780 מ"ג לכל 100 גרם של המוצר).

בהתחשב בכך, כמו גם כמות גדולה של מלח במוצר זה, צנית יש להשליך מ רוטב סויה.

האם אפשר לשתות וודקה עם צנית?

עם צנית, אתה לא יכול לשתות וודקה ואלכוהול אחרים, שכן אתנול הוא אחד הגורמים החזקים ביותר של המחלה, צריכת אלכוהול מופרזת היא אחד הגורמים העיקריים של hyperuricemia.

במהלך החמצון של אלכוהול אתילי, גופי ketone נוצרים, אשר להאיץ את ריקבון של נוקליאוטידים purine. זה מוביל לעלייה היווצרות של monoposphate אדנוזין, מבשר של חומצת השתן. כתוצאה מכך, תהליך הפרשת חומצת השתן על ידי הכליות מאט, מה שגורם לעלייה בריכוז בדם. אלכוהול גם מגביר את רמות הדם של חומצה לקטית, אשר מעכב את שחרורו של חומצת השתן.

האם אפשר לשתות בירה עם צנית?

באר עם גאוט - האויב מספר 2 לאחר וודקה. הבירה מכילה שמרים מבושלים, המורכבים מחלבונים, הדומים מאוד לחלבונים בעלי חיים. כלומר, יש הרבה בסיסים ניטרוגניים בבירה, שכן החלבון בו הוא כמעט 18% יותר מאשר בשר בקר, ושלוש פעמים יותר מאשר בסויה.

במהלך התסיסה בהרכב של המשקה הזה מופיע כמות גדולה של guanosine - אחד מבשרי חומצת השתן. כמו כן, כולם יודעים את אפקט משתן של בירה, המוביל לאובדן בכפייה של נוזל.

האם אפשר לשתות יין עם צנית?

לעתים קרובות שתיית יין עם צנית לא מומלץ, שכן הוא מקדם hyperuricemia.

האם אפשר חלב עם צנית יכול kefir לתת עבור צנית?

כמה מומחים בתזונה טיפולית הם באופן מוחלט נגד השימוש של חלב שלם עבור צנית; אחרים מאפשרים לחולים עם צנית רק חלב מבושל על דייסה או כתוסף בתה או קפה.

אבל עם חלב, חומצת אמינו cystine, אשר יש תכונות נוגדות חמצון ומפחית את עוצמת הכאב עם שינויים משותפים גורדון, נכנס לגוף.

אז חלב kefir עם אחוז נמוך של שומן התוכן הוא שימושי.

האם אני יכול לשתות תה עם צנית?

תה מכיל קפאין, שהוא xanthine ומתייחס בסיסי purine. אלקלואיד המר העיקרי של תה - תאוברומין - מכיל גם חנקן והוא אלקלואיד של סדרת purine.

מחקרים הראו כי פוליפנולים בתה ירוק (epigallocatechin, epicatechin ו gallocatechin) יכול להפחית את הסיכון לפתח סוגים מסוימים של דלקת פרקים, במיוחד צנית.

תה ירוק מגביר את ה- pH של הדם, וראומטולוגים מערביים מייעצים למטופלים שלהם לשתות עד ארבע כוסות תה כאלה ביום.

trusted-source[20]

האם אני יכול לשתות קפה עם צנית?

על פי נתונים מדעיים עדכניים הכלולים קםנתינים trimethyl קפה-1,3,7-, קפאין, למשל, מעכב תחרותי של אנזים מונואמין קםנתינים אנזים, אשר מבטיח את החמצון של בסיסים חנקניים ב חומצת שתן.

כמו כן, החוקרים מציעים כי התפתחות שגדון יכולה לתרום ברזל עודף בגוף, חומצה כלורוגנית (3-קפה-כינין) בקפה מפחיתה ספיגת ברזל.

trusted-source[21], [22], [23]

האם זה אפשרי להיות עולש עבור צנית?

מאז 100 גרם של עולש מכיל רק 6 מ"ג של purines, אפשר לחלוט ולשתול עולש עם צנית חולה. אבל לא יותר מכוס אחת ביום מותר, שכן אפילו פטיש עולש תוכן גבוה של פרוקטוז מספיק.

אני יכול לקבל kvass עבור צנית?

Kavass עם צנית לשתות לא מומלץ: כאשר הוא נעשה, שמרים משמש, ובמהלך אתנול תסיסה חומצה לקטית נוצרים. מאותה סיבה, התשובה לשאלה היא אם okroshka יכול להיות שלילי עבור צנית.

trusted-source[24]

האם אפשר לשתות פטריות תה עבור צנית?

המשקה המתקבל מהתסיסה של פטריות התה (מושבה של פטריות מיקרוסקופיות וחיידקים) מכיל גם כמות קטנה של אתנול, ולכן יש להשתמש בו בזהירות.

זה נקבע כי פטריות תה (עירוי) מכיל ascorbic, ניקוטין, אצטית, לקטית, אוקסלית, gluconic וחומצות אחרות; חלבון cleavage פרוטאז ותרכובות חנקן. ברפואה אלטרנטיבית אין התוויות נגד השימוש עירוי פטריות תה עם דלקת של המפרקים שגדון.

מה אני יכול לקחת ולהשתמש עם צנית?

אגב, על contraindications: רבים מעוניינים אם זה אפשרי לקחת אספירין עבור gout.

נכון להיום, אספירין אינו משמש לטיפול בצנית בגלל המוזרויות של פרמקוקינטיקה שלה, כלומר, biotransformation בגוף ואת הפרשת מוצריה. כל הפרטים ניתן למצוא בפרסום - אספירין עבור גאוט.

האם אני יכול לקחת את Plavix עם צנית?

Plavix (Clopidogrel) משמש כדי למנוע היווצרות של קרישי דם בעורקים עם אוטם שריר הלב, שבץ איסכמי תסמונת כלילית חריפה. בין התוויות נגד שלה הם חוסר לקטז, ספיגה של גלוקוז גלוקוז, דימום בשלב החריף פתולוגיה כבד כבד. אין צנית ברשימה זו, אז לבדוק עם הרופא אשר הורה לך לקחת Plavix.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

האם ניתן להחיל משחה Capsicum עבור גאוט?

משחה Capsicum, המכיל קמפור ו dimexide, נועד להקל על כאב ודלקת בחולים עם radiculitis, osteochondrosis ודלקת פרקים.

למרות העובדה כי קמפור הוא קטון terpene, זה לא יכול לשמש רק עם רגישות הפרט, אפילפסיה נגעים בעור ודלקות במקומות היישום של משחה Capsicum.

איזה משחות אחרות אני יכול להשתמש עבור גאוט - ראה - משחה לכאב במפרקים.

trusted-source[35]

האם אני יכול לשתות Wobenzym בעת צנית?

הרכב של Wobenzym כולל קומפלקס שלם של אנזימים שיש להם אימונומודולטורציה, נוגדות דלקת, decongestant ו fibrinolytic פעולה. אחד המרכיבים של Wobenzim הוא אננס פרי אנזים ברומלין (bromelain), אשר מסייע להפחית את עוצמת הסימפטומים במחלות רבות, כולל דלקת מפרקים שגרונית ו גאוט.

Rheumatologists מאמינים שאם אתה לוקח את התרופה באופן קבוע, אתה יכול למנוע התקפי גאוט.

trusted-source[36], [37], [38]

מה יכול ולא ניתן לעשות עם גאוט?

אני יכול להמריא את הרגליים שלי עם צנית?

למה להמריא את הרגליים עם גאוט? נהלים תרמיים יכולים לשמש רק בתקופות בין התקפות של המחלה בצורה של אמבטיות כף הרגל חם (לפני השינה, במשך 20-25 דקות). מים חמים מדי יכול לעורר החמרה של שגדון.

באופן כללי, עם צנית, המפרקים האלה שבהם מלחי חומצת השתן מופקדים צריך להישמר חם נמנע undercooling, שכן גבישי urate נוצרים הרבה יותר מהר בטמפרטורה נמוכה יותר.

trusted-source[39]

האם אני יכולה ללכת לאמבט בשביל צנית?

במהלך ההליכים אמבטיה, אדם מזיע, כלומר, מאבד לחות, וזה אינו מותר עם ריכוז מוגבר של חומצת השתן בגוף. לכן, אם יש לך צנית, אתה לא צריך ללכת לאמבטיה, כדי למנוע פרובוקציה של התקפה.

רופאים בריטים ממליצים אמבטיות צנית עם זנגביל עבור צנית (שתי כפות של זנגביל יבש הקרקע לכל אמבטיה). משך הליך זה לא יעלה על 25 דקות, לאחר מכן עליך לשטוף היטב את הגוף עם מים נקיים ויבש את עצמך.

trusted-source[40]

האם אני יכול להשתזף עם צנית?

קרינה אולטרה סגולה גורם לגוף לתפקד במצב מחוזק, כלומר, שיזוף קטן עם צנית הוא אפשרי. ההנחה היא כי הפרשת חומצת השתן ניתן להאיץ, אבל לא בוצעו מחקרים רציניים על הציון הזה.

trusted-source[41], [42]

אני יכול לעשן עם צנית?

התשובה היא אחת: בשום מקרה! ולא רק בגלל עישון הוא בדרך כלל מזיק. זכור כי טבק הוא צמח הלילות (לחזור למקום שבו חצילים נדונה).

trusted-source[43], [44]

האם אני יכול לשחק ספורט עם צנית?

פעילות גופנית סדירה, יחד עם תזונה בריאה, לעזור להיפטר קילוגרמים מיותרים ולשמור על משקל אופטימלי, אשר, בתורו, יעזור לך לשלוט צנית.

מאמץ פיזי רציני במחלה זו לא מומלץ - בקשר עם אובדן פוטנציאלי של נוזל עלייה בריכוז של חומצת השתן בדם. כמה תרגילי ספורט, למשל, ריצה, קפיצה, משחקי ספורט ניידים, אינם בטוחים עבור המפרקים הנגועים ויכולים לגרום להתקף גאוט.

הסוגים המתאימים ביותר של פעילויות ספורט עבור שגדון הן שחייה ורכיבה על אופניים.

trusted-source[45], [46]

האם ניתן לעסות עם צנית?

מומחים מציינים כי עיסוי עם צנית צריך להיות בטוח לעשות את זה בזהירות רבה.

המטרה של כל עיסוי היא להגדיל את שיעור זרימת הדם לאזור המושפע, ובכך, כדי להפחית דלקת ונפיחות. עם צנית קל ללוש את הרקמות הרכות השטוחות סביב המפרק ובשום מקרה לא ללחוץ עמוק או לגעת במפרק עצמו.

אני יכול לקחת אמבטיות בוץ עם צנית?

טיפול Peloid - טיפול בוץ - משמש לכל הפתולוגיות articular, אבל רק מחוץ להחמרתם. חולים עם צנית הם אמבטיות בוץ שימושי במיוחד עם peloids sapropelic ו גופרתי.

מידע שימושי יותר במאמר - סקירה כללית של שיטות לטיפול בשיטה

בהתחשב בגישות תזונתיים כדי לשלוט hyperuricemia ו צנית, כדאי לזכור כי פתולוגיה זו היא בעלת אופי מערכתי. אבל, בידיעה מה יכול ולא ניתן לעשות עם צנית, אתה יכול להפחית את הביטוי של הסימפטומים של המחלה הזאת ולשפר את איכות החיים.

trusted-source[47]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.