^

בריאות

תסמינים של גאוט אצל גברים ונשים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

צנית היא מחלה המגבילה אדם בתנועה וגורמת לו לחוות כאבי פרא ברגליים. לדוגמה, בגלל התקפות צנית, המנהיג הצבאי המפורסם קוטוזוב לא יכול לשבת על סוס ללא עזרה של חיילים. מה הם הסימפטומים של צנית וכיצד להילחם במחלה זו?

מה זה גאוט?

מה זה גאוט?

בקיצור, זוהי מחלה שלוקחת אדם בטופריהם בגלל הפרעה מטבולית. כלומר - חילופי purines בגוף שבור - החומרים המשתתפים ביצירת DNA. ובמקום זה, חומצת השתן מצטבר, מה שגורם לכאב בר באיברים.

כל הצרות האלה משולבים עם התקפות של דלקת מפרקים בצורה חריפה, כמו גם הצטברות של urate (זה מלח של חומצת שתן). לכן אדם מוגבל מאוד בתנועה ויש לו כאבים באיברים. זו הסיבה קוטוזוב לא יכול לטפס על הסוס.

מה זה tofusi?

Tofuses הם קשרים קומפוזיציות שקשה להרגיש ואשר גלויים לעין בלתי מזוינת. Tofusi הם סימפטומים קלאסיים של צנית כאשר הוא עובר לתוך טופס כרוני. צמתים אלה מופיעים כאשר אדם חולה עם גאוט יותר מ 5 שנים.

מה טופוי מורכב? מתוך רקמת החיבור המקיפה את האבקה המוקפאת. Nodules מתקבלים. הם יכולים להיות ממוקמים לא רק על הידיים והרגליים, אלא גם על המרפקים, הקליפות של האוזניים, על הסוליות, על המותניים, האמות, הרגליים ואפילו באף - מחיצת הסחוס שלה.

גושים אלה הם צהובים, הם נראים מיד באזורים שנפגעו שגדון. במהלך התקפי כאב, tofus לא יכול להיות כל כך קשה, הם מדולל, הנוזל הוא שוחרר דרך חורים קטנים בעור - fistulas. התוספת היחידה של גושים קטנים אלה היא כי זיהום לא יכול להיכנס אליהם, שכן urate עצמו הוא bactricidal, יש תכונות אנטיבקטריאליות. מה שמופרש דרך פיסטולות הוא לבן עז.

גורם גאוט

אם שגדון מזוהה כראשוני, הסיבה עשויה להיות שינויים גנטיים - בעיקר - פגמים במולקולות חלבון, או אנזימים שלוקחים חלק ישיר ופעיל בחילוף החומרים. אם כבר מדברים יותר מדויק - ללא מולקולות אלה (אנזימים, אנזימים), מטבוליזם לא יכול להתרחש בדרך כלל. מולקולות חלבון, קודם כל, להאיץ את התהליכים הכימיים בגוף.

בשגדון העיקרי זה נמצא לעתים קרובות למדי פגמים שנגרמו גנטית באנזימים המשתתפים בחילוף החומרים

המום הגנטי קשור גם עם hypofunction של מערכות אנזים הכליות המסדירות את הפרשת חומצת השתן. ההתפתחות של צנית היא גם הקלה על ידי תזונה מוגזמת, בשר מונוטוני, צריכת משקאות אלכוהוליים (במיוחד בירה, יינות ענבים יבשים), ואת אורח חיים בלתי פעיל. הסיבה הנפוצה ביותר של צנית משנית היא מחלת כליות עם אי ספיקת כליות, מחלות דם (polycythemia, לוקמיה), מלווה דעיכה התא hyperuricemia.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

קבוצות סיכון

זה בעיקר גברים אחרי 40 שנה. ואם אדם הופך 50, את הסיכון של שגדון מפתחת 2-3 פעמים. למה גברים אוהבים צנית יותר מכל? לפי תיאוריה אחת, הופעתה של מחלה זו קשורה בפגם של הכרומוזום הגברי. לכן, המין החזק סובל ביותר מתופעות של שגדון. גברים סובלים ממחלה זו פי 20 יותר מאשר סקס הוגן.

צנית קשורה גם עם תפקוד כליות לקוי. אז המחלה מסווגת כמו צנית כליות. כלומר, בקבוצת הסיכון - אנשים עם תפקוד כלייתי לקוי. תקשורת עם מצב כליות חולה ציני לא צריכה הרבה זמן כדי למצוא - הכליות אינן מסוגלות לנקות את הדם מן מוצרי החלבון, כך זרימת הדם מואטת, קיים סיכון של דלדול של רקמות גוף לחומרים שימושיים, והם יכולים לקבל רקמה חולה.

בנוסף, בדם, אשר מטוהרים גרוע, את רמת חומצת השתן עולה - גבישים קטנים, לכאורה תמימים. אבל גבישים אלה הם למעשה מסוכן עבור בני אדם, כי הם מסוגלים לעשות המפרקים צרים בקוטר. משמעות הדבר היא כי המפרקים כבר לא יכול לבצע את עבודתם איכותית אות זה עם כאב, מתיש, ארוך, בלתי נסבל. כדי לכאב להצטרף גם דלקת של המפרקים, כמו גם את השרירים הממוקמים סביבם. אז את תהליכים דלקתיים בגוף מלווה גם על ידי נפיחות.

אנשים אשר הכליות שלהם לא עובד טוב צריך לשים לב למצב של המפרקים שלהם - אז צנית ניתן לעצור בשלבים המוקדמים שלה, כאשר המחלה היא לא כל כך חתרנית.

גאוט הקשור למחלת כליות

התקפי גאוט ניתן לשלב עם אבנים בכליות, גרימת כאב המפרקים והכליות כדי להגדיל. כאבים כאלה הם תכופים מאוד, הם מתרחשים 40% מהחולים. אבנים בכליות וביטויים של שגדון עלול להיות מחמירות על ידי pyelonephritis.

שגדון עלול להיות מחמיר על ידי מחלה אחרת די נורא - נפרופתיה צנית. זהו מצב הכליות, כאשר הכליות אינן יכולות לבצע את תפקידיהן. במצב זה, אי ספיקת כליות עשויה להיות קשורה. סימפטום אינדיקטיבי עשוי גם להיות מוגבר לחץ דם, גורם לחולים לחוות כאבי ראש חמורים, חולים כאלה בערך שליש.

שבעה שלבים של צנית

השנית מתבטאת ב -7 שלבים. לכל אחד מהשלבים הללו יש התחלה משלו, מסלולו ואופיו של הכאב. חשוב לאדם לדעת מה קורה לו כאשר יש לו סימפטומים gout.

התקף אקוטי קלאסי צנית

למה קלאסי? בגלל התסמינים האלה אופייניים גילויים של שגדון. הם מתרחשים ב 70-80% מהמקרים. לרוב, התקפים עוברים אדם באמצע הלילה. אדם מתחיל להרגיש חולשה ברגליים, ידיים, צמרמורת, הוא לא יכול להסתובב במטבח לשתות כוס מים. בנוסף, כאבי ראש קשים, ארתרלגיה, מצב subfebrile אפשריים.

מחוון כי אדם יש צנית ביטוי קלאסי שלה יהיה כאב חד במפרק של phalanx metatarsal, אשר מתרכז הבוהן. מפרק זה מתנפח מהר מאוד, הוא יכול גם להיות מובחן על ידי עור אדום, ואז העור משנה את גוון שלה כחלחל אדום, עם העור נוצץ ונוגע ללב.

האצבע חמה בשלב זה, כואב לגעת בה. כמובן, במצב זה אצבע קשה מאוד לזוז - זה קופא בעמדה אחת, לא ניתן ללבוש נעליים בכלל.

טמפרטורת גוף האדם עולה ל 39 מעלות, זה חום. אלה הם ביטויים של צנית קלאסית.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

מה גורם לכאב?

מזון עם תכולת שומן גבוהה, מינון יתר של אלכוהול (הרעלה חמורה), פציעות של חלקים מסוימים של הגוף, במיוחד הגפיים התחתונות.

משך הכאב והתקפות

שלושה עד עשרה ימים. אז הכאב שוכך באופן זמני ויכול לחדש לאחר זמן מה - חודש, שניים, שלושה, לפעמים בעוד שנה או שנתיים. כאשר הכאב שוכך, נעלם ונפיחות, המפרק מתחיל לעבוד כרגיל, התנועות יכולות להיעשות באותה קלות.

trusted-source[13], [14]

מה קורה בגוף במהלך התקפה?

ראשית, התהליך הדלקתי של הגוף הוא בעיצומו, כלומר הדם הוא בהכרח להגיב על זה - נוזל חיוני שלנו. לכן, כאשר מנתחים דם, רופאים מזהים רמה מוגברת של ESR, חומצות של sialin, seromucoid, fibrin, וגם מזהים C- תגובתי חלבון, אשר לא צריך להיות במצב בריא. C-reactive חלבון הוא חלבון המופיע בדם, ברגע התהליכים הדלקתיים מזוהים בגוף.

התקפה של שגדון אצל גברים ונשים

אם ההתקפה של צנית עובר בפעם הראשונה, אז גברים עשויים להיות סימפטומים נוספים, האופייניים דלקת פרקים. המפרק של הבוהן הגדולה כואב, הוא מתנפח, המפרקים metatarsophalangeal, ו tarsus סובלים באותה צורה.

דלקת המפרקים ulnar יכול גם להיות מודלק, אבל זה לא ביטוי שכיח של גאוט. זה מאוד נדיר כי המפרקים של האגן, הירכיים, הכתפיים, החזה, וגם את עצם הבריח יכול להיות מודלק ופגוע.

אבל כל הביטויים האלה אצל גברים - גילויים של מונו-ארתריטיס, כלומר, גורמים להלהב ופוגעים בכל חלק של הגוף הנ"ל.

באשר לנשים, הרופא שלהם יכול להקים פולארתריטיס - כלומר, מחלות משותפות מרובות של חלקים שונים של הגוף. ביסודו של דבר, אלה הידיים (עד שליש מהנשים סובלות מכאבים אלה!), כמו גם מחלות ונפיחות של מפרק הקרסול, מטטרסוס, ברכיים, מפרק כף היד.

עבור תסמינים אלה, גברים ונשים יכולים לקבוע שיש להם צנית, לא פגיעה במפרקים או משהו אחר.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

שלב תת-קרקעי של ביטוי שגדון

שלב תת-קרקעי של ביטוי שגדון

זה בא לידי ביטוי כמו monoarthritis (כלומר, את המחלה של אחד משותף). המפרק של הבוהן הגדולה בדרך כלל סובל ביותר. נכון, הכאב הוא קטין. אולי נפיחות וכאב במפרק באמצע או גדול של הרגליים או הזרועות, זה אופייני יותר לצעירים מתחת לגיל 30.

וריאנט שיגרון של שגדון

הסימפטומים שלו - התבוסה של המפרקים של הידיים, הקטן ביותר, או את הביטויים של monoarthritis, ביטויים של ligoarthritis, או התקפות כואבות במפרקים, אשר יכול להימשך כמה שעות או אפילו ביום.

שלב של צנית

זה מתבטא כמו מונו ביטוי של דלקת פרקים. זה יכול להיות מקומי בכל מפרקים ורקמות המקיפים אותו. טמפרטורה גבוהה - מ 38 מעלות - היא גם סימן אקספרסיבי כי לאדם יש שלב פסאודו- refluxing של גאוט. בנוסף, הסימפטומים הנלווים קשורים סימפטומים: דלקת בולטת של מפרק אחד, חום, עלייה ב- ESR בדם, לויקוציטוזה.

גאוט לפי סוג של אלרגית זיהומיות פוליארתריטיס

סוג זה של צנית יכול להטריד אדם 5% מהמקרים. כלומר, זה די צורה נדירה של זה. שגדון על ידי סוג של אלרגית זיהומיות פוליארתריטיס יכול להתבטא כמו פוליארתריטיס, אבל לוקליזציה של הכאב הוא לא קבוע, אבל נוודים. דלקת עם סוג זה של גאוט מתבטאת מהר מאוד, המפרקים מודלק הם נוצצים וקשה לגעת, יכול להיות גוון סגול מאיים.

שגדון בשלב סימפטום נמוך

עם סוג זה של צנית, הכאב בקושי יכול להיות מורגש, המפרקים מודלק הוא קצת דאגה, ואת האדם לעתים קרובות סובל מבלי ללכת לרופא. זה אסור בכל מקרה, אתה צריך לראות רופא גם אם הכאב הוא לא חזק מאוד. צורה זו של צנית ניתן גם להבחין על ידי היפירמיה העור באזור שבו המפרק הפך מודלק.

שגדון בצורת arthritic

מחלה זו כוללת כאב כי הוא מקומי בגידים, לרוב בגיד ליקוי. זה מגע צפוף מעובה. עם כל שעה ויום, אם זה סוג של שגדון אינו מטופל, פוליארתריטיס כרונית מפתחת עם משמעות צנית.

עם צורה זו של גאוט, המפרקים של הרגליים סובלים ביותר, הם מעוותים. אדם אינו יכול עוד לזוז כמו קודם, תנועותיו נפגעות על ידי כאבי פרקים קשים. ואת העיוות שלהם נובע הפקדות המפרקים דמוי גושים. כמו כן, גידולים העצם אפשריים, האצבעות קל מאוד לנקע, הם לא כל כך ניידים, הם יכולים לשמוע מחנק.

חולים עם צורה זו של גאוט הם נעים מאוד נעים, הם לא יכולים לעבוד באופן מלא. יחד עם המפרקים, השרירים הם מעוותים, הם כבר לא כל כך חזק, הם לא תומכים המפרקים רע. נכון, עם התכווצות תכופה של ankylosis השרירים (חוסר תנועה מלאה של המפרקים) מתרחשת לעתים רחוקות למדי.

עם צורה זו של צנית, אנשים צריכים לזכור כי הם יכולים להיות התקפי כאב חדים, אז הכאבים האלה הופכים כרוניים, כמו גם דלקת של רקמת שריר בקרבת מקום. זאת בשל זרם מתמיד של urates - מלחי שתן (ביוונית, "urate" - שתן).

שתי צורות של צנית

יש צנית העיקרית, ויש אחד משני. במקרה הראשון, מחלה זו אינה מתעוררת בגלל מחלות אחרות, היא כאילו מעצמה (אם כי כל דבר בגוף האדם הוא interrelated). במקרה השני - צנית משנית - האשמים של המחלה הם מחלות אחרות: פסוריאזיס, לוקמיה מיאלואידית, מחלות לב מולדות, המוגלובינופתיה ומחלות אחרות של איברים פנימיים ודם. כדי צנית משנית היא גם צורתו, כאשר אדם משתמש בתרופות מסוימות המשפיעות על הרקמות של הגוף: ציטוסטטי, תרופות עם ריבוקסין, saouuretics ותרופות אחרות.

למי לפנות?

מה הבדיקות נעשות עם גאוט?

הניתוח הכללי של הדם - על זה יכול להגדיר, אם יש תהליכים דלקתיים באורגניזם; בנוסף, עם צנית הדם יהיה מוגבר ESR.

ניתוח ביוכימיה דם - גאוט להגדיר רמות הגדלת חומצה sialic, haptoglobin, גמא-גלובולין, אלפא-2, כמו גם הפיברין, חומצת שתן. רמות גבוהות של דם של חומצת השתן יהיה יותר מ 0.12-0.24 mmol / l.

רדיוגרפיה של כל המפרקים - שיטה זו מסייעת לקבוע אם לאדם יש צורה כרונית של צנית. אם כן, כתמים לבנים עם ערך של 0.5 מ"מ עד 3 ס"מ קוטר יהיה גלוי על המסך. כל השינויים הללו במפרקים הם תוצאה של tofus, אשר אתה כבר מודע לכך.

Tofuses יכול להיות גדול, ולאחר מכן, להרוס, הם הורסים את החומר קליפת המוח של המפרקים. תופעה זו נקראת סימפטום של נפיחות בקצה העצם. כאשר שגדון מדאיג אדם במשך זמן רב מאוד, בלוטת הפרשת פנימי, אשר נקרא גם הגוף האצטרובל, יכול להתמוטט כמעט לחלוטין. במקום זה מלחים של חומצת השתן בצורה מוצקה - urates נוצרים. הם נראים על פלואורוסקופיה, אבל לא בשלב הראשוני, ולא פחות מחמש שנים לאחר שהחולה חלה עם גאוט.

ניתוח נוזל סינוביאלי

בדרך כלל, מספר leukocytes צריך להיות 1 עד 15 × 109 / l. צבעו צריך להיות שקוף, הנוזל הסינוביאלי לא צריך להיות צמיג. אם לאדם יש צנית בצורה כרונית, מלחים גבישיים של חומצת השתן נראים בבירור הנוזל הסינוביאלי.

ביופסיה של נקב של טופי

שיטה זו משמשת כדי למצוא גבישים חומצה שתן ב tofus. אז אתה יכול לקבוע במדויק מה יש לאדם גאוט.

trusted-source[24], [25]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.