Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מה כואב עם סוכרת מסוג 1 וסוג 2?

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021

אם סוכרת היא פתולוגיה האנדוקרינית, הקשורים הפרה של הומאוסטזיס מצע אנרגיה החשוב ביותר בגוף - גלוקוז, בלוקליזציה השונה של כאב הסוכרת להתרחש סיבוכים שלה עקב היפרגליקמיה ממושכת, שבו הגלוקוז הוא רעיל רקמות רבות.

גורם לכאב בסוכרת

עם התקדמות עמדת diabetology גורמת לכאב סוכרת אנדוקרינולוגים הפתוגנזה הנחשבים המהווה תהליך ביוכימי רב שלבית המתרחשת כאשר רמת הגלוקוז בדם גבוה סוכרת משפיעים על הגוף כולו.

גלוקוז עודף מוביל האצה של גליקציה חלבון, למשל bezfermentnogo מחייב הקבוצה אלדהיד של גלוקוז לקבוצת אמינו הטרמינל של חלבונים. במקרה זה - בגלל ההצטברות של תאים במוצרים הסופיים של התגובה הזו (קרבוניל תרכובות immunoreactive) - המכיל חלבוני מעטפה ליפופרוטאין של תאי דם אדומים, חלבוני רקמת חיבור (קולגן ואלסטין, האנדותל של כלי הדם), מעטפת המיאלין של סיבי עצב עוברת שינוי מבני. התוצאה השלילית שלה היא נזק לרקמות עם הפרה של הפונקציות הטבועות שלהם.

היא גורמת לכאבים הקשורים לסוכרת קשורים גם עם כמויות עודפות של חמצון הגלוקוז אשר מביא את תהליכי חמצון ביניים נורמלי עד כדי סטרס חמצוני: עם הגדילה רדיקלים חופשיים, גדל שומנים מחומצנים, LDL, isoprostanes ו diacylglycerol. אחרון יוזם ביטוי תאי של C פרוטאין קינאז האנזים, וכתוצאה מכך שריר חלק וסיבי חיבור של דפנות כלי דם מגיע למצב של hypertonus; טסיות עוברים צבירה משופרת; glycosylated פלומין אלבומין מספק את התאים את החומרים הדרושים ומסיר מטבוליטים ו אקסוגנים.

שכבת הבסיס של אפיתל רירית הקירות נימי הופך עבה יותר (כלי להיות פחות אלסטי), ואת האנדותל עצמו הוא hypertrophied עקב הפקדות של ליפו ו גליקופרוטאינים. זה מפחית דיפוזיה של חמצן ומשפיע לרעה על תפקוד המכשול של האנדותל ו microcirculation (זרימת הדם נימי) - עם התפתחות של  אנגיופתיה סוכרתית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

פתוגנזה

פתוגנזה של מחלות של מערכת העצבים ההיקפית ואת האוטונומית - עם  תסמינים של נוירופתיה סוכרתית  (או polyneuropathy), כולל כאבים - מעטפת המיאלין חלבון פוספוליפידים בסיסיים בשל גליקציה של סיבי העצב. מסיבה זו, העברת הדחפים העצביים מהקולטנים למוח נפגעת. לקבלת פרטים נוספים, ראה:  כאב polyneuropathy סוכרתית

סטטיסטיקה

הסטטיסטיקה של שכיחות הכאב בחולים עם סוכרת הקשורים בפיתוח של פולינורופתיה סוכרתית, משתנה בין 20 ל 55%, על פי נתונים אחרים - 65% או יותר.

כאב ברגליים להתלונן על שליש מהחולים, כולל osteoarthropathy סוכרתית אומר יותר מ 6.5% של המקרים, ואת תסמונת של מחלת רגל סוכרתית לאחר 15-20 שנים (בעיקר סוכרת מסוג II) - בכל מקרה העשירי.

בעיות עם הכליות בסוכרת מתרחשות 25-40% מהחולים.

מה כואב עם סוכרת?

לרוב, עם סוכרת, רגליים כואבות. הגבלת ניידות וכאב משותף בסוכרת יכולה להופיע שנים לאחר גילוי המחלה בחולים עם רמות של היפרגליקמיה בלתי יציבה או מבוקרת בצורה גרועה - עקב התפתחות של אוסטאוארתרופתיה סוכרתית. והם יכולים להתחיל הרבה יותר מהר, שכן חלבונים של קולגן, proteoglycans ו גליקופרוטאינים של רקמה סחוס נחשפים השפעות רעילות של גלוקוז עודף בין הראשון.

התבוסה של המפרקים metatarsophalangeal גורם כאבים קהה של בהונות בסוכרת; מפרקים טרשליים - משיכת או שריפת כאבי ברגל עם סוכרת; וכאשר המפרקים תת-המפרקים ו / או הטל-קלקנוס-נוויקולריים מושפעים, העקב בחולי הסוכרת כואב. אתה יכול להרגיש צריבה ברגליים, הרגליים תמיד קר ולעתים קרובות ציאנוטי, וגם להתנפח (נפיחות לוקח את הקרסול ומתפשט לחלק התחתון של השוק). רגליים כאבים במהלך תנועה, lameness (לסירוגין), cramping של שרירי השוק, כאבי ברכיים בחולי סוכרת אפשרי. עם הזמן, הכאב הוא מודאג יותר ויותר במנוחה. סימפטומולוגיה זו מופיעה באיסכמיה איברים - microangiopathy סוכרת וחוסר אספקה של הדם העורקי שלהם (macroangiopathy).

כאשר האטיולוגיה של סיבוכים הקשורים ניזק עצבי, כאב ברגליים ב סוכרת להתחיל רק לאחר העיוות של מפרקי תסמונת רגל סוכרתית מפורשת (osteoarthropathy שארקו), כי בשלבים המוקדמים של רפלקסים החולים אלה ואת הרגישות של הגפיים התחתונים דיסטלי פר (נצפה paresthesia, dysesthesia, hyperesthesia ).

בנוסף, אם העצב העצבי נלחץ, ניתן לחוש כאב באזור הירך (המציין את התסמונת של התעלה הטראסלית).

כאב בידיים של סוכרת

לעתים קרובות להפריע כאבים בידי הסוג השני של סוכרת בנוכחות בגפיים העליונים מוקד mononeuropathy כמו המפרקים אצבע מפרקים ניוונית, גידים ודלקת של קופסית המפרק של מפרק כתף (כתף קפואה). וגם בשל דחיסת העצב התעלה הקרפלית עלול לפתח הקרפלית מלווה תסמונת כאב אופייני (פרק כף היד).

כאב בשרירים עם סוכרת

בשלב מחסור של אינסולין אנדוגני וחוסר היכולת של רקמות לקלוט גלוקוז בחולים סוכרתיים סוג הראשון עשוי להיכלל מנגנון הכנתו בשל המחשוף של גליקוגן זמין לא רק בכבד אלא גם בשרירים. מתונה למשוך כאב בשרירים עם סוכרת יכולה להופיע מסיבה זו.

המרוכזות על פני השטח החיצוני של הירך וכאב שרירים חריפה הישבן - עם חולשת שרירים בו זמנית ובעיות עם התנועה - באנדוקרינולוגיה להסביר רמות גבוהות מאוד של היפרגליקמיה ומדינה בחמצת סוכרתית.

כאבי גב בסוכרת עלולים להיגרם על ידי פגיעה בקרום רקמת החיבור של העצבים בעמוד השדרה (בשל גליקציה של חלבונים קולגן ואלסטין). לעתים קרובות, זה כאב גב תחתון בסוכרת עם הירך והאזור להתפשט לאורך כל איבר התחתון; תוך היחלשות הטון של סיבי השריר והפחתת נפח. נוכחותם של סימפטומים אלה היא ביטוי של הצורה האמיטרופית של נוירופתיה סוכרתית או radiculopathy lumbosacral.

כאב בעצמות עם סוכרת

הכאבים הרגישו בעצמות בסוכרת, מומחים מייחסים שני גורמים עיקריים. ראשית, עם ירידה בצפיפות המינרלים העצם עקב פעילות גבוהה של osteoclasts ואת הדומיננטיות של תהליכי resorption. בתהליך זה, היווצרות רקמת העצם - osteoblastogenesis - מפגרת באופן ניכר בשל חוסר אינסולין (הקשורים עם סינתזה של גורמי גדילה). אז חלק מהחולים יש כאבי בטן בסוכרת עקב אוסטאופורוזיס משנית.

שנית, תפקיד חשוב במראה של כאב כזה הוא שיחק על ידי בעיות עם המפרקים והרצועות, שכן glycation של תרכובות חלבון המרכיבות את הרקמות שלהם משפיע לרעה על כל מערכת השלד והשרירים.

כאבי ראש עם סוכרת

כפי שציין אנדוקרינולוגים, כאב ראש ב סוכרת יכול להתרחש לא רק כאשר רמת סוכר בדם עולה מוגבה, אבל במצב ההפוך, כמו גם התנודות שלה פתאומי קופץ מינונים גבוהים מדי של אינסולין.

מנת יתר ממושכת של אינסולין, הידועה בשם תסמונת סומוגי, מתחילה להתבטא בחולשה פתאומית ובכאב ראש. ואם החולה, בנוסף לתסמינים אלה, סובל מבחילה וצמא, אלה הם הסימנים הראשונים של מצב מסוכן - ketoacidosis.

קרדיאלייה בסוכרת

מחלת לב כלילית, על פי נתונים קליניים, מפתחת כמעט מחצית מהחולים הקשישים עם סוכרת. לכן, תלונות על העובדה כי הלב הוא כואב עם סוכרת, רופאים להקשיב לעתים קרובות.

Cardialgia בשילוב עם הפרעות קצב הלב (טכיקרדיה או ברדיקרדיה) נקרא mononeuropathy סוכרת עם טיפול תחליף אינסולין מספיק.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

כאב בבטן, בטן, בלבלב עם סוכרת

קום התכווצויות כואבות ספונטני באזור הבטן (קצר מועד, עם שלשולים) או מתון בטבע Expander כאב (עצירות) עשוי להצביע enteropathy הסוכרתית. אבל כאב בטן חריף סוכרת, ואחריו צמא חזק, עלייה בקצב לב, תפוקת שתן מוגברת, בחילות, הקאות ושלשולים הם סימפטומים של סיבוכים כגון  בחמצת סוכרתית ketoatsidoticheskaya תרדמת הסוכרתית

בעיות שונות עם מערכת העיכול יש הרבה חולי סוכרת, כאבי בטן בסוכרת הם לא נדיר. הרופאים רואים בכך ביטוי של נוירופתיה במערכת העיכול. במקרים של עצבוב פציעה של הקיבה עלולה להיות מופרע על ידי המוטוריקה שלו ולפתח גסטרופרזיס, שבו ישנם כאבים, בחילות והקאות, ריפלוקס של תוכן קיבה עם צרבת.

בדרך כלל, כאבים בלבלב בסוכרת סוג 1 - עם נזק אוטואימוניות לתאי β של איים הלבלבנס הלבלב.

כמעט שני שלישים מהחולים פתולוגיה זו מובילה דלקת של רקמות אלה - אינסולין עם כאב באזור subcostal.

מחלת כליות בסוכרת

כאשר mellitus הנוכחי הארוך של שני סוגי שינויים טרשתיים ב אינטימה כלי דם כליות, glomerulus מבני נפרון (גלומרולרי) ופרה של הפונקציות שלהם להוביל לפיתוח של nephrosclerosis, קשרים או טרשת מפוזרת של glomeruli (פקעיות), בגלל שפגע בכליות ב סוכרת

קרא גם את המאמר -  נפרופתיה סוכרתית

כאב בעיניים של סוכרת

כאשר עיניים כואבות ב סוכרת, יש לחץ בתוך גלגל העין, הראייה "לצוף" כתמים וחזון המידרדר, רופאי עיניים לאבחן רטינופתיה סוכרתית, דהיינו שינוי פתולוגי רשתית הנגרם על ידי כלי הדם שלה נגע.

למי לפנות?

אבחון של כאב בסוכרת

בהתחשב הלוקליזציה של תסמונות כאב, אבחון כאב של סוכרת דורש בחינה יסודית בסיוע הרופאים של התמחויות שונות - החל אורטופד ו נוירולוג גסטרואנטרולוג לרופא עיניים.

בנוסף, בהתאם למטופל בודד, בכל מקרה, ניתנים ניתוחים, אבחון אינסטרומנטלי ואינפרנציאלי מתבצע.

מידע מלא במאמר -  אבחון של נוירופתיה סוכרתית

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

טיפול בכאב בסוכרת

מנקודת המבט של האטיולוגיה, הטיפול העיקרי בכאב בסוכרת הוא תחליף לאינסולין וטיפול היפוגליקמי, כלומר טיפול במחלה עצמה. כל שאר התרופות הפרמקולוגיות, כולל תרופות נגד כאבים - לדוגמה, carbamazepine,  gabapentin  או pregabalin - הן סימפטומטיות.

Accepted מינונים הלם ויטמינים להקצות: מתנהג כמו תיאמין חמצון חזק (B1), שיפור המערכת החיסונית ומסייע תאי עצב לעכל גלוקוז, פירידוקסין (B6), ו cyanocobalamin (B12), התומך את ההגנה של הגוף, hematopoiesis ומערכת העצבים.

לקבלת מידע על איך להיפטר מהכאב הקשורים סוכרת ואילו תרופות יש לנקוט, איך זה מבוצע פיזיותרפיה והאם הטיפול הלאומי של תסמונות כאב סוכרת, כמו גם כאשר אתה צריך טיפול כירורגי - בפירוט החומר  לטיפול בנוירופתיה סוכרתית

השלכות וסיבוכים

כפי שמוצג בפועל, כאבים ברגל עם סוכרת אינם הגרועים ביותר: הופעת כיבים על האצבעות, בין האצבעות, על העקבים יכול להוביל נמק של רקמות רכות, נמק כדי נמק.

עם אינסולין, נזק לרקמות הלבלב יכול להגיע לבלב או לגרום פיברוזיס הפסקה מוחלטת של תפקוד איברים.

כאשר סיבוכים של סוכרת משפיעים על הכליות - עם תבוסה מכאיבה או נפוצה של גלומרולוס, התוצאה היא לרוב אי ספיקת כליות כרונית.

התוצאות והסיבוכים של רטינופתיה סוכרתית כוללים לא רק עיוות של הזגוגית, אלא ניתוק רשתית ואובדן ראייה בלתי הפיך.

אבל לתוצאות חמורות עוד יותר - תוצאה קטלנית - יש תרדמת קטואקידוטית בסוכרת, ולכן מצב זה מסתיים בכמעט עשרה מקרים מתוך מאה.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

מניעה

למרבה הצער, עד כה, מניעת סוכרת, למרות העצה להוביל אורח חיים בריא, הוא בלתי אפשרי.

ואת הדבר העיקרי במניעת polyneuropathy סוכרת היא המאבק מתמיד עם היפרגליקמיה ושליטה ברמת הסוכר בדם. קודם כל, אלו הן התרופות המתאימות, אבל צריך גם לשלוט על הדיאטה. קרא -  תזונה בסוכרת מסוג 1  ו  תזונה בסוג סוכרת 2

אנדוקרינולוגים אומרים כי הסיכון לסיבוכים חמורים של סוכרת יכול להיות מופחת בחצי.

תחזית

מהלך תסמונות הכאב ב נוירופתיה סוכרתית יכולה להיות פרוגנוזה חיובית רק אם הטיפול הוא התחיל את הגליקמיה נשמר ברמה קרוב לנורמלי.

trusted-source[33], [34], [35]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.