^

בריאות

מגנזיום בדם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מגנזיום הוא המרכיב הרביעי ביותר בגוף האדם לאחר אשלגן, נתרן, סידן ואת האלמנט השני בשכיחות ביותר בתא לאחר אשלגן. גוף האדם מכיל כ 25 גרם של מגנזיום, 60% ממנו הוא חלק מרקמת העצם, ורוב שאר המניות נמצא בתאים. רק 1% מכלל המגנזיום כלולים בנוזל החוץ. כ 75% של המגנזיום של הסרום הוא בצורת מיונן, 22% קשורה אלבומין ו -3% - עם globulins. מגנזיום משחק תפקיד חשוב בתפקוד של המנגנון neuromuscular. התוכן הגדול ביותר של מגנזיום בשריר הלב. מבחינה פיזיולוגית, מגנזיום הוא אנטגוניסט סידן, מחסור בסרום מלווה בעלייה בתכולת הסידן. ככל פעילות מטבולית של התא, יותר מגנזיום זה מכיל. הריכוז של מגנזיום מיונן בתא נשמר ברמה קבועה גם עם תנודות גדולות הנוזל תאיים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

ריכוז המגנזיום בסרום הדם

גיל

ריכוז מגנזיום בדם

Meq / ליטר

Mmol / l

תינוקות

1.0-1.8

0.5-0.9

5 חודשים - 6 שנים

1.32-1.88

0.71-0.95

6-12 שנים

1.38-1.74

0.69-0.87

12-20 שנים

1.35-1.77

0.67-0.89

מבוגרים

1.3-2.1

0.65-1.05

מגנזיום הוא cofactor של מספר תגובות אנזימטיות, הוא פועל כרגולטור צמיחה פיזיולוגית, תמיכה במלאי של בסיסי purine ו pyrimidine. מגנזיום הכרחי בכל שלבי סינתזת החלבון.

הרגולטור הראשי לשמירה על ריכוז המגנזיום בסרום הדם הוא הכליה. אצל אדם בריא, הפרשת מגנזיום היומי הוא כ 100 מ"ג. עם דלדול המגנזיום, ההפרשה שלו פוחתת או מפסיקה לגמרי. עודף מגנזיום מוסר במהירות על ידי הכליות. מגנזיום עובר דרך קרום גלומרולרי, 80% ממנו הוא reabsorbed ב tubules הפרוקסימלי של קטע עולה של הלול Henle. מינון גדול של PTH תורם לירידה בהפרשת מגנזיום בשתן (glucagon ו calcitonin יש את אותו אפקט). ויטמין D והמטבוליטים שלו מגבירים את ספיגת המגנזיום במעי הדק, אך במידה פחותה מסידן.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.