Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מדוע גדל כתם הלידה ומה לעשות?

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

עור בריא הוא קישוט של כל אדם. אבל זה יכול להופיע גידולים שונים, לרוב זה נבאוס. חשבו על מה לעשות במצב כזה וכיצד לזהות את הפתולוגיה?

כתמי לידה הם כמעט כולם, הם שונים בצבע, בגודל ובמיקום. ברוב המקרים, הם לא מתערבים, ואנחנו בשקט להסתדר עם תכונות כאלה של העור. אבל זה לא תמיד נכון, כי בתנאים מסוימים, גידולים יכולים לשנות את צבעם וגודלם, כלומר, הם מתנוונים לתוך ממאיר.

אם הנבוס לא נמצא במקום בולט, לא גורם אי נוחות ולא להיפגע, אז לרוב זה לא שם לב אליו. אבל אם יש שינויים בצבע או בגודל שלה, אז זה הזדמנות ללכת לבית החולים.

למה הלידה גדלה ומה לעשות עם זה, רופא העור יכול לספר, אשר אם יש צורך לתת כיוון למנתח או קוסמטיקאית. למרות הסיכון של טרנספורמציה של תצורות פיגמנט הוא קטן, ביקורים מונע לרופא יסייע להפחית אותו למינימום. בנוסף, בזמן גישה לטיפול רפואי אבחון מוקדם של מלנומה, לתת סיכוי טוב לרפא מוחלט לסרטן.

גורם ל צמיחה של כתם לידה

ישנם גורמים רבים וגורמים לצמיחה של תאים melanocytic. זה לא בהכרח בגלל ניוון ממאיר שלהם. לרוב, הגידול או המראה של nevus חדש קשורה עם טראומה בעור, למשל, במהלך הליכים קוסמטיים, גורמים אנדוקריניים שונים הורמונליים, ועוד רבים אחרים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

האם חפרפרת יכולה לגדול?

כתמי לידה נחשבים בצדק קישוט טבעי של העור. הם מופיעים ונעלמים במהלך חיינו. לכן, אם מתעוררת השאלה אם שומה יכולה לגדול אצל אדם מבוגר, אז התשובה היא חד משמעית - כן. פחות מסוכנים הם נביוסים מולדים, שכן הם רק לעתים נדירות להתנוון, בניגוד לאלה המתרחשים בגיל מבוגר.

גידול פיגמנט רגיל יש ממדים קטנים <5 מ"מ, הקצוות שלה הם אפילו, הצורה סימטרית, ואת פני השטח חלקה. אם זה גדל בהתמדה בגודל, אז יש את הסיכון של ממאירות. ישנן מספר סיבות, כולל אלה פיזיולוגיים, אשר לגרום הצמיחה שלה:

 • טראומטיזציה - פציעות מכאניות מתרחשות לרוב עם תולעים הנמצאות על הקפלים והקפלים של העור, בתוך הלבשה תחתונה מחורצת או סטרפלס. בשל חיכוך מתמיד, שכבה דקה של האפידרמיס פגום, וכאשר התאושש, תירס מוזר נוצר על זה. זה מוביל לעלייה הדרגתית. הסכנה העיקרית של מצב זה היא כי קיים סיכון של זיהום ואונקולוגיה.
 • שינוי רקע הורמונלי - עלייה חדה או ירידה בהורמונים במהלך ההריון, גיל ההתבגרות, עם גיל המעבר או בעת שימוש באמצעי מניעה הורמונליים יכול לעורר צמיחה. במקרה זה, יש צורך להתייעץ לא רק עם רופא העור, אלא גם האנדוקרינולוג.
 • קרינה אולטרה-סגולה - חשיפה מוגזמת לשמש מהווה סיכון לא רק לצמיחה מופרזת של נבי, אלא גם למחלות עור שונות. באזור הסיכון הם בלונדינית, shaten ואדום, שכן העור שלהם אינו עמיד לאור אולטרה סגול.

בדיקה עצמית סדירה של מצב העור יסייע למנוע את תהליך פתולוגי ולא פאניקה אם כתם לידה גדלה.

הסיבות העיקריות לצמיחה של שומות:

 • אפקט מכני - הגדלת פיגמנטציה של גידולים פיגמנטציה על חלקים של הגוף, אשר סובלים באופן קבוע מטראומה (בהונות, צוואר, מותניים, décolletage, ירכיים פנימיות וכפות הידיים).
 • פציעות - כל טראומה לכתם הלידה יכולה לעורר את המשך צמיחתה או חלוקה למספר מקומות נוספים.
 • אולטרה סגול - ההשפעה של אור השמש משפיעה לרעה על מצב העור. משזעי שמש ארוכים מובילים למראה ושינוי של פגמים קיימים אצל העור. באזור הסיכון אנשים עם סוג עור בהיר.
 • שינויים הורמונליים בגוף - הופעת נבי או שינוי בגודלם נצפתה לעיתים קרובות במהלך ההריון, גיל ההתבגרות וגיל המעבר.
 • הודאה של תרופות הורמונליות אמצעי מניעה - להגדיל את מספר כתמים עם תאים מלנין, בדרך כלל על הפנים. הסיבה לכך היא שעור עדין ועדין של הפנים רגיש במיוחד להשפעות של גורמים חיצוניים וקפיצות ההורמונים.

כדי לגדל שומה אתה צריך זמן, לפעמים זה לוקח שנים, ובמקרים מסוימים, כמה ימים. בכל מקרה, תצפית שיטתית של מצב העור לא תתעלם מכל שינוי. וגם ימנע מחלות מסוכנות.

trusted-source[7]

פתוגנזה

כתם לידה הוא היפרפלזיה של תאים עורי מסדרת המלנוציטים. פתוגנזה קשורה למאפיינים האישיים של גוף האדם ונטייה גנטית. Nevuses יכול להופיע על כל החלקים של האפידרמיס ואת רירית הממברנות. ברוב המקרים, יש להם צבע כהה של גוונים שונים. זה מוסבר על ידי הצטברות של מלנין במבנה של תאים. ככל שהניאופלזמה מסוג זה נחשפת לקרינה אולטרה-סגולה, כך היא נעשית כהה יותר. זאת בשל ההפעלה של תאים melanocytic כי להגדיל את הפיגמנט בנוכחות הורמון יותרת המוח.

הצמיחה של הפיגמנט מתרחשת עם hyperplasia של התאים, כלומר, עם חלוקה ההפרעה שלהם. זה אפשרי אם יש גורמים מעוררים. כשלעצמה, לנבוס אין נטייה לצמיחה דינמית, שהיא ההבדל העיקרי בין גידולים ממאירים. סוגים רבים של גידולים פיגמנטיים הם מולדים וגידול יחד עם הצמיחה של הגוף. כלומר, בגיל 20-25 הצמיחה שלהם מאטה או מפסיקה לגמרי.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

תסמינים צמיחה של כתם לידה

ישנם סוגים רבים של נבי (לבן, אדום, שקוף, שטוח, קמור, וכו '), המראה של אשר יכול לגרום חרדה. הסימפטומים שלהם אינם מלווה בתחושות כואבות או בסימנים אחרים המעידים על כך שכתם הלידה גדל. רק בדיקה עצמית קבועה של העור, תאפשר להבחין בצמיחה פיגמנטית חדשה. בעיות מתעוררות כאשר כתם הלידה נפגע או מוגדל בחדות. במקרה זה, עליך ליצור קשר עם רופא עור אשר מסווג את הנזק, קובע את המראה שלו, ומבצע את האבחון.

שקול את הסימפטומים ואת הסימנים החיצוניים של שומות נפוצות:

 1. לא מסוכן (ללא הסיכון של התנוונות מלנומה)
 • שטוח - Lentigo נוצר מלנוציטים בשכבות העליונות של העור. יש צורה עגולה או אליפסה, 3-5 ס"מ בגודל, יכול להיות גם חלקה הקלה, צבע כהה יותר נמשים. הם אינם מושפעים קרינה אולטרה סגולה, הם לא להכהות ולא להגדיל בגודל. לרוב מופיעים על הפנים, הזרועות והצוואר.
 • קמור - נוצרים מלנוציטים בשכבות העמוקות של העור. לעתים קרובות יש לו שיער, בקוטר הוא על 1 ס"מ עם משטח חלק או מהמורות.
 • Papillomatous - המתואמים לרוב בקרקפת, יש משטח מחוספס עם סדרים, יבלות וחריצים.
 • Galoneuvus - טבעת depigmented נוצר סביב פיגמנט, ומרכזו הוא הצמיד מעל הרקמות הסובבות.
 • נקודת מונגולית - יכול להגיע לגדלים גדולים להיות מקומי על כל חלק של הגוף. צבעו משתנה מ אינטנסיבי ב ילדים, כדי חיוור אצל מבוגרים.
 • Fibroepithelial - תולדה של צורה עגולה עם קצוות אפילו, בצבע ורוד או חום בהיר.
 • Hemangioma - כתם לידה וסקולרי, אדום או ורוד. הוא נוצר בצורה של גושים, כי הוא תלוי nvi.

האמור לעיל פיגמנט neoplasms לא לגרום נזק מסוים, הם לא לשנות צבע עם הגיל ולא לגדול.

 1. סכנה מסוכנת (קיים סיכון לממאירות)
 • כחול - יש צבע כחול או כחול, ובחלק מהמקרים חום. גודל קטן עד 2 ס"מ, עולה מעל פני העור. לרוב מקומי על הפנים, הגפיים ואת הישבן.
 • הגבול פיגמנטרי - יכול להיות בצורות שונות וצבעים. תכונה ייחודית היא שינוי צבע קונצנטרי למרכז מן הפריפריה.
 • פיגמנט ענק - יש ממדים גדולים וקצוות לא אחידים, מתרומם מעל הרקמה הסובבת. לעתים קרובות, תצורות כאלה הגדילו את צמיחת השיער.
 • דיספלסטי - לא סדיר בצורת קצוות אחידים וצבע הטרוגני.
 • Nevus Ota - מקומי באזור של מסלול, עצמות הלחיים או הלסת העליונה. יכול להופיע על הריריות של הפה, האף או העיניים.

לכל פגמי העור המתוארים לעיל יש תכונות המבדילות אותם זה מזה ומתצורות עור אחרות. אם אתה מבצע אבחון לאחר בדיקה חזותית קשה, אז הרופא מבצע גירוד העור או היסטולוגיה.

כתם הלידה הרחוק גדל

הישנות של nevus melanocytic לאחר הסרת הוא המשך הצמיחה של רקמות שלא הוסרו לחלוטין. אם כתם הלידה הרחוק גדל ובהיסטולוגיה הוא שפיר, הרי שההישנות אינה נושאת סכנה. אבל אם יש גידול מהיר של הפיגמנט ואת יצוא שלה מן הריומן, אז זה הכרחי לבצע בדיקה מחדש ואחריו היסטולוגיה חוזרת.

ההשלכות של הסרת nevi, כלומר, את הסיכון של צמיחה נוספת שלהם תלוי במספר גורמים. חשוב מאוד לקחת בחשבון את התגובות האישיות של הגוף, את הנכונות של טיפול לאחר הניתוח, וכמובן, את איכות הליך ההסרה שבוצעה. מיד לאחר הניתוח, יש אי נוחות, אשר יכול להימשך בין כמה ימים עד חודש. קרום מופיע באתר החתך, אשר לא ניתן לגעת בו. כדי למנוע זיהום אפשרי, הפצע צריך להיות משומן עם תמיסה של permanganate אשלגן או zelenok.

trusted-source[13]

כתם לידה גדל לאחר ההסרה

בעלי רבים של גידולים פיגמנט על העור הפנים בעיה כזו כאשר השומה גדל לאחר הסרת. זאת בשל הליך לא נכון, כלומר, הסרת חלקית של תאים melanocytic.

הבה נבחן בפירוט, עם מה סיבוכים מלבד הישנות, ניתן להתנגש שימוש בשיטות שונות של הסרה:

 • הסרת לייזר - כל הסיבוכים הם ממוזער, תהליך הריפוי כולו הולך ללא תוצאות. אם היה טיפול של השומה שטוח קטן, לאחר לאחר החלמה מלאה, אין אפילו צלקת שנותרה על העור. לאחר קמור, ייתכן שקעים קטנים באזורים של הסרתם ואת הצלקות. במקרים נדירים, שינוי בפיגמנטציה של העור נצפה.
 • Cryodestruction הוא אחד הזול ביותר ובמחיר סביר ביותר שיטות. אחרי זה לעתים קרובות יש סיבוכים שונים. מאז השימוש בחנקן נוזלי זה בלתי אפשרי לקבוע את עומק הרקמות פיגמנט, כלומר, את הסיכון של הסרת חלקית שלהם, לאחר מכן הליך חוזר יידרש. שימוש חסר חנקן נוזלי עלול לגרום לשריפת רקמות, המאריכה את זמן הריפוי ושוברת את מבנה העור הבריא. חסרון נוסף בשיטה זו הוא שבאתר של כתם לידה שלא הושלם, נוצר גרגר דחיסה קטן, הדורש טיפול נוסף.
 • סכין רדיו - ביעילותה דומה לתהליך הלייזר. יכול להשאיר צלקות קטנות, אך אינו חל על הסרת תצורות על הפנים.
 • כריתה כירורגית - לאחר הרדמה מקומית הצטברות הוא נכרת עם אזמל ו תפר מוחל. לאחר ההליך, תהליך הריפוי הבא, אשר לוקח זמן רב יותר, בניגוד לשיטות אחרות. ישנן מספר השלכות שעל המטופל להכיר: דימומים תת-עוריים, צלקות, צלקות קלואדיות, זיהום הפצע וכמובן הישנות.
 • הסרת עצמית היא השיטה המסוכנת ביותר עם המספר הגדול ביותר של תוצאות מסוכנות. בעת השימוש בו, יש צורך להבין כי לא כל nevi ניתנים לסילוק, שכן יש כאלה שלא ניתן לגעת בהם. בבית, זה מאוד קשה לקיים את כל הסטנדרטים של היגיינה, ולכן הסיכון של זיהום של הפצע הוא גדל באופן משמעותי. ללא אבחנה מיקרוסקופית מיוחדת, קשה לומר עד כמה עמוק תאים מלנוציטים חודר, אז לאחר טיפול עצמי ב -90% מהמקרים יש נסיגה. ועוד תופעה שכיחה היא צלקות.

אם הלידה תגדל לאחר ההסרה שוב תלוי בשיטה שנבחרה של הטיפול שלה, את המקצועיות של המנתח ואת קיום ההמלצות על טיפול בפצע.

trusted-source[14]

כתם לידה גדל השיער

עבור אנשים רבים, זה הופך להיות עובדה לא נעימה שכאשר כתם לידה גדל השיער. זה נותן אי נוחות אסתטית והוא יכול לגרום מתחמי פסיכולוגי. אבל אם הנבוס, המכוסה בשיער, אינו נמצא במקום בולט ואינו גורם לאי-נוחות, נשאלת השאלה: האם צמיחת השיער מסוכנת ויכולה להסירו.

Hairizing הוא תהליך פיזיולוגי נורמלי. זה מציין כי neoplasm פיגמנט מורכב של מלנוציטים בריאים, בוגרת. זה שפיר ואינו נושא איום. חלק מאמינים בטעות כי השיער על כתם לידה הוא סימן של מלנומה, אבל זה לא. להיפך, הסיכון של שינוי של הקצה הבנוי עם השיער הוא הרבה פחות מאשר בלעדיו. כלומר, אם השיער שלך גדל על שומות שלך, אז זה לא תירוץ להתרגשות. אבל אם הם מקלקלים את המראה, הם יכולים להימחק.

שתי שיטות משמשות למחיקה:

 • חיתוך תקופתי במספריים.
 • הסרה.

כלומר, אתה יכול רק להסיר שיער על ידי חיתוך במספריים. המכשיר חייב להיות מחטא מראש עם מי חמצן או אלכוהול. כדי להיפטר מן הבעיה לנצח, אתה צריך ליצור קשר עם רופא עור אשר יבחר את השיטה האופטימלית של הסרת הצטברות. אם השיער הוא לא הגורם של אי נוחות או אי נוחות אסתטית, אז עדיף לא לגעת בהם. במקרה זה, אל תשכח כי קו השיער - זה סימן ברור של איכות טובה.

שערות הם התווית כדי לשלוף עם פינצטה. מכיוון שיש סיכון לטראומה של זקיק השיער, לגירוי שלו ולדלקתו. אין לגלח את השיער, כמו נזק לרקמות, יכול לגרום ניוון ממאיר. אבל אם השיער עדיין נמשך, עדיף להתייעץ עם רופא עור, במיוחד אם לאחר ההליך היה כאב, גירוד ושריפה. בעזרת dermatoscopy ובדיקה חזותית, הרופא ירשום את הטיפול או הסרת הגידול. אם יש מצב כאשר השיער עצמו נופל, אז זה לא סימפטום טוב מאוד, כפי שהוא מגדיל את הסיכון של התנוונות לסרטן. במקרה זה, כדאי גם להתייעץ עם רופא עור.

trusted-source[15]

כתם לידה גדלה במהלך השנה

נגעים בעור פיגמנטלי נמצאים אצל אנשים רבים, עבור חלק מהם הם משמשים קישוטים, ואילו אצל אחרים הם גורמים אי נוחות וגועל. גם אם אדם נולד ללא סימנים מיוחדים אלה, אז במהלך החיים הם יופיעו בהכרח. אם השומה גדלה בשנה, אבל יש לה ממדים נורמליים ואינה גורמת לתחושות כואבות, אז אין סיבה לדאגה. תהליך הצמיחה פעיל במיוחד בעשר השנים הראשונות לחייו של אדם, במהלך גיל ההתבגרות ובמהלך ההיריון.

הכתמים הראשונים עם תאי מלנין מופיעים בגיל שנה אחת, הם קטנים וקושי להבחין בהם. הסיבה לצמיחה שלהם קשורה עם ייצור פעיל של הורמונים או חשיפה ממושכת לקרינה אולטרה סגולה. כלומר, כתם לידה יכול להיות מום מולד של העור או רכשה ניאופלזמה שפירה. הם שונים בגודל, צבע, מיקום ועומק המופע בשכבות של העור. אז, אם כתם לידה בטוח, אז יש לו צורה עגולה או אליפסה, קטן <5 מ"מ, ואת הצבע שלה לא משתנה.

הסיבה לדאגה צריכה להיות הופעתו של מספר רב של נבי בזמן קצר. במקרה זה עדיף לפנות לרופא עור אשר יבדוק את ממאירות ולקבוע סוג שלהם. אם יש סיכון של אונקולוגיה, אז האיום יש לבטל בשלב מוקדם. מאחר שבלי עזרה רפואית אפילו כתם לידה קטן, לכאורה בלתי משמעותי, יכול לגדול למלנומה, ולהפיץ תאים סרטניים בכל הגוף.

חפרפרת חשכה וגדלה

אנשים רבים מתמודדים עם בעיה כאשר כתם הלידה החשיך וגדל. זה יכול להיות בגלל חשיפה לקרינה UV, כשל הורמונלי או טראומה. במקרה זה, הניאופלזמה לא תמיד לוקחת צורה ממאירה. אבל אם התולדה התכהה וגדלה בתוך פרק זמן קצר, אז כדאי להיות ערניים. שינויים פתאומיים כאלה במקרים מסוימים להוביל לתוצאות חמורות.

גידול ממאיר הוא מלנומה, הוא מתפשט במהירות דרך הגוף דרך מערכת הדם. ישנם מספר תסמינים המצביעים על תהליך פתולוגי:

 • פיגמנט השחירו
 • היו שם תכלילים אפלים
 • קווי המתאר השתנו
 • הצבע נעשה הטרוגני
 • הגדלת גודל

במקרה זה, חשוב מאוד להוציא את הסיכון של אונקולוגיה. לשם כך, עליך לפנות לרופא עור אשר יבצע את האבחון של רקמות שונו. לאחר מספר מחקרים, הבעיה של הסרת הצטברות תהיה במקרה, שכן החשד של ממאירות הוא אינדיקציה ישירה של הליך זה.

מה לעשות אם השומה גדלה במהלך ההריון

לאחר תפיסת הילד בגוף האישה, מתרחשים שינויים חמורים. אמהות עתידיות רבות מתלוננות כי הלידה גדלה במהלך ההריון. המראה שלהם בתקופה זו היא תופעה נורמלית למדי להסביר. ברוב המקרים, הם שפירים בטבע ולא לגרום סיבוכים. בנוסף להופעתם של חדשים, במהלך תקופה זו, קיימים עשויים לגדול או להחשיך. כל התהליכים הללו קשורים עם ייצור מוגבר של מלנין (הורמון פיגמנט העור). בדיוק כמו הצבע של השינויים הטבור, את האזור ליד הפטמות או את הרצועה על הבטן, כך לעשות שומות.

אם הנקודה החדשה אינה גורמת לתחושות כואבות, כלומר, היא אינה מגרדת ואינה הופכת לדלקתית, אז הכל נורמלי. זה חל על הקיים כבר, אשר החשיך או גדל בגודל. אבל אם יש לפחות אחד הסימפטומים הנ"ל, אז אתה צריך לראות רופא. אל תשכח כי הסיכון של ממאירות היא, למרות שזה מינימלי.

לגבי כל שינוי המתרחש עם nevi, אישה בהריון צריך להתייעץ עם גינקולוג שלה. רופאה אחת תיתן הפניה לרופא עור אשר יאבחן ניאופלסטים מטרידים ויחליט מה לעשות איתם. לא מומלץ להסיר כתמי לידה במהלך ההיריון, אך אין זה אסור. אתה יכול להיפטר אלה גידולים כי הם באופן קבוע טראומה, כלומר, הם נמצאים בקבוצה של סיכון גבוה עבור לידה מחדש. הסרת חובה של פגמים בעור בתעלות פרינום ולידה, כפי שהם יכולים להיפגע ואף נגוע במהלך הלידה. אם לאישה בהריון יש נאיס ממאיר, כלומר, היא מוסרת גם.

מה אם לתינוק יש שומה?

הופעתם של שומות אצל ילדים, זוהי תופעה שכיחה, שברוב המקרים אינה מעוררת דאגה. בחיפוש אחר תשובה לשאלה מדוע לילד יש שומה, יש צורך להתייעץ עם רופא עור. הרופא יבצע את האבחון, יקבע את סוג היווצרות העור ואת סיבת הופעתו (תורשה, הצטברות של מלנוציטים, גורמים סביבתיים שליליים).

נבי יכול להופיע מיד לאחר הלידה, ובמקרה זה הם מסווגים כמו מולדים. הם באים בצבעים שונים, גדלים ומיקומים. ככלל, יש 3-10 מהם. ככל שהם מתבגרים, הם להגדיל ולהכהות, כמה נעלמים, אחרים מופיעים.

 • לרוב, ילדים מאובחנים עם גידולים פיגמנט על הראש, האף האחורי של הראש. הם מולדים בטבע, כפי שהם נוצרו בתקופה של התפתחות תוך רחמית.
 • המופע השני השכיח ביותר הוא כתמי לידה שטוחים. עם הגיל, הם להגדיל, אבל לא לשנות את צבעם.
 • לעיתים רחוקות מאוד יש המנגיומות - קערות קמורות בצבעים שונים. ברוב המקרים, הם גדלים על הפנים, ומספקים אי נוחות אסתטית.

הורים רבים מעלים את הנושא של הסרת תצורות כאלה. זה יכול להיות קשור עם הסיכון של התנוונות שלהם לתוך גידולים ממאירים ועם העובדה שהם לקלקל את המראה של הילד. להסרת, אותן שיטות משמשות לחולים מבוגרים: ניתוח לייזר, cryodestruction או electrocoagulation. ההחלטה הסופית ואת רשות ההסרה ניתנת על ידי רופא עור, להיות מונחה על ידי תוצאות של ניתוחים.

סיבוכים ותוצאות

כתם לידה, כמו כל נגעים אחרים בעור - הוא סיכון פוטנציאלי לאונקולוגיה. כדי למנוע פתולוגיה, בעלי נבי רבים נפתרים להסיר אותם. הליך שנעשה בצורה לא נכונה מאיים על סכנות חמורות. התוצאות הן מגוונות, מ זיהום כדי ממאירות. על מנת להעריך באופן אובייקטיבי את ההשלכות האפשריות של ההליך, הבה נבחן את הנפוץ ביותר:

 • לעתים קרובות, הצטברות לא מוסר לחלוטין, ולכן, פעולות חוזרות מתבצעות. זה מוביל טראומה רציני דילול של העור, את המראה של צלקות.
 • כמה שיטות הטיפול כרוכות בשימוש בחנקן נוזלי, אשר יכול לגרום לשרוף. במקרה זה, החולה ממתין לתקופת החלמה ממושכת.
 • נהלים רבים להשאיר עקבות מאחורי, מן הצלקות אור כמעט בלתי מורגשת חותם רציני צלקות keloid.
 • בעת שימוש בשיטת הסרה כירורגית, קיים סיכון של זיהום ופיתוח של דימום.
 • ניסיונות להיפטר באופן עצמאי תכונות העור באמצעות שיטות חלופיות ושיטות artisanal אחרים מאיימים על התפתחות של מלנומה.

לפני שתחליט על הליך להסרה, יש צורך לשקול את היתרונות והחסרונות. כמו התוצאות המתוארות לעיל יכול לסבך באופן משמעותי את המצב.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]

כתם לידה גדל ו itches

במקרים מסוימים, תחושות לא נעימות ואפילו כואבות מופיעות באזור הנבוס. העובדה כי השומה גדלה ו itches, יכול להיות קשור עם גורמים שונים. לרוב זה גירוי הוא בגדים הדוקים. סיבה חמורה יותר לאי-נוחות היא החלוקה החדה של התאים, מה שמוביל לגידול מהיר בגודלו והוא סיכון להתפתחות מלנומה.

ישנן מספר סיבות שיכולות לגרום גירוד וצמיחה:

 • תגובה אלרגית.
 • פציעות ופגיעות שונות בעור.
 • שינויים הורמונאליים בגוף או שימוש בתרופות הורמונליות.
 • עיסוי משופר ואפקטים מכניים אחרים.
 • קרינה אולטרה סגולה מוגברת.

ללא קשר לסיבה של אי נוחות, יש צורך להתייעץ עם רופא עור. הרופא יקבע טיפול הולם ויעריך את מידת הסיכון. במידת הצורך, הליך יבוצע כדי להסיר את neoplasm עורית.

trusted-source[22], [23], [24]

כתם הלידה גדל וכואב

תאים מלנוציטים יכולים להתבטא בכל חלק של הגוף, ויוצרים נבאוס. כאלה neoplasms הם בדרך כלל שפירים בטבע, אבל בתנאים מסוימים יכול להתדרדר לסרטן. אם אתה מבחין כי שומה גדל וכואב, אז זה עשוי להצביע על תחילת התהליך הפתולוגי. זה דורש עזרה מקצועית של רופא עור.

ברוב המקרים, כאב מתרחש עקב פגיעה. אבל הסיבה יכולה להיות קשורה לפעולה של כל גירויים אחרים, למשל, קרינה מוגברת. אם הנבוס חולה, אז בנוסף לאי-נוחות ולצמיחה המואצת שלו, ניתן להבחין בהופעת הא-סימטריה בצורתו ובדימומים. במקרה זה, הרופא רושם הסרה עם האבחון שלה לאחר ניתוח היסטולוגית. בהתבסס על תוצאות המחקר, ניתן לקבוע טיפול נוסף בצורה של תכשירים מקומיים או טבליות.

אם כתם לידה גדל על הגוף, ברוב המקרים זה לא מייצג opsnosti. סיבוכים מתרחשים כאשר הוא מתדרדר למלנומה. הסיבה לכך היא טראומה, התהליכים המתרחשים בגוף (שינויים ברמת ההורמונים), שימוש בתרופות או חשיפה מוגברת לקרינת UV. חלק מהנבי הם מטבעם איום, ולכן, דורשים תשומת לב מוגברת.

בדיקה עצמית סדירה של הגוף ושליטה על מצב כתמי לידה, תמנע סיבוכים שונים המאיימים על החיים. בסימפטומים הפתולוגיים הראשונים (שינוי צבע, גודל, אסימטריה, דימום וכו '), יש לפנות לרופא עור. הרופא יבחן את הנאיפלזמה, יבצע את האבחנה שלה, ואם יש צורך, להסיר אותה, ובכך למנוע תוצאות בלתי הפיך.

אבחון צמיחה של כתם לידה

Moles, ללא קשר למקור שלהם, צריך בדיקה רפואית, במיוחד אם הם החלו להגדיל באופן דרמטי בגודל, שינוי צבע, מבנה או צורה. האבחון מתחיל בהתייעצות עם רופא עור. הרופא בוחן את הצטברותו ומצייר תוכנית מחקר נוספת.

האבחון מורכב מ:

 • אנמנזיה ובדיקה חזותית.
 • דרמטוסקופיה דיגיטלית.
 • מחקר מעבדה.
 • ביופסיה של הפאנץ '.

הדגש העיקרי הוא על תוצאות של דרמטוסקופיה. זה אחרי זה כי בדיקות ביופסיות יכול להיות prescribed. במהלך הבדיקה, הרופא מעריך את גודל, נוכחות של אסימטריה, מבנה וצבע. מבנה יש סיווג מסוים, אשר מאפשר לך לקבל מידע מלא על הנבוס.

על מנת לקבוע עד כמה ממוקמים תאים מלנוציטים, נערך מחקר ממוחשב ממוחשב. ההתפרצויות חודרות פנימה וקובעות את רמת ההתרחשות. אם יש חשד כי הוא נולד מחדש במלנומה, אז מחקר רדיואיזוטופי (אבחון לא פולשני) מצוין. החולה צריך לשתות פוספט דיודיום, ואז, באמצעות רדיומטריה מגע, לקבוע את רמת האיזוטופ ב neoplasm ורקמות בריאים.

שיטה תרמומטרית יכול לשמש גם, המהות של אשר טמונה בזיהוי הפתולוגיה בעזרת הפרש הטמפרטורה של העור. ככלל, עור בריא מושפע יש הבדל של 4 מעלות. הערך האבחנתי המכריע נמצא בהיסטולוגיה. לשם כך, הרופא מסיר ובוחן את הרקמה תחת מיקרוסקופ. התוצאות שלה לאשר או להפריך את ממאירות של פגם העור.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30]

מנתח

אבחון מעבדה בחקר מצב הנבוס הוא בעל חשיבות משנית. בדיקות דם ושתן יש צורך לזהות אונקולוגיה. באמצעות בדיקת דם, אני קובע את הרמה של האנזים dehydrogenase lactate. השיעורים הגבוהים שלו מצביעים על עמידות תאי סרטן לכימותרפיה. ניתוח ביוכימי יש צורך להעריך את מצב מוח העצם, הכליות והכבד, אשר יכול גם להיות מושפע תאים סרטניים.

ניתוח היסטולוגית הוא מאוד חשוב. עבור זה, השומה הוא נכרת, הרקמות וכתוצאה מכך מטופלים עם פתרונות היסטולוגיים מיוחדים למד תחת מיקרוסקופ. לפי תוצאותיו, ניתן לקבוע ניאופלזמה שפירה, פרדנלוצטית וממאירה. כמו כן, בעזרת מחקר זה, ניתן לשפוט את הנוכחות ואת חומרתו של תהליך דלקתי (ספציפיות ולא ספציפיות).

trusted-source[31]

אינסטרומנטלי

לאחר בדיקה חזותית ומערכת של בדיקות מעבדה, המטופל מופנה לאבחון אינסטרומנטלי. הבה נבחן את השיטות הבסיסיות של המחקר:

 1. דרמטוסקופיה

בדיקה פשוטה ללא כאבים עם מכשיר מיוחד - דרמטוסקופ. מאפשר להעריך שלב של התפתחות ניאופלסמה ולחשוף למלנומה. השיטה היא עלייה חזותית מרובים. הנוהל מורכב מ:

 • העור מוחל ג'ל כדי להגביר את השקיפות של הדרמיס ולמנוע את המראה של בוהק.
 • כיוון תאורה מיוחדת.
 • בדיקה של dermatoscope אופטי צילום מאקרו שלה.
 • תיקון הממדים של הנבוס עם קנה מידה מיוחד של המכשיר.
 • הערכת מצב ואבחון.

בעזרת dermatoscopy, רופא יכול לעשות כרטיס לידה. ככלל, זה נעשה עבור חולים עם צואה דרמטית רבים, אשר גורמים לפחד.

 1. ביופסיה

מ neoplasm פיגמנטרי לקחת ביופסיה ישירה על היסטולוגיה. ההליך מתבצע בהרדמה מקומית. עד כה נבדלות מספר סוגי ביופסיות:

 • גילוח - מסומן עבור שומות עם סיכון נמוך של לידה מחדש. אם קיים סיכון של שינוי הסרטן, השיטה אינה בשימוש, שכן עובי החתך אינו מספיק כדי לקבוע את מידת החדירה לסרטן לתוך העור.
 • לנקב - עבור המחקר לקחת כמה שכבות של העור (האפידרמיס, דרמיס, השכבה העליונה ואת רקמת השומן).
 • הזרקת ו כריתה הן שיטות פולשניות ביותר לזהות melanocytes בשכבות העמוקות של העור. כאשר כריתה מתבצעת הסרה מלאה של הנבוס, וכאשר חדות - חלקית.

אם התוצאות של הביופסיה חשפו תאים סרטניים, אז מחקר של רקמות סמוך בלוטות הלימפה מתבצעת. לשם כך, השתמש בביופסיה טובה של שאיבת המחט ובניתוח הלימפה. אם מלנומה התפשטה לאיברים אחרים, אז יש צורך להפריד אותה מסוגים אחרים של אונקולוגיה.

בנוסף לנהלים לעיל, ניתן להשתמש בדרמטוסקופיה epilluminescent, אבחון מחשב, היסטולוגיה ושיטות אינפורמטיביות אחרות.

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

כדי לקבוע את מידת ממאירות של פיגמנט ניאופלזמה ואת הסיכון של התנוונות שלהם, יש מגוון שלם של נהלי מחקר שונים בארסנל רפואי. אבחנה דיפרנציאלית יש צורך להבחין בין הצמיחה עורית מתופעות דומות.

הבידול מיוצג על ידי האלגוריתם הבא:

 • איסוף אנמנסיס - רופא העור קובע מתי הופיע כתם הלידה, אם גודלו וצבעו השתנו, אם יש תחושות לא נעימות או כואבות (גירוד, התקלף, דימום).
 • בדיקה חזותית - מצבו נלמד, סביב הרקמות ובלוטות הלימפה.
 • בדיקות מעבדה - החולה נותן דם ושתן. בבדיקות הדם, ניתן לזהות סמני גידול של מלנומה - חלבון S-100 ו- LDH. היסטולוגיה של רקמות פיגמנט מבוצעת גם.
 • מחקרים מולקולריים - לאחר שבחנו את מצבם של כל הגידולים הקיימים, ניתן לזהות אפילו את כתם הלידה הקטן ביותר שנפגע מלנומה (RT-PCR).
 • Dermatoscopy ו confocal מיקרוסקופיה היא עלייה ויזואלית המחקר של המבנה של neoplasm ברמה התאית באמצעות קרינה אינפרא אדום.
 • רדיוסוטופ סריקה - מתבצעת באופן קבוע כדי לפקח על הדינמיקה של השינויים.
 • אבחון מחשב - MRI, CT, אולטרסאונד ושיטות אחרות לקבלת מידע נוסף על מצב הנבוס והגוף.

השומה היא מובחנת עם יבלת נפוצה, fibroma, basalioma וגידולים אחרים מחקה גידולים. המחקר תלוי במידה רבה במיקומו.

לאיזה רופא אני צריך ללכת אם כתם הלידה שלי גדל?

שכיחות הסרטן גדלה מדי יום. באזור הסיכון אנשים עם מחלות עור שונות רבים nevi. אם אתה שייך לקטגוריה זו, כדאי לדעת איזה רופא ללכת אם הלידה גדלה.

אז, אם אתה רואה גידול פיגמנט חשוד בגוף שלך, אז אתה לא צריך להיכנס לפאניקה. הדבר הראשון שצריך לעשות הוא להתייעץ עם מטפל שייתן הפניה לרופא עור. זה רופא העור שעוסק במחקר וטיפול של גידולים עוריים. ישנם מספר תסמינים הדורשים אבחנה רפואית של הנבוס:

 • שינוי צבע מלא, פיגמנטציה מוגברת או שינוי צבע.
 • צבע אחיד, אדמומיות.
 • עיוות, את המראה של אסימטריה.
 • סביב הבנוי, הקרנות חדשות עם צמיחה מהירה הופיע.
 • הגבולות נעשו מעורפלים, מעורפלים.
 • יש אראולה, כלומר, אדמומיות קלה לאורך היקף הפיגמנט.
 • תחושות כואבות, קילוף, גירוד, דימום, דלקת.
 • הפרת יושרה, היווצרות סדקים וכיבים.

תופעות אלו עשויות להצביע על התנוונות של נוי שפיר במלנומה. עבור ביטוח משנה ואבחון מוקדם של התהליך הפתולוגי, יש צורך לעבור סדרה של בדיקות עם רופא עור.

הרופא יבצע אבחנה מקיפה. אם לא נמצאו תוצאות של תאים סרטניים, סימן הלידה אינו מושפע. במקרה ההפוך, הוא מוסר, ואחריו בדיקה היסטולוגית של רקמות וטיפול. אם פגם העור הוא בטוח, אבל גורם אי נוחות אסתטית או נוטה טראומה תכופים, הוא הוסר גם. לשם כך, שיטות מודרניות ובטיחותיות משמשות: ניתוח לייזר, cryodestruction, הסרת גל רדיו, כריתה. לאחר ההליך, החולה מקבל המלצות לתקופת ההחלמה. אם הם נצפו באתר המבצע, אין הצטלקות או פגמים אחרים.

למי לפנות?

יַחַס צמיחה של כתם לידה

ללא קשר לוקליזציה של nevi על הגוף, כולם דורשים ניטור זהיר ואבחון. הטיפול נעשה על ידי רופא עור אם קיים סיכון של התנוונות ממאירה או השומה כבר לקח את הטופס של מלנומה. הטיפול הוא הכרחי עם טראומטיזציה תכופה או אי נוחות אסתטית מן הנבוס.

טיפול תרופתי ברוב המקרים אינו מוחל, שכן אין לו השפעה מובהקת על גידולים שזה עתה נוצרו. מהלך נטילת התרופות מצוין אם פגם העור הופיע על רקע תנאים פתולוגיים אחרים. במקרים אחרים, הטיפול כרוך בהסרה מלאה של כתם הלידה.

מה אם כתם הלידה שלי גדל?

בעלים רבים של גידולים בעור פיגמנט מענים בשאלה מה לעשות אם השומה גדלה? הדבר הראשון שאתה צריך זה לקבוע כמה מהר התרחשה העלייה. ככל שהנאבוס גדל מהר יותר, כך התחזית חמורה יותר. ברוב המקרים, פיגמנטציה כתמים להגדיל בהדרגה, 1-2 מ"מ בשנה. מבחינה ויזואלית, קשה להבחין בשינויים כאלה, במיוחד אם השומה נמצאת באזור שנסקר בצורה גרועה. במקרה זה, אתה צריך לפנות לרופא עור אשר יבצע בדיקה מקיפה.

אם אתה לא רואה רופא כרגע, או שאתה לא בטוח כי nevus שלך גדל, אז אתה צריך לענות על מספר שאלות:

 • אם היה גירוד, תחושה בוערת, סדקים או אקדיזה.
 • בין אם הקצוות, הצבעים או הצורות השתנו.
 • האם יש נפיחות של הפיגמנט עצמו או את העור סביבו.

אם אין תשובות חיוביות לשאלות המתוארות לעיל, כדאי להמשיך ולבחון את מצב הצטברות. אבל אם אותות מדאיגים נמצאים, אז סיוע רפואי דחוף. זאת בשל העובדה כי הצמיחה בשילוב עם תסמינים פתולוגיים אחרים יכולים להיות סימן של התנוונות. אבל לא להיכנס לפאניקה מראש, כי במקרים מסוימים, תהליכים פיזיולוגיים מזיקים (הריון, גיל ההתבגרות, גיל המעבר) או חשיפה ממושכת לאור השמש יכולים לגרום לשינויים.

תרופות

הטיפול בשימוש בסמים שונים נועד לדכא את הצמיחה ואת הסרת הפיגמנט. לרוב, תרופות מקומיות משמשים, אשר מאפשר להשיג הרס של רקמות, יש אנטי דלקתי, resorptive ו מאיץ פעולת שיקום העור.

שקול את הסמים הפופולריים להרס שומות:

 • Stephalin הוא משחה צמחית נגד סוגים רבים של nevi. תרכובת צמחית עשירה חודרת לשכבות העמוקות של העור, ובכך חוסמת גידולים מורכבים. הסוכן מוחל על העור למשך 40-60 דקות פעם ביום עד להשגת האפקט הרצוי.
 • Viferon הוא משחה, אשר ברוב המקרים משמש להסרת יבלות. אבל, לדברי החולים, התרופה מסייעת להסיר כמה סוגים של שומות. התרופה מכילה אינטרפרון, בעל תכונות מגננות ומחדשות. זה מוחל בתוך 5-30 ימים עד הפגם נעלם לחלוטין.
 • Panavir היא תרופה צמחית בצורה של ג'ל עם תכונות אנטי ויראליות. הוא משמש כדי להסיר nevuses ממוצא ויראלי. לאחר היישום על העור, חודר עמוק לתוך הרקמה, להרוס לחלוטין את התאים melanocytic, מניעת הישנות שלהם.
 • Aldara - קרם עם חומר פעיל - imihimod. בדרך כלל, הוא משמש כדי להפריש שומות במקומות אינטימיים. התרופה מוחלת על העור נקי 2-3 פעמים בשבוע עד התוצאה הרצויה מושגת.

השימוש בתרופות הנ "ל אפשרי רק עם התכלית הרפואית המתאימה. השימוש העצמאי שלהם עלול לגרום לתוצאות בלתי צפויות, אשר יוביל ניוון ממאיר של הנבוס.

טיפול אלטרנטיבי

שיטות שונות משמשים כדי להסיר שומות. הבחירה שלהם תלויה במיקום של פיגמנט, גודלו וטבע (שפיר / ממאיר). טיפול אלטרנטיבי הוא שיטה של רפואה אלטרנטיבית, שתוצאותיה שנויות במחלוקת.

מתכונים חלופיים פופולריים:

 • חנקתי כסף או ליפיס הוא חומר המשמש עבור moxibustion וחיטוי של נגעים בעור. כדי להסיר את nevi, הוא מוחל על העור 1-2 פעמים ביום עד סימנים של ירידה פיגמנט להופיע. אם לאחר חודש של טיפול זה אין השפעות חיוביות, אז יש לבחור שיטת טיפול אחרת.
 • טוהר הוא התרופה הנפוצה ביותר במאבק נגד גידולים פיגמנט. יש לצרוב ולחטא נכסים. על פני השטח של פגם העור שכבה דקה של מיץ צמחים. ההליכים מתבצעים עד פיגמנט הוא מואר לחלוטין. מאז המיץ אין מספיק צמיגות, זה יכול להיות מעורבב עם ג'לי נפט או שמנת התינוק.
 • חומץ תמצית - תרופה זו היא הרבה יותר יעילה מאשר celandine ו lapis. לאחר היישום על העור הוא גורם לתחושות כואבות. על פי ביקורות, בעזרת חומץ מן הלידה יכול להיפטר בתוך שבוע.
 • מיץ לימון - יש אפקט צרוב. להסרת השימוש undilluted, מיץ סחוט טרי, החלים על העור 5-6 פעמים ביום.
 • שמן קנבוס - הפעולה שלה מבוססת על הסרת פיגמנט מן העור. הסוכן מוחל על העור 3-4 פעמים ביום למשך חודש. מכיוון שהשמן אינו הורס את הרקמות, הכאב אינו מתעורר, מה שמאפשר לו לשמש לילדים צעירים.

כל השיטות הנ"ל יעילות ב -15% מהמקרים. בנוסף, השימוש בסירים וחומצות מרוכזות מאיים על פגיעה חמורה וזיהום של העור.

טיפול צמחים

אופציה אחרת של רפואה אלטרנטיבית היא הטיפול בעשבי תיבול. לקבלת הבהרה והסרה של nevuses, אתה יכול להשתמש במתכונים כאלה:

 • 30 גרם של פרחים דייזי טריים, יוצקים 350 מ"ל של מים קרים ולתת לו להתבשל במשך 2-3 שעות. העירוי וכתוצאה מכך צריך להיות מסונן להחיל כמו לדחוס 2-3 פעמים ביום.
 • כדי להבהיר את כתם הלידה, מערבבים מיץ לימון ומיץ שורש פטרוזיליה ביחס של 1: 1. התרופה מיושמת בלילה, כל יום אחר במשך חודש.
 • אפשרות נוספת עבור הבהרה בטוחה היא מלפפונים מלפפון. קח מלפפון גדול, לקלף ולטחון עם בלנדר, מטחנת או פומפיה. בשנת אינפוזיה קיבל, גזה לחלח ולהחיל על neoplasm 3-5 פעמים ביום.
 • בעונת הפריחה, חלב, לקרוע כמה גבעולים של הצמח, לשטוף ולטחון. הדייסה המתקבלת חייבת להיות מיושמת על הפגם למשך 10-20 דקות. ביום, מתבצעים 3-4 פרוצדורות וכך עד שכתם הלידה נעלם לחלוטין.

הומיאופתיה

את nevuses שייכים לקטגוריה של פגמים דרמטולוגיים, עבור חיסול שבו שיטות רבות ושונות משמשים. הומיאופתיה היא טיפול אלטרנטיבי. לעתים קרובות הוא משמש עבור ניוון ממאיר של שומות. כל התרופות נבחרו על ידי רופא לאחר בדיקה מלאה.

לרוב, חולים מוקצים לטיפול באתר הנגע עם אלכוהול boric ומפזרים אבקת סטרפטוקיד 1-2 פעמים ביום. ניתוחים אלה יכולים להתבצע לאחר טיפול כירורגי. התרופה היעילה ביותר עבור כל סוג של שומות הוא Acidum nitrikum. היישום שלה מוביל לירידה הדרגתית ייבוש של גידולים. כלי נוסף המשמש להסרת nevi לא רצוי הוא Psorinum. זה מפסיק את תהליך ממאירות, מבטלת גירוד, מתקלף וכאב. המינון, שיטת היישום ומשך הטיפול נקבעים על ידי ההומיאופת, באופן אינדיבידואלי עבור כל חולה.

טיפול כירורגי

ברוב המקרים, שיטות כירורגיות משמשים לטיפול פיגמנטציה עורית קטלנית. טיפול אופרטיבי אפשרי הן מסיבות רפואיות והן לבקשת המטופל, למשל, עם בעיות קוסמטיות. באשר לראיות רפואיות, זהו, בראש ובראשונה, סימנים של ממאירות. הסרה היא לא ניתוח רציני, ולכן הנוהל מתבצע על ידי מרכזי קוסמטיקה רבים. התנאי העיקרי שלה הוא הרחקה של כל נגעים ממאירים מלנומה. אם יש חשד לתהליך פתולוגי, ההליך מתבצע רק על ידי רופא העור.

השיטות העיקריות של טיפול כירורגי:

 • לייזר כריתה - באמצעות רקמת לייזר הוא נכרת בקפידה. לאחר הליך זה, העור אינו משאיר צלקות או צלקות.
 • כריתת כירורגי - הסרת מבוצעת עם אזמל תחת הרדמה מקומית. התהליך כולו לוקח בערך שעה. במקום שבו היה שומה, תפרים מוחלים. לאחר שיטה זו, צלקות וצלקות keloid עשויים להישאר. אם ההסרה לא הושלמה, אז הצטברות חוזרת.
 • רדיוסורגיה - גלי רדיו בתדר גבוה משמשים לטיפול. מקום הניתוח מורדם, וכל התהליך נמשך לא יותר מ 5-10 דקות. היתרון של שיטה זו היא כי הוא ללא מגע ומונע דימום.
 • Cryodestruction - על הנגע פיגמנט מושפע חנקן נוזלי, אשר קופא את התאים melanocytic. אם ההליך מתבצע ברישול, רקמות בריאות יכול להיות פגום. שיטה זו מאופיינת על ידי תקופה ארוכה של התאוששות ו הישנות.
 • Electrocoagulation - בסיוע של תדירות גבוהה זרם חשמלי רקמות פיגמנטריים מוסרים. השיטה היא ללא דם, אבל יכול לגרום לשרוף תרמי הצטלקות.

לכל אחת מהשיטות הנ"ל יש יתרונות וחסרונות. על מנת לבחור את השיטה היעילה ביותר של הטיפול, כדאי להתייעץ עם רופא עור.

מְנִיעָה

שומות הם קישוט טבעי של הגוף, אבל אם נותר ללא תשומת לב ראויה, הם יכולים לגרום הרבה בעיות. המניעה נועדה בעיקר למניעת התפתחות מלנומה. באזור הסיכון אנשים עם תוכן מלנין נמוך בעור, כפי שהוא מגן על רקמות מן ההשפעות המזיקות של קרינת UV. זהירות יש לכבד את הבעלים של מספר גדול של nevi שונים. מכיוון שהטראומה שלהם יכולה גם לעורר תהליך פתולוגי.

שקול את הצעדים המונעים העיקריים שמטרתם למנוע שינוי ממאיר של שומות:

 • ישנן מחלות דרמטולוגיות רבות שיכולות להפוך לגורם מעורר התפתחות מלנומה. אם העור נראה פריחה, גירוד, שטיפה או flaking של אטיולוגיה לא מוגדר, אז כדאי לראות רופא.
 • קרינה אולטרה סגולה מסוכנת במיוחד. הגבל את משך הזמן בשמש, כמו כוויות שמש או כוויות שמש אינטנסיבי יכול גם לגרום לסרטן.
 • לשמור על רמה אופטימלית של לחות העור. יובש נוטה לשינויים תאיים באופי הממאיר. השתמש moisturizers מיוחד קרם. לבחירתם, ניתן ליצור קשר עם קוסמטיקאי או רופא עור, אשר יקבע את סוג העור להתייעץ על הפרטים של אכפתיות לה.
 • פציעות מכאניות שונות, חיכוך והשפעות פיזיות אחרות על הצמיחה הפיגמנטית הן גם סיכון לממאירות. אם יש לך כתמי לידה כי הם לעתים קרובות טראומה, הם צריכים להיות מוסרים היסטולוגיה צריך להתבצע.
 • אם שומות לגדול על הידיים שלהם, חשוב מאוד להגן עליהם מפני ההשפעות של גירויים כימיים. חומרי הניקוי היסודיים וחומרי הניקוי עלולים לגרום לגרד, כאב ועלייה בנבוס בגודל.

כמו כן, יש צורך התייעצות קבוע עם רופא עור. ניטור מתמיד של מצב שומות ימנע כל תהליכים פתולוגיים.

trusted-source[32]

תַחֲזִית

מדוע הלידה גדלה ומה לעשות היא שאלה שלעולם לא תאבד את הרלוונטיות שלה. טיפול לא נכון של nevi, טראומה מתמדת שלהם מספר גורמים אחרים, יכול לגרום לסרטן העור. מלנומה מדורגת במקום ה -9 בקרב מקרי מוות סרטניים. הפרוגנוזה של כל שומה תלויה באיתור בזמן של שינויים פתולוגיים. ברגע שאתה שם לב כי הגידול פיגמנט גדל בגודל, השתנה צבע, או גרמה תחושות כואבות, אתה צריך מיד להתייעץ עם רופא עור.

trusted-source[33], [34]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.