^

בריאות

A
A
A

Lacacidemic סוכרת תרדמת

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרדמת סוכרתית Lacacidemic היא תרדמת המאופיינת ברמה לא משמעותית של גליקמיה, ירידה בשמירה הבסיסית של הדם, ה- pH ועלייה ברמת חומצת החלב בדם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם לתרדמת סוכרתית lactacidemic

הסיבה לתרדמת סוכרתית lactacidemic עשויה להיות:

  • היפוקסיה כרונית אצל אנשים עם הפרעה לסוכרת;
  • התייבשות חמורה של הגוף עם תרדמת סוכרתית hyperosmolar.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

תסמינים של תרדמת סוכרתית lactacidemic

בתוך כמה שעות או כמה ימים, המטופלים לפתח חולשה. עייפות מוגברת, יש כאב חמור בשרירים ובלב. ישנוניות נכנסת לתרדמת. סימפטומים של hyperventilation (הנשימה של Kussmaul) בולטים יותר מאשר ketoacidosis עם ערכי pH דומים. הייחודיות הקלינית של גרסה זו של תרדמת היא התפתחות של בעיות המודינמיות (אי ספיקת לב חריפה). לעתים קרובות סיבת המוות היא שיתוק של מרכז הנשימה.

קריטריונים לאבחון

הפחתת שומנים בדם אלקליין (BE 10 mmol / L ו נמוך), ירידה במצב הבסיס חומצה (pH 7.2-6.8), את רמת חומצה לקטית (מעל 1.33 mmol / l) הוא גדל בדם. רמת גופי הקטון בדם נמוכה מ -1.7 mol / l.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

טיפול חירום בתרדמת חומצה לקטית

מנוהל פתרון נתרן hydrogencarbonate 4% לוריד (25% מנפח הנוזלים התואם את נורמת גיל הילד), 0.9% נתרן כלורי הפתרון. אז 5% פתרון גלוקוז ל 50% נפח היומי [מחישוב של 100-150 מ"ל / (kghsut)] חומצה אסקורבית, cocarboxylase 50-100 מ"ג.

למרות הרמה הנמוכה יחסית של הסוכר בדם עם חומצת לקטית, רמת הרגישות של רקמות לאינסולין נמוכה, ולכן קצב העברת האינסולין עולה (מתחיל - 0.15 U / kghh). ב יעילות נמוכה של תיקון פרמקולוגי של המצב, המודיאליזה היא הכרחית.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.