Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חזה משפך

Medical expert of the article

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

חזה המשפך (pectus digalus) הוא פגם התפתחותי בצורת דיכאון של החזה והצלעות, מלווה בהפרעות תפקודיות שונות של מערכות הנשימה והלב וכלי הדם.

חזה בצורת משפך תואר לראשונה על ידי ג 'באוהינוס בשנת 1600. בחו"ל, הניתוח הראשון בחולה עם עיוות דומה בוצע על ידי א' טיטזה בשנת 1899, ביצוע כריתה של החלק התחתון השתנה של החזה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

גורם ל

חזה משפך, ככלל, הוא מום מולד. הסיווג המפורט של מושגים etiopathogenetic של עיוות חזה משפך משלבת ארבע קבוצות עיקריות של תיאוריות,

 • הקבוצה הראשונה של תיאוריות מקשרת בין התפתחות של עיוות בצורת משפך לבין הצמיחה הבלתי אחידה של תצורות עצם וסחוסים בחזה, כמו גם את תהליך הצ'יפואיד, בשל נחיתות עובריים של אזורי הגידול האפופיסיאליים והאפיפיזיים. סתום ומחלקי הצלעות של הצלעות מפגרים מאחור בהתפתחותם. היווצרות החזה לא אחידה. זה משנה את צורתו, נפח וגודל, אשר באה לידי ביטוי על ידי ירידה במרחק סטרנו-חולני ושיטוח של החזה עצמו.
 • הקבוצה השנייה מיוצגת על ידי תיאוריות המסבירות את התהוות של דפורמציה בצורת משפך על ידי שינויים מולדים של הסרעפת: קיצור ופיגור בהתפתחות החלק הנצחתי שלה, נוכחות של רצועה סטרנו-דיאפרגמטית מקוצרת. לצלעות יש כיוון אלכסוני מופרז או אלכסוני, וכתוצאה מכך משתנה גם המיקום של שרירי החזה, כמו גם את הסרעפת, ובמיוחד את החלקים הקדמיים שלה באתר החיבור לקשתות הקוסטאליות.
 • הקבוצה השלישית משלבת תיאוריות המצביעות על כך שחזה המשפך הוא תוצאה של התפתחות לא מושלמת של עצם החזה בתקופה העוברית, דיספלסיה של רקמת חיבור, אשר מובילה בתורו לשינויים אנטומיים וטופוגרפיים וקליניים ופונקציונליים לא רק מהחזה עצמו, אלא גם מערכת הנשימה והלב וכלי הדם, והיא מתבטאת בהפרעות מטבוליות של האורגניזם כולו. מחברים מסוימים לזהות סימנים דיספלסטיים אמין המציין אופי מולד של המחלה. אלה כוללים חתך מונגולואידי של העיניים, arachnodactyly, חיך גבוה, היפרלסטיות של העור, דיספלסיה של auricles, dystostenome, עקמת, צניחת שסתום מיטרלי, שבר הטבור, חולשת הספינקטר. עוד צוין כי נוכחותם של יותר מארבע מהסימנים המפורטים בחולים היא סימן פרוגנוסטי שלילי.
 • הקבוצה הרביעית כוללת תיאוריות אקלקטיות המסבירות את היווצרותו של עיוות בצורת משפך על ידי המיקום הלא נכון של העובר ברחם במהלך תת-תזונה או תהליכים זיהומיים במדיאסטינום.

אין ספק כי אצל חלק מהחולים עם חזה משפך, עיוות זה הוא פגם תורשתי X. נובאק סקר 3,000 ילדים ומצא עיוות ב -0.4%, ובקרוביהם נמצא חזה משפך ב -38% מהנבדקים. האופי המולדת של המחלה מאושש על ידי שילוב זה עם מומים מולדים אחרים.

נכון לעכשיו, החזה משפך ברוב המקרים קשורה dyschondroplasia. בשלבים המוקדמים של תקופת העובר (8 שבועות הראשונים), ההתפתחות של תאים סרטניים של הצלעות ואת עצם החזה מתעכב. כתוצאה מכך, בזמן הלידה, הסחוס עובריים נשאר, מאופיין בשבריריות עקב התפתחות מופרזת של מבנים רקמות רכות וחוסר כמותי של תאים הסחוס. O.A. מלאכוב ומחבר-משנה (2002) רואים בדיזיסטוגנזה של רקמת הסחוס הייליאנית גורם עיקרי בהיווצרות ובהתקדמות של עיוות החזה, מה שמוביל להתפתחות לא אחידה של מרכיבי החזה בשל הגידול המהיר של הצלעות עם הפרעות במחזור הדם ובביומכניקה של הנשימה.

דפורמציה בצורת משפך של החזה מקטין את נפח החזה, אשר מוביל ליתר לחץ דם במחזור הדם הריאתי, היפוקסמיה כרונית, פגיעה תפקודית של האיברים הפנימיים של חלל החזה, שינויים במצב בסיס חומצי ומטבוליזם של מלח מים עם היווצרות מעגל קסמים. מצד שני, שינויים בנקודות ההתקשרות של השרירים המעורבים בפעולת הנשימה גורמים לאטרופיה שלהם, לאובדן גמישות, לטון ולידה מחדש ניוונית, שאושרו על ידי אלקטרומיוגרפיה של השרירים הנשימה והנוגעת שנבדקו במנוחה ובמהלך בדיקות האימון, וכן על ידי בדיקה היסטולוגית ב זמן הניתוח. שינויים אלה מביאים לירידה בגמישות ובניידות של החזה, ירידה בטיול, ופיתוח נשימה פרדוקסלית מתמשכת. בנוסף, דחיסה הסימפונות, עקירה של mediastinum ו פיתול של ספינות גדולות, אשר משבש את הפעילות של מערכת הנשימה ואת זרימת ריאות.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

תסמינים

חזה משפך גלוי בתינוקות בצורת דיכאון קטן. סימן אופייני לתינוקות הוא סימפטום של "פרדוקס של שאיפה": כאשר אתה שואף, ובמיוחד כאשר בוכה ילדים או בוכה, דיכאון של החזה והצלעות עולה. G.I. Bairov מציין כי בחצי מהילדים את העיוות של החזה נשימה פרדוקסלית להיעלם בחודשים הראשונים של החיים. ורק במחצית השנייה, עם הצמיחה שלהם, דיכאון החזה עולה. במהלך תקופה זו, את הקשתות של קשתות החוף ואת התלם נוצר מתחתיה מתחילים להופיע. מתרומם, את הקצוות של הצלעות לדחוף את הרקטוס abdominis קדימה, נותן את הרושם של הגידול שלה. שינויים אלה טועים עבור הסימפטומים של רככת.

עלייה בלחץ במחצית הראשונה של השנה עלולה להוביל לתפקוד לקוי של אברי החזה, רגישות מחלות נשימה בדרכי הנשימה העליונות, דלקת ריאות כרונית.

אצל ילדים מסוימים, נשימה סטרדית היא - קשיים בשאיפת הקושי מלווה במתח רב של שרירי הנשימה, נסיגה של חלל הצוואר, האזור האפיגסטרי והחלל הבין-קומתי, הנגרמת על ידי התנועה השלילית הגוברת בחלל החזה. על אק"ג בתינוקות, ככלל, לא מוצאים שינויים.

משפך החזה מתחיל להופיע בהיר במיוחד לאחר 3 שנים של גיל. בשלב זה, המעבר ההדרגתי עקמומיות קבוע של עצם החזה והצלעות הושלמה בדרך כלל. המראה והיציבה הופכים להיות אופייניים לחזה בצורת משפך.

קיפאוזיס החזה עולה, לעתים נדירות את הגב הופך שטוח. ייתכן שיש עקמומיות לרוחב של עמוד השדרה. בבדיקה, חגורת הכתפיים המורכבת, הבטן בולט הם בולטים. החזה הוא שטוח, באזור החזה נקבע החזה משפך.

עומק ונפח של משפך יכול להשתנות במגבלות שונות בהתאם לחומרת הפתולוגיה ואת הגיל של המטופל. עומק המשפך נמדד על ידי המרחק מן המטוס המחבר בין שני הקצוות של הזחה אל החלק העליון של המשפך. בנוסף, הערך שלה יכול להיות נקבע על ידי כמות של נוזלים המכילים. נפח משפך עם עיוותים קטנים הוא 10-20 ס"מ 3, וכאשר הביע, עד 200 ס"מ 3 או יותר בחולים מבוגרים.

trusted-source[16], [17], [18]

איפה זה כואב?

שלבים

N.I. קונדרטין פיתח סיווג של עיוות חזה במשפך, שבו החולים מחולקים באופן קונבנציונאלי לקבוצות בהתאם לקורס הקליני של המחלה, צורה, סוג וחומרה של עיוות.

ישנן שלוש דרגות של דפורמציה של עצם החזה, תוך התחשבות בעומק המשפך ומידת העקירה של הלב:

 • אני תואר - עומק המכתש עד 2 ס"מ, אין שינוי של הלב;
 • II תואר - עומק של דפורמציה עד 4 ס"מ, עקירה של הלב בתוך 2-3 ס"מ;
 • כיתה ג - עומק דפורמציה של יותר מ 4 ס"מ, הלב הוא עקורים על ידי יותר מ 3 ס"מ.

דרגת העיוות של עצם החזה קובעת את מהלך המחלה הקליני.

בהקשר זה, מבודדים פיצוי, תת פיצוי בשלבים של המחלה.

 • בשלב הפיצוי מתגלה רק פגם קוסמטי, אין הפרעות תפקודיות או שהן מינימליות. ככלל, בשלב זה של המחלה תואמת את מידת I של עיוות החזה.
 • השלב subcompensated של דפורמציה מתאים למדרגה II של דפורמציה. במקביל, הפרעות תפקודית קלה של הלב והריאות הם ציינו.
 •   בשלב מפוצל, III תואר של עיוות משפך עם ליקויים תפקודיים משמעותיים מזוהה.

הבחנה בין עיוותים בצורתם, הם מבחינים בין צורה רגילה למשטח שטוח, ובמראה הם סימטריים וא-סימטריים (צד ימין, צד שמאל).

 • החזה שטוח הכתר ברוב המקרים הוא תוצאה של התקדמות של החזה עמוק משפך.
 • הצורה הסימטרית של העיוות מאופיינת בהתפתחות אחידה של שני חצאי החזה,

כמה מחברים, המשלימים את הסיווג של N.I. Kondrashin, להבחין בין הצורות הבאות של עצם החזה עם דפורמציה בצורת משפך שטוח, מכור וחיצוני עם osteophyte.

אבחון

כדי להעריך את הפונקציות של הריאות, מחקר אלקטרומיוגרפי של הנשימה (intercostal) ו עזר (נדוש ו טרפז).

מחקר אלקטרומגיאוגרפי חושף שינויים מבניים בשרירי הנשימה ובחזה בחצי מהחולים עם עיוות חזה במשפך. אינדיקטורים אלה הם טיעון לטובת תפקוד לקוי של מוטורונורנים של חוט השדרה.

ילדים עם עיוות חזה קשה הם אסתניים, מפגרים בהתפתחות גופנית, יש להם מערכת שרירים חלשה ודיסטוניה של כלי הדם, מאחר וירידה חדה ביכולת הריאות (15-30%) וביטוי בולט של אי ספיקה לבבית וראשיתית גורמים להחלפת דם בדם. לעתים קרובות, חולים מתלוננים על עייפות ודקירות כאב בלב. טיול מופחת של החזה ואת הסרעפת, תפקוד לקוי של הנשימה החיצונית מוביל לשינוי בתהליכי החמצה בגוף. הדבר בא לידי ביטוי בהפרות של פחמימות, חלבון ומים מלח חילופי, כמו גם את בסיס חומצה המדינה.

לצורך הערכה אובייקטיבית של מצב האיברים הפנימיים בחולים עם עיוות חזה במשפך, נמדדת הפונקציה של הנשימה החיצונית על ידי טכניקה מיוחדת, היכולת החיונית של הריאות, ואת נפח השמירה והנשיפה.

עיוות המשפך של החזה מאופיין בהרחבה לא מספקת של הריאות, מה שמקטין את "קרום הריאה" שדרכו מתרחש חילופי גז. בשל התרחבות חלקית של הריאות, "שטח אנטומי מת" עולה, ו אוורור alveolar פוחתת. כדי לפצות על הפרעות אלה, הגוף מגביר את זלוף הריאה, מה שמוביל להיסטרופיה בחדר ימין. הפרעות תפקודיות של הלב וכלי הדם מערכות הנשימה בחולים עם עיוות חזה משפך להוביל היפוקסיה רקמות, שינויים תהליכים אנזימטית מטבולית.

קיבולת חיונית של הריאות (VC) בטווח הנורמלי צוין רק ב 21% מהחולים עם עיוות החזה בכיתה II. סטייה מתונה של ההון סיכון הייתה 45%, ירידה משמעותית של 6%. בחולים עם דרגה III של עיוות, ערכים נורמליים של VC לא נצפו. ככלל, דפורמציה בצורת משפך של החזה קשורה עם דפורמציה של דופן החזה הקדמי ופגיעה תפקוד הנשימה. הנטייה היא חד-כיונית: ככל שדרגת העיוות גבוהה יותר, כך בולטת יותר אוורור לקוי של הריאות.

במהלך המחקר האלקרדיוגרפי, רוב החולים הראו הפרעות שונות (81-85), כך שב -40% מהמקרים של המצור על רגל גויסה הנכונה, סינוס הפרעתמיה (10%), סטיית ציר החשמל של הלב לימין ולשמאל (9%), (8%) וליקויים אחרים.

בדיקה אקוקרדיוגרפית חשפה צניחת שסתום מיטרלית והסדרה לא תקינה של האקורד בחדר השמאלי.

ניתוח נתוני ECG ו- EchoCG מאפשר לנו להסיק כי עם עלייה במידת המום, תדירות ההפרעות בפעילות של מערכת הלב וכלי הדם עולה.

בנוסף לשיטה הקלינית של הבדיקה, להשתמש רדיולוגי - המדויק ביותר.

על פי בדיקת רנטגן להעריך את מידת העיוות משפך ואת מידת הקיפוזיה של עמוד השדרה החזי. וגם השיטה מסייעת לחשוף את אופי השינויים באברי החזה. בדיקת רנטגן מתבצעת בשני תחזיות סטנדרטיות: anteroposterior ו לרוחב. לקבלת ניגוד טוב יותר של עצם החזה, חוט או רצועת חומר רדיופאק קבוע בקו האמצע. דרגת העיוות מוערכת על ידי מדד Gizycka (Gizicka, 1962). הוא נקבע על הרדיוגרפיות לרוחב על ידי היחס בין הגודל הקטן ביותר של שטח retrosternal (מן השטח האחורי של עצם החזה אל המשטח הקדמי של עמוד השדרה) הגדולה ביותר. המנה המתקבלת על ידי חלוקת 0.8-1 (הנורמה - 1) מאפיינת את הדפורמציה של התואר הראשון. מ -0.7 ל -0.5 ל -2 מעלות, פחות מ -0.5 ג '.

מדד Gizycka, עד כה, נשאר המדד הרדיולוגי הפשוט ביותר כדי לקבוע את מידת עיוות החזה ולהחליט על השאלה של התערבות כירורגית. בחלק מהחולים על הרדיוגרפיה הצדדית חושפים גידולי אקסוסטוס על הקיר הפנימי של עצם החזה, העיבוי שלו, אשר מקטין באופן משמעותי את החלל retrosternal. במקרים אלה קיימת פער בין גודל העיוות לבין הפגיעה התפקודית.

כדי להעריך את היחסים הכמותיים של יכולת הנשימה של חלקים שונים של הריאות, VN Stepnov ו- V.A. מיכאילוב השתמש בשיטה של רדיופנוגרפיה.

בדיקת רנטגן מעריכה את מידת הקיפוזיה של עמוד השדרה החזי לפני ואחרי תיקון כירורגי. 66% מהחולים עם עיוות חזה במשפך הם בעלי עיוות קיפוטי של כיתה II, ו -34 של קיפוזיס צוין ב -34%.

הדו"ח הראשון על המחקר של המבנה של החזה ואת החזה חלל בחולים עם עיוות חזה משפך על ידי רנטגן טומוגרפיה ממוחשבת הופיע בשנת 1979 (Soteropoulos G "Cigtay O., Schellinger P.). שיטה זו יש ערך רב עבור ניתוח חזה, במיוחד כאשר יש צורך לדמיין את האיברים של חלל החזה.

בדיקת אולטראסאונד על ידי שיטה של סריקה polypositional במטוסים האורך והרוחבי נעשה שימוש נרחב כדי להעריך את מצב לא רק את המבנים הפנימיים של חלל החזה, אלא גם כשיטה להערכת העצם ומבנים הסחוס של החזה, הן לפני ואחרי התערבות כירורגית.

אחת הבדיקות הטרום-ניתוחיות העיקריות של חולים עם שדיים שקועים היא בדיקה פסיכולוגית, שכן, על פי מחברים שונים, בין 78.4 ל -100% מהחולים סובלים ממתחם נחיתות. במיוחד עם הגיל, ישנם שיעורי הגוברת כי להשפיע לרעה על התפתחות וצמיחה של הילד; אדישות, ביישנות וניכור ביחסים עם עמיתים, שליליות ואדישות כלפי הורים. השילוב של מצב פסיכולוגי פתולוגי וחוסר תפקוד פיזי ופונקציונלי אינו מאפשר לילדים לנהל חיים חברתיים מלאים.

trusted-source[19]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

יַחַס

טיפול שמרני בחזה משפך

פיזיותרפיה, תרגילי נשימה, עיסוי חזה, פיזיותרפיה, חמצון היפרבירי, שחייה טיפולית אינם משחררים את החולה מעיוות החזה, אך יש לבצע פעולות שמרניות. על מנת למנוע את התקדמות העיוות, לחזק את המסגרת השרירית ואת ההתפתחות הפיזית של הילד, למנוע התפתחות של עיוותים בעמוד השדרה, לנרמל יציבה, להגדיל את קיבולת הריאות.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

טיפול כירורגי בחזה משפך

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28]

אינדיקציות לניתוח

רוב האורטופדיסטים המעורבים בחזה, על מנת לעוות את צורת החזה של החזה, דבקים באינדיקטורים לאפייה כירורגית המוצעת על ידי G. A. Bairov (1982). ישנם סימנים תפקודיים, אורתופדיים וקוסמטיים להתערבות כירורגית.

 • אינדיקציות פונקציונליות הן בשל חוסר תפקוד של האיברים הפנימיים של חלל החזה.
 • סימנים אורטופדיים נגרמים על ידי הצורך לשנות את התנוחה ואת העקמומיות השבורה של עמוד השדרה.
 • סימנים קוסמטיים קשורים עם נוכחות של פגם פיזי המפר את האסתטיקה של הגוף.

החלת שיטות בדיקה מודרניות והצמדת חשיבות רבה למעמד הפסיכולוגי של המטופל. A.V. וינוגרדוב (2005) הציע אינדיקציות והתוויות נגד לטיפול כירורגי בילדים עם עיוותים בחזה, כולל פגמים פוסט טראומטיים ומומים מולדים.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34]

אינדיקציות מוחלטות לניתוח

 • משפך החזה דפורמציה של III ו IV תואר,
 • מומים מולדים ונרכשים של החזה, אשר אינם גורמים להפרעות תפקודיות במערכת הנשימה והמערכת הלב וכלי הדם, אך גורמים להפרעות במעמד הפסיכולוגי של המטופל.
 • תסמונת פולין, מלווה בחסר עצם וסחוס בחזה וירידה כתוצאה ממסגרתו ומאפייניו המגנים.
 • סדקים מולדים של עצם החזה אצל ילדים בכל קבוצות הגיל.

trusted-source[35], [36], [37], [38]

אינדיקציות יחסית לניתוח

 • עיוותים חזה ללא פגמים של העצם ואת שלד הסחוס של החזה, גרימת לא תפקודית או הפרעות פסיכולוגיות.
 • נרכש עיוות החזה לאחר פציעות, מחלות דלקתיות והתערבויות כירורגיות.

למרות הפשטות והבהירות של האינדיקציות לטיפול כירורגי בחזה המשפך, מנתחים אורתופדיים רבים רואים בעיוות של התואר II-III עם נוכחות של הפרעות תפקודיות כאינדיקציה העיקרית לניתוח.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44]

התוויות נגד לטיפול כירורגי

 • הפתולוגיה חריפה של מערכת העצבים המרכזית, הלב וכלי הדם ומערכת הנשימה.
 • פיגור שכלי מתון, חמור ועמוק.

אין המלצות ברורות לגבי גיל החולים הזקוקים לניתוחי חזה עבור דפורמציה בצורת משפך של תא השד. ביסודו של דבר, אורתופדים מספקים נתונים על התערבויות כירורגיות בקרב מתבגרים, ומצטטים עובדה זו בכך שילדים צעירים אינם חושפים תקלות תפקודיות. בחזה המשפך יש ליקויים תפקודיים חמורים בגיל ההתבגרות ובגיל ההתבגרות, מאחר והיכולות הגבוהות של הגוף המטפל במשך זמן רב שומרות על תפקודי הנשימה והלב וכלי הדם הסמוכים לנורמלי. מצב זה מוביל לעתים קרובות למסקנה שגויה על דחיית הניתוח אצל ילדים צעירים.

עם שיפור הטיפול הכירורגי בחולים עם עיוות חזה במשפך, הוצעו סיווגים בשיטות טיפול כירורגי שנעשה עד כה.

נוח ליישומים מעשיים של דפורמציה של חזה משפך הוצע על ידי V.I., Geraskin et al 1986), כשהוא מחלק את שיטות החזה והקיבוע של תסביך הצלעות לקבוצות הבאות.

1. ניתוח רדיקאלי (חזה):

על פי שיטת ההתגייסות של מכלול הצלעות:

 • כריתה תת-עורית של סחוס צלעות מעוות, sternotomin רוחבי;
 • chondrotomy כפול, sternotomy רוחבי;
 • chondrotomy לרוחב, sternotomy בצורת T
 • שילובים ושינויים נדירים אחרים.

על ידי שיטת ייצוב של מורכבות sternumfire;

 • באמצעות מתיחת החזה החיצוני;
 • עם שימוש של מלחצי מתכת פנימיים;
 • עם השימוש שתלי עצם;
 • ללא שימוש של fixators מיוחד של מורכבות שטרן.

2. פעולות עם סיבוב של קומפלקס סטרנוקור על ידי 180:

 • המהפכה החופשית של החזה מורכב השפה:
 • היפוך של תסביך קולוסטרום עם שימור של pedicle הדם העליון;
 • ההפיכה של המתקן medullary תוך שמירה על הקשר עם שרירי הבטן.

3. ניתוח פליאטיבי:

ישנן שלוש דרכים נפוצות ביותר לגייס את המתחם סטרנו- costal עם חזה משפך.

 • כריתה תת-עורית של סחוס הצלעות, סטרנוטומיה רוחבית.
 • כונדרוטומיה לרוחב, סטרנוטומי בצורת T.
 • דו - צדדי (פרסגרנדיה ו לרוחב) chondrotomy, sternotomy רוחבי.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50]

סיבוכים לאחר הניתוח של החזה משפך

הסיבוכים השכיחים ביותר לאחר ניתוחי חזה הם hemothorax (20.2%), תוספת של פצע העור (7.8%), pneumothorax (6.2%), hematomas תת עורית (: i, 7%), דלקת ריאות לאחר הניתוח (0.6%), פלוריסי (0.9%). יחד עם הסיבוכים המפורטים, ללא הפרעה סטטיסטית, דלקת המעי, אלח דם, osteomyelitis של החזה, הגירה קיבוע, דימום משני, נמק עור, paresis מעיים, hemopericarditis, דלקת הלב, דלקת שריר הלב, צלקות keloid מבודדים.

בתקופה המוקדמת שלאחר הניתוח, לצורך איתור בזמן של סיבוכים, המודינמיקה, הנשימה, dioresis ואת המצב הכללי של המטופלים נמצאים תחת פיקוח. בדרך כלל, לאחר החזרת הנשימה העצמית של המטופל, המטופל מועבר ליחידה לטיפול נמרץ, כאשר הטיפול הסימפטומטי בחזה המשפך מתבצע במשך 3-5 ימים. מהיום הראשון שנקבע טיפול אנטיבקטריאלי. מנתחים רבים רואים את הניקוז של החלל הרטרוסטריאלי עם יניקה רדון פעילה למשך 3 ימים כדי להיות חובה, חלל החזה מרוקן בצינור פוליאתילן. לאחר העברת החולה למחלקה מיוחדת, מתבצע תרגול טיפולי ותרגילי נשימה על מנת לשפר את תפקוד מערכת הלב וכלי הדם. באותה תקופה א ', קרסנוב וו' נ ' Stepnov על פי שיטה המוצעת במיוחד, להחיל חמצון hyperbaric בשילוב עם פיזיותרפיה גירוי חשמלי של השרירים הנשימה.

חולים עם חזה משפך צריך להיות במרפאה במשך זמן רב. ילדים לאחר התערבות כירורגית יש להפנות את הטיפול לשיפור הבריאות בסנטוריום.

trusted-source[51], [52], [53], [54], [55], [56], [57]

היעילות של החזה טיפול משפך

החזה משפך לאחר הניתוח מוערך על סולם הבא: טוב, משביע רצון ולא משביע רצון.

 • תוצאה טובה היא היעדר תלונות על פגם קוסמטי, מדד Gizyckoi (IG) הוא 1.0, שחזור מלא של הצורה האנטומית של החזה הקדמי הקיר.
 • תוצאה משביעת רצון - תלונות על עיוותים שיוריים של דופן החזה הקדמית (דיכאון קל או התפוצצות של החזה, משיכה מקומית של הצלעות), IG הוא 0.8.
 • תוצאה לא מספקת - תלונות על פגם קוסמטי, הישנות של עיוות לערך הראשוני, IG פחות מ -0.7,

ההערכה האובייקטיבית והאובייקטיבית ביותר של התערבויות כירורגיות שונות עבור עיוות חזה משפך מסופקת על ידי Yu.I. Pozdnikin ו- I.A. קומולקין.

המחברים במשך שנים רבות חיסול של עיוות חזה משפך השתמשו ארבע שיטות כירורגיות שונות:

 • חזה על ידי GI Bairov;
 • חזה על ידי N.I. Kondrashin;
 • חזה על פי פלטייה;
 • (Pozdnikin Yu.I. ו- Komolkin IA).

בשל היעילות המשמעותית והפתגונוניות, יש לכלול את טבלת השלד המשולב המשולב של החזה בטבלה של תוצאות מרוחקות של טיפול כירורגי בחולים עם עיוות חזה במשפך בהתאם ל- A.F. קרסנוב ו- V.N. Stepnovu.

טיפול שחזור של החזה משפך היא בעיה דחופה של אורתופדיה וניתוח חזה. המנתחים הזרים והמקומיים הציעו מספר לא מבוטל של שיטות יעילות למדי של תיקון כירורגי, המשלבות את גידוע השרירים, גידולי העצם, קיבוע המתחם הסטרנוקורביטל עם לוחות מתכת. החזה משפך צריך להיות מטופל על ידי השיטה כי יהיה אופטימלי, תוך התחשבות במצב הפיזיולוגי של המטופל.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.