^

בריאות

A
A
A

כאב שיניים לאחר מילוי

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב שיניים לאחר מילוי יכול להישאר אחרי האדם נאנח בשלווה והחליט שהוא לא יהיה עוד חולה. אבל הסיבות של כאבים אלה כל כך ברור כי אפילו רופא או המטופל לא יכול לקבוע את טבעם. לדוגמה, הגורם לכאב עשוי להיות אלרגיה לחומר שממנו מורכב החותם.

גורם ל כאב שיניים לאחר מילוי

כאב שיניים לאחר איטום נכון יכול להתרחש מסיבות שונות. אם השן הוא נרפא כראוי לפני החלת החותם, הכאב לאחר מילוי לא יהיה חזק או שזה לא יהיה בכלל.

טיפול לא נאות של השן

השן יכולה להזיק כי לפני שהרופא מעבד את חלל העששת. חלל זה גם מטופל או מוסר על ידי רקמות שן רך, אשר נקראים pulps. הרופא יכול גם לטפל בתעלת השורש של השן. זה קורה גם כי רופא לפני מילוי שן, מתייחס דלקת חניכיים הוא רצועה שמחזיקה את השן בתא הוא צריך.

אלה פעולות ראשוניות לפני האיטום. כאשר רופא עושה את המניפולציות האלה, הוא יכול לפגוע ברקמות. לכן, מילוי השן יכול להתרחש לאחר מילוי. בדרך כלל הכאב הזה לא חזק, הוא יכול ללכת מהר, אלא אם כן אדם נושך מזון קשה מיד לאחר מילוי ולא לגרות את רקמת השיניים עם מזון חם או קר. כאב כזה יכול להימשך שבועיים, מקסימום - בתוך חודשיים.

trusted-source[1]

טכנולוגיה של מילוי שיניים

השן עשויה להיות כואבת כאשר הוא אטום, אם הטכנולוגיה שלה נפגעת. לדוגמה, אם הרופא משתמש זרימת יתר של אור, אשר מטפל את פני השן ואת החותם עצמו. זרימת האור, אם בשימוש לרעה, יכול להרוס את עיסת השן, וזה גורם לכאב לאחר איטום.

אם הכאב בשן הכואבת נמשך חודשיים לאחר השלמת המילוי, האדם עלול להיות חולה מחלות. לדוגמה, דלקת או דלקת חניכיים, או חוסר עקביות של חומר המילוי, אשר הגוף רואה זר. ואז החותם רק צריך להיות שונה, החומר יוחלף.

כאב שיניים לאחר מילוי לא תקין

הגורם לכאב בשן עם איטום לא תקין יכול להיות טיפול שגוי לפני המילוי עצמו. זיהום יכול להזיק לחלל של השן ולהרוס את הרקמות הקשות שלה, המשפיעים על עיסת. בשורש השן, הזיהום יכול להגיע אל קצה מאוד של השן הכואבת - ואז הכאב יהפוך הרבה יותר חזק.

הטכנולוגיה הנכונה של מילוי יהיה הטיפול הראשון של שן חולה, נטרול של זיהום ודלקת. אם אתה לא יכול לרפא את עיסת, אז אתה צריך למחוק אותו. אם מילוי הושלם ללא טיפול, ביטול הכאב כי אז תקום ייקח זמן ומאמץ. אם תחת החותם נשאר רקמות מודלקות, הכאב לא רק טורחים - רקמות דלקתיות סגורות של השן ימשוך, האדם יחווה ייסורים בלתי נסבל.

המצב עם איטום לא תקין יכול גם להיות שונה. כאב בשן יכול להתרחש אם חומר המילוי לא לגמרי מילא את חלל השן. או אם הרופא לא ניקה כמו כל תעלות השורש יש צורך. בשן שכבר נאטמה, שרידי רקמות שיניים יכולות להישאר, או שרידי רקמות רכות המרקבות ומדבקות את כל חלל השן. ואז הכאב בשן אטום יהיה גם הרבה יותר חזק מאשר לפני המילוי.

הטעות של הרופא יכול גם להיות פתיחה שגוי, גס של חלל השן. אם הוא מוכן עם גזיר של רקמות מושפע על ידי עששת, עיסת יכול להיות נפצע קשה דלקת. זולה ניתן גם נשרף זה inflames. אם חומצה נכנסת לרקמות שן קשות במהלך תהליך המילוי, זה יכול גם לגרום דלקת וכאב חמור.

עדיין יש מצב שבו הרופא לא לחשב את הצטמקות של חומר מילוי. אז פני השטח של השן מתיישב, ואת הפער יכול בקלות ליצור בין הכתר והמילוי, שבו החיידקים חודרים בקלות. זה גם גורם דלקת של עיסת, פראי, כאב מתמשך בשן.

כאב שיניים לאחר מילוי

אם periodontitis מצטרף, הטמפרטורה יכולה לעלות ל 40 מעלות, לדפוק אותו לא יהיה קל, אדם יכול גם לסבול צמרמורת. כאב כזה לא יכול להיות נסבל בכל מקרה, אתה צריך מיד לקרוא אמבולנס. כאשר אדם נכנס לבית החולים, הם צריכים קודם כל לעשות רנטגן כדי לדעת בדיוק את הגורם של המחלה.

לא נכון לשים את החותם יהיה חייב להיות קרוע, השן יהיה לרפא הוחלף עם חותם חדש במקומו - אבל רק אחרי כל תהליכי הטיפול. החותם הראשון יהיה זמני - לא יותר משבועיים, כך השן לא מקבל זיהום. ואז, אם אין כאב, לשים חותמת קבע.

תסמינים אלרגיים לאחר מילוי

אדם יכול להיות תגובה אלרגית כסף amalgam, אשר ניתן להשתמש עבור חותם. כאשר אלרגיה לחומר חותם, אדם עלול לחוות גירוד, פריחה על העור, ותסמינים אחרים אלרגיה. במקרה זה, החותם כסף צריך להיות מוחלף עם חומרים מרוכבים. ראוי לציין כי תגובות אלרגיות כדי סתימות כסף נדיר ביותר, אבל עדיין להתרחש.

תסמינים של אלרגיה לחותמת אמלגם דומים לאלה המתרחשים באלרגיות בעור. אלה כוללים פריחות בעור וגרד. מגיע מילוי, הרופא יצטרך לעשות בדיקה עבור דגימות.

כאב שיניים לאחר איטום בדרך כלל שוכך בתוך שבוע או שבועיים. עדיף להימנע מכל דבר שגורם כאב בשן. אם כאב השיניים אינו שוכך בתוך שבועיים לאחר מילוי או אם השיניים שלך להיות רגישים מאוד, אתה צריך להתייעץ עם רופא השיניים. סביר להניח, רופא השיניים יהיה הראשון להמליץ משחת שיניים כדי להפחית רגישות או להחיל סוכן desensitizing כדי להקל על כאב שיניים. אם זה לא עובד, אז טיפול שורש עשוי להיות הפתרון הטוב ביותר כדי למנוע כאב שיניים חמור.

trusted-source[2], [3]

מה צריך לבדוק?

יַחַס כאב שיניים לאחר מילוי

לאחר מילוי השן או כל טיפול שיניים אחר, נסו להימנע מתרופות שיכולות לגרום לרגישות בשיניים. בצע את ההוראות של רופא השיניים אם אתה לא רוצה להחמיר את הבעיה. הנה כמה צעדים לעזרה עצמית שניתן לבצע כדי להפחית את כאב השיניים:

  • עדיף להתרחק מזון חם מאוד או משקאות קרים מאוד. בנוסף, נסו להימנע מעישון.
  • כדאי להימנע מאכילת ממתקים וכל סוג של ממתקים לאחר טיפול שיניים, כמו זה יכול להוביל לכאב נוסף והוא יכול בסופו של דבר לפגוע בתוצאות הטובות ביותר של מילוי השן.
  • לאחר מילוי, עדיף לאכול מזון רך במשך כמה ימים.
  • אין להשתמש בשיניים אטומות ללעיסה. זה מבטיח לך לא תסבול מכאב מיותר.
  • חשוב מאוד לעקוב אחר טיפול יומי קבוע שיניים. תן יותר זמן לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה. אם זה לא אפשרי מסיבה כלשהי, לשטוף את הפה עם מים או לשטוף את הפה.
  • שמן ציפורן הוא אחד האמצעים הפופולריים ביותר ויעיל של הגנה מפני כאב שיניים. Maknite במקלון צמר גפן של שמן ציפורן ולהחיל על האזורים הפגועים.
  • מי הים לשטיפת פה היא תרופה שנותנת הקלה מהירה מכאב שיניים לאחר איטום. קח כוס מים חמים והוסיפי מעט מלח. זה יהיה ברור, לחטא את חלל הפה וכאב שיניים לאחר מילוי יהפוך פחות אינטנסיבי.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.