Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טומוגרפיה של שיניים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

טומוגרפיה דנטלית היא שיטה חדשה יחסית של אבחון. אבל למרות זאת, בתוך זמן קצר הוא היה מסוגל לקבל אמון מלא פופולריות.

השילוב של CT, צילומי רנטגן ו- MRI הוא דרך חיונית ויעילה לרכוש מידע אמין על מצב השיניים האנושיות.

עד כה, טומוגרפיה ממוחשבת של השיניים מאפשרת לך לקבל תמונה תלת מימדית של לסת ועצם הלסת. בשל כך, ניתן לזהות בעיה, לאבחן אותה בזמן ולרשום טיפול.

תמונה תלת-ממדית, שעליה מסומנים הערוצים, מספרם ואורכם, מאפשרים לרופא לחדור את הבעיה בפירוט ולהתחיל לפתור אותה. לאימפלנטולוג בארסנל שלו יש מודל תלת-ממדי. זה מאפשר, על פי הגדלים הזמינים, לבחור שתלים טובים או תותבת.

בנוסף תותבות, שיניים CT עושה תרומה משמעותית לאבחון וטיפול של השיניים. הודות לתמונה, רופא השיניים יכול לקבל הזדמנות לראות מה באמת קורה עם השיניים של אדם.

תמונה תלת מימדי הוא חסר תחליף במקרים אלה כאשר מדובר שאלה של חישובים קפדניים של תנועות השיניים. פציעות הלסת מורכבת דורשים דיוק החישובים. CT מאפשר לך להעריך את המצב ולאסוף לסת.

הרופא-סרבן אינו יכול להסתדר בלי תמונה תלת-ממדית. אחרי הכל, זה מאפשר לך לזהות פתולוגיות של הכיסים עצם, אשר דורשים אבחון מיידי. לכן, CT שיניים היא שיטה טובה מאוד, אשר מסייע במקרים רבים.

אינדיקציות לטומוגרפיה ממוחשבת של השיניים

האינדיקציות העיקריות עבור טומוגרפיה ממוחשבת של השיניים כוללות תותבות ומחלות מסוימות. לפיכך, implantology, endodontics, periodontics, אורתודונטיקה, gnathology ועוד רבים אחרים נופלים תחת קטגוריה זו.

אם אדם מתכנן לשים שתלים, אז ללא CT שיניים היא בבירור לא מספיק. אחרי הכל, אתה צריך מדידות מדויקות, הן רוחב וגובה של תהליך alveolar.

Endodontics דורש אבחון של תהליכים דלקתיים וכל השינויים המתרחשים באזור apical של השיניים. זה בלתי אפשרי לזהות את זה בעצמך. לכן, ללא ציוד מודרני, אתה לא יכול לעשות. בנוסף, איכות האיטום נבחנת כאן, ומספר השורשים נקבע גם כן.

פריודונטיה אורתודונטיה אינם אפשריים מבלי להעריך את חומרת מחלת חניכיים. זה לא תמיד קל לקבוע את זה, כך תמונה רחבה מגיע להציל. אם אנחנו מדברים על אורתודונטיקה, אז במקרה זה המיקום של הרשתיות נקבע.

Gnatology מרמז על אבחנה של מחלות משותפות, אשר ממוקמים בחלק temporomandibular. מחלת ילדים צריכה גם להיקבע בזמן ולקבוע טיפול איכותי.

ללא תמונה מקיפה, ניתוחי שיניים, ניתוחי פה ולסת ו otorhinolaryngology לא ניתן להימנע. בכל המקרים הללו, תרומה משמעותית נעשית על ידי CT שיניים.

הכנה לטומוגרפיה ממוחשבת של השיניים

האם הכנה נדרשת עבור טומוגרפיה ממוחשבת של השיניים? למעשה, הליך זה לא צריך להיות מוכן בכלל. אין שום דבר מסובך באבחון עצמו. אדם צריך פשוט לקבוע תור אצל רופא וזהו.

אתה לא צריך לקחת שום דבר איתך, זה הליך חומרה גרידא. החולה יש לסת תחתון על דוכן מיוחד, ואילו החלק מסתובב של המכשיר בינתיים לוקח תמונה.

באופן טבעי, אנשים הסובלים קלסטרופוביה יצטרכו להכין קצת. צריך להירגע ולהבין ששום דבר נורא לא יקרה בעוד כמה דקות. אחרי הכל, למעשה, אם אתה לא להתגבר על הפחד, אתה יכול בקלות לאבד את ההזדמנות כדי לקבל אבחון מהיר וטיפול איכותי.

זה יהיה קשה עבור אותם חולים שלא תמיד יכול להיות באותה עמדה. אתה גם צריך להכין קצת. ההליך לוקח כמה דקות, כך אפשר לסבול. באופן כללי, CT שיניים אינו דורש שום הכנה, והוא בטוח לחלוטין.

למי לפנות?

איך הוא מחשב טומוגרפיה של השיניים?

מהי האבחון וכיצד הוא טומוגרפיית המחשב של השיניים? בעת ביצוע ההליך, החולה צריך לעמוד מול המכשיר, צלחת קטנה לנשוך צרף מוכנס לתוך חלל הפה. לאחר מכן, הרופא חייב לבחור אחת מתוך שתים עשרה תוכניות בלוח הבקרה. לאחר מכן, המכונה סורק את המערכת maxillofacial.

שדה הראייה הוא 8x8. זה מאפשר לך לראות באופן מלא את המיקום של השיניים על הלסת העליונה והתחתונה. מסגרת עם צינור רנטגן צריך להסתובב סביב ראשו של המטופל. במהלך תקופה זו, כ 200 יריות נפרדות נלקחים.

הזמן מתחילת התהליך ועד לקבלת התוצאות הוא כ -114 שניות. אבל זה רק חלק אחד של האינטרנט, הנותרים חמש עשרה דקות הוא יצירת תמונה. לאחר קבלת התמונה, הרופא בודק אותה ועושה אבחנה. תוצאות אבחון יכולות לעזור לרשום טיפול איכותי. במיוחד כאשר מדובר בהתערבות כירורגית לאחר פציעות מורכבות. לכן, שיניים CT מספק סיוע מדהים בעניינים רבים.

3D טומוגרפיה של השיניים

שיטה חדשה למדי של הערכה נקרא 3D טומוגרפיה של השיניים. מהו הליך זה וכיצד הוא שונה מהשיטה הרגילה?

כאשר הרופא מניח את האבחנה של המטופל, תפקיד חשוב בתהליך זה מתבצע על ידי רנטגן. למרבה הצער, פנורמי הרגיל וראייה "תמונות" אינם מסוגלים להציג באופן מלא את מצב השיניים האנושית. לצורך אבחון איכותי, פותח CT 3D שיניים. זוהי שיטה חדשה כבר מוצלח כדי להשיג פופולריות.

בזכות זה, זה הופך להיות אפשרי לראות אנומליות של השיניים, להתאים את הטיפול ובכך להשיג תוצאה טובה למנוע כל מיני סיבוכים. שימוש בטכנולוגיה זו ישפר את האיכות והאפקטיביות של טיפול שיניים טיפולי. הליך זה הוא אמין, ונמשך 18 שניות. זה מאוד חשוב עבור אנשים הסובלים קלסטרופוביה. היתרונות של טכניקה זו היא לא כל כך קטנה. למרות הופעתו האחרונה, CT שיניים הצליח להשיג קבלה אוניברסלית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

3D טומוגרפיה ממוחשבת של השיניים

מה עושה "3D" טומוגרפיה המחשב של השיניים "לדבר על" ואם להסתמך על זה? שיטה זו היא אחד החדש והיעיל ביותר מסוגו. כאשר המטופל מאובחן, לא רק מצבו נלקח בחשבון, אלא גם את כל התהליך המתרחש בחלל הפה. אתה לא תמיד יכול לראות הכל על רנטגן רגיל. במקרה זה, 3D CT מגיע להציל.

מנגנון מודרני יכול להיקרא כלי אבחון אוניברסלי. זה מאפשר לך לאבחן פציעות הלסת רציני, לב אנומליות לעזור implantology. הודות לטכניקה זו, זה הרבה יותר קל לספק טיפול איכותי לפתח תוכנית אישית.

באמצעות טומוגרפיה יהיה למקסם את התכנון הנכון של הטיפול. וכדי להשיג תוצאות חיוביות יכול להיות הדרך הקצרה ביותר. באופן כללי, ההליך הוא פשוט. זמן הסריקה הכולל אינו עולה על 18 שניות. עומס הקרינה יחסית לטכניקות אחרות מצטמצם באופן משמעותי. לכן, שיניים CT מתייחס לשיטה הטובה ביותר של אבחון.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

התוויות נגד טומוגרפיה של המחשב של השיניים

האם יש התווית נגד טומוגרפיה המחשב של השיניים ומי לא צריך לנקוט הליך כזה? העובדה היא שכל אחד יכול להשתמש בטכניקה זו. נכון, בנות בהריון צריך לוותר על זה.

אחרי הכל, במהלך התמונה, קרינה אור מתרחשת. פגיעה בגוף זה אינו נושא, אבל האם לעתיד צריך לנטוש טוב יותר את הנוהל הזה. במיוחד אם זהו השליש הראשון של ההריון. במקרה זה, עדיף לבחור שיטות אבחון אחרות.

זה לא מומלץ לבצע את ההליך עבור אנשים נוטה קלאוסטרופוביה. במהלך CT, אדם יש לסת התחתונה על המכשיר ואת "צילום" חלק טומוגרף מתחיל לסובב סביב ראשו. זה יכול לגרום להתקף פאניקה.

חולים שלא יכולים להישאר ניידים צריכים גם להימנע מהליך זה. אבל זה מצב בר השגה, אז אתה לא צריך לדאוג. אלה הם התוויות-נגד העיקריות לגבי השימוש בשיטה זו. באופן כללי, CT שיניים היא דרך יעילה מאוד לאבחון מחלות רבות.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

הערכת טומוגרפיה ממוחשבת של השיניים

מה יכול לומר את ההערכה של תוצאות טומוגרפיה ממוחשבת של השיניים? למעשה, אין סיבה להטיל ספק ביעילות השיטה. הוא הצליח להוכיח את עצמו מהצד הטוב ביותר.

הודות לנתונים שהתקבלו ניתן להגדיר בקלות בעיות של האדם. אחרי הכל, תמונה רחבה מאפשרת לך להכיר לא רק עם המיקום של השיניים ואת נוכחותם של עצבים ודברים אחרים בהם, אלא גם כדי לבחון את עצם הלסת. במקרים רבים זה מאוד חשוב.

CT יכול לאפשר אבחנה מדויקת. על פי התמונה שהתקבלה, אנומליות של השיניים מזוהות בקלות. יתר על כן, הליך זה נמצא בשימוש נרחב implantology. כי עבור prosthetics איכותי, אתה צריך לדעת את אורך תהליך alveolar.

זה פשוט בלתי אפשרי לזלזל בתכונות החיוביות של CT. זוהי המצאה חדשה המאפשרת לך לקבל תמונות בפורמט 3D. חידוש זה יאפשר לכם להתמודד עם המקרים הקשים ביותר.

תוצאות CT תמיד נכונות. על בסיס אלה מינתה תוכנית טיפול אופטימלית, שתאפשר להגיע לתוצאות חיוביות תוך זמן קצר. CT הוא אידיוט ברפואה המודרנית.

trusted-source[17], [18], [19]

סיבוכים של טומוגרפיה ממוחשבת של השיניים

האם סיבוכים יכולים להתרחש בטומוגרפיה ממוחשבת של השיניים? מטבע הדברים, אין מקום לתופעה זו. כי אין דבר מסובך בהליך זה.

הדבר היחיד, יש צורך להימנע CT שיניים לנשים בהריון ואנשים עם בעיות של תיאום התנועה. במהלך ההליך, לבצע הקרנת אור. זה לא מסוכן לאדם. אבל הילדה ההרה, שנמצאת בחודשים הראשונים למצבה המעניין, עדיפה. אנשים שלא יכולים לעמוד בשקט במשך זמן רב או שהם בכלל מפחדים מהחלל הסגור, CT לא יעשה. בגלל ניידות מתמדת, את הסיכון של פגיעה בלסת עולה. אם אנחנו מדברים על אדם שפוחד ממקום סגור, אז זה יכול להוביל לפאניקה. כתוצאה מכך, החולה נפצע.

בקטגוריה זו של אנשים, CT לא צריך להיעשות. באופן כללי, לא יכול להיות שום סיבוכים אחרים. הרבה תלוי בגורם האנושי. לכן, CT שיניים מבוצע לאחר אישור הרופא המטפל.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

מחיר עבור טומוגרפיה של שיניים

עכשיו השאלה המעניינת ביותר היא מתבשל, הוא המחיר עבור טומוגרפיה של השיניים זמין? אתה יכול לשבח את הטכניקה ללא הגבלת זמן, אבל מישהו יכול לנצל את זה?

מטבע הדברים, עלות הליך האבחון מושפעת ממספר גורמים שונים. אז, קודם כל זה המנגנון עצמו, אשר מייצר את ההליך. אחרי הכל, יש דגמים חדשים יותר עם מגוון רחב של אפשרויות וציוד ישן. הרבה תלוי במרפאה, שבה התהליך נעשה. מטבע הדברים, במוסד רפואי פרטי המחיר יהיה הרבה יותר גבוה. אבל, את התמונה, ככלל, הוא איכותי יותר, וכן במצבים כוח עליון שונים נלקחים בחשבון. אז, בנוסף לתמונה, התוצאה של CT נרשמת על הדיסק וניתנה למטופל. זה לא נעשה במוסדות המדינה.

העלות הממוצעת של הליך זה באוקראינה הוא 200-500 Hryvnia. באופן טבעי, קרוב יותר לבירה, גבוה יותר את המחיר. קריטריון זה יש לקחת בחשבון בעת בחירת המרפאה. באופן כללי, ההליך הוא באמת יעיל, זה לגמרי מצדיק את ערכו. טומוגרפיה ממוחשבת של השיניים היא הדרך הטובה ביותר לאבחן במהירות בעיה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.