^

בריאות

A
A
A

כאב שיניים אצל ילדים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב שיניים אצל ילדים יכול להיות מאוד כואב ולגרום הרבה סבל.

גורם לכאב השיניים של הילד יכול להיות מחלה של השיניים עצמן, חניכיים או שילוב של שתי סיבות אלה. הבה נבחן אותם ביתר פירוט. אחרת איך לעזור לילד?

גורם ל כאב שיניים אצל ילד

עששת

אם כאב שיניים של ילד מופיע במהלך הארוחה או מיד לאחר מכן, זה יכול להיות עששת. כאשר חתיכת מזון הוא לעס, הכאב יכול לחדור בחדות את השן - ואז הילד יכול לבכות, להתלונן. אם השן מתחילה לכאוב אחרי מתוק, חמוץ, חריפה - אז זה באמת עששת. במחלה זו, אמייל השן דנטין, חומר שנמצא מתחתיה, נהרסים.

עששת מתרחשת לאחר סדק או חלול מזוהה בשן. הוא חודר החיידק הפתוגני, ממשיך להרוס את השן. כמו ילדים dentin ואמייל הם עדיין מאוד לא יציב, הם קל להרוס. במיוחד בנים ובנות עד 3 שנים. לכן, הכאב עקב ריקבון השיניים, אפילו על שיני החלב, הוא מצב שכיח ביותר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

דוכן

Pulpitis אצל ילד הוא הגורם השכיח השני של כאב שיניים לאחר עששת. זולה היא רקמת שן רכה. כאשר הוא מתמוטט, השן הוא מאוד כואב. מהי הסכנה של דלקת הדלקת? קודם כל, העובדה כי חיידקים דרך השן מושפעים לתוך החניכיים ואת לסת רקמות, גרימת דלקת שלהם. כאב בילדים עם דלקת הדלקת יכול להתרחש בבת אחת, פתאום, כאב מטריד את הילד הן בלילה והן במהלך היום. הסיבה לכאב זה קשה להבין. היא יכולה להפריע לילד הן בזמן הארוחה והן בשתיית מים קרים או חמים, ובצפיפות יתר, ואפילו בתנועות חדות.

הכאב בדלקת הנשימה של הילד יכול להימשך זמן רב, למשך שעות תמימות. יש צורך לא להסס ולהתייעץ עם רופא לא להחמיר את מצבו של הילד. אם הכאב הוא חמור מאוד, אתה יכול לתת לתינוק הרדמה עם paracetamol או איבופרופן.

איפה זה כואב?

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

יַחַס כאב שיניים אצל ילד

Pulpitis ו עששת הם הגורמים השכיחים ביותר של כאב שיניים. אם שיני הילד כואבות, הוא יכול לנסות לעזור תחילה עם תרופות הביתה.

שטיפה

שטיפה - התינוק יכול לשטוף את חלל הפה עם פתרון של סודה או מלח. מרכיבים אלה הורגים חיידקים פתוגניים ובכך מפחיתים את עוצמת הכאב. אתה יכול גם לחלוט מרווה או קמומיל - צמחים אלה לחטא את חלל הפה של התינוק היטב.

חיטוי

אם חלל השן החולה גדול מאוד, אתה יכול להשרות כדור כותנה קטן בשמן המנטה ולהכניס אותו לתוך השן חולה. אותו הדבר ניתן לעשות עם פרופוליס.

עיסוי

עיסוי - לעסות את auricle בראש. זה יכול להפחית את כאב השיניים, שכן יש נקודות רפלקסוגן רבים על auricle המשפיעים על קולטני הכאב. האוזן צריכה לעסות את זה כי הוא בצד של השן הכואבת של הילד. העיסוי עצמו צריך להתקיים תוך 5-7 דקות.

שום

אתה יכול לשפשף את החניכיים שלהם באזור של שן חולה, לאחר ניקוי השום שום מן הקליפות.

טיפול בצמחים

בין השן החולה לבין מסטיק של התינוק צריך לשים עלים של סוס סוס או ולריאן.

יש לשטוף עם עשבי תיבול

צמח זה יכול להיות מרווה. הוא מבושל בקצב של 1 כף של עלים 1 כוס מים רותחים. תן עירוי להישאר 5-7 דקות - התרופה מוכנה לשטיפה. זה מחטא ומפחיתה את עוצמת כאב השיניים אצל ילד.

מְנִיעָה

  1. כדי להפוך את כאב השיניים פחות מטריד לילד, אתה צריך ללמד אותו כראוי באופן קבוע לצחצח שיניים. כדי לעשות זאת, עם רופא השיניים של הילד אתה צריך להרים מברשת עבור הילד בהתאם הרגישות של השיניים שלו. המברשת יכולה להיות רכה, בינונית קשה או קשה. עבור ילדים צעירים מאוד, הם משחררים מברשות סיליקון כי אמא יכולה לשים על האצבע שלה. מברשות הסיליקון יכולות לנקות כל מספר של שיניים אצל הילד, גם אם הן רק 2 או 3.
  2. חשוב במיוחד לשים לב לשיני התינוק לאחר שנה, כי בשלב זה את שיני חלב נוצרים והם חייבים להיות מוגנים מפני חיידקים מזיקים.
  3. אל תיתן לילד אוכל חם מדי או קר מדי. זה הורס את אמייל עדין של השיניים, במיוחד אצל ילדים צעירים.
  4. כדאי לתת לילד פחות סוכר. במיוחד אם שיניו רק גדלות. סוכר יכול להרוס אמייל השן ולגרום לכאב שיניים אצל ילדים.

אל תשכח לכלול את הדיאטה של מוצרי תינוקות עם ויטמינים ומינרלים. ואם הם לא מספיק - להאכיל את התינוק עם תוספי ויטמין - אבל רק על פי עצתו של רופא. ואז כאב השיניים של הילד לא יהיה בעיה בשבילך.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.