Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב באזור הכליות

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

הכאב באזור הכליות הוא אחד הסימפטומים של התפתחות המחלה בגוף, וזה לא קל לקבוע את האבחנה מיד באופן מיידי, שכן הכאב באזור הכליות מתרחשת עם מגוון רחב של מחלות. באופן טבעי, על מנת לבצע אבחנה נכונה - אתה צריך התייעצות של רופא, בדיקה ומסירה של הבדיקות הנדרשות, אשר הרופא ימנה. עם זאת, ישנם מספר תסמינים המאפשרים לקבוע את מקורב גורם של תחושות לא נעימות באזור הכליות לפני ביקור רופא.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם ל כאב באזור הכליות

הנה הסיבות הנפוצות ביותר שעלולות לגרום לתסמונות כאב באזור הכליות:

 • דלקת כרונית של הכליות, היא נחשבת לאחת המחלות הנפוצות ביותר בנפרולוגיה;
 • התצהיר של אבנים בכליות עצמן, או השופכה;
 • Radiculitis ו lumbalgia היא ביטוי neuralgic של osteochondrosis;
 • Spondyloarthritis - מתרחשת כאשר המחלה של מפרקים קטנים בין חולייתיים. במקרה זה, כאב באזור של הכליות לעיתים קרובות שופך בבוקר;
 • מחלות נפרולוגיות אחרות המעורבות בפרנכימה הכלית מתלוות לרוב בצבעים לא סטנדרטיים של שתן (טמאים דמים, פרוסות וכו ').

זה לא כל הסיבות לכאב בכליות, מחלות יכול להיגרם על ידי סדרה נוספת של זיהומים וליקויים. אבחון מדויק יותר יכול להיעשות רק על ידי מומחה מנוסה.

trusted-source[6]

כאבי גב באזור הכליות

לעתים קרובות מאוד כאבי גב באזור הכליות מבולבל עם מחלות שונות של עמוד השדרה, שרירי עמוד השדרה. אבל זה סימפטום מלווה קוליק הכליות, ו pyelonephritis. באזור המותני, הגב כואב אם הכליות, ולא עמוד השדרה, הם חולים. Pyelonephritis מלווה בחילה, עקצוץ התקפות. במיוחד אם היה עומס פיזי, והאדם הלך הרבה. ההתקפות יכולות להימשך מספר שעות. במקרים מסוימים, הכאב באזור הכליות יכול להינתן לאזור הבטן. חשוב מאוד לקבוע את המיקום המדויק של המחלה. מאז הטיפול של עמוד השדרה והבטן שונה באופן משמעותי ממחזור הטיפול בכליות. טיפולים מסוימים מתבצעים במשך תקופה ארוכה, לעתים קרובות במשך שנים.

trusted-source[7]

כאב בכליה הנכונה

אם יש כאב באזור הכליה הנכונה - מיד לזהות את הגורם בעייתי, כי הכאב יכול להיות קשור עם מגוון רחב של מחלות. אבחון נדרש. הכאב באזור הכליות הנכון יכול להיות קשור פתולוגיה ורטברוגני, מחלות מעיים, מחלת כיס המרה, וגם אם דלקת התוספתן הוא מודלק. מחלות גניקולוגיות ואובניטליות גורמות לעיתים קרובות לכאב באזור הכליה. בנוסף, עם כאב, לאדם יש מצב של עייפות, המשקל הוא איבד, לפעמים הטמפרטורה עולה ללא שום סיבה נראית לעין. אם המחלה קשורה עם הכליות - אז יכול להיות גידול בגב התחתון.

כאב באזור הכליה השמאלית

מאחר שיש שתי כליות בגוף, כאב יכול להתרחש לא רק מצד ימין, אלא גם משמאל. הכאב באזור הכליה השמאלית יכול גם להיות קשור עם מגוון רחב של סיבות. חלק מהם אינם קשורים לחלוטין למחלת כליות. אבל זה לא אומר כי הכאב באזור הכליות ניתן להתעלם. לעתים קרובות מאוד, כאב כזה יכול להתרחש עקב הפגיעה של עצב, osteochondrosis. אם הכבד, המעיים, הטחול, הבטן (כלומר, האיברים הנמצאים באנטומיה בצד שמאל) - אז סביר להניח שיש לחפש את הסיבות באיברים אלה. כאשר האבנים מונחות בכליה השמאלית, הכאב יכול לנבוע מהצד הזה. אבל סיבה זו יש צד שני של המטבע - לעתים קרובות המחלה מתפתחת ללא סימפטומים ברורים.

כאב באזור הכליות משמאל

הכאב באזור הכליות משמאל הוא עדיין סימפטום של גידול בכליה שפיר, pyelonephritis, כליות הידרונפרוזיס, glomeronephritis. אם הסיבה היא pyelonephritis - הכאב באזור הכליות משמאל מתבטא כמו סחיטה. אבל תחושות כואבות יכול לתת על שני הצדדים. אל תשכח כי זה סוג של כאב בכליות נובעת ממחלה הקשורה בפעילות לב וכלי דם. אלה כוללים, דלקת קרום הלב, אנגינה pectoris, מחלות אבי העורקים. כאב באזור הכליות משמאל עשוי להיות סימפטום של הפרעה של מערכת הנשימה, מערכת העיכול, מערכת השתן.

כאב באזור הכליות מימין

כיצד מופיע הכאב באזור הכליות מימין? הסימפטומים שונים מדלקת דו-צדדית ותלויים בגורמים רבים. הסימפטומים העיקריים הם: כאבי גב, בצד ימין למטה; כלית באותו צד, לעיתים קרובות מלווה השתנה מוגברת; הופעת הדם בשתן; כאב בגב התחתון אם הגוף נמצא במצב זקוף, ועם האופקי - הכאב נעלם; כאבי בטן בצד ימין; חום, דופק תכופים, מיגרנה. כאשר הכאב באזור הכליות מימין מופיע לאחר נפילה, פגיעה חמורה, אז מלכתחילה, התייעצות עם מומחה הטראומה נדרש.

תסמינים

הסימפטומים השכיחים ביותר של כאב באזור הכליות הם: 

 • וגטו - דיסטוניה וסקולרית (מקוצר VSD). זה כולל תת לחץ דם, יתר לחץ דם, מחלות הקשורות במערכת הדם; 
 • סימפטומים של דלקת שלפוחית השתן; 
 • כל הבעיות הקשורות לתפקוד האורגניטל - אימפוטנציה, פריגריות, מחלות גינקולוגיות, הערמונית; 
 • ייתכן שיש נפיחות על הפנים, או חלקים אחרים של הגוף; 
 • תסמינים של מחלות המלוות על ידי היווצרות של אבנים בכליות; 
 • כאב אוזניים; 
 • הפרעות שינה, נדודי שינה;
 • הפרעות נפשיות; 
 • הרס עצמות.

מן הדוגמאות שניתנו, רק כמה להתעורר. הם לא מופיעים בבת אחת. לכן, אם אתה חווה כאב באזור הכליות, לא להיכנס לפאניקה, אבל להישאר אדיש לסימפטומים לא מומלץ.

כליה

כאבים באזור הכליות יכולים להתרחש עם שימוש בכמות גדולה של נוזלים, במהלך ההריון, מחלות של אורולוגיה. כמו כן, סוג זה של כאב ניתן לראות במקרים של שחפת, pyelonephritis, וכרוני. אם הכאב בכליות מתעורר דווקא בגלל מחלות אלה, לעתים קרובות יש תחושות כואבות במהלך התנודות, בתנועה, במצב האופקי של הגוף. זהו ההבדל העיקרי בין מחלת כליות ורדיקוליטיס, ספונדיליטיס (מחלת עמוד השדרה) וספונדילוזיס (תהליך ההזדקנות של עמוד השדרה). אם יש כאבי כאב בכליה בגוף, זה יכול גם להצביע על שחפת של הכליה. יש חולשה, הטמפרטורה עולה, השתנה הופכת תכופה יותר.

trusted-source[8], [9]

ציור כאב באזור הכליות

אם הכאב יש אופי משיכה - סביר להניח שזה בגלל טראומה, מתח שרירים. האות הראשון הוא שכאב המשיכה באזור הכליות מתבטא גם במצב רגוע. אבל אחרי כמה זמן זה נעצר. במצב זה עדיף להימנע בתנועות פתאומיות, וגם להחיל דחיסה חמה. אם החבורה אינה משמעותית, הכאב יעבור את הזמן. אבל אם היה פער בכליה (זה קורה כאשר מרימים את המשקל), אז הכאב יגבר, זה יהיה קשה לסבול. בבית, אתה לא תעשה שום דבר, ואתה צריך לפנות לבית החולים בהקדם האפשרי כדי לספק את החולה עם טיפול רפואי מקצועי.

trusted-source[10], [11], [12]

כאב חדה באזור הכליות

אחד הסוגים החמורים ביותר של כאב הוא כאב חד באזור הכליות. עם רגשות כאלה, זה לא מומלץ ללכת לבית החולים בכוחות עצמך. עדיף לקרוא לאמבולנס. לפני הגעתו של הרופאים - החולה צריך להישאר במנוחה. טעות נפוצה מאוד בהתרחשות של כאב פתאומי בכליות היא נטילת תרופות כאב. זה בכל מקרה לא ניתן לעשות זאת. התרופות היחידות שהרופאים מתירות הן תרופות spasmolytic (Nosh-pa, Baralgin). בהמשך האבחון יהיה קשה יותר לקבוע את הסיבה האמיתית להתקפים. בנוסף למחלת כליות - זה יכול להיות סימפטום הריון חוץ רחמי, ו appendicitis, וכן התקפה של הלבלב.

כאב חמור באזור הכליות

זה קורה כי כאב חמור באזור הכליות מתרחשת פתאום והוא מלווה התקפות בלתי נסבלות. זה קורה ב כאבי בטן הכליות. הכאב באזור הכליות יהיה מנופף על ידי הגלים - ואז להגביר, ואז לשכב. לעתים קרובות, כאב חמור באזור הכליות הוא עדיין בבטן, איברי המין. הקאות, סחרחורת, שלשולים ובחילה עלולים להתרחש. תסמינים אלה נגרמים על ידי הפרה חדה של זרימת השתן, אשר נגרמת עקב כאבים חמורים באזור הכליות. הכאב באזור הכליות עשוי להופיע עקב לחץ חמור, צריכת נוזל בלעה לפני השינה. במקרה זה, נקרא גם אמבולנס, ויש צורך בבדיקה מיידית.

כאב חריף באזור הכליות

בדרך כלל כאב חריף באזור הכליות מתרחש עם כאבי כליה. כאבי ראש כליות הוא כאב חזק עד חוסר סובלנות באזור הכליות, אשר מלווה בתחושות cramping באזור המותני, לפעמים זה יכול להחזיר אפילו את הירך. עם סוג זה של כאב, זה מאוד קשה עבור המטופל למצוא את המיקום שבו הכאב שוכך. עם כאבי בטן הכליות, כאב חריף באזור הכליות מתרחשת פתאום, זה יכול לקרות תוך כדי הליכה, רכיבה, בתחבורה. יש כאב באזור הכליות הוא גם מהר, כפי שהוא התחיל. אבל לפעמים הכאב החד הופך לשעמום. היא גם מהר - ואז שוכך, ואז פתאום מופיע. כליות כליות עם הפרעות יכול להימשך יום, או אפילו יותר. במצב זה חשוב להתייעץ עם רופא בזמן.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

כאב עמום באזור הכליות

כאב עמום באזור הכליות יכול להתרחש, כתוצאה מפגיעות בעמוד השדרה. וגם הוא סימן על המחלה של איברים פנימיים. אם הכאב באזור הכליות מתרחש אצל נשים - זה עשוי להצביע על מחלת האגן. לרוב, תסמינים כאלה מתרחשים במחלות כרוניות.

סיבה נוספת של כאב עמום, יכול להיות השמטת הכליה. הכאב מתרחש באזור המותני, אם האדם נמצא במצב זקוף, עם שיעול, במהלך התרגיל. כאשר מושמט, הכאב באזור הכליות נעלם - אם אתה שוכב על הצד שלך או על הגב. וכאשר המיקום "על הבטן" הוא להיפך.

trusted-source[17], [18], [19]

כאב פועם באזור הכליות

Pyelonephritis יכול להיות כרוני. הוא נכנס לשלב הזה אחרי צורה חדה. וזה זורם כמעט ללא סימפטומים נראים לעין. ככלל, צורה כרונית נרכשת בילדות. הסטטיסטיקה נוטה יותר נשים כרוניות נוטות יותר. התסמינים הראשונים של pyelonephritis כרונית הם הופעת חום וכאב פועם מתמיד באזור הכליות. ואת המושפע יכול להיות, כמו כליה אחת, ושניהם. אם המחלה מתפתחת משני הצדדים, אז הכאב באזור הכליות ירחיב את האזור המותני כולו. ככלל, רק חמישית מהחולים חווים עלייה בטמפרטורה.

למי לפנות?

אבחון כאב באזור הכליות

כאשר מתבצעת אבחון הכאב באזור הכליות, השלב הראשוני הוא ראיון מפורט של המטופל ובדיקה כללית. הסקר מזהה את התלונות העיקריות, הסימפטומים של המחלה. באופן טבעי, הסימפטומים תלויים ישירות בצורת ובשלב של המחלה. במהלך בדיקה כללית של המטופל, תשומת לב מיוחדת משולם נפיחות (אם בכלל). באזור של הכליות, הקשה מתבצעת כדי לקבוע עד כמה החמור הכאב באזור הכליות. גם מגביר את לחץ הדם על ידי דשדוש הדופק.

על מנת לספק אבחנה מוגדרת, מתבצעת שיטת אבחון מעבדה. שיטה זו כוללת: 

 1. מסירת בדיקת דם משותפת. זה מאפשר לקבוע נוכחות של דלקת. בדם, ריכוז של חלבון C מעלה, מספר leukocytes עולה, ושיעור שקיעת כדורית הדם עולה. 
 2. בניתוח הביוכימי של הדם, נוצר ריכוז של שתן. לפעמים נערכים מחקרים על מנת לקבוע נוגדנים של antistreptolysin, אשר מציין סביבה חיידקית. 
 3. בניתוח מפורט של שתן, אתה יכול לקבוע את הנוכחות או העדר של אלמנט זה. בניתוח הרגיל של חלבון זה לא צריך להיות. 
 4. ביופסיה בכליות מבוצעת גם כן. זה מאפשר לך לקבוע את סוג מורפולוגי של מחלת כליות.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25]

טיפול כאב באזור הכליות

מחלות כליות יכולות להיות שונות בצורות ובשיטות הטיפול בהן. אבל בהחלט עבור כל סוגי המחלות, אתה צריך תזונה נכונה.

האויב מספר אחת, בכליות חולה, הוא מלח ושימוש בכמויות גדולות של נוזל. מזון מלוח מאוד, כמובן, גורם הרצון לצרוך נוזלי יותר. וזה לא רצוי אם יש לך כאבים באזור הכליות. אם זה מצב תזונתי מוזנח, החולה ייקח נפיחות ועלייה בלחץ כתוצאה מכך. מינון צריכת המלח ליום - 3-7 גרם. הכל תלוי במידת המורכבות של המחלה.

אם אתה מטפל בכאב באזור הכליות, אז יש להימנע משפע של זרחן ואשלגן. שימורי מזון, פירות יבשים, ירקות מטוגנים ומוצרי חלב מכילים מספר רב של אלמנטים אלה. כמה מוזר, אתה צריך להיות זהיר עם הפרי. מומלץ לאכול תפוחים ואגסים.

באופן אידיאלי, התזונה שלך צריך להיות prescribed עם הרופא. רק מומחה מנוסה יספר לך על המוצרים שיש לקחת בחשבון, ואילו אלה להיזהר.

בטיפול בכאב בכליות עם סמים, לעתים קרובות מאוד להשתמש סטרואידים אנבוליים, הם כוללים Nerobol, Retabolil, Lespenefril. מינון של Nerobol - 0.005 גרם של 2-Zraza ליום; Retabolil - המינון הממוצע של אורגניזם מבוגר הוא 25-50 מ"ג, לוקח את התרופה כל 3 או 4 שבועות; Lespenefril - 1-2 כפיות לגיל 18 שנים; Lespenfril - 1-2 כפיות ביום, ואם הטופס מורכב יותר - מ 2-4 (מקסימום - 6) כפיות ליום.

כמובן, במקרים רבים הם לא ללא התערבות כירורגית, החולה אינו מציל את חייו. אכן, כאב בכליה הוא סימן חמור מאוד של ליקויים בגוף.

טיפול בכאב בכליה בשיטות חלופיות

אם תחליט להיפטר מכאב בכליות באמצעות שיטות חלופיות, להקדיש תשומת לב מיוחדת עשבי תיבול וגרגרים.

 1. אחד המתכונים הנפוצים ביותר הוא הטיפול סטיגמות תירס. לעתים קרובות שיטה זו משמשת בצקת של הכליות. במהלך קבלת stigmas תירס חשוב מאוד לעקוב אחר דיאטה. כדי להכין את תמיסת זה יהיה צורך: לשפוך מים רותחים (1 כוס) עם עשב (1 כף), מבושלים על אש נמוכה במשך 20 דקות. אז תן לזה לעמוד 25-30 דקות ולנקז. תמיסה צריך לקחת כל 3 שעות עבור 2 כפות.
 2. אם אתה סובל דלקת של הכליות, אז להכנת תמיסת הבא תצטרך לשאת אוזניים (גם באנשים זה הדשא נקרא "ברברי"). המאפיינים העיקריים של צמח זה הם גורמים משתנים ואנטי דלקתיים. את תמיסת מוכן גם מהר: אוזניים דוב (1 כף) הם שפכו עם כוס אחת של מים רותחים, ואמבט המים נמשך כ -30 דקות. אז הפתרון צריך להיות מקורר, לנקז, ולהביא נפח - 1 כוס. תרופה נלקח מ 3 פעמים בדברי ביום במשך ¼ כוס.
 3. כאשר אדם סובל מכאב בכליות, זה מאוד שימושי לקחת אמבטיות משדה horsetail. וזה לא הכרחי כדי לטבול לחלוטין את הפתרון צמחים. אתה יכול לעשות את הרגל או אוכף הליכים. כדי לעשות זאת, אתה צריך למלא את horsetail שדה עם 5 ליטר מים רותחים להתעקש 2-3 שעות. אם אתה רוצה לעשות אמבטיה ברגל, אז אתה צריך 150 גרם של מרתח. על אמבטיה שלמה, אתה צריך להוסיף 350 גרם של horsetail למים. וליהנות ההליך.
 4. ב nephritis ו cystitis, מומלץ לשתות תמיסת פרחים של cornflower כחול. לבישול, לקחת את הפרחים של cornflower (1 כף) ויוצקים 2 כוסות מים רותחים. קח תמיסה צריכה להיות חצי שעה לפני הארוחות 3 פעמים ביום. כזה מרתח הוא משתן חזק.
 5. כמו כן, עם מחלת כליות, כדאי לשתות מיץ צנון על כוס או חצי יום. דבש נוסף למשקה, וזה עושה את המיץ יותר נעים.

טיפול בתרופות אלטרנטיביות לוקח בדרך כלל זמן רב יותר מאשר עם תרופות, אבל עושה פחות נזק לגוף. לכן, בבחירת שיטות הטיפול ומניעה, זה טוב לזין הכל "עבור" ו "נגד".

ככלל, עם מחלות רבות, יש תמיד שיטות טיפול עצמי. אל אתרי הרפואה האלטרנטיבית מספר ניכר של חולים. אבל אם אתה פתאום מרגיש כאב באזור הכליות, אז הנה לנקוט טיפול בבית אסור בהחלט.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.