Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בשריר הטרפז

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

הכאב בשריר הטרפז הוא אחד מתסמיני הכאב הנפוצים ביותר, הוא נמצא באזור זה, כי לרוב יש נקודות overvoltage. שריר טרפיז לא נקרא בטעות אחד הפגיעים ביותר, על פי הנתונים הסטטיסטיים, myalgia באזור זה בשורות השני, מתן עדיפות לכאב בעמוד השדרה lumbosacral.

השריר מורכב מסיבי מבנה שונים ושכבות, מהן הצורות העליונות של הכתף, שולט בתנועותיו, השכבה האמצעית אחראית לניידות של עצם השכמה, כמו גם לסיבי השריר הנמוכים. יתר על המידה, עווית או להיפך, חולשה במבנים אלה מעוררים תחושה של כאב בשריר הטרפז.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם לכאב בשריר הטרפז

לרוב, הגורמים לתסמיני הכאב באזור הצווארון קשורים עם overstrain של השרירים, לעתים קרובות יותר עם מתיחות שלהם כתוצאה של אימון אינטנסיבי. אין זה סוד כי נציגי רבים של המין חזק מבקשים לשאוב את שריר הטרפז וליצור הקלה מרשימה צוואר הרחם. לפעמים, מבלי לחשב את המשאבים שלה, השריר נתון ללחץ מופרז, הסיבים שלו נפצעים, הכאב עולה.

באופן כללי, הגורמים לכאב בשריר הטרפז אינם שונים בהרבה מהגורמים הטיפוסיים המעוררים מיאלגיה, ויכולים להיות כאלה:

גורם, הגורם הגורם לכאב

הסבר

יתר על המידה של שריר הטרפז

חימום לא מספיק לפני האימון, תנועות חדות של ראש, צוואר, הרמת כוח הכבידה בחטף, כולל בספורט (בר). תסמין הכאב קשור בבירור לגורם מעורר

שריר contusion (פציעה)

פגיעה אופיינית לספורטאים. הכאב בשרירים מתרחשת לאחר המטומה, אשר מפעיל את נקודת ההדק myofascial

טנדוניטיס של הגיד, מיגלוזיס (דחיסה כואבת)

תהליך ניוונית בגיד, רקמת הסחוס בנקודת החיבור של הטרפז, השרירים המעוינים לתהליכים ספיניים של החוליות (סעיף צוואר הרחם). המחלה מתעוררת לרוב על ידי עומסי ספורט

טראומה מתמשכת של שריר הטרפז

ביצוע תנועות מונוטוניות - סיבובי ראש, תנועת הצוואר, חגורת הכתף, להבי הכתף. סטריאוטיפים כרוניים יתר על המידה הוא טמון בעיסוקים מסוימים, צורות אמנות (רקדנים, מתעמלים). כמו כן, טראומה אפשרית עם ללבוש מתמיד של שקיות כבדות, תרמילים (תיירים, מטיילים)

מתח סטטי, מתח יתר

מיקום קבוע של הגוף בתנוחה האנטי-פיזיולוגית, לעתים קרובות יותר ישיבה, מתיחה קדימה (נהגים, עובדי משרד) או הטיה בראש (טלפוניסטים). כמו כן, הסיבה עשויה להיות אנומליה של המבנה האנטומי של השלד, הפרה של יציבה, עקמת

ההשפעה של גורם הטמפרטורה, לעתים קרובות את supercooling

Subcooling לא רק מעורר את המתח הספסטי של שריר הטרפז, אבל זה יכול גם לעורר דלקת המיאזיטיס - דלקת של רקמת השריר

גורם פסיכו-אמוציונלי

מצב חרדה, דיכאון, מתח לגרום overstrain כללית של השרירים, לעתים קרובות יותר את שרירי הצוואר מלווים GBN - כאב ראש מתח. כאב בשריר יכול להתמיד גם לאחר ביטול גורם החרדה מעורר

בנוסף, הגורמים לכאב בשריר הטרפז יכולים להיות קשורים לפאתולוגיות של חוליות, טראומות - בליטה, דיסקים בין-חולייתיים, הפרעות בעמוד השדרה, תסמונת פנים.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9]

תסמינים של כאב בשריר הטרפז

סימנים ותסמינים של כאב בשריר הטרפז הוא תיאור של כאבים מיופאשיים טיפוסיים.

מאפייני כאב: 

 • כאב, זה גורם תחושה של לחץ על הכתפיים.
 • הכאב הוא קבוע, שוכך רק לאחר טיפול הולם, הרפיה בשרירים.
 • כאב בשריר הטרפז משתקף לעתים קרובות בכתפיים, כלפי מעלה - בצוואר, בסיס הגולגולת, יכול לעורר GBN - כאב ראש מתח.
 • הכאב בשריר הטרפז יכול להגביל את כמות התנועה של הראש, סיבוב הצוואר, לעתים קרובות יותר את תנועת הידיים.
 • כאשר המישוש של מתח השרירים הכאב עולה, אבל אז במהירות שככה.

יש לציין כי שריר הטרפז (שריר הטרפז) הוא האזור האופייני ביותר של לוקליזציה של נקודות ההדק תסמונת myofascial, ותחושות וכאב הביטויים תלויים בסוג של סיבי שריר של השריר.

מה הם תסמיני הכאב בשריר הטרפז? 

 1. TT - נקודות ההדק בשכבה העליונה של השריר מפגין תחושות כואבות בצוואר, ליד הבסיס של הגולגולת. כאב יכול להיות מורגש כאבי ראש, לעתים קרובות הוא משתקף במקדשים, באזור האוזן. למטופל יש כתם אופייני - כתפיים מורמות עם הצוואר מוטה לכיוון המתח. האדם משתדל שלא להרגיע את השרירים, משפשף אותם ללא הרף בידו, עושה תנועות סיבוביות אופייניות של הראש.
 2. TT בשכבה האמצעית של סיבי השריר כפי שהכאב מתבטא בתדירות נמוכה יותר, הוא מעורר כאב כואב וכואב באזור שבין עצם השכמה. הכאב עולה עם תנועת הידיים קדימה, במיוחד כאשר יש צורך להחזיק חפצים על זרועות מורחבות (מלצרים, נהגים). אדם רוכש תנוחה כפופה האופיינית לפציעה בשריר טרפזי.
 3. נקודות ההדק בשכבה התחתונה של שריר הטרפז מתבטאות בכאב צורב, דוחק בחלק התחתון של הצוואר, קרוב יותר לכתפיים, לעתים קרובות כתף אחת מעל השנייה.

סימפטומים נוספים של כאבי שרירים בשריר הטרפז יכולים להתחזות סימני עצבים הפנים, במיוחד כאשר MFBS - תסמונת כאב Myofascial מותאמת בשריר קורות העליון.

אבחון הכאב בשריר הטרפז

אבחון תסמינים של כאבי שרירים, קודם כל, צריך להוציא את הפתולוגיות דלקתיות מסכנות חיים, כמו גם תסמונות דחיסה radicular, גורמים vertebrogenic ו פתולוגיה של עמוד השדרה. בנוסף, הכאב בשריר הטרפז דומה לעתים קרובות לסימפטומים של מיגרנה, מחלת ראש כלי דם, עצבים בפנים עצבים, אשר צריך להיות גם נבדלים במהלך הבדיקה.

השיטה העיקרית, הכוללת אבחון של כאב בשריר הטרפז, היא מישוש, הטכניקה שבה הרופא צריך. בעזרת המישוש של רקמת השריר, ניתן לזהות נקודות של אבחון, עוויתות ולהבהיר את אופי הכאב. השריר עם בדיקה זו משתרע לאורך לאורך גבולות תחושת הכאב בתוך גבולות סבירים. על רקע של שרירים רגועים יותר, ניזוק, רקמה ספסטית הוא הרגיש כמו חוט הדוק (כבל). לאורך החוט הם נקודות כואבות, עם מישוש, הם כואבים ככל האפשר. השיטה של מישוש יכול להתבצע הן עמוק, "סמן" הדרך, שטחי. טכניקה עמוקה כרוכה ללכוד את השרירים על פני הסיבים, לתקתק כמו - לתפוס את השריר וגלגול אותו בין האצבעות כדי לקבוע את הגדילים האופייניים. שיטת פני השטח ניתן להשתמש בשלב הראשוני של overtraining של שריר הטרפז. עבור רופא, הקריטריונים הבאים לכאב שרירים עשויים להיות חשובים: 

 • הקשר של סימפטום עם overstrain פיזית, יציבה סטטית או היפותרמיה, כלומר, עם גורמים מעוררים טיפוסי.
 • הגדרה באמצעות מישוש של מיתרים אופייניים בהעדר סימנים של ניוון, ייסורים של שרירים.
 • הכאב במהלך המישוש צריך לבוא לידי ביטוי בשרירים אחרים, רגועים יותר.
 • כאשר מישוש, יש להופיע סימפטום של "קפיצה", כאשר תחושת הכאב מוגברת באופן משמעותי בעת לחיצה על TT.
 • סימפטום הכאב מבוקר היטב על ידי הפעולה המקומית על נקודת ההדק (עיסוי, שפשוף, התחממות, ניקוב הזרקת).

הקריטריונים המשמעותיים ביותר הם שחזור של כאב והגדרת נקודות ההדק, אשר ב 70% מאשרים את אופי myofascial של הסימפטום בשריר הטרפז.

כמו כן, כדי לזהות את הסיבה השורשית של סימפטום הכאב, בדיקות שרירים ספציפיים משמשים: 

 • מבחן כדי לזהות את ההתנגדות, את הכוח של הציצים העליונים של שריר הטרפז. המטופל מתבקש להרים את כתפיו, בעוד שהלחץ לוחץ עליהן, בעודו מלטש את רקמת השרירים המתוחה.
 • בדיקה החושפת את רמת הכוח של קורות שרירים בינוניות. החולה מזיז את כתפיו לאחור, הרופא מפעיל לחץ מתנגד, מוחץ את השרירים.
 • בדיקה לאיתור רמת הטון בחלק התחתון של השריר. המטופל מרים את ידו ונושא אותה לאחור. הרופא מישש את השרירים, נותן התנגדות מבחן התנועה של היד.

האבחנה של תסמונות שריר מכאיבות קשורה באופן ישיר לניתוח קליני יסודי של הנתונים שהתקבלו במהלך הבדיקות ואת המישוש.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

טיפול בכאב בשריר הטרפז

ככלל, הטיפול של כאבי שרירים הוא טכניקות ידניות, אשר משמשים לעתים קרובות על ידי אורתופדים, ורטברולוגים. במחקרים שנערכו לאחרונה על כאבים מיוגניים, צוין כי טכניקות ידניות משפיעות, במידה רבה יותר, על שרירים מתקשים בלבד. זה עושה לעצור את התסמין, אבל לא לחסל את הגורם etiologic. לפיכך, אנומליות של ביומכניקה של קטע humeral להתמיד בסופו של דבר לגרום להרעה של כאב עקב overtrain פיצוי חדש של השרירים. במיוחד היא נוגעת להשפעה על שריר הדלטי, שהרפיה בה מעוררת את העומס הפונקציונלי של שריר הטרפז. מסיבה זו הרופאים מנסים למצוא אלגוריתמים חדשים ויעילים יותר, המניבים תוצאה מתמשכת של טיפול בכאב בשריר הטרפז.

אנו מציעים טיפול משולב התגלמות אחד סימפטומי כאב בהתחשב ביחסים של חגורת כתף לחלקים אחרים של הגוף באמצעות רפלקסים (הגיד, הליכת רפלקס נשימה, וכו '), כמו גם גורם הפסיכו-רגשי בלתי הנמנע. טיפול בכאב בשריר הטרפז אינו מתחיל בטעות בשיקום המישור הרגשי, שכן על פי הסטטיסטיקה ב -85% מהמקרים, המיאלגיה מלווה במצב מדוכא ומדוכא. 

 • תיקון פסיכו-אמוציונלי. תוצאה מרגיעה נפלאה מסופק על ידי ארומתרפיה בתנאי החולה אינו אלרגי. טכניקות נשימה יעילות, השיטה של אימון אוטוגני.
 • תיקון תפקוד נשימה, דיאפרגמה נשימתיים. זה נקבע כי סימולטני נאלץ נשימה דיאפרגמטית עיסוי הכתף להקל על הכאב הרבה יותר מהר הרבה יותר יעיל מאשר התחממות, דחיסות, משפשף עם תרופות אנטי דלקתיות חיצוניות.
 • תיקון של הפרעות וסקולריות של המוח. הנפוצים ביותר שנקבעו הם ההכנות nootropic של הצמח המוצא, קומפלקס של חומצות אמינו.
 • ביצוע טיפול ידני עדין.
 • טיפול ידני של בלוקים פונקציונליים של עמוד השדרה.
 • טיפול ידני של אזור lumbosacral, כמו אתר מקושרים (רפלקס ההליכה).
 • תיקון דיקור בחוסר איזון, דיקור.
 • אימון המטופל לבצע תרגילים עצמאיים עבור הרפיה, מתיחה של השרירים (הרפיה פוסט איזומטרי).

בתסמונת myofascial הטיפול צריך להיות מכוון לשבור את אזור הלחץ הפתולוגי בנקודת ההדק. לא לכלול את כל תנוחות עומס סטטי סטרואי, תיקון של יציבה מתבצעת, מומלץ להשתמש מחוכים מיישר מיוחד. עם תסמין כאב חזק, הרס מכני של TT בעזרת זריקות (לידוקאין, נובוקאין) הוא prescrib.

טיפול תרופתי נקבע רק על ידי אינדיקציות, mielorelaxants משמשים, אשר להרוס את הקשר הפתולוגי של עווית עם כאב.

האפקטיביות של הטיפול תלויה בטיפול בזמן של אדם חולה לרופא, כמו גם הביצועים שלו אחראי של כל המינויים.

כיצד למנוע כאב בשריר הטרפז?

מניעת הכאב בשריר הטרפז על פי הביטוי המיוחד של רופא מנוסה ומפורסם הוא סילוק הקומפלקס של אטלנטה וקריאטיד. דימויים אלה קשורים אלינו בכוח ועוצמה, כי על פי המיתוסים הם תומכים בצורת עמודות לא רק את המקדשים העתיקים, אלא את כל הקמרון השמימי. חייו של האדם המודרני, כמובן, מניחים עומס עבודה גדל, אבל כדי לקחת על עצמו את הפונקציות של היוונית העתיקה האגדות יצורים הוא לא צפוי ולא הגיוני. אי אפשר לשאת את כל עול העולם על כתפינו ולהיות אחראי לכל מה שקורה בתחום הפעילות המקצועית, בארץ ובעולם. אין זה מקרה כי מתרגלים רבים לקשר כאבים בשרירי מחוג הכתף עם מתח נפשי, לרוב תסמונת זו משפיעה על אנשים hyperopearic, פרפקציוניסטים, וגם אנשים להתרשם מאוד. לכן, המניעה העיקרית של כאב בשריר הטרפז היא הפצה מוסמכת של העומס, לא רק פיזית, אלא גם נפשית, רגשית.

בנוסף, אמצעי מניעה המונעים מיאלגיה בחגורת הכתף עשויים לכלול פעולות כאלה: 

 • תמיכה שיטתית בפעילות גופנית, פעילות גופנית, כושר גופני.
 • אימונים קבועים במהלך עבודה הקשורה למצב מונוטוני של הגוף.
 • עיסוי של אזור הצווארון, כולל עיסוי עצמי.
 • בדיקות תקופתיות של מחלקות, מעבר של סקרים מורכבים לפחות פעם בשנה.
 • תיקון היציבה וההליכה, היפטרות מדרגה עצמאית, או בעזרת מעסה, מחוך מיוחד.
 • מבחר ריהוט ארגונומי ונוח - שולחן, כיסא.
 • לצפות בטלוויזיה, לעבוד על המחשב מרחוק כי לא מסננים לא את העיניים, ולא את השרירים של חגורת הכתף.

באופן כללי, הכאב בשריר הטרפז, למרות שכיחותו, אינו תסמונת מסכנת חיים. עם זאת, overstrain כרוני קבוע של שריר יכול להוביל לכאבי ראש, מצב מדוכא, ירידה בפריון העבודה. לכן, השרירים המתוחים הקודמים של אזור הצווארון מקבלים סיוע הולם, כך מהר יותר קצב מקובל ואיכות החיים ישוחזרו.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.