Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב ברגליים מאחורי הברך, הירכיים, העגלים: מושך, חזק

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

הכאב הוא אחד הסימפטומים הלא נעימים ביותר של מגוון מחלות. הוא זה שמונע מאיתנו לנוח, מחריף את יכולת העבודה, מצייר את כל הדברים סביבו בצבעים קודרים. ועל מנת שגם יום שמחת ביותר ושטוף שמש סוף סוף התקלקל, זה לא בהכרח צריך לפגוע בשיניים, בראש או בלב. אפילו לא כאב חזק מאוד מאחורי הרגל יכול לדפוק אדם מתוך ראוט, כי לא רק שזה לא נעים מאוד, כך גם המחשבה לא לעזוב, מה גרם תחושה לא רצויה כזו.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם ל כאבי גב

כאב ברגליים הוא לא כל כך נדיר, כי זה חלק של הגוף יש את הנטל הגדול ביותר כי העצמות, המפרקים ואת השרירים ניסיון. לעתים קרובות כל כך קשה להבין בדיוק מה גרם לכישלון.

גורמים לא פתולוגיים לכאבי גב

במקרים רבים, את הסיבה לא ניתן לחפש, זה מספיק כדי להיזכר כמה קילומטרים עברו ביום. אולי הרגליים עם הרגלים שאינם רגילים פשוט עייפים של הליכה ארוכה. באופן עקרוני, המראה של הכאב מאחורי הרגליים יכול להיות קשור לא רק עם הליכה, אלא גם עם מעמד הרגיל במקום. רגליים פוגעות לעיתים קרובות באלה שעומדים לעמוד זמן רב בעבודה. במקרה זה, כדאי לשבת כמה דקות ולהרים את הרגליים, כמו הכאב בהדרגה נעלמת.

באופן מוזר, כאב ברגל יכול להופיע וממנה בישיבה. במקרה זה, דחיסה רציפה של עצבים ושרירים, ובכך לגרום התכווצות שרירים, גילויים מהם כאב והתכווצויות. באופן עקרוני, משהו כזה חווה אדם שנפל מתחת להריסות או מישהו שבגלל הרעלה חמורה או מצב אחר, נפל לתוך תרדמת, והרקמות הרכות של גופו וגפיו היו תחת לחץ של גופו הלא נייח במשך זמן רב.

כאב ברגל יכול להופיע גם מפגיעה ברקמה הרכה, שגם היא לא צפויה להפתיע מישהו. אותו סימפטום מלווה בפציעות רגל אחרות: פצעים, כוויות, שברים, נקעים, דמעות שרירים, נקע. במקרה זה, כאב הוא תגובה פיזיולוגית נורמלית של הגוף לנזק מבחוץ.

לפעמים הגורם לכאב הוא חבורות קטנות (חבורות), שנראו לא מאיפה. אולי אדם פשוט לא מרגיש את הנזק, אבל זה קורה כי hematomas ספונטנית מופיעים כתוצאה של פציעות העבר.

רגליים יכולות לכאוב אפילו מן העומס המופעל עליהם על ידי גופם. במשקל תקין, תופעה זו לא נצפתה. אבל מטופלים עם משקל גוף גדול, במיוחד עם השמנת יתר, לעתים קרובות מתלוננים על סימפטום כגון כאב ברגליים.

כל הגורמים הנ"ל נחשבים לגורמי סיכון להופעת כאב בחלק האחורי של הרגל, לא קשור לפאתולוגיה מסוימת של השרירים, העצבים, כלי הדם, המפרקים, העצמות וכו '. עם זאת, המראה של כאב בירך, הברך או השוק, בעל אופי כרוני, סביר ביותר מציין תהליך פתולוגי בגוף.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9]

מחלות שונות כגורם לכאב ברגליים

פתולוגיה של כלי הדם. הכאב בחלק האחורי של כף הרגל עקב עייפות הוא בקושי סיבה לדאגה, אלא אם כן הוא חזר על עצמו כל יום, אשר סביר מאוד להצביע על מחלת מין כרונית, אשר אנו מכירים ורידים דליות.

אבל דליות ורידים אינן הפתולוגיה הווסקולארית היחידה, שבה יש כאבים ברגליים. אי ספיקת עורקים כרונית בגפיים התחתונות מתבטאת בכאבים הדומים לאלה שאדם מרגיש אחרי הליכה של כמה קילומטרים. רק במקרה זה הכאבים מופיעים הרבה יותר מוקדם או אפילו בלילה, כאשר אדם שוכב במיטה.

סיבה אפשרית של כאב ברגליים היא thrombophlebitis. עם פתולוגיה זו, דלקת של קיר ורידי מתרחשת עם היווצרות של קריש (פקיק) על זה, אשר מחריף את חדירות של כלי השיט. תופעה זו ניתן לראות הן כלי דם ורידי שטחית (עם דליות ורידים) ועמוקים. במקרה זה, כאב חמור בגסטרוקנמיוס של הרגל מופיע כאשר הרגל כפופה או לחוצה למטה על הרגל התחתונה.

תחושות כואבות בצקת על הרגליים עשוי להופיע גם כתוצאה של הפרת ניקוז לימפתי (לימפוסטזיס).

דלקת בשרירים וברצועות. בקבוצה זו של פתולוגיות, המאופיינת בכאב ברגליים מאחור, כוללים:

 • דלקת של רקמת השריר (myositis) ו myopathies אחרים (פולימיוסיטיס, dermatomyositis, וכו '),
 • תהליך דלקתי באזור של "גיד שריר" (myoenthesis),
 • דלקת של הרקמות סביב גיד (parathenonitis),
 • דלקת בצירוף גידים לעצמות (החדרה).

סיבה שכיחה להתפתחות של פתולוגיות רבות של תוכנית זו היא עומס גדול על הרגליים במשך זמן רב. עם זאת, כדי לתרום להתפתחות של המחלה יכולה להיות גם היפותרמיה, זיהומים, שיכורים גורמים מעוררים אחרים. עם זאת, כמה myopathies עצמם הם סימפטום של פתולוגיות אוטואימוניות.

תחושות כואבות עם דלקת של השרירים והמפרקים ממוקמים באופן ישיר באזור שבו מתרחש תהליך דלקתי.

מחלות מדבקות. כאב בשרירי הרגליים וחולשתם נצפים לעיתים קרובות בפתולוגיות ויראליות, כגון שפעת, סארס וכו '. עם זאת, סימפטום זה אינו מסוכן ונעלם כהחלמה.

אבל יש מחלות פתולוגיות אחרות, שבהן הכאב ברגליים מסמן את תחילת המחלה. לדוגמה, הפתולוגיה הנגרמת על ידי זיהום סטרפטוקוקלי, עם שם לא מושך "ספל". כאב ברגליים וכאבי ראש במקרה זה מופיעים מוקדם יותר מאשר הביטויים החיצוניים הראשונים.

ב osteomyelitis, אשר נחשב זיהום purulent כי נזקים בעיקר את רקמת העצם, periosteum ואת מוח העצם, כאבי הרגל הם נצפו ביום 2 או 3 יחד עם נפיחות של הרקמות. הגורם לפתולוגיה הוא myco ו- pyobacteria.

מחלות של המפרקים. זוהי פתולוגיה דלקתית המשפיעה על המפרקים בגפיים העליונות והתחתונים (דלקת פרקים). תחושות כאב במפרק הברך ובקרסול ניתן לראות עם דלקת מפרקים ניוונית, דלקת מפרקים שגרונית ודלקת מפרקים שגרונית. כאב חמור מתרחשת במהלך הליכה או ריצה.

נוירופתיה של הגפיים התחתונות. כאבים עזים בחלקים שונים של הגפיים התחתונים יכולים להיגרם על ידי עצבים, עצבים היקפיים (בדרך כלל בחלק התחתון של הרגל) או osteochondrosis, פגעו בעמוד שדרת lumbosacral (ירך). כאב חמור מאחורי כף הרגל במקרה זה נצפתה עם תנועות פתאומיות או הרמת הכבד, מתגבר במהלך התנועה.

כאבים חזקים בחלק העליון של הרגל ניתן להרגיש עם הנגע של עצב השיא.

סיבות אחרות לכאב ברגליים. כאבים בגפיים התחתונות, שונים בטבע ובלוקליזציה, יכולים להיות מנוסים במחלות מטבוליזם. על הכאב בשרירי הרגליים מתלוננים אנשים שיש להם הפרה של מים מאזן אלקטרוליטים. כאב ברגליים וברגל נחשב לאחד הסימפטומים של סיבוכים כגון של סוכרת כמו polyneuropathy סוכרתית. המחסור בויטמינים ובאלמנטים קורטוניים עלול לגרום לרגליים ולכאב טראומטי ברגליים.

כאב ברגליים, ישנם גם מקרים של תהליכים סרטניים ברקמות (כאב המקומי לאתר של גידולים, הוא בעלת אופי קבוע, גרוע בלילה), עם רגליים שטוחות (עייפות מסומנת, כאב וכובד בשרירי הרגליים), שחפת של המפרקים (כאבים במפרקים הגדולים של התחתון הגפיים).

בתהליכים דלקתיים ברקמת השומן התת עורית, נוצרים בה גושים, אשר דוחסים את סיבי העצבים וכלי הדם. בתחילת המחלה, כאבי שרירים ומתח נצפים, הקורס החריף מאופיין גם בכאב במפרקים.

פתוגנזה

מגוון רחב של סיבות לאופי פתולוגי ולא פתולוגי שגורם לכאב בחלק האחורי של כף הרגל אינו מאפשר לנו לקבוע את המנגנון הכללי של תחילת הכאב. אפילו העובדה כי כאבים כאלה יש אופי שונה (חריפה, תפירה, משיכה, אינטנסיבי, חלש, וכו ') מציע כי הפתוגנזה של סימפטום זה צריך להיחשב ביחס למצב מסוים או פתולוגיה.

לדוגמה, עם עומסים כבדים, סחיטה overfatigue, הגורם לכאב הוא חומצה לקטית, אשר מפסיק להיות מופרש מן השרירים עקב הפרעות במחזור הדם ואת חוסר חמצן רקמות. במקרה זה, הכאב יכול להיות כואב, או חד, דוקר.

בפציעות של הגפיים התחתונות, עצבים, כלי דם ושרירים עלולים להיפגע, שעוויתותינו חשות בצורה של כאב.

בפתולוגיות כלי הדם, יש לנו מקום עם הנזק של כלי הדם, אשר תמיד גורם הפרעה במחזור הדם וחוסר חמצן ברקמות. במקרה זה, לא רק את כלי סובלים, אלא גם את עצבי השריר, ומכאן התכווצויות וכאבים ברגליים.

מחלות נוירולוגיות מאופיינות בפגיעה בעצבים, המספקים לגוף רגישות. ברור כי כל השפעה שלילית על סיבי עצב תינתן כאב, מקומי במהלך המעבר שלהם.

תהליכים דלקתיים בשרירים ובמפרקים מלווים תמיד בהגדלתם ובאיחודם, בגלל מה שהם מתחילים לסחוט בעצבים העוברים בקרבת מקום.

כפי שאתה יכול לראות, בסופו של דבר הכל מסתכם עצבים. כל גירוי של קצות העצבים, שהם רבים באיברים, מגיב בכאב. וזה לא משנה מה זה נגרם על ידי: טראומה, היפוקסיה, חשיפה מכנית או תרמית.

למרות שהכאב הוא תגובה עצבית, הסטטיסטיקה מתעקשת שברוב המקרים הכאב מאחורי הרגל קשור לפאתולוגיות של כלי דם, בעוד ששניהם כאבים יותר, לא שניהם. במקום השני יש נגעים של עצבים ושרירים.

כאב ברגליים סביר יותר להשפיע על מבוגרים שיש להם משקל יותר מאשר ילדים, וכן מטען נוסף בצורה של הפרעות בריאותיות שונות. הסבירות להיתקל בבעיית הכאב בגפיים התחתונות גבוהה יותר באנשים אשר, בשל חובות מקצועיות, נאלצים לעמוד או לשבת בעמדה אחת במשך זמן רב.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

תסמינים

בהתאם למיקום ולטבע של כאב, סימפטום זה עשוי להצביע על מגוון של פתולוגיות. כדאי להקשיב היטב לרגשות שלך, והם יספרו לך הרבה על.

הנה, למשל,  כאב ברגל מאחורי הברך  הוא אחת התלונות הנפוצות ביותר של ספורטאים ואנשים הסובלים פתולוגיות של שרירים ושלד. הסיבות לכאב כזה יכול להיות הרבה מאוד, אבל לעתים קרובות זה קשור או פציעה (נזק של המניסקוס, קרע רצועה מתיחה), או עם תהליך דלקתי של הגידים של מפרק הברך. קו נפרד הוא  ורידים דליות, בהם הכאב יש משיכה או הטבע פועם ולא מוגבר במהלך התנועה, אבל במצב סטטי.

ההשתנות בגב הברך עם הסתברות גבוהה מצביעה על תהליך דלקתי במפרק ( דלקת מפרקים שגרונית, ארתרוזיס) או תהליך גידול שפיר (ציסטה בקר). למרות כאב לפעמים כאב יכול לגרום לחבורה רגילה.

משכו משיכה לא מכוונת מתחת לברך נצפתה גם בפתולוגיות וסקולריות ו  osteochondrosis של החלק lumbosacral. אבל באופן כללי, אם יש  כאב מושך ברגל מאחור, המטופל נשלח תחילה לנוירולוג, שכן סימפטום זה אופייני יותר לפתולוגיות נוירולוגיות. הכאב מתפשט בכיוון התנועה של העצב המושפע.

כאב חדה אופייני לפתולוגיות טראומטיות חמורות ביותר. אגב, כאשר ציסטה בקר קרע, כאב כואב קל יכול גם להפוך כאב חזק וחד. כאב חריף יכול להיות סימפטום של  קרע המניסקוס  או תסמונת radicular.

בפתולוגיות של כלי הדם, הכאב מתחת לברך בולט יותר בישיבה או בעמידה, פתולוגיות אחרות מאופיינות בכך  שהכאב מאחורי הרגל מתחת לברך מתחזק בעת הליכה.

הכאב החמור בחלק האחורי של הברך בעת כיפוף הרגל עם הסתברות גבוהה עולה כי ישנם כמה נזק למבנה של המפרק, מתיחה של הגידים, microdamaging של הרקמות. אם כיפוף והרחבת הרגל מלווה במחנק, הכל מצביע על ניוון משותף (דלקת מפרקים, ארתרוזיס).

הכאב ברגל בירך בגב  קשורה לרוב עם osteochondrosis lumbosacral. הכאב מתפשט לאורך העצב הסיאטי (בחלק האחורי של הירך), לעתים קרובות מתרחש פתאום. עם זאת, אין לשכוח את הסימפטומים הנלווים.

הכאב ברגל בעגל מאחור  יכול להיגרם על ידי רוב הפתולוגיות לעיל. כאב חריף בעגל ניתן לראות עם קרעים של השרירים והרצועות, עם שברים. כאב פועם ברגליים אופייני דליות ורידים. כאשר השרירים והרצועות מודלקות, כאבים כואבים.

הכאב ברגל לא יכול להיות מורגש בעגל עצמו, אבל מעל העקב מאחור. במקרה זה, סביר להניח שאנחנו מדברים על תוצאה של השפעה שלילית על גיד אכילס. כאבים כאלה מתלוננים לעיתים קרובות על ידי ספורטאים מקצועיים, חולים עם  רגל שטוחה, כמו גם נשים המעדיפות נעליים עם עקבים גבוהים. עם זאת, לפעמים כאב באזור אכילס גיד יכול להיות מופעל על ידי לובש נעליים צמודות.

כאב ברגלו השמאלית האחורית עשוי להיות הסימן הראשון של ריבוי מצבים רפואיים: דליות thrombophlebitis, שושנה,  דלקת גיד הנשה, שרירים וגידים של כף הרגל, ונגעים אחרים של עצבים היקפיים (למשל, בשל בעיות עם עמוד השדרה). הכאב ברגל שמאל עלול להתרחש עקב פציעות, לובש נעליים לא נוח, לחץ כבד על הרגל בעת משחק ספורט או כתוצאה של ביצוע תפקידים מקצועיים.

הכאב ברגל ימין מאחורי רוב פעמים יש את אותן סיבות. במקביל, מחלות כלי הדם (טרשת העורקים של כלי הדם, דליות ורידים, פקקת, וכו ') לעמוד מלכתחילה. העמדה השנייה בשכיחות שנקטה פתולוגיה של עמוד השדרה (כאבי גב תחתונים המותני באזור, ספונדילוליזיס, spondylitis,  פריצת דיסק, תהליכי גידול של עמוד השדרה). במקרה זה, הכאב יכול להיות מקומי או מאחורי או בצד של הרגל.

אז יש פתולוגיות דלקתיות של שרירים וגידים, עצבים, מחלות מפרקים, סוכרת וכו '. כאב גב חזק ומתמשך עשוי להיות סימפטום של אוסטאומליטיס או מחלת עצם אחרת.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

אבחון כאבי גב

אם סימפטום כגון כאב מאחורי הרגל אינו מנוחה במשך כמה ימים, זה לא סביר להיות תוצאה של עבודה יתר (למעט כאשר העומס חזק על הרגליים הוא קבוע), אז אתה צריך לחפש את הגורם לכאב בגוף. סביר להניח שהכאב נגרם על ידי פתולוגיה מסוימת, שאדם אולי אפילו לא יודע על. כדי להבהיר את המצב במקרה זה, הרופא יעזור. שאלה נוספת היא איזה רופא אני צריך לחפש ייעוץ ולעזור?

ראשית, כמובן, כדאי לבקר מטפל או טראומה, בהתאם לגורם לכאורה של הכאב. אם קדמה הטראומה לטראומה, יש לבקר את מומחה הטראומה בהכרח. המטפל, בתורו, לאחר בחינה של החולה, חקר התלונות שלה וחלק הפנית מחקרים מיוחד לאחד המומחים: נוירולוג, ראומטולוג, מחלות זיהומיות, ניתוחים, אונקולוגיה, כירורגיה כלי דם, וכו '

ברוב המקרים הרופא הראשון שאליו מטופלים פונים לעזרה הוא עדיין מטפל המקשיב היטב לתלונות המטופל, מבהיר נקודות מסוימות, מבצע בדיקה גופנית ומקצה לימודי אבחון.

שאלות שהרופא מציין במהלך הכניסה הראשונית:

 • על איזה חלק של הרגל מאחורי הכאב הוא הרגיש,
 • שקדם להופעת הכאב מאחורי הרגליים,
 • מהו טבעו של כאב,
 • סימפטום נמצא כל הזמן או רק במצבים מסוימים,
 • אם הכאב מתעצם עם מזג אוויר גרוע, בלילה, בעת הליכה או כיפוף הרגל,
 • תחושות כואבות ממוקמות רק באזור של רגל אחת או שתי הגפיים נפגעות,
 • אם יש סימפטומים חריגים אחרים (חום, נפיחות ו hyperemia של הרקמות, נפיחות של ורידים, כאב בחלקים אחרים של הגוף).

הרופא בוחן את האיבר החולה מחזיק המישוש שלה, לבדוק רפלקסים ופעילות מוטורית, באמצעות הקשת בדיקות מיוחדות. כמו כן, מטופל הוא רשם את בדיקות דם ושתן הסטנדרטיות להראות הנוכחות של דלקת בגוף, ייתן מידע על קרישת דם ופגיעות פקק של מעמד כליות (מידע חשוב עבור מרשם בטוח של תרופות).

האבחון האינסטרומנטלי מתמנה על ידי המטפל או על ידי מומחה, אשר המטפל נשלח על ידי אבחון מראש.

מאז הכאב בחלק האחורי של כף הרגל יכול להיגרם על ידי מספר רב של פתולוגיות בעלות אופי מגוון, שיטות שונות של אבחון ניתן להשתמש כדי למצוא את האמת באמצעות הציוד המתאים:

 • אולטראסאונד של הגפיים התחתונות (לקבוע בחשד של פתולוגיה של כלי דם, תהליכים סרטניים), ואם יש צורך, ואת אגני האגן.
 • רדיוגרפיה של הגפיים התחתונות (בדרך כלל שנקבעו עבור פציעות ופתולוגיות של המפרקים) ואת עמוד השדרה, בהתאם לאבחון ראשוני.
 • ונוס וארטריוגרפיה, angioscanning דופלקס מצוינים פתולוגיות של מערכת כלי הדם.
 • MRI יספר לכם על מצבם של כלי הדם, אך גם על סחוס ועל עצמות.
 • Scintigraphy הוא prescribed עבור חשד מחלת העצם.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה מבדלת צריך להיעשות על בסיס הבחינה של הרופא של המטופל, את התוצאות של מחקרים במעבדה ואינסטרומנטלית, פרופיל הצר של הרופאים. למרבה הצער, לעתים קרובות מוגבלת לכל מטפל פיקוח נוירולוג שקבע הרבה מחקר הכרחי ומיותר, ולאחר מכן לשים אחד הקדם-דיאגנוסטי הפופולרי ביותר: דליות, דלקת פרקים, osteochondrosis, טרשת עורקים, וכו ', מאפשר לך להפנות את החולה לניתוח.

trusted-source[26], [27], [28], [29]

טיפול כאבי גב

כמו באבחון, ובטיפול בכאב שמאחורי כף הרגל, אין תכנית כללית יעילה למחלות ולתנאים שונים. אם הכאב נגרם על ידי רגליים עייפות, אז הדרך הטובה ביותר להיפטר תחושות לא נעימות הוא לנוח. במקרה זה, הרגליים מועלות בצורה הטובה ביותר.

ניתן להסיר תסמינים לא נעימים ובעזרת משחות שונות מעייפות ברגל, הנמכרות הן בבתי מרקחת והן במחלקות של מוצרי קוסמטיקה המיוצרים בחנויות. ישנם אמצעים כאלה בין המוצרים של מותגים קוסמטיים פופולריים רבים.

טיפול כזה יעזור עם כאב לא פתולוגי. אם סימפטום זה הוא סימן למחלה, אז אתה צריך לטפל לא כל כך הרבה כאב כמו המחלה עצמה. וכאן אין המלצות כלליות.

כשמדובר כזה רגליים פתולוגיה פופולריות כמו דליות, הטיפול מתבצע בשלב הראשוני של המחלה עם השימוש בחומרים חיצוניים: קרמים ומשחות, אשר מחזיקים תופעות קולטות (פירושו על בסיס הפרין), להקל על כאב ולחזק את כלי הדם ( "Venital" "Troxevasin "), להפחית דלקת ונפיחות (" וולטארן", "ג'ל Fastum, "" Celestoderm et al.).

לקבלת פנימיים הזרקה באמצעות תרופות להמריץ את זרימת הדם ואת הגדלת קירות כלי הדם (Angistaks "" Detraleks '), תרופות נגד קרישת דם, צמיגות הדם והפחתת ומונע היווצרות בורידים (' אספירין "" Venolayf '), אנטי-דלקתיות במשככי כאבים (' דיקלופנק " "Indomethacin").

בין השיטות של פיזיותרפיה, הידרותרפיה, טיפול עלוקות וטיפול בלייזר. זה שימושי ללבוש פשתן הדחיסה.

טיפול כירורגי: הסרת כריתת הרחם ומסלקת טרומבוס.

הטיפול בווירוסים של ורידים זהה לטיפול של דליות ורידים, אך כאן המיקוד הוא יותר בשימוש בתרופות תרומבוליטיות ובתרופות הממיסות קרישי דם, כמו גם תרופות המונעות את הופעתן של קרישי דם חדשים. תוספת של זיהום דורש תוספת של אנטיביוטיקה. בנוסף, מנוחה במיטה מוצג, אשר מקטין את הנטל על הרגליים חולה.

ב טרשת עורקים של כלי הגפיים התחתונות רשימה של תרופות, נהלים ודרישות אפילו יותר. התרופות העיקריות נחשב sequestrants חומצות מרה ( "Colestipol", "Kvantalan"), סטטינים ( "סימבסטטין", "pravastatin"), פיברטים ( "Clofibrate", "bezafibrate") פורמולציות של חומצה ניקוטינית (ויטמין PP). כל התרופות הללו מפחיתות את רמת הכולסטרול בדם, בדרכים שונות.

בנוסף מיועד thrombolytics, serdstva שיפור זרימת דם היקפי (בדרך כלל "pentoxifylline"), תרופות נגד קרישת דם, תרופות לדילול דם, נפית, להקלה על כאבים וכאב, מרחיבי כלי דם, תרופות שמשפרות את trophism הרקמות. כאשר מתרחשת כיבים, משחות עם אנטיביוטיקה נקבעו.

טיפול כירורגי: תותבות, מעקפים, endarterectomy, stenting.

חולים עם המפרקים על atrozah שטופלו באמצעות סטרואידים הלא (טופיקלי ו בצורת טבליות, למשל, "nimesulide" "איבופרופן".), וזה הורמונלית (בזריקות "הידרוקורטיזון", "Diprospan" ואח '.), אנטי-דלקתיות סוכנים כי להפחית את הדלקת כאב. בנוסף לייעד hondroprotektory ( "Alflutop", "Ostenil", "Mukosat" הכנה מורכבת "Teraflex" ואח '.), חומצה היאלורונית.

טיפול פיזיוטרפי:

 • הקלה בכאב - SUF-הקרנה, מגנטותרפיה,
 • הקלה של דלקת - טיפול בלייזר, נהלי UHF, טיפול CMV.
 • משפרות את זרימת הדם ואת חילוף החומרים של המפרקים - ההשפעה של אולטרסאונד, darsonvalization diadynamic, התאבכות, אמבטיות רפואיות (עם מרתח של עשבי תיבול או בישופית, ראדון, מימן גופרתי, את הבוץ גז).

כירורגי טיפול: arthroscopy, osteotomy, endoprosthetics.

טיפול מיוסיטיס, שבו אחד הסימפטומים העיקריים הוא כאב ברגל, הוא תהליך אפילו יותר מסובך, כי פתולוגיה זו מתפתחת לעתים קרובות על רקע מחלות אחרות. כאן הם גם צריכים להיות מטופלים הראשון.

עקרונות וסמי יסוד: שיכוך כאבים בזריקה, טבליות או משחות (. "Ketonal", "Miolgin", "Analgin", "וולטארן", "דיקלופנק", "ג'ל Fastum" ואח '), תבליט של התחממות כאב ודלקת הקבוצה NSAIDs של משחות ( "Dolobene", "Diprilif", "Espoli", "Diklak-ג'ל") וההכנות אוראלית ( "nimesulide", "Indomethacin", "Movalis"). בנוסף, כאב בשריר השוק עשוי להיות פרכוסי קבלה שהוקצה (לדוגמא, "Fenazepam"). בתהליכים ססגוניים ניתן למצוא טיפול אנטיביוטי.

במקביל לטיפול תרופתי, טיפול פיזיוטרפי (פרפין, אמפליפולה, אלקטרופורזה), רפלקסותרפיה ועיסוי.

lumbosacral osteochondrosis שטופלו באמצעות NSAID עבור יישום מקומי וקבלה דרך הפה ( "וולטארן", "דיקלופנק", "Indomethacin") ותרופות steriodnyh ( "פרדניזולון", "הידרוקורטיזון") venotoniki ( "Troxevasin", "Aescusan" ) ו מרפי שרירים ( "baclofen", "tizanidine") chondroprotective, זריקות של חומצה היאלורונית, סוכנים לשיפור יצוא זרימת הדם הורידי ( "pentoxifylline," "ספירונולקטון").

בנוסף, רפלקסותרפיה, טיפול בהלם גל, טיפול מגנטו ו לייזר, ההמונים מתבצעים. שיטות של טיפול ידני, מתיחה בעמוד השדרה, מרפא אלקטרו פונופורזה, LFK (בשלב הסופי) מוחלים.

טיפול כירורגי: discectomy, ייצוב דינמי הפניה היתוך של עמוד השדרה, לייזר nucleotomy, שחרורו של שורשי השדרה חשוף כל דחיסה שונה או שנעקרו דיסקים.

פתולוגיות שגורמות כאב בחלק האחורי של הרגליים הן של לוקליזציה ועוצמה שונים, רבים. תאר את הטיפול של כל מאמר אחד לא הגיוני, במיוחד מאז, לאחר שלמדת את המידע על הטיפול של כמה מהם, אתה יכול להבחין דמיון מסוים בגישה לבחירת תרופות הרדמה שיכולים לעצור את הכאב ברגליים. עוד נדבר עליהם.

תרופות להקלה על הכאב ברגליים

לא משנה מה הפתולוגיה יש לך, גרימת כאב בחלק האחורי של הרגל שלך, אחד התחומים של הטיפול הוא הסרת כאב. ומכיוון שהכאב ברוב המקרים מתרחש על רקע התהליך הדלקתי בשרירים, בצירים, בעצמות, הרופאים נותנים עדיפות לתרופות עם השפעות נוגדות דלקת ואפקט משכך כאבים.

"Nimesulide"  הוא תרופה מקטגוריה של תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים, אשר גם להקל על חום וכאב. הוא מוצג הן עם כאבי פרקים, ובמקרה של כאב חריף בשרירים. התרופה אינה משפיעה על התפתחות המחלה, אלא רק מסייעת להסיר תסמינים כגון דלקת וכאב.

קח את התרופה 2 פעמים ביום עבור 1/1 טבליה במשקל 100 מ"ג. זה רצוי לאחר ארוחה, כדי להפחית את ההשפעה המרגיזה של התרופה על רירית הקיבה והמעיים. הרופאים ממליצים לעשות עם מינונים יעילים מינימליים.

התרופה אינה מרשם לחולים עם תהליכים מכרסמים כיבו במערכת העיכול, במיוחד אם הם מלווים על ידי דימום, אסטמה, מחלות מעי דלקתיות, המופיליה דימום הפרעות. אין להשתמש בתרופה זו במחלת קרוהן, פוליפים באף עם הישנות תכופה, ולכל דימום רגיש יתר מרכיבי התרופה ו- NSAIDs האחר.

רופאים להיזהר תרופות תרופה כלשהי מחלות כבד וכליות חמורה, במיוחד אם הפונקציה שלהם נפגעת, עבור decompensation ספיקת לב, רמות אשלגן מוגברת בגוף (hyperkalaemia) במהלך ההריון ואחרי ניתוח מעקפים. בילדות, אתה יכול להגיש בקשה, החל בגיל 12.

התרופה יש לא מעט תופעות לוואי. זה מוגבר חרדה וכאבי ראש, hyperhidrosis פריחות בעור, בעיות עם מערכת השתן ואת הסיכון לדימום, ברונכוספזם ליקוי ראייה. לעתים קרובות, מערכת העיכול סובלת: דיספפסיה, צואה, תקלה בכבד, צהבת של העור, כאב ודימום בבטן ובמעיים. לפעמים מטופלים מתלוננים על הורדת לחץ וטמפרטורה, גלי חום, דפיקות חמורות וחולשה.

לתרופה יש השפעה רעילה על הכבד, ולכן לא רצוי להשתמש בו במקביל עם תרופות hepatotoxic אחרים. כסוכן חיצוני, משחות "Nyz" ו "Nimulide" עם אותו חומר פעיל משמשים.

"Diclofenac"  הוא NSAID פופולרי, אשר prescribed עבור פתולוגיות רבות, כולל אלה המלווים כאב מאחורי הרגל. בבתי מרקחת ניתן למצוא את התרופה בצורת טבליות, נרות רקטלים, תמיסות להזרקה, משחה וג'ל, אשר ניתן להשתמש בהן כדי להקל על דלקת וכאב ברגליים.

שיטת הניהול והמנה תלויה בצורת ההכנה.

 • טבליות. הם צריכים לקחת חצי שעה לפני הארוחות, אבל זה לא נחשב דרישה חובה. המינון היומי לחולים מעל 15 שנים הוא 75-150 מ"ג. מומלץ לחלק אותו לשניים או שלושה הודאה. מינון התחזוקה הוא 50 מ"ג.
 • פתרון. מיועדת לזריקה תוך שרירית. מנה אחת מכילה 75 מ"ג של חומר פעיל. התרופה צריכה להינתן כל 12 שעות במשך לא יותר מ 2 ימים, בתחום שבו החולה מועבר טבליות.
 • נרות. ניהול רקטלי מסופק. המינון היומי של 100-150 מ"ג. מומלץ לתת נרות 2 או 3 פעמים ביום.
 • משחה וג'ל. התרופה מוחלת על עור שלם עם תנועות שפשוף קלות בסכום של 2 - 4 גרם, 3 או 4 פעמים ביום.

התוויות נגד השימוש במינונים שונים הם די נרחב.

טבליות אינן מרשמים לאותם הפתולוגיות המפורטות בתיאור "Nimesulide". כאשר הריון אסור לקחת את התרופה בשליש השלישי, לפני 6 חודשים תקופה, התרופה נקבעת במינונים קטנים ורק כמוצא אחרון. ילדים יכולים לקחת גלולות מ 6 שנים.

התוויות נגד נוספות: פגיעה בעיכול של לקטוז, עודף אשלגן בגוף.

Supposititories יש את התוויות נגד פלוס דלקת. בילדות הם נקבעו מגיל 14 (מינון של 50 מ"ג).

ניהול הזרקה אינו מתבצע בחולים עם החמרה של פתולוגיות של מערכת העיכול והכיב, הפרעות בהמטופויטק, והתפתחות אסטמה של אספירין. אין לרשום את התרופה בפתרון במהלך ההריון וההנקה. טיפול הזרקת ילדים הוצגה מאז 15 שנים.

השימוש בג'ל או משחה אסור עם אסטמה אספירין, ובשלושת החודשים האחרונים של ההריון. משחות ילדים וג'לים ניתן לרשום מ 6 שנים. יישום חיצוני של התרופה מספק ליישום שלה על העור ניזוק.

כל צורה של התרופה אינה משמשת אי סבילות של הרכיבים של התרופה NSAIDs אחרים.

בין תופעות הלוואי כדאי להזכיר את אלה שנצפו בתדירות הגבוהה ביותר. אלה סחרחורת וכאבי ראש, סיבוכים שונים של מערכת העיכול, התפתחות של ברונכוספזם, נפיחות, פריחה בעור, טינטון.

האנלוגיה של "Diclofenac" עם אותו חומר פעיל הוא "Voltaren-gel", אשר prescribed לחולים מגיל 12 שנים.

"Indomethacin"  - תרופה נוספת של NSAID עם קבוצה כמשכך כאב, אשר רושמת כאב סטטוטורי, כאבי שרירים ו עצב, כאב בעמוד השדרה בפריפריה, נגעים טראומתיים עם התפתחות דלקת. התרופה ניתנת בצורה של טבליות, נרות, משחה וג'ל.

שיטת הניהול והמנה בהתאם לצורת השחרור:

 • טבליות: המנה הראשונית של 25 מ"ג עם ריבוי של צריכת 2 או 3 פעמים ביום. בעתיד, ניתן להגדיל את המינון עד למקסימום האפשרי (200 מ"ג ליום). אתה יכול לקחת את התרופה במהלך או אחרי הארוחה.
 • Suppositories: בתוך יום, אתה יכול להשתמש נרות 3 פעמים 50 מ"ג או פעם אחת 100 מ"ג. מקסימום של יום - 200 מ"ג כאב חמור. החל את הנתיחה במישרין (להזין את פי הטבעת).
 • אמצעים חיצוניים: בהתאם לתוכן של החומר העיקרי, 2-3 (10 אחוז סמים) או 3-4 פעמים ביום (עבור 5 אחוזים קרנות) משמשים. מינון תלוי באזור המושפע (בדרך כלל הלהקה של טווחי המשחה מ 4 עד 20 ס"מ).

התוויות נגד לשימוש בטבליות זהים NSAIDs אחרים. התרופה אינה משמשת למומים מולדים בלב. כאשר הריון הנקה, זה גם לא prescrib. וגם בילדים להחיל מ 14 שנים.

נרות אינם משמשים עבור אותן פתולוגיות ותנאים. התוויות נגד נוספות הן טחורים, דלקת פרקים, דימום מהרקטום.

אמצעים חיצוניים אינם משמשים לפצעים, שריטות ופגיעות אחרות בעור. ילדים יכולים להיות מיושמים על העור מ 1 שנה.

מאז חודש 7 של ההריון, השימוש בסם בכל צורה שהיא אסור. אחת התוויות החשובות ביותר עבור כל צורות המינון הוא חוסר הסובלנות של המרכיבים של תרופות והכנות מקבוצת NSAID.

כמו תרופות אחרות מקבוצה זו, Indomethacin מפורסמת בשל תופעות הלוואי המרובות שלה, המאפיינות את ה- NSAIDs.

לכל התרופות האנטי-דלקתיות הלא סטרואידיות יש מספר רב של התוויות נגד ותופעות לוואי, ולכן לא מומלץ להשתמש בהן ללא אבחון מוקדם ומרשם. אם הגורם לכאב מאחורי הרגליים אינו ידוע, עדיף להשתמש משחות על בסיס מרכיבים טבעיים, אשר כיום לא מעט.

אחד האמצעים היעילים האלה של עייפות וכאב ברגליים, אשר משמשים בהצלחה גם עם פתולוגיות שונות של השרירים והמפרקים, הוא קרם של החברה Veda Vedika מהודו עם אפקט התחממות מרגיע.

הקרם נוצר על בסיס של שמנים שימושיים רבים, תמציות של צמחי מרפא וויטמין E. זה צריך להיות מיושם על העור של הרגליים בתנועות עיסוי קל. דרך טובה להתכונן עיסוי טיפולי.

טיפול אלטרנטיבי

הזכרנו את הקרם של ההודי הייצור, אבל יש כלים שימושיים פחות עבור יצרנים מקומיים, ואף יותר עבור אוהדים של רפואה אלטרנטיבית.

כאב שרירים מאחורי הרגל ניתן להסיר בעזרת הדבש לדחוס. הוא צריך רק דבש טבעי, אשר מרוח מטא חולה ועטוף הלילה. אחר הצהריים, הם שוב משמנים את רגליהם בדבש ועוטפים בתחבושת.

כאב מפרקי ניתן לטפל בהרכב על בסיס חומץ תפוחים (1 כף), טרפנטין (1 כפית) וביצים (1 חלמון).

עם כאבי פרקים ושרירים, תרופה המבוססת על מיץ אלוורה ושמנים אתריים מועילה. להכנתו, שמנים של מנתול ואקליפטוס, ציפורן קמפור נלקחים. הם יכולים לשמש אחד בכל פעם, אבל עדיף לערבב אותם. מיץ אלוורה תערובת של שמנים נלקחים בפרופורציות שוות, ואת הרכב זה מוחל על ידי תנועות עיסוי לרגליים 2-3 פעמים ביום. לאחר ההליך, הרגליים צריך להיות עטוף בחום.

כמה מומחים ברפואה אלטרנטיבית מייעצים כתרופה לכאב ברגליים כדי להשתמש בצנון שחור, שיש לשפשף ולהשתמש בו על העור בצורה של דחיסות.

זה פופולרי עם כאבים הרגל טיפול צמחים. עם כאבים במפרקים, שתיית תה מן עלי אשחר הים מוצג (1 כף לכל 1 כף מים, להרתיח 10 דקות, לשתות 2 ארוחות). כמו כן, עם הכאב הנגרם על ידי דלקת פרקים, כדאי לקחת עירוי של tansy (חומרי גלם ומים נלקחים באותו פרופורציות, מתעקשים 2 שעות, לקחת 2 או 3 פעמים ביום עבור 1 כף).

בפתולוגיות של כלי הדם, העשבים יהיו גם שימושיים. לדוגמה, לנקודה כואבת אתה יכול לסדר עלים טריים של צמח של אמא האם החורגת או כרוב רגיל למשך הלילה. ועם דליות ניתן לקחת בתוך שורש שן הארי.

הוא אמר כי תמיסת אלכוהול של ערמון סוס (50 גרם של חומרי גלם לכל ½ ליטר אלכוהול, מתעקש במשך 14 ימים) יש גם השפעה טובה על פתולוגיות כלי הדם. קח את התרופה בפנים עם מים או להשתמש בשפשוף. המינון היומי הוא בין 30 ל 40 טיפות.

עם כאבים בשרירים, עשב של תרנגול עץ (2 כפות של חומרי גלם לכל 1 כף מים רותחים, מתעקשים 4 שעות, לשתות במשך 2 פעמים במהלך היום) הוכיח להיות מאוד שימושי.

שימושי עבור הכאב מאחורי הרגליים והרחצאות, אשר מוכנים באמצעות מלח ים, מחטי אורן, מנטה, נבל, אמא ואמא החורגת. ההליך מבוצע במשך 15 דקות, ולאחר מכן את הרגליים צריך להיות עטוף.

trusted-source[30], [31], [32]

הומיאופתיה

יש חלק מסוים של אנשים סומכים על טיפול מסורתי או אלטרנטיבי, אבל הומיאופתיה, אשר נחשב טיפול, הבטוחה ביותר עבור הגוף. הם יכולים להיות מובנים, כי תרופות הומיאופתיות יש כמעט שום התוויות נגד ותופעות לוואי. בנוסף, הומיאופתיה הוא מסוגל לעזור כמעט בכל המחלות שבהן הטיפול הרפואי הוא ציין.

זה גם עוזר אם אדם סובל מכאב בחלק האחורי של הרגל, מתעורר על ידי תשישות של איבר או חשיפה לגורמי מזג אוויר שלילי הגורמות החמרות של פתולוגיות כרוניות של מערכת השרירים והשלד. הנה כמה סמנים אינדיקטיביים בהקשר זה.

Aconite  היא תרופה הומיאופתית כי הוא prescribed אם כאבים ברגליים להתרחש במהלך היפותרמיה, וגם אם הם מתפתחים על רקע של מתח עצבי או הצטננות. נקודה חשובה היא הכאב המוגבר בלילה ובמצב שכיבה, וירידה במנוחה. עוזר עם כאבי שרירים ומפרקים.

ארניקה  היא תרופה הומיאופתית המשמשת לכאב בשרירים ובמתחים הנגרמים על ידי עומס כבד. הרגע הזה מעיד על כך: כאבים מתחזקים, נוגעים בכל תנועת הגפיים, השפעות קרות וירידה במצב השקרים. במקרה זה, הכאב מורגש בעיקר בערבים ובלילה, מלווה בפגיעה בתנועת כף הרגל, ירידה ברגישות והופעת "בליטות צמרמורת" בגוף.

רוס toxicodendron  היא תרופה המשמשת בהומיאופתיה עבור כאבים בשרירים ובמפרקים. במיוחד לחשוף את השימוש בו בתבוסה של גידים ורצועות. הקצה עם כאב חמור בגיד אכילס, לאורך העצב הסיאטי בירך, וכו '. נקודה חשובה: העלאת הכאב בתחילת התנועה, במנוחה, עם כיפוף או מתח של הרגל במהלך העלייה או הירידה, הכאב נעלם כאשר הולכים ומשנים את המיקום, שוכבים ומתחת להשפעה של עיסוי וחום. הכאב מורגש חזק בלילה ובערב, וגם במזג אוויר גרוע.

Ruta  היא הכנה נוספת של הומיאופתיה, אשר יש השפעה חיובית על גידים משחרר כאב נוירולוגי. מוצגת עם חבורות. נקודה חשובה: הכאב הוא החמיר מן הלחץ של כף הרגל, כמו גם כאשר כאשר לחות וקר, הם יורדים במהלך התנועה ושינוי המיקום. סימפטום נוסף הוא חוסר תחושה של כף הרגל.

כל התרופות מומלץ לשימוש ב 6 דילולים, לאחר התייעצות עם רופא הומיאופת על המינון מאפייני הקבלה.

סיבוכים ותוצאות

בהתחשב בשאלה זו, יש להבין כי כשלעצמו הכאב מאחורי הרגל, לא משנה כמה חזק זה, אין שום סכנה בפני עצמה. כאב הוא רק סימפטום, סימן של מצוקה, תוצאה של ההשפעה של גורמים שליליים על השרירים, גידים של המפרקים, העצמות, העור של הרגליים. אבל אל תקשיב לזה, כי ההרגשה הזאת יכולה להסתיר פתולוגיות מסוכנות.

אז פתולוגיות כלי הדם הם הפרעות במחזור הדם המסוכן, המוביל היפוקסיה רקמות, וכתוצאה מכך איברים שונים יכולים תקלה. בנוסף, סיבוכים תכופים של הפתולוגיות של העורקים והוורידים הם כיבים על העור ונמק, כרוך קטיעה של הגפיים התחתונות.

פקקת הוורידים מסוכנת בגלל הסיכון להפרדת הטרומבוס והתקדמותו עם הדם לריאות, וכתוצאה מכך מצב כזה מסכן חיים כמו תרומבואמבוליזם ריאתי יכול להתפתח.

תהליכים דלקתיים בשרירים ובאזור הליגמנטלי בהיעדר טיפול ימשיכו להתפשט, והרקמות עוברות שינויים שליליים המביאים לניוון.

פתולוגיות של עמוד השדרה, עם כאבים ברגליים, בהעדר להוביל לטיפול ראוי לא השלכות חמורות פחות: ההתדרדרות באיכות החיים, ירידה בתפקוד, שיבוש של האיברים הפנימיים (פרות של כיסא השתן, אין אונות ערמונית אצל גברים, דלקת של הרחם וההשחלות אצל נשים) בשל להנמיך את הרגישות של נכות מחלקת האגן.

אפילו לנעליים לא נוחות יכולות להיות השלכות בלתי נעימות בצורה של עומס כבד על עמוד השדרה, שזורם לתוך פתולוגיות שונות של עמוד השדרה, מלווה בכאב ברגליים, בגב ובמותניים.

ללא תוצאות, מלבד כאבים חולפים שנגרמו על ידי עייפות של הרגליים, ואם המצב לא יהיו חזרות קבוע.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42]

מניעה

מניעת כאב בחלק האחורי של הרגל היא, קודם כל, יחס זהיר כלפי הגוף. להבין כי העומס העיקרי תמיד נופל על הגפיים התחתונות, אתה צריך בהקדם האפשרי כדי להקל על עבודתם. לשם כך, עליך לפעול לפי כללים מסוימים:

 • הקפד לפקח על המשקל שלך, כי כל קילוגרם מיותר מגדיל את הסיכון הפתולוגי, מלווה בכאב ברגליים. אנשים עם משקל רב יותר להתלונן על כאב כזה לעתים קרובות יותר מאשר אלה שמשקלם מתקרב לנורמה.
 • נסה לא overstraight את הרגליים במהלך הליכה ארוכה, מעת לעת לוקח הפסקות למנוחה.
 • אם העבודה קשורה להישאר ארוכה על הרגליים, אתה צריך למצוא את ההזדמנות לתת את הרגליים לנוח במהלך היום.
 • אם הרגליים עייפות, אתה צריך לשבת או לשכב כך שהם על גבעה.
 • אם אפשר, לנסות לא להעלות משקל רציני יותר. עדיף ללכת 2 פעמים מאשר להעביר משקל של 50 ק"ג או יותר. אנשים העוסקים בעבודה גופנית כבדה סובלים מכאב ברגליים הרבה יותר קרובות.
 • עבודה יושבת יכול גם לעורר כאב בירך עקב התכווצות והפרעות במחזור הדם שלה במשך זמן רב, אז אתה צריך מדי פעם לקום, למתוח את הרגליים, לעסות את הגב של הירך, אשר תופס את כל העומס.
 • אם, למרות הכל, הרגליים עדיין עייפות ליום, בערב הם צריכים להיות מפונקים: לעשות אמבטיה עם מלח או מנטה, לשפשף את הרגליים עם שמנת המסייעת עם עייפות וכאב, עיסוי ומנוחה.
 • תזונה שווה לשים לב לא רק למשקל עודף, אלא גם במובן כי השימוש במזונות מסוימים, מגביר את רמת הכולסטרול בדם, וכתוצאה מכך טרשת עורקים של כלי.
 • עם צמיגות דם מוגברת ונטייה פקקת, יש צורך לקחת תרופות דליל דם כדי למנוע היווצרות של תרומבי.
 • הדרך הטובה ביותר למנוע את הופעת הכאב ברגליים עם פתולוגיות שונות, היא לטפל בהתחלה של המחלה בזמן, ולא לאפשר להם לעבור צורה כרונית.
 • הכאב הקל ביותר ברגליים ובחלקים אחרים של הגוף מאיים על אלה שמנהלים אורח חיים בריא ופעיל, נוטשים היפודינמיה והרגלים רעים.
 • כדי לשפר את התפקוד של עצם, שריר, סחוס, רקמת עצב ואת וריד גוף אחר מומלצת ויטמינים המשקים או מכלולי ויטמיני מינרלים, אשר תומכים לפעילות התקינה של כל חלקי הגוף בין מחסור בויטמין, כמו גם היעדר תזונה מאוזנת.

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47], [48]

תַחֲזִית

כאב ברגליים, הנגרם על ידי מקרים בודדים של עייפות, לא לגרום חרדה בדרך כלל ללכת משם ללא עקבות לאחר הרגליים נחו. הפרוגנוזה של הפתולוגיות, שבה אחד הסימפטומים הוא כאב בחלק האחורי של כף הרגל, תלוי לחלוטין בחומרת המחלה ואת הדיוק של נהלים שנקבעו על ידי הרופא. ברוב המקרים, אלה פתולוגיות כרוניות, והטיפול שלהם נועד למנוע הישנות על הסימפטומים האופייניים שלהם, כולל כאבים ברגליים.

trusted-source[49]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.