Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Osteochondrosis של עמוד השדרה lumbosacral

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אחד התסמינים האופייניים ביותר של עמוד שדרת lumbosacral Discogenic osteoarthritis מרגיש כאבים חדים להתפתח לאחר החשיפה של כל גורמים מכאניים (כגון מושג כובד, הטיית גו ועוד.).

עם אפשרות הדחיסה, השקיה של העצב הסינוברטיברלי גורמת לתחלואה ב -2 מינים:

  • עם כאב דחיסה מתמשך עמוק, מתמשך, הגדלת עם המון על המחלקה המושפעת;
  • עבור דחיסה מיידית, חד, כאבים הירי להתרחש כאשר העומס על PDS מושפע מתחיל לפעול.

השינויים בסטריאוטיפ המנוע תלויים במהירות ובעוצמת הפעולה של גורם הדחיסה: בהתחלה חריפה, מתפתחים שינויים כלליים בסטריאוטיפ המוטורי. עמוד השדרה פועל כמקשה אחת. התנועה אפשרית רק במפרקים צוואר הרחם, הירך והקרסול.

בכאב משתנה dysfiksionnom מתרחשת במהלך עומסים סטטי דינמי. עם מישוש, את הכאב אחיד של כל מבנים ligamentous-articular של PDS מושפע נקבע. בדרך כלל יש שינויים אזוריים בסטריאוטיפ המוטורי. הפירוד שלי כמעט תמיד בעל אופי סנוגני.

בגרסה הדגלמית של הכאב, בדרך כלל כואבת, מתרסקת, מתעוררת לאחר מנוחה וצמצום במהלך התנועות. הם יכולים להיות מלווה תחושה של חום, צריבה, קהות בעמוד השדרה המושפע. כאשר המישוש נקבעת כאב חמור ברקמות הרכות של PDS המושפעים ובמספר רקמות ממוקמות. שינויים בסטריאוטיפ המוטורי הם לעולם לא פולי-אזוריים וכלליים.

בגרסה דלקתית, מטופלים מתלוננים על כאבים נוקשים ועל תחושת נוקשות המתעוררת במהלך תקופת השינה ועוברים לאחר חימום. עד הערב, המטופלים מרגישים טוב יותר. גישוש קובע את הכאב השולט באזור המפרקים בין-חולי בעמוד השדרה המושפע.

בדרך כלל מספר PDS מושפע. שינויים בסטריאוטיפ המוטורי גם עוברים דינמיקה במהלך היום: בבוקר - הכללה ופולי-אזורית, ביום - אזורי, intraregional, ובערב יכול להיות מקומי. משך החרפתו הוא הגדול מבין כל האפשרויות.

המאפיין של מחלת דיסק ניוונית של עמוד השדרה המותני-קודש צריך להיחשב פיתוח דו-שלבית של osteochondrosis מחלה של עמוד השדרה lumbosacral, אשר מורכב בעובדה כי בתקופה הראשונה רק כאב מקומי באזור המותני, ובמקרה השני - וגם לתפוס את הרגל. במקרה זה, כאבים ברגלו מוגברת, וכן בגב התחתון עשוי להרגיע (המעבר lumbalgia ב נשית), או עוצמת הכאב נשאר גבוה בחלק האחורי התחתון של הרגל (lumbalgia המעבר lyumbaishialgiyu).

לכן, אין ספק שתסמונת הכאב אינה אלא תסמונת של גירוי בעצב הסינו-ברברטלי המלווה את הליגמנט האורך האחורי, את הסיבים החיצוניים של הטבעת הסיבית ואת הדורה מאטר. כך או כך, קרעים זנים של שני הסיבים החיצוניים של הטבעת סיבית (במיוחד) הרצועה האורך האחורי צריך להיחשב המקור העיקרי של כאב.

הבליטה או הצניחה של חלק מהדיסק אל תעלת החוליות ואל הפוריות בין-חולייתית גורמת להפרעות די מסובכות וחמורות של תפקוד עמוד השדרה והתצורות העצביות.

הפרעות אלה מחולקות על פי תנאי לתסמונות חוליות ורדיקולריות.

עבור תסמונת שדרה הן הפרעות של פונקציות עמוד השדרה: לשנות את התצורה שלה (ההשטחה לורדוסה, קיפוזיס, סקוליוזיס), הגבלה בתנועה בעמוד השדרה המותני, ומתכווצות של שרירים ליד חוליות עמוד שדרה.

התסמונת הרדיקלית כוללת את הסימפטומים של "המתח של גזעי העצבים", הפרעות רגישות והפרעות גזעיות, רפלקסים והפרעות פרזיס. ברור ששתי התסמונות הן קשורות זו בזו ותלויות זו בזו.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.