Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בכתף ימין

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

כאב בכתף ימין מעת לעת יכול להטריד אדם לעתים קרובות יש הרבה סיבות המראה שלה. הגורם העיקרי והדומיננטי לכאב הוא לא תמיד קל לקבוע בעצמו, ולכן המטופלים יכולים לאפיין אותו כרגשות כואבים של אטיולוגיה לא ידועה.

אופי הכאב והלוקליזציה שלו יכולים לספר על הסיבה המקורית שלו ולהיות איתות על תחילתו של כל תהליכים כואבים בגוף האדם.

trusted-source[1], [2]

גורם לכאב בכתף ימין

הסיבה העיקרית לתחושות הכואבות יכולה להיאמר רק על ידי רופא, אך בתחילה יש לקחת בחשבון את הנקודות העיקריות, הגורמות לכאב בכתף הימנית:

 • דלקת טנדוניטיס היא דלקת הגידים המקיפים את מפרק הכתף. הסיבה הנפוצה ביותר של דלקת גידים היא פעילות גופנית אחידה וחזקה. ברוב המקרים מדובר במחלה של ספורטאים ואנשים שפעילותם קשורה לעבודה פיזית. כאב בכתף ימין עם דלקת גידים הוא לעתים קרובות משעמם, הרגשתי כאשר המישוש (palpation) או עם תנועות פעיל של היד עם גיד מודלק, בעוד תנועות פסיביות דומות הם כאבים.
 • Bursitis הוא דלקת של רירית התיק הכתף. הגורם של bursitis הוא טראומה ו microdamage, עבודה פיזית כבדה, עומס כבד בעת משחק ספורט, זיהום. זה בא לידי ביטוי על ידי כאב על מישוש, טמפ 'ואת הטמפרטורה העלתה של המקום פגע. במהלך מחלה זו, תחושות כואבות לעיתים קרובות מושהות ומתחילות לעלות בתנועות ידיים.
 • כאב פתאומי, אינטנסיבי ומתמשך בכתף ימין, המופיע וגדל כאשר זרוע מורמת או 90 מעלות משם, מעיד על חשד לפיקדונות סידן בגיד העובר מתחת לעצם הבריח.
 • כתף שלפוחית השתן הוא מצב של אימוביליזציה מלאה של המפרק, כאשר תנועות אקטיביות ופסיביות הופכות בלתי אפשריות עקב כאב חריף וחריף. מחלה זו משפיעה על רוב האנשים מעל גיל 50. למרבה הצער, הגורם המדויק של המחלה טרם הוקמה, אבל לעתים קרובות זרז להתפתחות שלה היא מחלה של עמוד השדרה הצוואר, מצב ממושך של immobilization של היד.
 • טראומה או נזק אחר בעמוד השדרה הצווארית גורמים גם לכאב בכתף הימנית. זה בא לידי ביטוי על ידי קהות ו עקצוצים ביד, אשר גדל כאשר מפנה את הראש.
 • מחלות של הריאות, כבד, גידולים בחזה יכול גם להיות אחד הגורמים של תחושות כואבות.

trusted-source[3], [4], [5]

כיצד מתבטא הכאב בכתף הימנית?

סימפטומים של כאב בכתף הימין שלו הם שונים במקצת מן הסימפטומים של מחלות נפוצות של מפרקי מערכת שלד, כך שאתה צריך לשים לב עקב כאבים כאלה, כפי שהם יכולים לדבר על פתולוגיות של איברים ומערכות אחרים. הסימפטומטולוגיה העיקרית של הכאב בכתף הימנית היא:

 • כאב עמום בכתף ימין, אשר מורגשת במיוחד על מישוש.
 • תחושות כואבות הן בתנועות יד אקטיביות והן פסיביות.
 • נפיחות, אדמומיות וחום.
 • התחושות הכואבות והמתמידות הכואבות בעת הרימה וציור של יד.
 • אימוביליזציה מלאה של המפרק עקב כאב.
 • קהות ועקצוצים ביד וביד כולה.
 • מחלות של עמוד השדרה יכול גם לגרום לכאב בכתף ימין.
 • תחושות כואבות חריפות המופיעות מיד לאחר תנועות פתאומיות של היד או הרמת משקולות.

כאב נותן לכתף ימין

הכאב בכתף הימנית ברובו מופיע בשל הקרנתו (התפשטות) מאיברים חולים אחרים בגוף האדם. הראשי ברשימה הם מחלות של עמוד השדרה (במיוחד עמוד השדרה החזה ואת צוואר הרחם). כאבים כאלה ממוקמים בגב ובהתאם מקרינים לתוך עצם השכמה. לא פחות פופולרי סיבה לתרום לכאב הם דלקת של אברי העיכול: הלבלב, הכבד, כיס המרה ואת צינור, אשר קורה כתוצאה התכווצויות שרירים חסימה של צינורות המרה. גם ל- Colal Colic יש את היכולת לתת כאב. במקרה זה, הכאב בכתף הימנית כואבת, באזור הסקולה - הקשה, מצב בריאותו של המטופל מתדרדר בחדות, לחץ דם יורד, העור מחוויר. כשיש כאב בלתי נסבל מקרין על כתף ימין, לחדר המיון יהיה קבלת הרדמה, אך כדאי לזכור כי השורש רציני, אז השימוש בהרדמת איי הידרדרות. במצב זה, אתה צריך מיד להתקשר לרופא.

trusted-source[6], [7], [8]

כאבים בכתף ימין

כאשר לחולה יש תלונות על כאבים כואבים בכתפו הימנית, יש לבצע בדיקה רפואית יסודית, מכיוון שתסמין זה יכול לדבר על בעיות בריאותיות רבות ומסתוריות. בעיות אלה, כפי שקורה לעתים קרובות, קשורות לא לתפקוד לקוי של המפרק עצמו, אלא לתפקוד לקוי של איברים ומערכות הגוף.

הכאב בכתף הימנית בעיקר גדל ומתעצם בהדרגה. אם הנוקשות של השרירים והגבלת התנועות מורגשת, אזי המחלות של מערכת השרירים והשלד עשויות לגרום לכך. כמו כן, כאב יכול להיות איתות של מחלות שעלולים להיות כזה מסוכנים כמו דלקת חריפה, כך שאם יש לך היסטוריה של אנשים צפו או שנצפתה כבד וכיס מרה, בעצת הרופא צריכה להיות מיידית, כדי לא להחמיר את מצבו של החולה.

אם, לעומת זאת, כאב מציק בכתפו הימנית קשורה המפרק עצמו, כאן אנחנו יכולים לדבר על, או דלקת של הגידים והשרירים בשל אתחול פיזי, או אפילו במצב גרוע - פיתוח כתף קפואה, כך ביקור רופא לדחות במקרה הזה לא.

כאב חדה בכתף ימין

כאב חד בכתף הימנית בדרך כלל קורה פתאום, למשל, כאשר אדם משנה את המיקום של הזרוע והמפרק, או כאשר מרימים את המשקל. ברוב המקרים, הכאב שוכך מיד לאחר שהוא לוקח את המיקום הפסיבי של היד או לשחרר את החומרה, במקרה זה אנחנו מדברים על מחלות של מערכת השריר והשלד. זה יכול להיות דלקת פרקים, arthrosis, periarthritis, tendonitis (דלקת של גיד), דלקת שרירים (דלקת השרירים). סיבה נוספת לכאב החד בכתף הימנית יכולה להיות טראומה: נקע או חבורה קשה. ככלל, מחלות של איברים פנימיים יכולים לעתים נדירות לגרום חד ונותן כאב בכתף ימין. יוצא מן הכלל יכול להיות רק מחלות חריפות, כאשר הכאב הוא חזק כל כך שהוא יכול להתפשט בכל הגוף.

כאב חד בכתפו הימנית, כמו זמני או לטווח ארוך, קשה מאוד לסבול, כך שעזרת חירום תהיה הרדמה בברכה, הטלת רטייה קרה (במקרה של פציעה) ואשפוז במידת צורך.

כאב חדה בכתף ימין

כאב חריף בכתף ימין לעיתים קרובות מתרחשת עקב החמרה של כל מחלה כרונית של המפרק עצמו, עמוד השדרה, האיבר הפנימי או האורגניזם כולו. זה יכול להיות החמרה של מחלות המפורטות לעיל של מערכת השלד והשרירים ואת החמרה של מחלות של איברים פנימיים (cholecystitis, קוליק הכליות). בתחילה, הכאב בכתף הימנית כואב, מושך, אבל אם זה לא להתנגד, ואז בהדרגה הוא גדל וצומח בצורה חדה. סיוע החירום הראשון במצב זה דומה, בדומה לכאב החד שתואר לעיל.

כאב עמום בכתף ימין

כאב עמום בכתף הימנית מצביע על תהליך דלקתי בגיד, במפרק, בשריר המפרק או ישירות על מחלת עמוד השדרה עצמו. ייתכן שהגורם להצטברות של מלחי סידן, כאבי גב תחתון, אוסטיאופורוזיס, עצב, או הדיסק הבין חולייתי, גידים, שָׁרֶרֶת וגיד קרע. ברוב המקרים כאב זה הוא נסבל עבור אדם ולכן לא תמיד המטופל פונה לקבלת עזרה למומחה, אך מנסה לרפא את עצמו, תוך שימוש באמצעים מאולתרים של רפואה אלטרנטיבית או סמים של כימאי. על ידי טיפול עצמי כזה, המטופל יכול להחריף עוד יותר את מצב בריאותו, ועם הזמן המחלה הופכת לעתים קרובות לצורה אחרת, מורכבת יותר, כאשר נדרשים כבר צעדים טיפוליים. לכן, אל תתעלמו מרגשות כואבים, לא משנה מה הם - סובלני או בלתי נסבל.

trusted-source[9], [10]

ציור כאב בכתף ימין

כאב הכאב בכתף הימנית מלווה לעיתים קרובות בכאב עמום, וברובם יכולות להופיע מכמה סיבות:

 • עצב מכווץ בעמוד השדרה הצוואר או החזה.
 • מתיחה שרירים או גידים.
 • קרע של גידים.
 • פציעות או שברים קודמים של הזרוע או הכתף.
 • פיקדונות מלחים.

ציור כאב בכתף הימין תמיד להביא לאי נוחות רבה עבור האדם, ואם הגורם לכאב כזה אינו חמור, זה עשוי להיות חלש על ידי אור לעסות את המקום הכואב עם השימוש במשחת ג'ל הרדמה דלקתית מקומיות, כמו גם לנסות לא להכביד על המפרקים שלך על ידי מתן לו לנוח וקיבוע זמני.

trusted-source[11], [12], [13]

למי לפנות?

אבחון כאב בכתף ימין

ישנן סיבות רבות להופעת הכאב בכתף הימנית, ולכן האבחנה הנכונה של המחלה חשובה ביותר, שכן האבחנה הנכונה יכולה לעזור לבחור את אסטרטגיית הטיפול הנכונה, וכן להאיץ את תהליך הריפוי וההחלמה.

האבחון מבוסס על ניתוח של תלונות המטופל, המסקנה של מחקר רנטגן, במידת הצורך, גם לבצע בדיקות מעבדה. כדי להרכיב היסטוריה רפואית מדויקת ומפורטת, יש צורך ללמוד מן המטופל את הדברים הבאים:

 • כאשר הכאב בכתף הימנית התעורר ראשון, איזה אופי הוא היה.
 • באיזו תדירות וכאשר הכאב מופרע.
 • היו או אם יש אנמנזה של מחלות כרוניות של הגוף.
 • מה מחלות סבלו בעתיד הקרוב.
 • איך המטופל מתמודד עם כאב בכתף ימין, איזה תרופות הוא לוקח.

קודם כל, אתה צריך לחפש עזרה של המטפל, ורק אז, במהלך קביעת הגורם של המחלה, ליצור קשר עם מומחים אחרים כדי לקבוע יותר מדויק ויעיל הטיפול.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18]

טיפול בכאב בכתף ימין

כאשר הגורם המדויק של כאב בכתף ימין ידוע, הטיפול הנכון, בהתאם, הקפדה על משטר הטיפול יאיץ את תהליך ריפוי כאבים מן המפרק הרבה יותר מהר. אם הגורם למחלה מוסתר לא במפרק עצמו אלא באיבר אחר, אז את מקור המחלה צריך לטפל קודם, אבל יש מקורות רבים, כמובן. אם הגורם לכאב ישירות בכתף עצמה (מפרק, גיד או שריר), אז כמו עם כל מחלה, יש צורך בגישה משולבת לטיפול. הבה נבחן כמה נקודות בסיסיות:

 • דיאטה ודיאטה. אם הגורם לכאב בכתף ימין טמון במחלת מערכת השרירים והשלד, אז תזונה נכונה ורציונלית תעזור לגוף להתמודד עם המחלה. התוצאה הנפוצה ביותר של תת תזונה היא בתצהיר של מלחים של חומצת השתן במפרקים. במצב זה, יש צורך להגביל את צריכת מזונות התורמים לתצהיר של מלחים, כגון קמח, בשר, מזון משומר, ממתקים. על מנת לנרמל את מאזן המלח, יהיה זה שימושי לצרוך פירות וירקות טריים, מוצרי חלב. כמו כן חשוב הוא השימוש סידן וויטמין D3 וכן תרופות המשפיעות על חילוף החומרים מינרליים העצם, למשל: תרופות "Osteogenon", "Osteohel C" (1 טבליה 3 פעמים ביום).
 • טיפול תרופתי. לגבי תרופות, זה בעיקר עבור מחלות של המפרקים, דלקת פרקים, דלקת מפרקים ניוונית, בורסיטיס צריך לקחת משככי כאבים ותרופות אנטי דלקתיות, הוא "איבופרופן", "דיקלופנק", "Ketoprofen"; chondroprotectors "Alflutop", "גלוקוזאמין"; הכנה משולבת "Ambene", "Apizartron". אבל כדאי לזכור כי הקבלה של כספים אלה צריך להיות prescribed רק על ידי רופא, מאז המינון של תרופות אלה מוגדר בנפרד עבור כל חולה.
 • פיזיותרפיה עם כאב בכתף ימין היא שיטה יעילה מאוד ויעילה של טיפול. ישנן שיטות רבות של פיזיותרפיה, כולן מכוונות לחיסול סימפטום מסוים: 
  • הפחתת כאב (קרינה SUF).
  • שיקום משותף (מגנטותרפיה).
  • הסרת דלקת (טיפול בלייזר אינפרא אדום, טיפול ב- UHF בעצימות נמוכה, טיפול ב- CMV בעוצמה גבוהה).
  • שיפור באספקת הדם (אולטרסאונד, מימן גופרתי ואמבטיות ראדון).

כמו כן, אתה יכול גם לעסוק בטיפול תרגיל ולעבור קורס עיסוי, אם אין התוויות נגד. בין התוויות נגד לשימוש כללי של פיזיותרפיה כוללים מחלות של מערכת העצבים המרכזית, עוויתות, שחפת, מחלות דם, סרטן.

 • טיפול כירורגי משמש במקרים מוזנחים מאוד או כאשר אין השפעה חיובית של טיפול תרופתי. הרפואה המודרנית הגיעה לרמה גבוהה של התפתחות, ולכן כיום רוב ההתערבויות הכירורגיות בטיפול במערכת השרירים והשלד יש תוצאות חיוביות ומאפשרות לחולה לחזור לחיים נורמליים.
 • טיפול בשיטות אלטרנטיביות בבית יכול לשמש כשיטה נוספת או כטיפול תחזוקה, משום שהרפואה האלטרנטיבית אינה יכולה להתמודד עם התנאים החריפים של מחלות אלו.

מניעת כאב בכתף ימין

כדי למנוע את הופעת הכאב בכתף הימנית, יש לשים לב לגורמים רבים. לדוגמה:

 • כוח. זה צריך להכיל מינימום של בשר, ממתקים ומוצרי חלבון המכילים אחרים.
 • עומסים פיזיים צריך להיות אופטימלי ולא מוגזם. זה יהיה תרגיל תרגיל שימושי, יוגה ופעילויות אחרות שאינן דורשות מאמץ פיזי גדול.
 • עיסוי גוף כללי לשפר את זרימת הדם ולעזור להירגע את השרירים.
 • שינה על משטח קשה מסייע במניעת מחלות של מערכת השלד והשרירים ולשפר את היציבה.

על הבסיס כל העלויות לקחת בחשבון את העובדה כי כל סוג של כאב בכתף הימין שלו הוא לא להתעלם, חשוב מאוד לפנות לרופא במהירות ולנקוט את האמצעים הדרושים לטיפול ומניעה, כך שהמחלה לא התפתחה בשלב רציני. המטופל, בתורו, חייב לפנות את הטיפול עם כל רצינות ואחריות, רק אז אפשר לצפות תוצאה חיובית מן הטיפול ואת התחזיות החיוביות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.