Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

וגטו - דיסטוניה וסקולרית

המומחה הרפואי של המאמר

נוירולוג, אפילפטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

Vegeto - דיסטוניה כלי הדם כולל את הביטוי של כל צורות ההפרעה של הרגולציה הווגטטיבית.

בשנים האחרונות, מעדיף את המונח "תסמונת דיסטוניה וגטטיבי" לפני "תסמונת של דיסטוניה צמח-וסקולריים," כי זה נותן הזדמנות לדבר על התסמונת של דיסטוניה צמח-קרבית, ואת האחרון ניתן לחלק דיסטוניה מערכה מרובה (לב וגטטיבי, vegeto קיבה, וכו '). לכן, מחברים מסוימים משתמשים במונח "תסמונת דיסטוניה צמחונית" לעתים קרובות יותר. דיונים מסוימים נגרמו על ידי החלק השני של ההגדרה של התסמונת. NK Bogolepov המוצע "דיסטוניה" תחליף "תפקוד לקוי". זוהי עמדה הגיונית ואטרקטיבית, אבל עבור פתולוגיה ופיזיולוגיה של מערכת העצבים האוטונומית הם מונחים מסורתיים כגון vagotonia, sympathicotonia, amphotonia.

Vegeto - דיסטוניה כלי הדם היא מורכבת הציג בצורה של תלונות סובייקטיביות מן המטופלים, הפרות של תפקוד של החלק הצומח של מערכת העצבים. VSD נחשב על ידי אחד הקשים ביותר במונחים של אבחון של תסמונות. ביטויים קליניים המדגים דיסטוניה כלי הדם, מגוונת, ואת שלהם יותר מ 150. כל הסימפטומים הפסיכו-צמח הקשורות בתפקוד של המבנה הלימבית-רשתי השולט הפעולה של מערכת העצבים האוטונומית. דיסטוניה ווסטו-וסקולרית אינה יחידה נויולוגית עצמאית, אלא מתפתחת כתגובה משנית לתסמונת בתגובה למחלות כרוניות מתמשכות או למצבים מלחיצים ארוכי טווח מבחוץ. VSD הוא מושג תלת מימדי, מורכב יותר מהמקביל - "הפרעות נוירו-סירקולטוריות", ולכן יש לפרוס את אמצעי האבחון באותו אופן כמו הטיפול. לפני שלושה עשורים דיסטוניה צמחית-כלי דם אובחנה רק לעתים רחוקות, היום על פי נתונים סטטיסטיים יותר מ 75% של תושבי כדור הארץ שלנו סובלים במידה מסוימת זה מחלה. רובם אינם מבקשים עזרה רפואית, שכן הסימפטומים של התסמונת מוחלקים, אך כשליש מהחולים זקוקים לטיפול מורכב, וכ -10% באשפוז.

וסטו - דיסטוניה וסקולרית נקראת תסמונת, כי ככלל, הפרעות צמחוניות הן ביטויים משניים של צורות הפתולוגיה המגוונות ביותר. למרות הפרעות גידולים ראשוניים ומשניים נבדלים בסיווג, תסמונת דיסטוניה צמחונית היא משותפת להם. ניתוח התסמונת של דיסטוניה צמחונית, נלקחים בחשבון מספר גורמים:

 1. טבען של הפרעות צמחיות;
 2. הקביעות והפרוקסמיות שלהם;
 3. האופי הפוליטי והמונו-מערכתי של ההפרעה;
 4. הפרעות מערכתיות ומקומיות כלליות;
 5. ולבסוף, וזה נראה חשוב במיוחד, הם מבחינים בתסמונת של דיסטוניה צמחונית שלושה תסמונות צמחיות מובילות:
  • תסמונת פסיכו-וגטטיבית,
  • תסמונת של כישלון אוטונומי מתקדם,
  • תסמונת צמחית-וסקולרית.

כיצד פועלת מערכת העצבים האוטונומית?

VSD הוא דיסוננס של עבודתם של שתי תת-מערכות, סימפטית ופרזימפתטית. אחדות העבודה של "בנות הברית" האלה צריכה לספק הומאוסטזיס (איזון פנימי וקביעות של עבודת האיברים, המערכות) ומנגנון הסתגלות המסייע בתגובה מספקת לכל הגורמים החיצוניים. המערכת הווגטטיבית אחראית לרגולציה הלא מודעת (אוטונומית) של תהליכים חשובים רבים, וביניהם: 

 • נורמליזציה של לחץ הדם, הטון של מערכת כלי הדם; 
 • קצב פעימות הלב, תדירות הצירים. 
 • פעילות הפרשה של בלוטות (פנימיים וחיצוניים) - רוק, זיעה, אדרנלין, מיץ קיבה, דמעה; 
 • נורמליזציה של הפונקציות המוטוריות של המעי הדק והמעי, כיס המרה, כל העבודה של השרירים החלקים.

בהשפעת גורמים שליליים, חיצוניים ופנימיים, חדלות המערכות לפעול באופן מתואם ומתחילות לפעול באופן עצמאי זה מזה. כך מתפתחת התסמונת הפולימורפית, הנקראת דיסטוניה צמחית-וסקולרית.

כיצד מופיעות הפרות של מערכות משנה? 

 • הפונקציות של תת-המערכת הסימפתטית מוסדרות על ידי מערכת אחרת, המערכת הסימפטאדית, המפעילה שליטה על סימפטיה באמצעות ייצור אדרנלין ונוראדרנלין. הגידול במספר ההורמונים הקטכולאמינים, ריכוז שלהם מעורר משברים, התקפים, אשר קשה מאוד לשאת על ידי המטופלים. יש טכיקרדיה כי אין סיבה לב אמיתית, לחץ דם עולה בחדות, dyspnoea וסחרחורת עשויה להתחיל. כל הסימנים הללו מתפתחים במהירות וגורמים לפחד שאין להסבירו באדם. התקפים ניתן לחזור על עצמו במשך שנים רבות, depleting את מערכת העצבים של המטופל. מנגנון ההדק טריגר עשוי להיות מצב מלחיץ, אבל לעתים קרובות משברים sympathoadrenal להתרחש ללא סיבות אובייקטיביות לכאורה. 
 • דיסטוניה הווסטו-וסקולרית יכולה להתפתח בכיוון אחר. תת-המערכת הפאראסימפתטית פועלת בשל פעילותם של סיבי עצב מיוחדים, וביניהם העצבים הוואגים הם המובילים. Nervus vagus מפריש נוירוטרנסמיטורים ספציפיים האחראים להורדת לחץ הדם - אצטילכולין. לא רק הלחץ יורד, אבל קצב הלב יורד, הדופק מאט. כתוצאה מכך, כל בלוטות להפריש להתחיל לעבוד במצב אינטנסיבי: רוק, הזעה להגדיל. תסמין של תסמינים אלה מסתיים לעתים קרובות עם משבר vagoinsular - אובדן התודעה, בריחת שתן צואה, כאבים חמורים באזור epigastric. נצפה לעיתים קרובות hypoglycemia עקב ריכוז מוגבר של אינסולין.

Vegeto-דיסטוניה כלי הדם מחולק על ידי הסימפטומים לתוך סוגים, אשר בתורו תלויים ישירות איזו תת צמחיה היא "מחוץ לסדר". 

 • הכישלון של תת-המערכת הפאראסימפתטית מוביל ל- HPA בהתאם לסוג ההיפוטיוני. 
 • הכשל של המשנה הסימפתטית מוביל לרסיבר בהתאם לסוג ההיפרטיוני.
 • תפקוד לקוי של שתי מערכות המשנה מוביל בו זמנית ל IRR בסוג הנורמוטוני.

הסימפטומים הם מגוונים מאוד, אבל ביניהם הנפוצים ביותר הם: 

סימפטומטולוגיה קרדיולוגית. 

 • טכיקרדיה והפרעות קצב (עלייה בתדירות התכווצויות הלב והפעלת פעימות לב) - טכיאריאתמיה; 
 • Bradycardia ו הפרעת קצב עם ירידה בקצב הלב - bradyarrhythmia; 
 • תחושות כואבות בלב, תחושת כבדות, לחץ; 
 • הפעלת הטון כלי דם - יתר לחץ דם; 
 • ירידה בטון כלי הדם - לחץ דם; 
 • לחץ דם קופץ, התעלפות; 
 • היפרמיה של העור או להיפך - ציאנוזה (pallor, ציאנוזה). 

תסמיני נשימה. 

 • קוצר נשימה; 
 • תחושה של גוש בגרון, קושי לבלוע מזון, נוזלים; 
 • תחושות של התכווצות נשימתית. 

תסמינים במערכת העיכול. 

 • הפרת תהליך העיכול, עצירות או שלשולים; 
 • עוויתות באזור האפיגסטרי; 
 • גזים. 

תסמינים נוירולוגיים. 

 • עייפות, אדישות; 
 • תסמינים היפוכונדריים, תלונות על מחלה קלה; 
 • מצבי דיכאון; 
 • עצבנות, לפעמים תוקפנות; 
 • מוגברת רגישות; 
 • טמפרטורת הגוף subfebrile; 
 • כאבי ראש תקופתיים של אטיולוגיה לא ברורה; 
 • הפרעות שינה.

תסמינים של דיסטוניה וסקולרית-וסקולרית

הדוקטרינה הקלינית של הפתולוגיה של מערכת העצבים האוטונומית קשורה לשמותיהם של נ 'אפינגר, ל' הס (1910), שיצר רעיון של תסמונת שכזו כמו דיסטוניה וסקולרית-וסקולרית. אם ניקח בחשבון את חלוקת התסמונת של דיסטוניה צמחונית למחלקות הסימפתטית והפאראסימפתטית, תופיע לפתע תסמונת צמחונית כללית, סימפתיקוטוניה. בתצוגה הקלאסית הם נראו כך.

סימפטומי דיסטוניה כלי דם אשר יובש עור מניפסט חיוורון, קור בקצות, מבריק עין exophthalmos הקל, טמפרטורה יציבה נוטה טכיקרדיה, tachypnea, נטייה להעלות את לחץ דם, עצירות, המאופיינת במתח sympathicotonic. מאופיין ביכולת עבודה גדולה, יוזמה, סיבולת פיזית ופעילות טובה בערב, עם יכולות מופחתות לשינון ולריכוז, חרדה. הפחיתו את הסובלנות של השמש, החום, הרעש, האור הבהיר, הקפה. שינה חסרת מנוח. שריר רועד, paresthesia, צמרמורת, תחושות לא נעימות באזור הלב נצפים.

סימפטומי דיסטוניה כלי דם אשר להפגין קור, לחות, עור חיוור, הזעת יתר ועל hypersalivation, dermographism האדום בוהק, ברדיקרדיה, נטייה תת לחץ דם, הפרעות קצב נשימה ואת נטיית התעלפות לעלייה במשקל, מאופיינת vagotonia. יש אפתיה, אסתניה, סיבולת נמוכה, יוזמה נמוכה, חוסר החלטיות, ביישנות, רגישות, נטייה לדיכאון, פעילות ההפקה הטובה ביותר בשעות הבוקר.

ההכללה של הפרעות גדיאטיות אינדיווידואליות בתסמונות אלה תרמה להתפתחותה של הצמחיה הקלינית. יש כמה נסיבות לציין. הסימפטומים המוצהרים של דיסטוניה של כלי הדם הווסטי - וסקולרי, ראשית, אינם נוצרים עדיין תסמונות פתולוגיות, אלא משקפים תכונות מסוימות, לעתים קרובות חוקתיות, של הארגון ותגובתו של מערכת העצבים האוטונומית; שנית, הם שיקפו במלואם את הגילויים, שהם, עם החומרה הרבה יותר שלהם, תסמונת כללית של דיסטוניה צמחונית; שלישית, חשוב מאוד כי כבר בתיאורים אלה, דיסטוניה וסקולרית של כלי דם, הסימפטומים ניתנים בשילוב עם מאפייני אישיות ותגובה רגשית.

הדוקטרינה של סימפטיקוטוניה ואגוטוניה נמתחה לעתים קרובות על בסיס הרעיון של נדיר במציאות של תסמונות טהורות כאלה. על בסיס זה, א גיום מקצה סימפטומים ביניים של דיסטוניה צמח-וסקולריים - nevrotoniyu וא Danielopolu מתייחס אליו כאל "giperamfotoniya" או "gipoamfotoniya". ואכן, יותר ויותר צריכה להתמודד עם גילויי אהדה או הפאראסימפתטית מעורב, אולם, לעתים קרובות מצליח לזהות הפרעות כיוון מועדפות או בכיוון שונה במערכות פונקציונליות פרט (למשל, פעילות סימפתטית קרדיווסקולריות הפאראסימפתטית - במערכת העיכול). עם כל הסתייגויות ותוספות, יש להכיר בכך כי העיקרון של בידוד הפרעות גדילה מן הביטויים הסימפטטיים טוניק ו vagotonic נשאר פורה היום.

תסמינים של דיסטוניה ווסטו-וסקולרית הם קבועים (קבועים) ומאופיינים בהפרעות וגטטיביות פרוקסימליות (כלומר, תקופות של החמרה חדה בסימפטומים). אם האחרון מייצג את המתואר בזמן סופות וגטטיבי אינטנסיבית, את ההגדרה של שאר הפרות כמו "קבע" הוא במידה מסוימת מותנה. כל הסימפטומים של דיסטוניה צמחית-וסקולרית הם ניידים. זה חל על הזעת יתר, ועל קצב הלב, ועל לחץ העורקים. לפיכך, הפרעות קבועות אינן אינדיקטורים יציבים לחלוטין, אך התנודות התכופות שלהם, לא נצפה קלינית ולא להגיע לרמה של משברים צמחיים (VC). לאחרונה המתואר בספרות במשך זמן ארוך מכונים "וגו-vazalnye משבר גאוורס, מעיר" "משברים אוהדים Barre" ו "אוהד-מחנק מעורב התקפות פולצר," ואת בספרות אנגלית מודרנית, הם מכונים "התקפי חרדה".

תסמינים מקומיים

כמו כל ניסיון לסווג, הפרדת ההפרעות הכלליות, המערכתיות והמקומיות מותנית במידה מסוימת. נראה כי השאלה של תסמונות מקומיות ברורה ביותר. ידוע כי הפרעות בגידולים חד-צדדיים יכולות להתרחש בפתולוגיה של ורטברותן, תסמונות במנהרות, מונונוופתיות של גניסיאציות שונות. אין ספק, אלה הם סימפטומים מקומיים של דיסטוניה צמחית וסקולרית. עם זאת, ככל שהם מתפתחים ומעמיקים, הם מתחילים לפתח הפרעות פסיכו-גראטיביות כלליות, המתעוררות כתגובה לכאב כרוני (אם יש כזו) או לזיהוי הנגרם על ידי הפרעות מקומיות. ובכל זאת נראה כי מצב זה מתואר במידה מספקת מנקודת המבט של הדומיננטיות של צורות מקומיות של התסמונת של דיסטוניה צמחונית.

סימפטומים כלליים

חלוקת הטפסים הכלליים והמערכתיים מורכבת יותר. אם תסמונות מקומיות, זה בדרך כלל הוא נגעים מגזריים של המערכת האוטונומית הפריפריה, הוא כללי והפרעות מערכתיות עשויות להיות התוצאה של תקלות ותצורות צומחות suprasegmental (תסמונת psychovegetative), ונגעים של ההתקנים ההיקפיים האוטונומיים (תסמונת כשל האוטונומי פרוגרסיבי). אנו רואים צורך להדגיש כי בעיקרון הפרות אלה הן פוליסמטיות. הסיבות לטבע הפוליסמי הזה שונות.

נסיבות אלה הובילו לדיון פעיל למדי, המתנהל כיום סביב המונחים "תסמונת דיסטוניה צמחונית" ו"דיסטוניה נוירו-מחזורית "(דיסטוניה של כלי הדם). לפני 60 שנה בספרות הזרה הוצע המונח "עצבים נוירו-מחזוריים". לאחר מספר עשורים הועברה לקרקע של הרפואה הסובייטית, עם מעט שונה והיעודה: "אסתניה" הוחלפה ב"דיסטוניה ". יש להכיר בכך כי המושג "cardiopsychoneurosis" היה עקשן, והיא בשימוש נרחב בפרקטיקה (זה בהחלט מעיד על הפוטנציאל הפרגמטי).

תסמונות של דיסטוניה וסקולרית-וסקולרית

מה גורם לנו במשך שנים רבות להוביל עם הצלחה משתנה המאבק נגד המושג "דיסטוניה neurocirculatory"? קודם כל, העובדה שמטפלים, קרדיולוגים רוצים לראות בדיסטוניה הווסטיבית-וסקולרית לא תסמונת, אלא מחלה עצמאית. אזעקה ברורה לגבי הרעיונות האלה. הרופא, המאבחן דיסטוניה צמחית-כלי דם, מתחיל לטפל ב"מחלה "זו, ומשלים את המצב הדרוש בחיפוש אחר הסיבות שגרמו לתסמונת זו. זוהי הסכנה המעשית של שימוש במונח "דיסטוניה נוירו-מחזורית". ההתנגדות השנייה מורכבת ממספר המוטעות כי דיסטוניה צמח-וסקולריים, יש לנו ליקוי תפקודי רק במערכת הלב וכלי הדם. הסבר תצוגות אלה יכולים להיות, ומעל לכל, כי האבחנה של "צמח-וסקולריים דיסטוניה" נולדה בעיקר במוסדות קרדיולוגיה, עם הפרעות בתחום הנשימה (כמעט לחייב), מערכת עיכול, שדה thermoregulatory לא ניתן שום חשיבות. ההתנגדות השלישית נוגעת לעובדה, לאחר שנכנס בדרך של בידוד של דיסטוניה כלי דם, אנחנו צריכים לתת זכות קדימה, ואת תסמונת זו בתור היפר-ונטילציה, דיסטוניה neyrogastralnoy, thermoregulation נוירוגנית, וכו 'כולם - .. מציאות קלינית מוחלטת, וחלק מהם (במיוחד הפרעות hyperventilation) הוא הנושא של ניתוח רציני שלנו.

וגטו: דיסטוניה וסקולרית: תסמינים של דיסטוניה אוטונומית

כמובן, תסמונת דיסטוניה וגטטיבי - מושג קליני רחב מאוד ומגוון מפגיש, מחד גיסא, משברים וגטטיבי בהירים, חום בדרגה נמוכה לטווח ארוך, סינקופה נוירוגנית, וכן, מצד שני - תסמונות מקומיות טרופיות כלי דם, תת לחצו דם orthostatic, anhidrosis, שלפוחית נוירוגנית. זה הוביל לכך זיהינו שלוש התסמונת הכללית של תסמונת תפקוד וגטטיבי. תסמונת Psychovegetative מתבטאת בהפרעות לצמיתות-התקפים נגרמות על ידי תפקוד לקוי של מערכות מוח ספציפיות. כולם הלכו בסיווג א 'בשאלות פרעות אוטונומיות.

וגטו: דיסטוניה וסקולרית: תסמינים של כישלון אוטונומי מתקדם

תסמונת שנית - כישלון אוטונומי פרוגרסיבי. ביטויים עיקריים הממוקמים שלה על ירידה בשכיחות: תמונה של התעלפות תת לחץ דם orthostatic, אימפוטנציה, חולשה, anhidrosis, יתר לחץ דם במצב אופקי, הסימפטום "דופק קבוע", הרזיה, בריחת שתן, עצירות, dysarthria, גודש באף, אנגינה. היא מתרחשת הרבה פחות לומדת לעתים קרובות על ידי נוירולוגים, והוא מתרחש כאשר היקפי (מגזרי) בשילוב מוחות היקפי תפקוד אוטונומי (ראו. הסיווג של פרעות אוטונומיות). הבסיס לתסמונת זו הוא polyneuropathy האוטונומית קרבית - פתולוגיה של המערכת ההיקפית האוטונומית, בעיקר innervating מערכת קרבית. עם זאת, ישנם סימפטומים נוירולוגיים מסוימים המציינים את מספר מערכות מוחות עניין המקביל, מפוזרים פרעות אוטונומיות (anhidrosis).

וגטו: דיסטוניה וסקולרית: תסמינים צמחיים-כלי דם-טרופיים

השלישית היא תסמונת של צמח-וסקולריים-טרופיות , אשר בעבר המכונה לעתים "angiotrofonevrotichesky" או, ליתר דיוק, "angiotrofopaticheskii". מתבטאת בעיקר בידיים וברגליים, במסגרת זו (לדוגמה, תסמונות במנהרה או הפרעות אוטונומיות באמיוטרופיות עצביות). הוא נכלל בחלקו השני של הסיווג (הפרעות בגידולים פריפריאליים), והוא מבוסס על התבוסה של עצבים מעורבים, רפלקסיות ושורשנים המשרתים את הידיים והרגליים. באופן טבעי, תסמונת זו היא גם הזכות של נוירולוגיה; זה יכול להיות חלק מהתסמונת הפסיכו-גנטית (מחלת ריינו).

וגטו: דיסטוניה וסקולרית: תסמינים של תפקוד אוטונומי

התסמונת של חוסר תפקוד אוטונומי, ככלל, אינה יחידה נוסולוגית. בסיווג, דיסטוניה מוחית ראשונית ומשנית (על-פלחית), דיסטוניה של הפריפריה (סגמנטלית) והדיסטונית המשולבת. ברור, השיעור המכריע של פרעות אוטונומיות הוא משני, וכן במצבים אלה ניתוח ישויות nosological פתולוגיה הוביל תסמונת התפקוד האוטונומית, חיוני לאבחנה נכונה ובעיקר להשתמש טיפולי nosological.

 1. דיסטוניה כלי דם, הסימפטומים מהם מופיעים בדרך כלל בילדות מוקדמת מתאפיינת בחוסר יציבות של הפרמטרים האוטונומיים: שינוי מהיר של צבע של העור, הזעה, תנודות בקצב לב ובלחץ דם, כאב דיסקינזיה של מערכת העיכול, הנטייה חומה נמוכה, בחילות, סובלנות עניה של פיזי מתח נפשי, meteotropnost שנקרא חוקתי. נ אפינגר, ולאחר מכן נקבע א שלהם גיום בהשאלה כמו "מערכת אוטונומית נכים", עדיין חולה, אך נוטה לחזק את כל הביטויים הללו של סביבה חיצונית שלילית. לעתים קרובות הפרעות אלה הן תורשתיות-משפחתיות. עם גיל, בחולים אלה עם חינוך ימין של הרפיה להגיע הפיצוי הידוע, אם כי כל חייו נשארים במצב וגטטיבי סטיגמות. אין ספק שגם התפקיד של גורמים גנטיים בהתפתחות המיגרנה. עם זאת, לפעמים יש דיסטוניה וסקולריים מאוד חמורה. זה עניין של תסמונת משפחתית dysautonomia ריילי - דיי, שבה יש הפרות בוטות של הסביבה הפנימית של הגוף שאינם תואמים את החיים. בדרך כלל מתרחשת בילדות המוקדמת. תסמונת כשל אוטונומי מתקדם עשויה להיות קשורה לפרקינסון, ניוון מערכת מרובה ולחץ דם נמוך האורתוסטטי אידיופתית (תסמונת ברדבורי) - מחלות ניווניות להגשים את עצמן בשלב מאוחר יותר בחיים. הגוש הראשוני, וכולל נוירופתיה תורשתית (חושי, שארקו amyotrophy עצבי - מארי -. Tooth ואח).

לפיכך, מחלות חוקתיות, ניווניות, תורשתיות יכולות להתבטא הן בפסיכו-וואגרטיבים והן בתסמונת של אי-ספיקה של גדילה פרוגרסיבית, ותסמונת גדילה-וסקולרית-טרופית.

 1. דיסטוניה הווסטו-וסקולרית, שהתסמינים שלה מופיעים אצל אנשים בריאים כנגד לחץ אקוטי או כרוני, נקראים תפקוד אוטונומי של הטבע הפסיכו-פיזיולוגי. תגובות רגשיות-אנדוקריניות רגשית ללחץ חריף הן תגובה פיזיולוגית נורמלית של הגוף ואינן יכולות להיחשב פתולוגיות. עם זאת, ביטוי מוגזם של תגובות, משך ותדירות של אותם על רקע של מתח כרוני, הפגיעה ביכולת ההסתגלות האנושית כבר פתולוגית, הבסיס של ביטויים קליניים של אשר היא תסמונת פסיכו-וגטטיבי. הביטוי המסיבי של התסמונת של חוסר תפקוד אוטונומי של אופי פסיכו-פיזיולוגי נצפתה בקטסטרופות, רעידות אדמה ומצבים קיצוניים מלחיצים אחרים.
 2. וגטו, דיסטוניה של כלי דם, אשר הסימפטומים של אשר באים לידי ביטוי במהלך שינויים הורמונליים. אלה כוללים את תקופות הבגרות ואת גיל המעבר. בגיל התבגרות, ישנם שני תנאים מוקדמים עבור הופעתה של תסמונות וגטטיבי: הופעתה של האנדוקרינית חדש יחסים אוטונומיים, מחייב ביצירת דגמים אינטגרטיבי אחרים, ומהר, לעתים קרובות המואצת, להגדיל צמיחה, אשר יוצרת פער בין הפרמטרים והתכונות הפיסיים החדשים של תמיכה וסקולריים. ביטויים אופייניים לכך הוא דיסטוניה וסקולריים על הפרעות אנדוקריניות רכות או הביעו, תנודות לחץ דם, תסמונות האורתוסטטי או עילפון, חוסר יציבות רגשית, הפרעות של thermoregulation.

תהליכים צמחיים מחריפים במהלך גיל המעבר, אשר מזוהה עם האנדוקרינית הפיזיולוגית תמיכה רגשית של מצב זה. הווסטו - דיסטוניה וסקולרית היא גם קבועה וגם פרוקסימלית, ובין אלה, בנוסף לגאות האופיינית, תחושת חום והזעה מוגברת, עלולים להתרחש משברים צמחיים. כל הגילויים המתוארים מתרחשים בגיל ההתבגרות המינית ובגיל המעבר, אך הם בולטים במיוחד בקורס הפתולוגי של תנאים אלה. במצבים אלה אנו מדברים על תסמונת פסיכו-גנטית, בדרך כלל יורדת עם המעבר של תקופות אלה, אך במקרים מסוימים, הפרעות פסיכואקטיביות-אנדוקריניות הן מתמשכות למדי.

 1. וגטו, דיסטוניה של כלי דם, אשר הסימפטומים של אשר באים לידי ביטוי במחלות סומטיות אורגניות. ברבות מחלות פסיכוסומטיות (יתר לחץ דם, כלילית, מחלת כיב פפטי, אסטמה), ומחלות קרביות עם רכיב algic חמור (מרה, מחלת אבנים בכליות, דלקת כרונית של לבלב) נוצרים לעתים קרובות של תסמונת פסיכו-צמח. במחלות פסיכוסומטיות, הפרעות אלה הן גורם חשוב בפתוגנזה, מתרחשות לפני היווצרותם הסופית של המחלות המתוארות והן בעלות אופי פסיכופיזיולוגי מוקדם. תסמיני כאב כרוניים, שהם מתח כואב כרוני בעיקר, גם הם גדושים בהפרעות פסיכו-גסטטיביות. אלה האחרונים מיוצגים בבירור בהפרעות אלרגיות.

קבוצה גדולה של כאב סומטי, הכוללת האנדוקרינית (סוכרת, תת פעילות בלוטת תריס, וכו '), וזה אוטואימוניות מערכתית (עמילואידוזיס, סקלרודרמה, וכו'), מטבולית (פורפיריה, cryoglobulinemia et al.), מחלות בליווי תסמונת כשל אוטונומי פרוגרסיבי. מחלת כלי דם יכולה להתבטא תסמונת של הפרעות טרופיות צמח-וסקולריים. חשיבות מיוחדת יש לצרף סוכרת (לאור השכיחות הגבוהה שלה), שבה הפרעות האוטונומיות ההיקפיות להתרחש 50-60% ו עמילואידוזיס (80%).

 1. וגטו, דיסטוניה של כלי דם, אשר הסימפטומים של אשר באים לידי ביטוי במחלות אורגניות של מערכת העצבים. אין מחלקות של המוח שלא ייקחו חלק רגולציה ו מדיום רגולציה. הוראה זו אינה תמיכה בהצעת חוק ekvipotentsializma הרעיון כמו פרעות וגטטיבי-האנדוקרינית קיימות הן לעתים קרובות תת-קלינית, ניתן לאתר על ידי חקירות מיוחדות, ככלל, מכוסה הסנסורית, דיבור והפרעות נפשיות. הפרקטיקה הקלינית אפשרה להדגיש את החשיבות של המבנים של הקומפלקס הלימבי-רטיקולרי, מערכות אינטגרטיביות במוח, מתן התנהגות הוליסטית והתאמה הולמת. המבנה הנהוני הוא האזור ההיפותלמי, המספק בעיקר תופעות נוירואנדוקריניות, מוטיבציוניות ותרמו-גותיות. מבנים גזעיים משלבים מצבי תפקוד במוח במחזור הערות - שינה, ויסות תפקוד הלב וכלי הדם ותפקודי הנשימה, שליטה על שרירי הטון. התפקיד ואינטראקציה vestibulo-vegetative הוא בלתי מעורער. האפשרויות של מעורבות של מבנים rhinencephalic מימוש של פסיכו-צמחי, האנדוקרינית תסביכים תסביכים מוצגים; אפילפסיה זמנית יכולה לשמש מודל קליני. בניסוי, החל בלוס אנג 'לס Orbeli, את תפקודו של המוח הקטן בתקנה ווטטטיבית הוא הפגינו. עד כה, אין כמעט תצפיות קליניות נאותות.

בנוסף לתפקידו של המתקן הלימבי-רטיקולרי, מתגלה גם תפקיד האסימטריה הבין-משרדית. קשר הדוק יותר מוצג בין האונה הימנית של המוח לבין הרגולציה הפסיכו-גנטית. השיקולים הנ"ל מבוססים על העיקרון האקטואלי, שמוצדק לחלוטין, שכן אופי המחלה הוא בעל חשיבות פחותה. במקרה זה, אנחנו לא צריכים לשכוח את סוג של הפרות (הרס, גירוי, עצמות ועומק של הרס המוח).

הביטוי הקליני של הפרעות מוחיות שתוארו לעיל יהיה התסמונת הפסיכו-גנטית בחולים.

דיסטוניה כלי דם, סימפטומים אשר מתרחשים כאשר התסמונות ההיקפיות (radiculopathies, plexopathies, מחלות עצבים) הן וגטטיבי vaso-טרופיות. הבה נדגיש את התפקיד של תסביך תסמינים של מנהרה (מלכודת). הביטויים הקליניים העיקריים נמצאים על הידיים והרגליים, לעתים קרובות הם חד צדדית. בשנים האחרונות, דוקטרינה רועמת של תסמונת myofascial (הפרעת רפלקס שדרה) המתבטא שריר בחריפות חותמות כואבות, מלוות בשני פרעות אוטונומיות מגזריות ותגובות פסיכו-וגטטיבי כדי כאב. יש לזכור גירוי של מקלעת וגטטיבי של עורקי שדרה (פרנק העצב) לעתים קרובות מראה עצמו עם התסמונת האוהדת האחורית (מיגרנת צוואר רחם, תסמונת Barre). Sympathalgia תיאר ונזק הפנים כתוצאה (ומרתק) הצומת pterygopalatine (תסמונת Sladera) ו nosoresnichnogo (תסמונת Charlier). הם נדירים ביותר, ובמקרים כאלה, יש צורך להוציא בעיקר כאב ראש צרור.

דיסטוניה הווסטו-וסקולרית, שהתסמינים שלה מתרחשים עם myasthenia gravis, תסמונת Guillain-Barre, טרשת נפוצה, נקראת כישלון גדילי פרוגרסיבי.

תסמונות וגטטיבי היקפיות (מגזרית) כי להתבטא דיסטוניה הצמח-וסקולריים עד לאחרונה היו מוגבלות אבחון ganglionitis (truntsitov) שרשרת אוהדת ולהזיק מקלעת השמש (סולריום). עם ודאות זה יודגש כי maloopravdanna אבחנה כזו, אין אנלוגים בעולם מקורו בנוירולוגיה "עידן doosteohondroznuyu של" נוירולוגיה וכדי תיאורי מחקר מפורט של תסמונת כשל האוטונומי פרוגרסיבי.

 1. וגטו - דיסטוניה של כלי דם, אשר הסימפטומים של אשר נובעים במחלות תעסוקתיות. התופעות המובילות הן פסיכו-וואגרטיבים (בעיקר אסטנו-וואגרטיבים) ותסמונת של הפרעות גרון-וסקולרי-טרופיות בידיים וברגליים.
 2. וסטו - דיסטוניה של כלי דם, אשר הסימפטומים של אשר מתרחשים עם נוירוזות - אחת הצורות הנפוצות ביותר הגורמות להפרעות צמחיות. אלה נחשבים כביטוי מחייב של נוירוזות, והפרעות במעגל הנוירוטי נפוצות. התסמונת של תפקוד צמחי במצב זה היא ביטוי קלאסי של תסמונת פסיכו-צמחית.
 3. וגטו - דיסטוניה של כלי הדם, אשר הסימפטומים של אשר נובעים בהפרעות נפשיות. זה בעיקר על רגשית רגשית-הפרעות אישיות. תסמונות אינטלקטואליות-נפשיות קשורות פחות לביטויים צמחיים. תפקידם של צורות שונות של דיכאון אנדוגני צריך להיות מודגש, הן בצורה של תסמונת נפרדת בצורה של צורות רעולי פנים. כמו בהפרעות מוחיות אורגניות, כאשר הדיסטוניה הווסטיבית-וסקולרית נחסמת על-ידי תנועה סנסורית-מוטורית, הסימפטומים הפסיכופאתולוגיים שולטים בבירור בתמונת מחלות הנפש. במקרה זה, פסיכיאטרים מתעלמים לעיתים קרובות מהפרעות בתפקוד הצומח. ההוכחה של עמדה פרגמטית זו היא היעלמותן של הפרעות צמחיות בטיפול מוצלח בהפרעות פסיכופתולוגיות. זהו סוג של תסמונת פסיכו-וגטטיבית.

מה צריך לבדוק?

כיצד מטפלים בדיסטוניה וסקולרית-וסקולרית?

Vegeto - דיסטוניה וסקולרית מטופל בהתאם לסוג התסמונת, והאסטרטגיה הטיפולית חייבת לקחת בחשבון מחלות אחרות סומטיים זמינים. קומפלקס הטיפול כולל שיטות תרופה לפיקוח על VSD ושיטות שאינן סמים, אשר לעיתים יכולות להיות יעילות מאוד ואפילו להחליף טיפול תרופתי בסיסי

שיטות ושיטות לא פרמקולוגיות כוללות המלצות כאלה: 

ביצוע משטר רציונלי של היום. אורח חיים בריא הוא לא מושג מוכר כי כבר הפך שם בית, זה באמת דרך יעילה לנטרל את הסימפטומים. הכלל הבסיסי - ההתעוררות לא יאוחר מ -7: 00, ונרדם לא יאוחר מ -22: 00, יכול להסיר כמה תסמינים של ה- VSD בחודש אחד בלבד. משטר זה ממשיך את הייצור הרגיל של "יום" ו "לילה" הורמונים. יתר על כן, התבוננות בתנאי השינה הרגילה, ניתן לשפר לא רק את הרווחה, אלא גם את המראה, שכן הורמון מיוחד השולט על האטת תהליכי ההזדקנות מוקצה בין השעות 24: 00-3: 00 בשעת שינה עמוקה. זה הרגולטור נס נקרא intermedin, הוא מפסיק לפתח מאלה שעובדים בלילה, או פשוט לא לישון בגלל צפייה בסרט או השתתפות במשחק מקוון. 

שמירה על מצב האוויר בחדר. אייר יסודי צריך להיות הרגל. בנוסף, יש צורך להוציא מיטות נוצות עבות או מזרנים לא נוח, כריות. מצעים צריך להיות אופטימלי נוח ארגונומי. גם אם אדם חושב שהוא ישן, אבל מתעורר, הוא מרגיש שבור, אתה יכול לשקול את החלום כדי להצליח. לעתים קרובות הסיבה לכך היא מיטות רכות יתר על המידה, כריות לא נוחות, ואת אי הנוחות החיצונית הכוללת. 

יש צורך לעשות מגוון בחיי היומיום. החלפת כל 1.5-2 שעות הפעילות עושה את המוח להפעיל את הפונקציות שאינן בשימוש. בנוסף, השינוי בסוג הכיבוש גורם לך לשנות את היציבה שלך, להפעיל קיפאון בשרירים וברקמות. אימון רגיל כזה צריך להיות הרגל, הם חייבים להיות לפחות 5 ביום. 

תוצאה חיובית היא לימוד שיטות אימון אוטוגני. אתה יכול ללמוד אותם בעצמך, טוב של היום הוא הרבה ספרות כאלה. השיטה בטוחה לחלוטין ואינה פוגעת בתת-המודע, שלא כמו "תענוגות" אזוטריים אחרים. 

באופן אידיאלי, אם אלכוהול ניקוטין נשללים מהחיים לנצח. אם ביטול זה רדיקלי קשה, יש צורך לצמצם את השימוש בהם. ניקוטין תורם לפיתוח של רעב חמצן כרונית של המוח, את הפגיעה באלכוהול ולא יכול לדבר. הרגלים אלה אינם שימושיים, כי הם לנקז את מערכת העצבים שכבר מותש ומשאבי הגוף. 

התרגיל הגופני יכול גם לעזור להפחית את חומרת הסימפטומים של VSD. Vegeto-דיסטוניה כלי הדם לעיתים קרובות נעלמת לאחר שלושה עד ארבעה חודשים של אימון תחת הדרכתו של מאמן כושר מקצועי. 

יש צורך לשנות את הדיאטה ולכלול מספר מספיק של מזונות המכילים ויטמינים ואלמנטים קורט. כל מה שמכיל מגנזיום, סידן, אשלגן וויטמינים מסוג B צריך להיות "משתתף" יומי של התפריט. 

תהליכים פיזיותרפיים יכולים לסייע בהפחתת שכיחות הביטויים של VSD. קורסים מוכחים היטב של אלקטרופורזה על אזור הצווארון של עמוד השדרה, אמבטיות בוץ, נהלים SPA, דיקור.

Vegeto - דיסטוניה וסקולרית היא תרופה בעזרת תרופות, במיוחד עבור מי צריך התקפים, משברים. 

Adrenoblockers הם prescribed לחולים עם VSD עם משברים סימפטאדית. הבחירה של תרופות מבוצעת על ידי הרופא, ככלל, atenolol ונגזרותיה, metoprolol ו nadolol נקבעו. 

הרגעה הם prescribed לתנאי חרדה להקלה על תסמינים של משבר. כל הקבוצה של benzodiazepines (phenazepam, oxazepam, diazepam) הוכיחו את עצמם גם נגד סוכני חרדה. בתנאים חמורים במיוחד, חרדה יכולה גם להיות prescribed. 

משברים אגוזיים נעצרים בעזרת ההכנות של קבוצת האטרופין. כמו holinoblocker, אטרופין מנטרל את הסימפטום העיקרי של המשבר, ככלל, התרופה מוזרק, תת עורית. זה גם יעיל כדי להציג קוצבי לב כדי להפעיל את הלב (Cordyamine intramuscularly). השימוש בתרופות המכילות קפאין לאחרונה אינו מתבצע בשל תופעות לוואי שונות. 

ברונכוספזם של אטיולוגיה צמחית הוא בפיקוח באמצעות הכנות של פעילות bronchodilator. גם יעיל salbutamol, ferodual בצורה של שאיפות. במקרים של החמרה חמורה וחנק, אפדרין מנוהל באופן שרירני. 

היפוגליקמיה נשלטת על ידי ניהול פנימי של גלוקוז. 

דיסטוניה הווסטו-וסקולרית, בעלת תסמינים וסטיבולריים, מטופלת בסמים נויטרופיים - fesam, cinnarizine, pyrocetam.

Vegeto-דיסטוניה כלי הדם ניתן לטפל, משך הזמן אשר תלוי בחומרת התסמונת ואת הרצון של המטופל להיפטר תסמינים מכאיבים. העקרונות העיקריים של הטיפול, המשמשים לטיפול VSD, הם כדלקמן: 

 • לעת עתה לפנות נוירולוג, נוירולוג. 
 • בדיקה יסודית מקיפה, המתבצעת על בסיס אשפוז או בבית חולים. היעיל ביותר הוא בדיקות המטופל תחת פיקוחו של הרופא המטפל, שכן שיטה זו מאפשרת לנו לראות את הדינמיקה סימפטומטית באופן אובייקטיבי יותר. 
 • ביעור של מחלות סומאטיות במקביל, אשר לעתים קרובות העיקרי להדק את הביטוי של VSD. 
 • תנאי מחייב הוא שמירה על כל ההמלצות של הרופא וביצוען, ולא משנה עד כמה הן תהיינה. דיסטוניה הווסטו-וסקולרית מטופלת במשך זמן רב, לפחות שנה אחת, ולכן על המטופל לצבור כוח, סבלנות וביטחון בתוצאה המוצלחת של פעולות טיפוליות. 
 • תנאי הכרחי הוא תיקון פסיכו-רגשי של תכונות האישיות של המטופל. קורסים ארוכים של מפגשים פסיכותרפויטיים יעילים.

Vegeto - דיסטוניה וסקולרית היא לא מחלה קטלנית, ככלל, תסמונת זו היא בפיקוח בהצלחה במקרה של אבחון מדויק וטיפול נבחר כראוי.

תרופות


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.