^

בריאות

כאב בחזה אצל ילדים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בחזה של ילד קשורה לעיתים קרובות עם בעיות לב. אבל למעשה זה רחוק מהמקרה. מחקרים שנערכו בארצות הברית הראו כי אצל מתבגרים וילדים צעירים, כאבים בחזה אינם קשורים למחלות לב ב -99% מהמקרים. הנה כך. במחקר זה, לא פחות מ 3,700 ילדים מבוסטון עם כאבים בלב, חולים מבית החולים בבוסטון השתתפו, ורק 1% מהם היו מחלות לב וכלי דם. מה הם הגורמים לכאב בחזה אצל ילדים ומה לעשות בקשר לזה?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם לכאב בחזה אצל ילדים

המחקר, שעליו כתבנו לעיל, כלל ילדים שגילם הממוצע הגיע ל -14 שנים. 99% מהם חשפו מחלות של רקמות עצם, מערכת שרירים ושלד, מערכת העיכול, מערכת העצבים המרכזית. חלק מהילדים סבלו מכאבים בחזה עקב שימוש בלתי נשלט בתרופות שגרמו לאלרגיות. ורק 1% מהילדים חוו כאב בחזה עקב בעיות לב וכלי דם. לכן, הרופאים ממליצים בחום להורים שמצאו כאב בחזה אצל ילדיהם, קודם כל לעשות קארפרדיוגרמה.

זה יבטל מיד את הסיכון למחלות לב וכלי דם או לאשר בעיות לב. בנוסף לכך יש צורך להיות מונחה על ידי תמונה של מחלה. זה יאפשר לא לבזבז זמן על השימוש בסמים ממחלות לב וכלי דם, אם הם לא נראים. הפעם זה שימושי לחשוף את הסיבה האמיתית של כאבים בחזה אצל ילדים.

אז, הגורמים לכאב בחזה אצל ילדים יכולים להיות:

 • כאב פסיכוגני
 • כאב עקב נזק או מחלת עור
 • כאב בהפרעות שרירים
 • כאב עקב מחלות מערכת הנשימה
 • כאב עקב מחלות לב וכלי דם
 • כאב עקב נגעים של מערכת העיכול

ראשית, אתה צריך לשאול את הילד בפירוט איפה בדיוק יש לו כאב, כי ילדים קטנים לעתים קרובות מצביעים על מקומות שונים לפגוע. לכן, הכאב בבור הבטן, המציין את מחלות מערכת העיכול, קל לבלבל עם כאבים בחזה - וזה חלק אחר של הגוף הילד יכול לקרוא השד. שאל את הילד גם על אופי הכאב שמטריד אותו. האם הם חדים, תפרים או טיפשים, מושכים? מתי הילד סובל מכאבים בחזה? לאחר אכילה, עם תנועות, לאחר ספורט פעיל? בואו נסתכל על כל אחד מכאבי הכאב בחזהו של התינוק ביתר פירוט.

trusted-source[6], [7]

כאב במחלות או בעור

כאב במחלות או נגעים בעור יכול להטריד את הילד אם יש לו הרפס, או הרפס זוסטר. מחלה זו יש את המאפיין של פגיעה בעור עם פריחות, חוות או שלפוחית. ואז הילד מתלונן על כאבים בוערים בחזה. הם עשויים להיות מלווה חום או בלוטות הלימפה, אשר מוגברת באופן משמעותי.

כיצד לעזור?

שלבקת חוגרת, או הרפס - היא מחלה ויראלית, אשר יתר על כן, הוא זיהומיות, כלומר, מועבר מילד לילד. כדי לרפא אותו, אתה צריך להתקשר לרופא מקומי לבצע תוכנית טיפול, אשר הוא ימנה.

כאב בחזה של ילד עקב מחלות של מערכת השריר והשלד

כאב בחזה של התינוק עקב מחלות של מערכת השריר והשלד יכול להיות חזק וחד. מקורות הכאב עשויים להיות שינויים בנספחים בחוליות לאחר טראומה, כאב עקב נזק סחוס בעמוד השדרה, דלקת מפרקים שגרונית, שחפת. כל המחלות האלה מובילות להפרת שורשי העצבים, וזה כואב מאוד.

כיצד לעזור?

יש לקחת את הילד לרופא-ראומטולוג לאבחון וטיפול.

כאב בחזהו של התינוק במחלות מערכת הנשימה

כאב בחזה של התינוק בדרך כלל יכול להתרחש עקב נזק או דלקת של הריאות. איבר נשימתי זה מוקף בצעיף - קרום המפריד את חלל החזה. כאשר הצורה דלקתית, הכרוזים שלה (היא מורכבת מעלונים, דקיקים מאוד) מתחככים זה בזה, וזה גורם לכאב חמור בחזהו של התינוק. הם מאוד קשה לסבול, את הכאב הוא עוד יותר מוגברת במהלך נשימה עמוקה ניתן לתת את הכתף משותפת.

כיצד לעזור?

כאב כזה ילד יכול לחוות כאשר דלקת ריאות הוא החמיר, הריאות במצב קשה, הם מודלקים נגוע בווירוס. במצב זה, תרופות עצמיות אינן מקובלות. יש צורך מיד להתקשר לרופא ולטפל בילד בבית החולים, בדרך כלל עם אנטיביוטיקה.

כאב בחזה של ילד עם מחלות לב וכלי דם

כאב לב וכלי דם בחזהו של התינוק הוא אחד מסוגי הכאב המסוכנים ביותר. הם יכולים להתרחש עם מחלות שונות של הלב וכלי הדם, בפרט, שיגרון, זיהומים בדרכי הנשימה חריפה, אשר לגרום דלקת של קרום הלב - קרום הלב או דלקת בשרירי הלב (המחלה נקראת שריר הלב). מחלות לב וכלי דם שאינן קשורות לאוטם שריר לב או אנגינה פקטוריס יכולות להיות מוכרות על ידי כאבים קהים וציורים, כאבים כאלה יכולים להקרין (להפיץ) את הצוואר או הכתף.

אם יש ספק לגבי מה מחלה גורמת כאב, אתה חייב תמיד להקשיב לילד עם סטטוסקופ. ואז הרופא יכול לשמוע את הלב של רעש זר, אשר "לשמור על קשר" עם כל פעימות הלב, כלומר, באופן סינכרוני. כאב בחזה של ילד עם מחלה לב וכלי דם יכול גם להיות חזק יותר במהלך בליעה או נשימה עמוקה.

כיצד לעזור?

אם הלב וכלי הדם אינם נורמליים - זוהי סכנה גדולה לילד. אתה צריך מיד להתייעץ עם רופא. הוא ירשום את הטיפול בהתאם לאופי המחלה.

כאב בחזה של ילד עם מחלות של מערכת העיכול

כאב בחזה של התינוק עם מחלות של מערכת העיכול יכול להיות חזק מאוד מצביעים על בעיות בריאותיות חמורות. יתכן גודש במערכת העיכול, מחלות gazoreflyuksnaya (צרבת), דלקת של הוושט, אשר רופאים מכנים ושט, כמו גם חומרי הרעלה שיכולה לגרות את הרירית העדינה של הוושט או הקיבה.

מחלות של מערכת העיכול הגורמת לכאב בחזהו של התינוק יכולות להיות קיבה או כיב תריסריון, שבר של הוושט, גוף זר שהילד בלע (למשל, עצם). כאבים כאלה יכולים להיות מוכרים מטבעם: הם מתחזקים כאשר בולעים, שוכבים או כאשר הילד רוכן קדימה. תסמינים נלווים - קושי בבליעה, הקאות בדם, שרפרפים עם הפרשות שחורות, כמו גם ריר מוגבר.

כיצד לעזור?

מיד להזעיק אמבולנס ולקחת את הילד לבית החולים. קודם כל, הוא צריך לעשות אנדוסקופיה של הוושט (בדיקה של הוושט באמצעות אבחון מחשב מכשיר שנקרא אנדוסקופ). לאחר מכן, הרופא ירשום את הטיפול, בהתאם למחלות הילד סובל.

כאבי חזה פסיכוגניים

כאב פסיכוגני בחזה יכול להתחיל אם הילד אינו חולה כלל, אך הוא חווה מצב של לחץ חריף. ואז בחזה יש מלחצי שרירים, והילד מתלונן על כאבים בחזה. הילד יכול גם לדאוג למצבו של אדם קרוב אליו, למשל, לאמא, ולחקות את הכאב בחזה שהיא סובלת. כאב פסיכוגני יכול להיקבע עד לרגע שבו יתעוררו. ככלל, הכאבים האלה מטרידים את הילד רק במצב של ערנות, ובמצב שינה או במהלך התחביבים של הילד, המשחק או ספר מעניין של כאב עובר.

כיצד לעזור?

יש צורך לאפשר לילד לנוח יותר, לשחק, להיות בחוץ. אם הכאב בחזה לא נעלם, אתה צריך להראות את הילד לנוירולוג ופסיכולוג.

כאב תפירה חזק ופתאומי של אטיולוגיה לא ברורה

כאב תפירה חזק פתאומי של אטיולוגיה לא ברורה יכול להתרחש אצל ילד, לרוב לאחר אכילה או עם לחץ פיזי חזק. כאב זה יכול להיות מלווה קרבות באזור החזה (התקפי כאב), מקומי בחלק העליון של הבטן או בחלק התחתון של החזה. ככלל, כאב כזה הוא לעתים קרובות יותר מקומי בצד ימין. הגורמים לכאב כזה יכולים להיות ליגמנט מתוח בין קרום הבטן (פריטוניום) לבין הסרעפת.

כיצד לעזור?

כאב כזה אצל הילד חייב לעבור אחרי שהוא נח ונרגע. הילד צריך לשכב, הרצועות של הצפק להירגע ואז כל הכאב יעבור. גם ללא תרופות.

כאב בחזהו של התינוק עקב מתח שריר או נזק לשרירים

כאב בחזה עקב בעיות שריר יכול להתרחש לאחר פציעות, נקע שרירים, חבורות, וגם בגלל זיהומים ויראליים בשרירים. המחלה השנייה מובילה לדלקת שרירים, הנקראת מיאלגיה ויראלית. זה מאופיין על ידי העובדה כי השרירים של הילד בחזה להיות מאוד כואב, ואת הכאב מגיע באופן בלתי צפוי, הוא חזק, הוא הרגיש אפילו עם הקשה קלה של האצבעות. מקום של כאב, ככלל - רק את זה, אין חריגות אחרות במצב של הילד.

כיצד לעזור?

עם חבורות ונקעים, לחילופין לסירוגין חום וקרח (במשך 15 דקות). מדחס חם יכול להיות מחבת מלח מחוממת או בקבוק מים חמים. ניתן גם לחמם צעיף צמר על סוללה חמה ולצרף אותו לחזה התינוק של התינוק.

אם החזה הוא מאוד כואב, אתה יכול לתת משהו מן אנטי דלקתיים משכך כאבים, למשל, ibuprofen. אפשר גם לתת לילד פנאדול - הוא משחרר כאב ודלקת היטב.

כיצד לקבוע את המחלה על פי אופי הכאב בחזהו של התינוק?

אם הכאב עולה עם התנועה, קרוב לוודאי, הסיבה שלו היא פציעה או מתח שרירים. זה יכול להיות גם מתיחה של השרירים או דלקת שלהם. הורים צריכים לשים לב לסימפטומים אלה, גם אם השד של הילד אין חבורות או סימנים אחרים של טראומה. סימפטום נוסף הוא כאב עם מגע קל, נשימה, שיעול.

אם כאב החזה של הילד מתרכז רק במקום אחד, אשר כואב כל הזמן, זה יכול להיות תוצאה של שבר של הצלע. תסמינים נוספים - כאב חד בעת הזזה, מגע, וכאב זה - במקום שבו ממוקמות הצלעות. כאב כזה לא נותן בשום מקום אחר.

כאב חזק וחד בחזהו של התינוק כאילו מאחורי עצם החזה, מאחור - זהו תסמין של אנגינה או הצטננות. כאב כזה יכול להיגרם על ידי מחלה של קנה הנשימה, בפרט, על ידי דלקת שלה. מיקרואורגניזמים שגורמים אנגינה ו tracheitis זהים. סימפטום נוסף במחלה זו הוא שיעול יבש, כאב המתעצם עם נשימה עמוקה.

כאב בחזהו של הילד בצורה של שריפה, אשר מתרחשת לאחר אכילה - סימן של המחלה של מערכת העיכול, בפרט, את הבטן. כאב זה נגרם על ידי חומצה שעולה מן הבטן בחזרה אל הוושט. יש ילדים שסובלים במיוחד מצרבת וחומציות. כדי להימנע ממצב זה, אתה לא צריך לאכול יותר או להישען לאחר אכילה, אבל לשבת ישר. אם תרופות פשוטות אלה לא עובדות, אתה צריך להוביל את הילד לרופא.

כאב בחזהו של התינוק במהלך שיעול הוא סימן למחלה במערכת הנשימה, במיוחד דלקת ריאות. אם הילד משתעל לעיתים קרובות במשך זמן רב, ולכן, הוא יכול למתוח את השרירים intercostal, הם הופכים מודלק ופגוע. הכאב הוא מחמיר על ידי palpation של החזה. כאבים אלה יעברו במהירות ברגע שיעול עצמו יעבור.

לא משנה מה הכאב בחזה של הילד, לא לאבד את הסימפטום הזה, כי זה יכול להיות סימן למחלות קשות. כדי לא להיות משוכנע על נוכחות של מחלות אלה בפועל, יש צורך לשים לב אליהם בשלב הראשוני על מנת לאבחן ולטפל בהם בזמן.

איזה סוג של רופאים עלי להתייעץ עם כאבים בחזה של ילד?

 1. רופא ילדים
 2. קרדיולוג
 3. דרמטולוג
 4. נוירולוג
 5. טראומה - אורתופד
 6. גסטרואנטרולוג
 7. פולמונולוג
 8. פסיכולוג
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.