Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הפתרון של הרטמן

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

הפתרון של הרטמן הוא תרופה שנקבעה עם ירידה במחזור הדם, הפרות של איזון חומצי הבסיס של הגוף, ועוד מספר אינדיקציות אחרות. בואו ניקח בחשבון את התכונות של התרופה, שיטות יישום, מינון, התוויות נגד, כמו גם אינטראקציה עם תרופות אחרות.

הפתרון של הרטמן, כמו תרופות אחרות, נלקח רק מסיבות רפואיות. התרופה ניתנת לטפטף, בצורה של חליטות. ככלל, הפתרון הרטמן משמש לטיפול בבתי חולים, פחות חליטות נעשות בבית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

סיווג ATC

B05BB01 Электролиты

רכיבים פעילים

Натрия лактат
Калия хлорид
Натрия хлорид
Кальция хлорид

אינדיקציות הפתרון של הרטמן

אינדיקציות לשימוש בפתרון הרטמן מבוססות על אינדיקציות רפואיות והמלצות רפואיות. התרופה נקבעת עבור:

 • חמור התייבשות במאזן חומצה-בסיס רגיל;
 • Hypovolemia;
 • מיתון חמצת;
 • כדי לפצות על מחסור במים ועל אלקטרוליטים (בשל שלשולים, כוויות, הקאות, דלקת הצפק ודלקות חמורות אחרות);
 • כדי לשמור על נוזל תאיים לאחר הניתוח או במהלך הניתוח. במקרה זה, השימוש בפתרון של הרטמן מאפשר עיכוב עירוי דם;
 • לטיפול באיבוד דם משמעותי , בהלם ובמצבים טראומטיים.

trusted-source[7], [8], [9]

טופס שחרור

צורת ההכנה - בקבוקי זכוכית של 500 מ"ל ו 1000 מ"ל. הרכב של התרופה כוללת סידן כלורי, פתרון של נתרן לקטט, אשלגן כלורי, חומצה הידרוכלורית, נתרן כלורי ומים להזרקה.

צורה זו של הרטמן לשחרר את הפתרון אינפוזיה נוח מאוד עבור ניהול טפטוף. לשימוש בבית החולים, פתרון הרטמן מיוצר בבקבוקי פלסטיק. צורה כזו של שחרור אינה דורשת תנאים מיוחדים עבור תחבורה ואחסון, בניגוד בקבוקי זכוכית של התרופה. חבילה אחת מכילה 10 בקבוקי תמיסות של הרטמן.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

פרמקודינמיקה

פרמקודינמיקה פתרון הרטמן הוא החומר הפעיל של התרופה והתהליכים המתרחשים אצלם לאחר בליעה. ב osmolarity והרכב שלה, הפתרון של הרטמן מתייחס נוזל תאיים. זו הסיבה התרופה משמשת להתאוששות אלקטרוליטים ונוזלים. מטרה נוספת של התרופה היא ויסות של איזון בסיס חומצי.

הפתרון של הרטמן עובד הרבה יותר יעיל מאשר הפתרון אינפוזיה של נתרן כלורי. התרופה מספקת פיצוי על קטיונים החשובים ביותר עבור גוף האדם בנוזל תאיים - (K +  Na + Ca 2 + ). החומר הפעיל של התרופה הוא לקטט, הוא metabolized בגוף כדי bicarbonate. לפתרון של הרטמן יש השפעה אלקליסטית.

trusted-source[16], [17]

פרמקוקינטיקה

פרמקוקינטיקה של הרטמן הם פתרונות להקדמה, התפשטות, חילוף חומרים והפרשת התרופה. לאחר הטפטוף הפנימי, הפתרון של הרטמן מגביר במהירות את קצב חילוף הדם. התרופה לא נשארת בדם במשך זמן רב, ואחרי 30-40 דקות זה נכנס לרקמות. מרכיבי התרופה מופרשים בשתן.

פתרון אינפוזיה הרטמן יש השפעה מועילה על הגוף. התרופה כמעט ולא מטבוליזם, ולכן אינה משפיעה על תפקוד מערכות הגוף. ככלל, התרופה משמשת לטיפול באשפוז, תוך התבוננות במצבו של המטופל בזמן ניהול התרופות.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

השתמש הפתרון של הרטמן במהלך ההריון

השימוש בפתרון הרטמן במהלך ההריון אינו מומלץ. הפתרון של הרטמן, כמו כל תרופה לא רצוי לשימוש במהלך ההריון. התרופה אינה מומלצת לשימוש בהריון מוקדם, שכן היא עלולה לגרום להפלה. השימוש בפתרון של הרטמן בחודשים האחרונים של ההיריון מהווה איום ישיר על הלידה ועל הסיבוכים טרם הלידה.

השימוש בפתרון של הרטמן במהלך ההריון אפשרי רק מסיבות רפואיות, במידה והתועלת הפוטנציאלית לאם חשובה הרבה יותר מהסיכון לילד. התרופה אינה רשאית להשתמש במהלך תקופת ההנקה, שכן החומרים הפעילים בהכנה של הרטמן עם חלב האם נכנסים לדם של הילד.

התוויות נגד

התוויות נגד השימוש בפתרון של הרטמן מבוססות על אי-סובלנות אישית על המרכיבים הפעילים של התרופה ועל רגישות מוגברת לפעולתם. התוויות-נגד העיקריות לשימוש בפתרון של הרטמן הן: התייבשות היפרטונית, אי-ספיקת לב וכלי דם, יתר לחץ דם עורקי, היפרלקטצידימיה ומחלות אחרות.

עם טיפול מיוחד, הפתרון הרטמן הוא prescribed עבור התייבשות חריפה, כישלון נשימתי, giporteinemii, בטיפול של corticotropin ו glucocorticosteroids.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

תופעות לוואי הפתרון של הרטמן

תופעות הלוואי של הפתרון של הרטמן הן בשל מינון לא תקין של התרופה. התרחשות של תופעות לוואי אפשריות בעת השימוש בתרופה על ידי חולים שיש להם התוויות נגד. לכן, הסימפטומים העיקריים של תופעת הלוואי של פתרון העירוי של הרטמן הם:

 • תגובות אלרגיות לעור;
 • Gyprivolemia;
 • חרדה;
 • Gycruelmia;
 • Thrombophlbitis;
 • Hyperhydration.

אם מתרחשות תופעות לוואי, יש להפסיק את השימוש בתרופה או להפחית את המינון. זה חובה לחפש עזרה רפואית לטיפול בתסמינים מכאיבים של תופעות לוואי.

trusted-source[27], [28], [29], [30]

מינון וניהול

שיטת הניהול והמנה של התרופה נקבעת על ידי הרופא המטפל. כאשר משתמשים בתרופה בצורה של עירויים, המהירות הממוצעת של ניהול טפטוף צריך להיות ברמה של 60 טיפות לדקה, עד 2500 מ"ל ליום, כלומר, 2.5 מ"ל לכל ק"ג של משקל המטופל. אם התרופה משמשת במצב חירום, שיעור הניהול צריך להיות עד 100 טיפות לדקה, ואת נפח התרופה ניתנת תלוי במצבו של המטופל.

שים לב כי בתוך 24 שעות לאחר השימוש בפתרון הרטמן יש לספק לגוף דרישת נוזלים יומית. Replenish נפח של נוזל הכרחי עבור היומיים הבאים. זה יהיה מלא למלא את הגירעון נוזלים 72 שעות.

trusted-source[31], [32], [33], [34]

מנת יתר

פתרון יתר של הרטמן עלול להתרחש עקב מינון גבוה של התרופה או שיעור גבוה של הממשל שלה. במקרה של מנת יתר, הפרעה במאזן של מים ואלקטרוליטים בגוף, כמו גם פירוק קרדיולוגי, אפשרי. במקרה זה, החולה הוא עצר כדי לנהל את הפתרון של הרטמן ומבצע טיפול סימפטומטי.

במקרים חמורים במיוחד של מינון יתר, חולים הם תרופות מרשם שיביאו לאפס את הפעולה של הפתרון של הרטמן. החובה היא תהליך של חידוש המלאי, כלומר, ציות למשטר השתייה כדי להבטיח את תפקוד תקין של מערכת האיברים.

trusted-source[35], [36], [37], [38]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

האינטראקציה של פתרון הרטמן עם תרופות אחרות אפשרית רק באישור הרופא. לכן, עם שימוש בו זמנית של תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים, אסטרוגנים, מינרלוקורטיקואידים, הורמונים אנבוליים, vasodilators ואת הפתרון הרטמן, שימור הנתרן בגוף אפשרי.

עם האינטראקציה של הפתרון של הרטמן עם מעכבי אנזים המעכבים אנגיוטנסין, תכשירי אשלגן ומשתנים, היפרקלמיה עשויה להתפתח. בשילוב עם glycosides הלב, את הרעילות של התרופות האחרונות עולה. אם הפתרון של הרטמן מקיים אינטראקציה עם סליצילטים, אפשר להגדיל את אלקליות השתן, כמו גם להאט את תהליך הנסיגה.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47]

תנאי אחסון

תנאי האחסון של הפתרון של הרטמן מתוארים בהוראות התרופה ואינם שונים מהכללים לאחסון נוזלי אינפוזיה אחרים. התרופה צריכה להיות מאוחסנת במקום יבש, כהה, קריר ובלתי נגיש לילדים. חשוב לקיים את משטר הטמפרטורה - מ 15 עד 25 ° C.

בעת אחסון והובלת פתרון הרטמן בבקבוקי זכוכית, חשוב מאוד להיות זהירים. אבל תנאי האחסון של פתרון הרטמן בבקבוקי פלסטיק דורשים עמידה במשטר הטמפרטורה. יש לציין כי אי ציות לתנאי האחסון של התרופה תגרום לאובדן תכונותיו הרפואיות, ולכן חוסר יעילות בתהליך הטיפול.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53], [54], [55]

חיי מדף

חיי המדף של הרטמן לפתרון זה 3 שנים מיום ייצור המוצר הרפואי, המצוין על אריזת ההכנה. לאחר תאריך התפוגה, יש לסלק את התרופה. השימוש בתמיסת אינפוזיה שפג תוקפה אסור בהחלט. מאז השימוש בהכנה מקולקלת יכולה להוביל לתוצאות בריאותיות שליליות בלתי הפיכות ובלתי הפיכות ולהחמיר את מצבו של המטופל.

trusted-source[56], [57], [58]

קבוצה פרמקולוגית

Регуляторы водно-электролитного баланса и КЩС

השפעה פרמקולוגית

Регулирующие водно-электролитный баланс и КЩС (кислотно-щелочное состояние) препараты

יצרנים פופולריים

ЗАО "Инфузия", г. Киев, Украина

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "הפתרון של הרטמן" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.