Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מפרק היפ

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

מפרק הירך (אמנות קוקסה) נוצר על ידי השטח הסמיונרי של אצטבולה של עצם האגן וראש עצם הירך. המשטח המשותף של עצם האגן עולה עקב acetabulum (labrum acetabulae). זהו יצור סיבי-סחוס, מתמזג היטב עם הקצוות של acetabulum. מעל חריץ של acetabulum, רצועה רוחבי של acetabulum הוא transected (lig transversum acetabuli). הקפסולה המשותפת של מפרק הירך מחוברת לאורך ההיקף של אצטבולום, ולכן אצטבולום ממוקם בחלל המשותף. על קפסולה הירך מחוברת בקו intertrochanteric, ומאחורי - על הצוואר של עצם הירך ליד קו רכס intertrochanteric, כך צוואר הרחם כולו הופך החלל המשותף. הקפסולה המשותפת חזקה, מחוזקת ברצועות חזקות. בעובי הקרום הסיבי של מפרק הירך הוא רצועה עבה - אזור עגול (zona orbicularis), מכסה את צוואר הירך בצורת לולאה. רצועה זו מחוברת לאילום מתחת לשדרה האיליאקית הקדמית התחתונה. רצועת Iliofemoral (lig. Iliofemoral), רצועת bertinieva מתחילה נמוך, עמוד שדרת כסל קדמי ומצורף קו intertrochanteric בעל עובי של כ 1 סנטימטר. זהו הצרור החזק ביותר לעמוד בעומס של עד 300 קילו. הרצועה הפמוראלית- פמוראלית (ליג פופופמורל) מגיעה מהענף העליון של עצם הערווה ואת עצם הלכלוך לחלק המדיאלי של הקו הבינוני. רצועה Sciatic-femoral (ליג Ischiofemorale) ממוקם על פני השטח האחורי של המפרק. זה מתחיל על הגוף של איציום, יוצא החוצה כמעט אופקית, מסתיים ב fossa של trochanter גדול. החלל המשותף מצופה קרום סינוביאלי רצועה של ראש עצם הירך (lig. Femoris capitis), המחבר את ראש עצם הירך לבין חוד החנית של מַרחֶשֶׁת. ליגמנט זה ממלא תפקיד בתקופה של היווצרות מפרק הירך בעובר ואחרי הלידה, מחזיק את ראש עצם הירך ב acetabulum.

מפרק הירך בצורת משטחים articular הוא מפרק בצורת כוס (אמנות Cotylica) - סוג של מפרק כדורית. סביב ציר הקדמי, כיפוף והארכה אפשריים. נפח התנועה תלוי במיקום של השוק במפרק הברך. הפיצוי המרבי (כ 120 °) מתבצע עם שוק שקוע. כאשר הרגל אינה קשורה, נפח הפלקסיה (עד 85 °) יורד בגלל המתח של הקבוצה האחורי של hamstrings. הארכה במפרק הירך מתבצעת עם נדנדה קטנה (עד 13-15 מעלות) עקב הפעולה המעכבת של הרצועה הפמוראלית. ציר sagittal סביב מפרק הירך מוביל להסרת וצמצום של איבר ביחס לקו החציוני (עד 80-90 °). הנפח הכולל של תנועות סיבוביות (סביב הציר האנכי) מגיע 40-50 מעלות. בתנועה המפרקית המשותפת אפשרית.

באופן כללי, נפח התנועות המבוצעות במפרק הירך הוא הרבה פחות מאשר במפרק הכתף. מפרק הירך, לעומת זאת, חזק יותר, מתחזק על ידי רצועות חזקות ושרירים חזקים.

על רונטגנוגרם של מפרק הירך, ראש עצם הירך מעוגל, ליד פני המדיאלי שלו ניתן לראות בצורה של דיכאון בתוך הראש של הראש. לירוק גדול נמצא על הקו בין עמוד השדרה האיליאמי הקדמי העליון לבין הגבעה האיצלית. קווי המתאר של הפער המשותף של קרני הרנטגן ברורים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

איפה זה כואב?

מה צריך לבדוק?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.