Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

החייאה של הלב וכלי הדם אצל תינוקות וילדים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

החייאה קרדיופולנארית (CPR) היא אלגוריתם ספציפי לשיקום או החלפת תפקוד לב או תפקוד נשימה באופן זמני. שחזור של הפעילות של הלב והריאות, reanimator מבטיח את הבטיחות המקסימלית האפשרית של המוח של הקורבן על מנת למנוע מוות חברתי (אובדן מוחלט של הכדאיות של קליפת המוח). לכן, מונח מתכלה הוא אפשרי - cardiopulmonary ו החייאה מוחית. החייאה ראשונית cardiopulmonary בילדים מתבצעת ישירות למקום על ידי כל אדם שיודע את האלמנטים של טכניקה החייאה.

למרות ביצוע החייאה cardiopulmonary, תמותה לעצור את זרימת הדם אצל תינוקות וילדים נשאר ברמה של 80-97%. עם מעצר נשימתי מבודד, שיעור התמותה הוא 25%.

כ -50% -65% מהילדים הדורשים החייאה לב וכלי דם הם גילאים מתחת לגיל שנה; מהם הרוב הוא פחות מ -6 חודשים. כ -6% מהילודים לאחר הלידה זקוקים להחייאה קרדיופולונארית; במיוחד אם המשקל של התינוק הוא פחות מ 1500 גרם.

יש צורך ליצור מערכת להערכת התוצאות של החייאה Cardiopulmonary אצל ילדים. דוגמה לכך היא תוצאה פיטסבורג תוצאות קטגוריות סולם (פיטסבורג תוצאות התוצאה סולם) ציון מבוסס על הערכת המצב הכללי ואת הפונקציה של מערכת העצבים המרכזית.

trusted-source[1], [2], [3]

ביצוע החייאה לב וכלי דם אצל ילדים

הרצף של שלוש השיטות החשובות ביותר להחייאה קרדיואולמונארית נוסח על ידי פ 'ספאר (1984) בצורת כלל ה- ABC:

 1. דרך אייר "לפתוח את הדרך לאוויר" פירושה הצורך לנקות את דרכי הנשימה של המכשולים: השתרשות הלשון, הצטברות של ריר, דם, קיא, וגופים זרים אחרים;
 2. נשימה עבור הקורבן ("נשימה עבור הפצועים") פירושו הנשמה;
 3. מחזור הדם שלו ("מחזור הדם שלו") פירושו ביצוע עיסוי עקיף או ישיר של הלב.

הצעדים שמטרתם להחזיר את הפטנטיות של נתיבי האוויר נעשים ברצף הבא:

 • הקורבן מונח על בסיס קשה על גבו (כלפי מעלה), ואם אפשר - בעמדה טרנדלנבורג;
 • לפשוט את הראש באזור צוואר הרחם, למשוך את הלסת התחתונה קדימה ולפתוח בו זמנית את פיו של הקורבן (הקבלה לשלושה של ר 'ספאר);
 • ללא פיו של המטופל מגופים זרים שונים, ריר, קיא, קרישי דם עם אצבע עטוף בממחטה, מוצץ.

על ידי הבטחת הפטנט של דרכי הנשימה, מיד להמשיך לאוורור. ישנן מספר שיטות בסיסיות:

 • שיטות ידניות עקיפות;
 • שיטות הזרקה ישירה של אוויר, נשף על ידי reanimator, בדרכי הנשימה של הקורבן;
 • שיטות חומרה.

לשעבר הם בעיקר בעלי חשיבות היסטורית בהנחיות המודרנית להחייאה cardiopulmonary לא נחשבים כלל. יחד עם זאת, אין צורך להזניח שיטות אוורור ידניות במצבים קשים, כאשר לא ניתן לספק סיוע לנפגע בדרכים אחרות. בפרט, ניתן להחיל צירים קצביים (בעת ובעונה אחת עם שתי הידיים) של הצלעות התחתונות של החזה שנפגע, מסונכרן עם הנשיפה שלו. טכניקה זו יכולה להיות שימושית במהלך ההובלה של המטופל עם asthmaticus מצב החמור (לשקרים חולים או חצי ישב כשראשו מוטה לאחור, הרופא עומד מול או לצד ו בקצב סחיט מצלעותיו רוחביות במהלך נשיפה). הודאה אינה מצביעה על שבר של הצלעות או חסימה חמורה של דרכי הנשימה.

היתרון של שיטות ישירה של ניפוח הריאות של הקורבן הוא שהאחד נשימה באוויר הרבה מוצג (1-1.5 L) עם מתיחה קלה פעיל (רפלקס הרינג-ברויאר) ואת תערובת אוויר מציגה המכיל כמות מוגברת של פחמן דו-חמצני (carbogen) , מרכז הנשימה של המטופל הוא מגורה. שיטות משמשות "מן הפה אל הפה", "מן האף אל האף", "מן הפה אל האף והפה"; השיטה השנייה משמשת בדרך כלל להחייאת ילדים צעירים.

המציל כורע על צדו של הקורבן. החזקת ראשו במצב הניע וחזק אפו עם שתי אצבעות, הוא מכסה את השפות של הפה ההדוקה של הקורבן הופך רצוף 2-4 אנרגטי, לא מהיר (עבור 1-1.5 ג) תפוגה (להיות כלוב צלעות טיול מורגש של המטופל). המבוגר מסופק בדרך כלל עם עד 16 מחזורי נשימה לדקה, הילד עד 40 (כולל גיל).

התקנים של אוורור מלאכותי שונים במורכבות של העיצוב. בשלב טרום בית החולים ניתן להשתמש בשקיות של סוג אמבו, מכשירים מכניים פשוטים כגון Pnevmat או קבועות זרימת אוויר קבועה, למשל בשיטת אייר (באמצעות טי עם אצבע). בבתי חולים, מכשירים אלקטרומכניים מתוחכמים משמשים לאוורור מכני לתקופה ארוכה (שבועות, חודשים, שנים). לטווח קצר אוורור מאולץ מסופק באמצעות מסכה nasopharyngeal, ממושך - דרך צינור אינטובציה או tracheotomy.

בדרך כלל, אוורור משולב עם עיסוי לב חיצוני, עקיף, מושגת על ידי דחיסה - דחיסת החזה בכיוון רוחבי: מן עצם החזה אל עמוד השדרה. אצל ילדים מבוגרים ומבוגרים זהו הגבול בין השליש התחתון והשלישי של החזה, אצל ילדים צעירים - קו מותנה שמפעיל אצבע אחת רוחבית מעל הפטמות. ההיארעות של לחיצות החזה אצל מבוגרים היא 60-80, אצל תינוקות - 100-120, אצל תינוקות - 120-140 לדקה.

לתינוקות יש שאיפה אחת לשלוש לחיצות חזה, אצל ילדים מבוגרים ומבוגרים יחס זה הוא 1: 5.

האפקטיביות של עיסוי הלב העקיף מסומנת על ידי ירידה בציאנוזה של השפתיים, קליפות האוזן והעור, הצטמקות התלמידים והופעת photoreaction, עלייה בלחץ הדם, ואת המראה של תנועות נשימה בודדות אצל המטופל.

בשל המיקום הלא נכון של הידיים של reanimator עם מאמץ מוגזם, סיבוכים החייאה cardiopulmonary אפשריים: שברים של הצלעות ואת עצם החזה, נזק לאיברים הפנימיים. עיסוי לב ישיר נעשה עם טמפונדה לב, שברים מרובים של הצלעות.

החייאה Cardiopulmonary מיוחדים כולל שיטות נאותה יותר של IVL, כמו גם טיפול תוך ורידי או intratracheal של תרופות. עם מינון תוך-שרירי, המינון של התרופות צריך להיות 2 פעמים אצל מבוגרים, ובתינוקות 5 פעמים גבוה יותר מאשר עם טיפול תוך ורידי. לא קיים כיום טיפול תרופתי בין-תאי.

התנאי להצלחה של החייאה Cardiopulmonary אצל ילדים הוא שחרור של דרכי הנשימה, אוורור ואספקת חמצן. הסיבה השכיחה ביותר למחזור הדם אצל ילדים היא היפוקמיה. לכן, במהלך החייאה, 100% חמצן מסופק באמצעות מסכה או צינור אינטובציה. VA Michhelson et al. (2001) בתוספת הכלל "ABC" פ סאפר eshe 3 אותיות: D (גרור) - תרופות E (אק"ג) - ניטור באק"ג, F (פרפור) - דפיברילציה כשיטת טיפול של הפרעות בקצב הלב. החייאה לב וכלי דם מודרניים אצל ילדים לא יעלה על הדעת ללא המרכיבים הללו, אך האלגוריתם לשימושם תלוי בגרסה של תפקוד לקוי של הלב.

עם asystole, תוך ורידי או intratracheal הממשל של התרופות הבאות משמש:

 • אדרנלין (פתרון 0.1%); המינון הראשון הוא 0.01 מ"ל / ק"ג, הבא - 0.1 מ"ל / ק"ג (לאחר כל 3-5 דקות להשגת האפקט). עם הזרקה תוך-רחמית, המינון גדל;
 • אטרופין (עם האסיסטולה אינה יעילה) מנוהל בדרך כלל לאחר אדרנלין ומספקת אוורור נאות (0.02 מ"ל / ק"ג 0.1% פתרון); לחזור לא יותר מ 2 פעמים באותו מנה לאחר 10 דקות;
 • סודיום ביקרבונט מנוהל רק בתנאים של החייאה ממושכת cardiopulmonary, וגם אם ידוע כי מעצר הדם התרחש על רקע חומצה מטבולית מפוצלת. מנה רגילה של 1 מ"ל של פתרון 8.4%. חזרה על המבוא של התרופה יכול להיות רק נשלט על ידי הלמ"ס;
 • דופמין (דופמין, דופמין) משמש לאחר שחזור פעילות הלב נגד המודינמיקה לא יציבה במינון של 5-20 מיקרוגרם (ק"ג), כדי לשפר את הדיאורסיס 1-2 mkg / (kg-min) במשך זמן רב;
 • לידוקאין מנוהל לאחר החייאה בין מינון בולוס postresuscitational חדרית tachyarrhythmia של 1.5 1.0- מ"ג / ק"ג, ואחריה עירוי במינון של 1-3 מ"ג / ק"ג-HR), או 20-50 מ"ג / (ק"ג • דק ') .

דפיברילציה מבוצעת על רקע פרפור חדריית או טכיקרדיה חדרית בהעדר דופק על עורק הצוואר או עורק הברך. כוחו של הקטגוריה הראשונה הוא 2 J / kg, לאחר מכן - 4 J / kg; 3 הספרות הראשונות ניתן לבצע בשורה ללא שליטה על צג ה- ECG. אם סולם אחר (voltmeter) משמש במכשיר, הספרה הראשונה בתינוקות צריכה להיות בתוך 500-700 V, חזר - ב 2 פעמים יותר. במבוגרים, בהתאמה 2 ו - 4000. B (מקסימום 7 אלף V). היעילות של דפיברילציה משופרת על ידי החזרה החוזרת של כל קבוצת התרופות (כולל תערובת מקטב, ולפעמים מגנזיה סולפטית, euphyllin);

עם EMD אצל ילדים עם חוסר דופק על העורקים הראשוניים והברכיים, נעשה שימוש בשיטות הבאות לטיפול נמרץ:

 • אפינפרין תוך ורידי, intratracheally (אם זה בלתי אפשרי לצנתז עם 3 ניסיונות או בתוך 90); המינון הראשון הוא 0.01 מ"ג לק"ג, המינון הבא הוא 0.1 מ"ג לק"ג. מבוא של התרופה חוזר על עצמו כל 3-5 דקות עד להשגת האפקט (שחזור המודינמיקה, דופק), ואז - בצורה של עירויים במינון של 0.1-1.0 מ"ג / (ק"ג);
 • נוזלי עבור חידוש של VCP; עדיף ליישם פתרון 5% של אלבומין או stabilazole, אתה יכול rheopolyglucin במינון של 5-7 מ"ל / ק"ג במהירות, לטפטף;
 • באטרופין במינון של 0.02-0.03 מ"ג / ק"ג; הממשל חוזר שוב ושוב בתוך 5-10 דקות;
 • סודיום ביקרבונט - בדרך כלל 1 זמן 1 מ"ל פתרון% 8.4 לאט לאט; את האפקטיביות של המבוא שלו מוטלת בספק;
 • עם חוסר היעילות של הטיפול המפורט - electrocardiostimulation (חיצוני, transesophageal, endocardial) ללא דיחוי.

אם במבוגרים טכיקרדיה או פרפור חדרים הם הצורות העיקריות של הפסקת זרימת הדם, בתינוקות, הם נדירים ביותר, ולכן הם כמעט לא משמש עבור דפיברילציה.

במקרים בהם הנזק המוחי הוא כה עמוק ורחב עד כדי כך שאי אפשר לשחזר את תפקידיו, כולל גזע, המוות של המוח מאובחן. זה האחרון הוא השווה עם מותו של האורגניזם בכללותו.

נכון לעכשיו, אין בסיס חוקי להפסקת הטיפול האינטנסיבי המבוצע באופן יזום ופעיל בקרב ילדים לפני עצירה טבעית של מחזור הדם. החייאה אינה מתחילה ואינה מתבצעת בנוכחות מחלה כרונית ופאתולוגיה שאינה עולה בקנה אחד עם החיים, שנקבעת מראש על ידי התייעצות הרופאים, וגם בנוכחות סימנים אובייקטיביים למוות ביולוגי (כתמי גווייה, קורטורטיס). בכל המקרים האחרים, החייאה של הלב וכלי הדם אצל ילדים צריכים להתחיל עם כל דום לב פתאומי ולפעול לפי כל הכללים שתוארו לעיל.

משך החייאה תקנית בהעדר השפעה צריך להיות לפחות 30 דקות לאחר מעצר הדם.

עם החייאה מוצלחת של הלב וכלי הדם אצל ילדים, ניתן לשחזר תפקוד נשימתי של הלב, ולפעמים בו-זמנית (החלמה ראשונית) לפחות למחצית מהקורבנות, אך המשך הישרדותם של החולים הוא הרבה פחות שכיח. הסיבה לכך היא מחלה שלאחר המוות.

התוצאה של התחדשות קובעת במידה רבה את תנאי אספקת הדם למוח בתקופה המוקדמת שלאחר הניתוח. ב 15 הדקות הראשונות, זרימת הדם יכולה לעלות על זרימת הדם הראשונית ב 2-3 פעמים, לאחר 3-4 שעות, היא נופלת ב 30-50% בשילוב עם עלייה בהתנגדות וסקולרית על ידי 4 פעמים. חוזרות החמרה במחזור מוחין עלולה להתרחש לאחר 2-4 ימים או 2-3 שבועות לאחר החייאה על רקע התאוששות כמעט מוחלטת של פונקציה של מערכת העצבים המרכזית - תסמונת posthypoxic של אנצפלופתיה מתעכב. עד סוף 1-x בתחילה 2 ימים לאחר ההחייאה עשויים להיות הפחתה מחדש חמצון בדם, הקשורים נגעים שאינם ספציפיים של הריאות - תסמונת מצוקה נשימתית (RDS) לבין ההתפתחות של shuntodiffuzionnoy כשל נשימתי.

סיבוכים של מחלת פוסט-מחלתיות:

 • ב 2-3 ימים הראשונים לאחר החייאה - בצקת של המוח, הריאות, גדל דימום הרקמות;
 • 3-5 ימים לאחר CPR - תפקוד לקוי של איברים parenchymal, התפתחות של כישלון מולטי-איבר גלוי (PON);
 • במונחים מאוחרים יותר - תהליכים דלקתיים ואספקה. בתחילת תקופת הטיפול (1-2 שבועות) טיפול אינטנסיבי
 • מתבצע על רקע של תודעה לקויה (סומולנטיה, סופור, תרדמת) IVL. המשימות העיקריות שלה בתקופה זו הן ייצוב המודינמיקה והגנה על המוח מפני תוקפנות.

השחזור CGO ומאפייני rheological של הדם מתבצעים gemodilyutantami (אלבומין, חלבון, יבשת ילידי הפלזמה reopoligljukin, פתרונות מלחים, יותר נדירות תערובת מקטבת עם שיעור ממשל אינסולין של 1 IU לכל 2-5 גרם של גלוקוז היבש). ריכוז החלבון בפלסמה לא צריך להיות פחות מ 65 גרם / ליטר. חילופי גז משופרים מושגת על ידי הפחתה של קיבולת החמצן של הדם (עירוי של תאי אדום), המאוורר (עם ריכוז חמצן בתערובת האוויר רצוי פחות מ 50%). כאשר התאוששות בטוחה של נשימה ספונטנית וייצוב המודינמי רשאי לנהל HBO, קורס של טיפולים יומיומיים 5-10 0.5 ATI (1.5 ATA) לבין רמה של 30-40 דק 'בחסות טיפול נוגד חמצון (טוקופרול, חומצה אסקורבית, וכו'). שמירת זרימת דם מסופקת עם מינונים קטנים של דופמין (1-3 UG / kg לדקה ארוכה) על ידי ביצוע kardiotrofnoy טיפול ותחזוקה (מקטב התערובת Pananginum). מיקרו הנורמליזציה סיפק הרדמה יעיל עבור פציעות, הממשל המצור האוטונומית של סוכנים אנטי טסיות (Curantylum 2 ZMG / ק"ג, הפרין 300 U / ק"ג ליום), ו מרחיבי כלי דם (Cavintonum כדי 2 טפטוף מ"ל או Trental 2-5mg / ק"ג Sermion טפטוף יום , euphyllin, חומצה ניקוטינית, complamine, וכו ').

נישא antihypoxic (relanium 0,2-0,5mg / ק"ג, ברביטורטים במינון הרוויה של 15 מ"ג / ק"ג ליום 1, המשך - עד 5 מ"ג / ק"ג GHB 70-150 מ"ג / ק"ג כל 4-6 שעות , אנקפלינים, אופיואידים) ונוגדי חמצון (ויטמין E - 50% שמנוני פתרון במינון של 20-30 מ"ג / ק"ג באופן שרירי לחלוטין יומי, עבור קורס של 15-20 זריקות) טיפול. כדי לייצב את הקרומים, לנרמל את זרימת הדם, ניתנה תוך ורידי מנה גדולה של prednisolone, metipreda (עד 10-30 מ"ג / ק"ג) בולוס או שבר במשך 1 יום.

מניעת בצקת מוחית לאחר היפוקמיה: היפותרמיה גולגולתי, ניהול משתנים, dexazone (0.5-1.5 מ"ג / ק"ג ליום), פתרון 5-10% אלבומין.

תיקון HEO, הלמ"ס וחילופי אנרגיה מתבצע. טיפול בחולי דיסינטיקציה (טיפולי אינפוזיה, hemosorption, plasmapheresis בהתאם לאינדיקציות) מתבצע למניעת אנצפלופתיה רעילה ופגיעה רעילה משנית (אוטוטוקסית). טיהור של המעי עם aminoglycosides. טיפול נוגדי פרכוסים וטיפול אנטי-פטריטי בזמן וילדים יעיל מונע התפתחות של אנצפלופתיה פוסט-היפוקסית.

יש צורך למנוע ולטפל decubitus (טיפול עם שמן קמפור, kuriozinom מקומות עם microcircululation לקוי), זיהום בבית החולים (aseptic).

במקרה של יציאה מהירה של המטופל ממצב קריטי (למשך שעה עד שעתיים), יש לתקן את קומפלקס הטיפול ואת משך חייו בהתאם לתופעות הקליניות ולנוכחות של מחלה לאחר מחלה.

trusted-source[4]

טיפול בתקופה מאוחרת שלאחר הניתוח

הטיפול בתקופת החורף המאוחרת (תת-קרקעית) הוא חודשים ארוכים ושנים. הכיוון העיקרי שלה הוא שחזור תפקוד המוח. הטיפול מתבצע יחד עם נוירופתולוגים.

 • צמצמו את ההקדמה של תרופות להפחתת תהליכים מטבוליים במוח.
 • לרשום תרופות להגברת חילוף החומרים של ציטוכרום C של 0.25% (10-50 מ"ל / יום של פתרון 0.25% ב 4-6 טכניקות תלוי גיל) aktovegin, solkoseril (0.4-2. OG לווריד 5 פתרון של גלוקוז במשך 6 שעות), piracetam (10-50 מ"ל / יום), cerebrolysin (עד 5-15 מ"ל / יום) עבור ילדים בוגרים תוך ורידי עד היום. ב למנות לאחר מכן encephabol, acefen, nootropil בתוך זמן רב.
 • לאחר 2-3 שבועות לאחר החייאה, קורס ראשוני (או חוזרות) של טיפול ב- HBO מסומן.
 • המשך המבוא של נוגדי חמצון, dissgregants.
 • ויטמינים מקבוצת B, C, מולטי ויטמינים.
 • תרופות נגד פטריות (diflucan, ankotil, קנדיזול), מוצרים ביולוגיים. הפסקת טיפול אנטיביוטי לפי אינדיקציות.
 • מייצבים ממברנה, פיזיותרפיה, תרגילי התעמלות (LFK) ועיסוי לפי אינדיקציות.
 • חיזוק כללי טיפול: ויטמינים, ATP, פוספט קריאטין, biostimulants, adaptogens עבור קורסים זמן רב.

ההבדלים העיקריים בין החייאה cardiopulmonary בילדים ומבוגרים

תנאים שקדמו למעצר המחזור

Bradycardia אצל ילד עם הפרעות נשימה הוא סימן לעצור את זרימת הדם. אצל תינוקות, תינוקות וילדים צעירים, ברדיקרדיה מתפתחת בתגובה להיפוקסיה, בעוד שבילדים גדולים יותר, טכיקרדיה מתפתחת תחילה. אצל תינוקות וילדים עם קצב לב של פחות מ 60 לדקה וסימנים של זלוף איברים נמוכה, בהעדר שיפור לאחר הופעת הנשימה מלאכותית, עיסוי לב סגור צריך להתבצע.

לאחר חמצון נאותה אוורור, אדרנלין הוא התרופה של בחירה.

BP יש למדוד כראוי השרוול בגודל, המדידה של לחץ דם פולשני מצוין רק בחומרה קיצונית של הילד.

מאז המדד של לחץ הדם תלוי בגיל, קל לזכור את הגבול התחתון של הנורמה כדלקמן: פחות מ 1 חודש - 60 מ"מ כספית. עמ ' 1 חודש - שנה אחת - 70 מ"מ כספית. עמ ' יותר מ 1 שנה - 70 + 2 x גיל בשנים. חשוב לציין כי ילדים מסוגלים לשמור על לחץ במשך זמן רב הודות למנגנוני פיצוי רבי עוצמה (קצב לב מוגבר והתנגדות כלי הדם הפריפריאלית). עם זאת, מיד לאחר תת לחץ דם, דום לב והנשימה להתרחש מהר מאוד. לכן, לפני הופעת לחץ הדם, כל המאמצים צריכים להיות מופנים לטיפול בהלם (ביטוייו הם עלייה בקצב הלב, בגפיים קרות, מילוי נימי יותר מ 2 שניות, דופק היקפי חלש).

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

ציוד ותנאים חיצוניים

גודל הציוד, המינון של התרופות ופרמטרים של החייאה cardiopulmonary תלויים בגיל ומשקל הגוף. בעת בחירת מינון, יש לעגל את גיל הילד, למשל, בגיל שנתיים, נקבע מנה של גיל שנתיים.

אצל תינוקות וילדים, העברת החום מוגברת בשל שטח גדול יותר ביחס למשקל הגוף וכמות קטנה של שומן תת עורי. טמפרטורת הסביבה במהלך ואחרי החייאה cardiopulmonary צריך להיות קבוע בטווח בין 36.5 "C אצל תינוקות עד 35" C בילדים. בטמפרטורת הגוף הבסיסית מתחת ל 35 מעלות צלזיוס, החייאה הופכת להיות בעייתית (בניגוד להשפעה החיובית של היפותרמיה בתקופה שלאחר ההיריון).

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

מערכת הנשימה

לילדים יש מוזרויות של המבנה של מערכת הנשימה העליונה. גודל הלשון ביחס לחלל הפה גדול באופן לא פרופורציונאלי. הגרון ממוקם גבוה יותר נוטה קדימה. האפיגלוטיס הוא ארוך. החלק הצר ביותר של קנה הנשימה ממוקם מתחת מיתרי הקול ברמה של הסחוס cricoid, אשר מאפשר להשתמש צינורות ללא חפתים. להב ישר של laryngoscope מאפשר לדמיין טוב יותר את חלל הקול, שכן הגרון ממוקם יותר ventrally ו epiglottis הוא נייד מאוד.

הפרעות קצב

עם asystole, אטרופין ו הטלת מלאכותית של קצב אינם משמשים.

FF ו- VT עם המודינמיקה יציבה מתרחשת 15-20% ממקרי מחזור הדם. Vasopressin אינו מרשם. בעת שימוש בכניסות, כוח פריקה צריך להיות 2-4 J / ק"ג עבור דפיברילטור monophasic. מומלץ להתחיל עם 2 J / ק"ג ולהגדיל ככל האפשר עד 4 J / ק"ג בשחרור השלישי, במידת הצורך.

כפי הסטטיסטיקה מראה, החייאה cardiopulmonary בילדים מאפשר לחזור לחיים מלאים לפחות 1% מהחולים או קורבנות של תאונות.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.