Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גורם לגודש באוזן

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 29.11.2021

לעתים קרובות, גודש באוזן מתפתח עקב שינוי חד בלחץ הסביבה החיצונית. לדוגמה, במהלך הטיסה או כאשר קופצים לתוך המים. עבור אנשים מסוימים, אפילו ירידה מהירה / העלייה במדרגות עלולה לגרום לאי-נוחות.

גודש באוזן במהלך אוטיטיס ואחריו

אוטיטיס היא המחלה הדלקתית הנפוצה ביותר של איברי השמיעה. תהליך פתולוגי מתרחש באוזן התיכונה ולעתים קרובות יש אטיולוגיה זיהומיות. דלקת מתרחשת על רקע של מערכת החיסון מוחלשת, לאחר ובמהלך שפעת, קר. סיבה אפשרית נוספת היא התכונות של האנטומיה של מחיצת האף, אשר לשבש את פריקה נורמלית של הפרשות ריריות. אחד הסיבוכים השכיחים ביותר של המחלה הוא חופף של תעלת השמיעה, כלומר, גודש באוזן.

מאחר שלאיבר השמיעה יש מבנה מורכב, כל חלק ממנו עשוי להיות מעורב בתהליך הדלקתני. על בסיס זה, ישנם שלושה סוגים עיקריים של דלקת השד:

 1. בחוץ - לרוב מתרחשת עקב פציעות, היפותרמיה, מקבל מים מלוכלכים בחלל האוזן. זה בא לידי ביטוי על ידי תחושות כואבות, גודש וירידה באיכות השמיעה. נפיחות אפשרית, ריח לא נעים מהאוזן, פריחה, רותח בתעלת האוזן. זה קורה במספר צורות: מתון, מתפשט, necrotizing ו otomycosis.
 2. בינונית היא הצורה הנפוצה ביותר של otitis. לעתים קרובות זה סיבוך של קר, ARVI, נזלת, דלקת, חצבת, שפעת. הסימפטום העיקרי הוא כאב, אשר יכול לתת את השיניים ואת הראש, תחושה של גודש באוזן. יש כמה שלבים: אסתטיטיס חריפה, דלקת catarrhal, שלב preperforative של דלקת suppurative חריפה, postderforative ו reparative.
 3. פנימי - מבוך יכול להיות סיבוך של שפעת, חצבת, דלקת, דלקת ראש. מתבטא על ידי כאבי ראש וסחרחורת, תיאום לקוי, אובדן שמיעה מוחלט או חלקי. זה מתנהל בצורה פשוטה exudative.

לרוב התהליך הפתולוגי הוא חד-צדדי, אך גם דלקת דו-צדדית אפשרית. המחלה נבדלת על ידי סוג של הפתוגן: חיידקי, פטרייתי, אלרגי, ויראלי, טראומטי. כמו כן נמצא טופס אקוטי וכרוני, אובלטיס תקיפה ומדידה תקיפה.

גודש באוזן לאחר דלקת האוזן בדרך כלל נובעת מהעובדה כי תהליך דלקתי לא נעצר לחלוטין. אובדן שמיעה אפשרי עם בצקת בצינור השמיעה, תקעים גופרית, ניקוב של קרום טימפני, ציסטות וגידולים סרטניים. מצב כואב יכול להיות מלווה בשינויים בקול, תחושה של רעש פיצוח באוזניים, וכאבי ראש.

עם הטיפול הנכון, אי נוחות נעלמת בתוך 3-5 ימים. אם אובדן השמיעה נמשך זמן רב יותר, טיפול רפואי נדרש. לטיפול, החולה הוא prescribed קורס של תרופות פיזיותרפיה שמטרתן חיסול בצקת לנרמל את זרימת הדם בחלל האוזן. אם אתה נותן את המחלה לקחת את הקורס, זה יכול להוביל mastoiditis, אשר מאופיין על ידי כאב חמור ונפיחות של העור מאחורי האוזן. יש גם סיכון לפתח דלקת קרום המוח, כלומר, נזק מוחי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גודש באוזן לאחר ARVI

דלקת נגיפית חריפה בדרכי הנשימה היא אחת ממחלות הנשימה הנפוצות ביותר. מועבר על ידי טיפות מוטס. הסוכרת העיקרית שלה הם adenoviruses, rhinoviruses, שפעת וירוסים parainfluenza. האף, הסינוסים של הגרון, הגרון, הגרון, הסמפונות, הריאות, קנה הנשימה, ואפילו הלחמית נופלים תחת היקף ההדבקה. ARVI מלווה בתסמינים מכאיבים ויכול לגרום למספר סיבוכים. גודש האוזן מתייחס האחרון.

מנגנון הפיתוח של גודש של תעלת השמיעה:

 • Nasopharynx מחובר עם חלל האוזן על ידי תעלה מיוחדת - צינור אוסטאכיאני. האוויר נע לאורך, ריר שנצבר בחלל הטימפני מוסר.
 • בדרך כלל, הציוד השמיעתי מסדיר באופן עצמאי את הלחץ הפנימי ומתאים אותו ללחץ אטמוספרי. אם זרימת האוויר מופרעת, הלחץ הולך לאיבוד.
 • עם הסארס, רירית האף ואת שפופרת השמיעה להתנפח, אשר גורם לבעיות עם התנועה הרגילה של האוויר. אדם חווה אי נוחות כאשר תופס מידע אודיו.

הטיפול מתחיל עם שחזור של נשימה באף רגיל. כדי לעשות זאת, להשתמש vasoconstrictor טיפות. ככלל, זה מספיק כדי לנרמל את השמיעה. במקרים חמורים, נדרשת עזרה של otolaryngologist. אם אתה משאיר סימפטום לא נעים ללא טיפול, זה יוביל otitis, כלומר, תהליך דלקתי ילך לתוך חלל הטימפני. זהו אובדן שמיעה חלקי או מלא.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

גודש באוזן הצטננות

הצטננות היא מחלה הנגרמת על ידי יותר מ 200 נגיפי נשימה. זה מתבטא בגרון כואב, נזלת, קרע מוגבר, שיעול, חום, כאבי ראש, עייפות כללית. הוא מאופיין על ידי התפתחות הדרגתית עם תסמינים הולכים וגדלים. זה בגלל זה התסמינים הראשונים נשארים ללא תשומת לב ראויה והמחלה מתקדמת.

הצפיפות באוזניים במהלך הצטננות נגרמת על ידי דלקת דלקתית בגרון ובאף. כל שלושת האברים קשורים זה בזה.

 • תעלת האוזן החיצונית מסתיימת בעור התוף. על החלק האחורי של הממברנה נמצאת האוזן התיכונה.
 • לחץ בכל חלקי הגוף צריך להיות זהה. הוא נשלט על ידי צינור השמע שמחבר את כרית האוויר האוזן התיכונה אל הלוע.
 • אם הצינור השמיעתי פועל בצורה לא נכונה, הדבר גורם להפרעה בתפיסת מידע קול.

החפיפה של תעלת השמיעה מתרחשת לעתים קרובות על רקע של קור ארוך. במעברים האף, ריר מצטבר, אשר משבש את זרימת האוויר. במהלך הנשיפה, הלחץ בחלל הטימפני עולה ומניח את האוזן.

כדי למנוע אי נוחות, אתה צריך לרפא הצטננות. מומלץ גם לשטוף כל מעבר באף עם פתרון איזוטוני להשתמש טיפות vasoconstrictor (רק כפי שנקבע על ידי רופא). אל תהיה מיותר לעסות את האוזן החיצונית. במקרה זה, הוא התווית כדי לחמם את האזור הפגוע או לבחור מקל אוזניים. טיפול נכון של הצטננות ימנע את השלב הראשוני של דלקת המעי הגס - eustachitis.

trusted-source[13]

גודש באוזניים ללא קור

בנוסף הצטננות, ישנם גורמים רבים אחרים הגורמים ליקוי שמיעה. מצב לא נעים מתרחש על רקע מערכת חיסונית מוחלשת, עם קור ארוך, שיעול חזק.

ירידה חדה בלחץ בגובה גבוה או עומק, ולכן גורם אי נוחות. בתנאים כאלה, איבר השמיעה שלנו לא יכול להשתנות במהירות ובגלל זה, את עור התוף מתחיל להיות לחוץ לתוך צינור אוסטאכיאני. לאחר זמן מה גודש נעלם, אבל ייתכן שיש עקצוץ קל באוזניים.

בעיות אוזניים עשויות להיות קשורות למחלות של איברים אחרים. זה יכול להיות סינוסיטיס, פתולוגיה של מערכת הלב וכלי הדם, מחלת לב כלילית, יתר לחץ דם, פגיעה מוחית טראומטית ועוד. כדי לקבוע מה גרם בדיוק את אובדן השמיעה ולתקן את הבעיה, אתה צריך לפנות לעזרה רפואית של otolaryngologist.

גודש באוזן לאחר שפעת

שפעת היא דלקת חריפה בדרכי הנשימה העליונות הנגרמת על ידי סוכנים ויראליים. אחד הסיכונים של זיהום שפעת הוא הסיבוכים שלה. אלה כוללים ירידה בחדות השמיעה, כאבי אוזניים, גירוד, גודש ותחושה של רעש.

לקבלת טיפול שמיעת הפרעות המשפעות מלכתחילה להיפטר הצטננות. זה האף המחניק וסמיגני מתמשך שיכולים לגרום לכאב באוזניים. כדי לעשות זאת, להשתמש טיפות vasoconstrictor, לשטוף את הסינוסים האף עם פתרונות איזוטוניים.

אתה צריך גם לדאוג לחיזוק המערכת החיסונית. ויטמינים C, B, E, תזונה מאוזנת יהיה מועיל. אל תשכח אמצעי מניעה וחיסון למניעת זיהום שפעת.

trusted-source[14]

גודש באוזן באוסטאוכונדרוזיס

Osteochondrosis צוואר הרחם היא פתולוגיה שבה דילול של דיסקים בין חולייתיים. תהליך הניוון משפיע על מבנים באזור חוליות צוואר הרחם. בגלל זה, דחיסה של העצבים בעמוד השדרה מתרחשת, אשר לשלוט במחזור הדם תהליכים מטבוליים ברקמות שונות של הראש והצוואר.

בעיות בתפיסת מידע קול נובעות מהפרעה באספקת הדם לעצבים האחראים לעצבנות המרכיבים של מנתח השמיעה. הפגיעה בתמסורת הדחף העצבי מובילה לחוסר איזון בלחצים פנימיים משני צדי עור התוף. זה בתורו גורם לעווית של הצינור השמיעתי תחושה של עומס.

תרגילים מיוחדים, טיפות אנטי דלקתיות, אוזן נושבת ושיטות אחרות לטיפול במחלות אוטיולוגיות אינן יעילות. כדי לנרמל את השמיעה, יש צורך לשחזר את המבנה הפגוע של סיבי עצב לרפא osteochondrosis. אם אתה משאיר את מצב המחלה ללא טיפול רפואי, אז יש סיכון לסיבוכים רציניים.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

גודש באוזן עם הצטננות

האוזן התיכונה קשורה אנטומית עם nasopharynx, כפי שהוא ממוקם מאחורי עור התוף. זיהום הסינוסים המקסימלים יכול להגיע לאוזן התיכונה. כתוצאה מכך, מתרחשת תהליך דלקתי שמעורר נפיחות של הצינור השמיעתי.

 • עם הצטננות nasopharynx, כמות גדולה של ריר נוצר, אשר משבש את זרימת האוויר הרגיל של צינור אוסטאצ'יאן. זה גורם מורכבת של תסמינים מכאיבים, כולל גודש, רעש וגירוד באוזניים.
 • כמו כן בין הגורמים האפשריים של אובדן שמיעה הצטננות כוללים עלייה בלוטות הלימפה ב nasopharynx, היווצרות של תקעים גופרית בשל ייצור מוגבר של הפרשת Aural. סיבה אפשרית נוספת להפרעה היא דלקת בעצב הפנים.

הטיפול מורכב שטיפת האף של ריר ומבטל את בצקת של קרום פנימי עם טיפות vasoconstrictor. Acupressure מסייע להקל על מצב כואב, אשר משפר microcirculation ומקל על נפיחות, להקל על האף נשימה ושמיעה.

trusted-source[21]

גודש באוזן לסינוסים

סינוסיטיס היא דלקת של הסינוסים המקדימים של הנגיף. הם חללים קטנים ב maxilla, הממוקם על צידי מעברי האף. בדרך כלל, הם מאוורר במהלך הנשימה. אבל עם החדירה של זיהום, הקרום הרירי של הסינוסים inflames ו swells, חסימת אותם. זה כרוך בפיתוח נוסף של הזיהום.

הסימפטומים של דלקת הגת כוללים כאבים באוזניים, אובדן שמיעה, כאב במצח ובמקדשים, תחושת התכווצות בסינוסים, חולשה כללית וחוסר נטייה, וכאב שיניים. אם היא מטילה אוזניים, זה מצביע על התקדמות המחלה.

הטיפול נועד לחסל את מיקרואורגניזמים פתוגניים הגורמות סינוסיטיס. כדי לעשות זאת, להשתמש סוכנים אנטיבקטריאליים ו antiviral, טיפות, compresses, נהלי פיזיותרפיה. הסכנה של פתולוגיה זו היא כי ללא טיפול רפואי בזמן קיים סיכון גבוה לפתח צורות חריפות של דלקת אזנים, דלקת קרום המוח, ברונכיטיס, מורסה של מסלול, הרעלת דם, דלקת ריאות.

trusted-source[22]

בליטות אוזניים לאחר טיסה במטוס

אנשים רבים אומרים כי המטוס מניח את האוזניים. סימפטום לא נעים מתרחשת במהלך טיפוס ונחיתה. שמיעה פגומה נגרמת על ידי שינויים בלחץ אטמוספרי במטוס.

במהלך ההמראה / הנחיתה, הלחץ בחלל הטימפני פוחת, ותהליך תנודתה במהלך תפיסת הקול מופרע. לאחר מספר דקות, הלחץ בחלל הטימפני מתאים ללחץ אטמוספרי ושמיעה מנורמל. אבל כמה אנשים עדיין מרגיש מחניק במשך פרק זמן מסוים לאחר הטיסה.

אם חלפו מספר שעות לאחר הטיסה, והשימוע לא התאושש, תוכל להשתמש באחת מהשיטות הבאות:

 • סגור את הפה שלך וסחט את הנחיריים באצבעות. לאט לאט. זה תורם להשוואת הלחץ בצינור השמיעה. ההליך צריך להתבצע בזהירות, כי אם להגזים זה, אתה יכול להזיק עור התוף.
 • קמצוץ את האף ולקחת כמה לגימות מים או לדמות תנועות בליעה. שיטה זו משחזרת את הלחץ באוזן התיכונה.
 • דחיסה חמה יהיה מועיל. קחו ממחטה והחזיקו אותה במים חמים. ובכן לסחוט לצרף את האוזן.

על מנת הטיסה הבאה במטוס לא לגרום לבעיות עם האוזניים, אפילו לפני ההמראה, לטפטף את טיפות vasoconstrictor באף שלך. הם יקטין את הנפיחות של ריר. השתמש אטמי אוזניים כדי להפחית את לחץ האוויר במהלך הטיסה. ללעוס את הגרון, לפהק, לפתוח את הפה, לבלוע תנועות.

trusted-source[23]

גודש באוזן לאחר רחצה

לעתים קרובות, לאחר שחייה בים, הבריכה ואפילו בחדר האמבטיה, מניח את האוזניים. הבעיה מתרחשת כאשר הראש שקוע לחלוטין במים. במהלך הטבילה, הנוזל נכנס לתעלה השמיעתית החיצונית ונשמר בו. המים נמצאים במגע עם עור התוף ומשבשים את התנודות הרגילות כאשר הוא קולט גלי קול. זה בא לידי ביטוי על ידי אובדן שמיעה.

כדי לשאוב מים, זה מספיק כדי להטות את הראש בצד ולקפוץ על רגל אחת, לחיצה חדה מושך את כף האוזן מן האוזן. אתה יכול לשכב על הצד שלך, לבלוע כמה פעמים או להזיז את האוזניים. כמו כן, ניקוי מדויק של תעלות השמיעה בעזרת צמר צמר גפן יעזור.

אם אתה לא להיפטר מים באוזן, עליך לפנות otolaryngologist שלך. גודש באף ממושך עשוי להצביע על נפיחות של תקע גופרית בשל כמויות גדולות של נוזל. במקרה זה, ה- ENT יקבל את הפקק לנקות את תעלת האוזן. אם אתה משאיר בעיה זו ללא טיפול, קיים סיכון לפתח דלקת, את המראה של תחושות כואבות ואפילו exudate מן האיבר מושפע.

trusted-source[24], [25]

גודש באוזן בדלקת סינוסיטיס

סינוסיטיס היא דלקת מידבקת של הסינוסים הפאראנליים. המחלה ממשיכה עם בצקת של הקרום הרירי חפיפה של פיסטולה בין חלל האף סינוסים maxillary. בהדרגה, הריר לוקח עקביות צמיג, צמיג.

לרוב, המחלה מתפתחת בגלל חיידקים ווירוסים שנכנסים לסינוס המקסימלי דרך האף או הדם. התהליך הדלקתי עשוי להיות סיבוך של זיהומים נגיפיים נגיפיים חריפים, שפעת, זיהומים של השיניים החולים, תגובות אלרגיות.

בעיות שמיעה וכאב באוזניים הם אחד הסימפטומים של סינוסיטיס. יש גם כאבי ראש בראש ובעיניים, חולשה של מצב הבריאות הכללי. הטיפול נועד לחסל את הפתוגן, לנקות את חלל האף ולהפחית את הבצקת. בתהליך הטיפול, משמשים תכשירים אנטיבקטריאליים ואנטי-היסטמינים, תמיסות אנטיספטיות ושיטות פיזיוטרפיות. ככלל, השמיעה משוחזרת תוך 5-7 ימים מרגע הטיפול.

trusted-source[26], [27], [28], [29]

בליטות אוזניים ב- IRR

דיסטוניה היא מורכבת של הפרעות והפרעות הנגרמות על ידי פתולוגיות של מערכת העצבים האוטונומית. מערכת העצבים האוטונומית אחראית לתפקוד של פונקציות פנימיות ושומרת על שיווי משקל דינמי פנימי. מתבטא על ידי רעש וגודש של האוזניים, כאבי ראש, דפיקות לב, התקפי פאניקה.

מאז הפרת התפיסה של מידע קול הוא אחד הסימנים של IRR, אז יש סיבות כאלה סימפטום לא נעים:

 • התקפי פאניקה - במהלך משבר האדרנל, כלי הדם דחוסים מאוד ומערכת העצבים פעילה מאוד. בגלל זה, יש טינטון, מה שמוביל את העובדה כי האוזניים הן הנחת. אם אדם יש בעיה במחזור הדם, אובדן שמיעה מתרחשת על בסיס קבוע.
 • לחץ יתר - בלחץ מוגבר, כלי הם spasmized. עורקי האוזן מאבדים את הטון שלהם ולא מאפשרים מספיק דם לזרום אל הראש. בגלל זה, כאב, רעש.
 • מחלות של מערכת העצבים המרכזית - הרגישות המוגברת של קצות העצבים מגיבה בחריפות לכל גירוי, דבר הגורם לתסמינים פתולוגיים שונים.

על בסיס זה, את החדרת האוזניים עם גודש עקב VSD אינו יעיל. כדי לנרמל את השמיעה, יש צורך לחסל הרגלים רעים, תזונה מאוזנת, למנוע מצבים מלחיצים, ולטפל במהירות כל חריגות בגוף.

trusted-source[30], [31]

גודש באוזן עבור כאב גרון

דלקת שקדים חריפה או שקדים היא מחלה דלקתית מידבקת חריפה. לרוב מתרחשת עקב זיהום סטרפטוקוקלי, אשר משפיע על השקדים palatine. בשל פעולה של מיקרואורגניזמים פתוגניים, רירית השקדים הופכת דלקתית ונפוחה. תהליך דלקתי משתרע על רירית הפה, הגרון ושאר אזורים סמוכים.

החפיפה של תעלת השמיעה היא אחד הסימפטומים של אנגינה. דלקת ממושכת באוזן עלולה לגרום לדלקת האוזן. טיפול תרופתי מתבצע עם תרופות אנטיבקטריאליות ואנטי דלקתיות לטיפול. שמיעה חוזרת לנורמה תוך 5-7 ימים מתחילת הטיפול. עם התפתחות דלקת האוזן על רקע של אנגינה, הטיפול ארוך יותר ויש סיבוכים.

trusted-source[32], [33]

גודש באוזן לאחר לחץ החדר

תא לחץ חמצן הוא מכשיר רפואי, בדומה bathyscaphe ומשמש למטרות טיפוליות. בתוך הקפסולה קאמרית הלחץ האוויר מחומצן. המטופל ממוקם בתוך המכשיר למשך זמן מסוים שבו הוא נושם חמצן טהור. הנוהל נועד להחזיר את תפקוד הגוף ברמה התאית.

חלק מהחולים מציינים כי לאחר לחץ החדר הוא מניח את האוזניים. מצב לא נעים מתפתח עקב חמצון יתר. כדאי גם לשקול את נוכחותם של התוויות נגד לטיפול בחמצן, אשר יכול לגרום לכאב באוזניים: יתר לחץ דם, הפרעות של נשימה האף, תהליכים דלקתיים, מחלות נשימה חריפה. אין צורך בטיפול מיוחד. כמה שעות לאחר ההליך, השמיעה משוחזרת.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38]

אוזן שור לאחר צלילה

צוללנים רגישים ביותר לפתולוגיות אוטולוגיות. זאת בשל העובדה כי מכשיר השמיעה אינו מתמודד עם השינוי המהיר בלחץ המתרחש בתהליך של טבילה.

החפיפה של התעלה השמיעתית לאחר הצלילה נובעת מכך שהאוזן התיכונה מכילה חללים מלאים באוויר. הם מחוברים צינורות eustachian ו nasopharynx. בתהליך של טבילה יש קרע חזק של לחץ. זה מה שגורם ברוטראומה.

ישנן מספר שיטות של השוואת לחץ, לשקול אותם:

 • צבוט את האף שלך לבלוע כמה פעמים. השרירים יפתחו את צינורות השמיעה, תנועת הלשון תגדיל את זרימת האוויר לאוזן התיכונה.
 • הדק את החך הרך ואת שרירי הגרון. הזיזו את הלסת קדימה ולמטה, פיהקו.
 • צבוט את האף שלך ואת הידוק השרירים שלך, מה שהופך את הצליל "K". תרגיל כזה מעלה את גב הלשון, והאוויר הדחוס פותח את צינורות האוסטאכיאנים.

התרגילים לעיל צריכים להתבצע לפני ואחרי הצלילה. לצלול את הרגליים למטה, לזרוק את הראש למעלה כדי לפתוח את צינורות השמיעה. הימנע ניקוטין, אלכוהול אתילי ומוצרי חלב לפני צלילה. זה האחרון לעורר הפרשת מוגברת של ריר. אם שקועים בצורה לא נכונה, קיים סיכון לפתח ברוטראומה וחולי דקומפרסיה של האוזן הפנימית.

trusted-source[39], [40], [41]

אוזן באמפס כאשר נושבת את האף

כאשר נושבת החוצה, הלחץ עולה, אשר משפיע על צינור אוסטאצ'יאן המחבר את האוזן התיכונה ואת nasopharynx. אם אתה מכה את האף, קיים סיכון כי ריר יכול להיכנס לצינור השמיעה, גרימת דלקת ונפיחות. סיבה נוספת של בעיות שמיעה היא ניקוי לא תקין של האף, כאשר אדם לא צובט נחיריים לסירוגין.

על מנת לחסל את הבעיות שנגרמות על ידי פיצוץ האף שלך, עליך לבצע את ההליכים הבאים:

 • החל חום יבש לאף.
 • הפוך רוח לדחוס על האוזן.
 • השתמש vasoconstrictor טיפות על האף טיפות על האוזניים.
 • כופפה, פה פעור לרווחה.
 • לבלוע כמה פעמים רוק.
 • חזק לצרף את האוזניים של כף היד להסיר בחדות.
 • לכסות את האף עם האצבעות שלך לצייר באוויר.

אם השיטות לעיל אינן עוזרות, ושמיעת השמיעה מתווספת בכאב, עליך לפנות לרופא ה- ENT שלך. ללא טיפול בזמן קיים סיכון של סיבוכים: סינוסיטיס, סינוסיטיס, דלקת אוטיטיס ועוד.

trusted-source[42], [43]

יתר לחץ דם באוזניים

יתר לחץ דם היא מחלה שבה לחץ הדם עולה על רמות נורמליות. להפרעה זו יש מספר שלבים: מתון, מתון וחמור. ברוב המקרים, הפתולוגיה היא תורשתית. זה יכול גם לפתח עקב לחץ, הרגלים רעים, עודף מלח בגוף, השמנת יתר, עם הפרעות נוירוגניות, עקב נטילת תרופות מסוימות.

הפרת התפיסה של מידע קול, רעש וכאב באוזניים ובראש, דופק לב מהיר הם הסימנים העיקריים של לחץ יתר. במהלך התקפה, כאב ראש משעמם ודוחק, תחושה של פעימה, מטילה את האוזניים, החזון מטושטש, והפנים היפרמיות.

הטיפול במצב המחלה הוא מורכב. אי-אפשר להיפטר מההפרעה האוטולוגית ללא נורמליזציה של לחץ. חולים הם prescribed vasodilators, תרופות הרגעה ותרופות משתנות, ויטמינים ומינרלים. תשומת לב מיוחדת מוקדשת למניעה, הכוללת פעילות גופנית, תזונה מאוזנת, הקלה פסיכולוגית ודחייה של הרגלים רעים.

trusted-source[44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

גודש באוזן לאחר נזק לממברנה

עור התוף ממוקם בקצה תעלת האוזן, ומפריד אותו מהחלל הטמפני של האוזן התיכונה. הממברנה מורכבת ממספר חלקים ומבצעת פעולת מגן, המונעת את כניסת המים, האוויר, חפצים זרים ופתוגנים לאוזן התיכונה. היא אחראית גם על הולכה קול. ויברציות קול מתוף העורף מועברות לאורך שלפוחיות השמיעה למכשיר קול-קול.

פגיעה בעור התוף מתרחשת עקב גורמים מכניים, פיסיקליים, תרמיים או כימיים. המצב הפתולוגי מתבטא בכאב ובהטלת האוזן, תחושת רעש, ירידה בשימוע. חומרת הסימפטומים תלויה בעוצמת הפגיעה ובמידת הנזק. הסכנה היא כי פציעות יכול לגרום הרס מוחלט או חלקי שלה, קרע, הפרת שלמות של מבנים בודדים.

במקרה של גודש באוזן לאחר פגיעה קלה בעור התוף, טיפול מיוחד אינו נדרש. במקרים חמורים יותר, לרשום טיפות עבור החדרת לתוך חלל האוזן, אנטי דלקתיים ואמצעים אחרים. בקרע, טיפול כירורגי מתבצע - Myringoplasty, tympanoplasty. שמיעה בריאה משוחזרת כמו הממברנה מרפא.

trusted-source[51], [52], [53], [54], [55], [56]

גודש באוזן לאחר ניתוח מחלת האף

ניתוח ENT מצוי בחולים עם עקמומיות וטראומה של מחיצת האף. טיפול כירורגי נועד לתקן את המומים של העצם מבנים הסחוס, שחזור נשימה האף, ולשפר את הבריאות הכללית.

האינדיקציות לפעולה על מחיצת האף כוללות ריח לקוי, סינוסיטיס כרונית, דלקת השד והדיכאון, כאבי ראש תכופים, בעיות שינה, נחירות, דום נשימה בשינה, ברונכיטיס, מחלות דלקתיות.

חולים רבים מציינים כי גודש עלול להתרחש לאחר הניתוח. מצב כואב נגרמת על ידי נפיחות של רירית האף ועובר באופן עצמאי כמו נשימה משחזרת. אם החפיפה של הצינור השמיעתי נמשכת במשך תקופה ארוכה של זמן והיא משלימה עם כאב, אז אתה צריך לחפש עזרה רפואית. מאז סימפטומים כואבים יכול להיות אחד הסיבוכים של המבצע.

trusted-source[57], [58], [59]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.