Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Osteochondrosis של עמוד השדרה הצוואר-צוואר

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

פתולוגיה של חוליות צוואר הרחם כמעט תמיד מתחיל עם כאב או אי נוחות בצוואר.

כאב באזור הצוואר (במנוחה או תחת עומס) מחמיר לאחר מנוחה, בתחילת התנועה או במהלך עומס בית רגיל (עם תנועות פתאומיות).

חומרת הכאב היא של שלוש מעלות:

 • אני - כאב מתרחשת רק כאשר המקסימום נפח וכוח של עמוד השדרה;
 • II - הכאב נרגע רק במצב מסוים של עמוד השדרה;
 • III - כאב מתמיד.

הסטטוס מציין קשיחות של אזור צוואר הרחם, המיקום הכפוי של הראש, הכאב של אזורי neuroosteofibrosis (עם משך התהליך).

תסמין צוואר הרחם מתואר מתייחס תסמונות חוליות. מוחי, עמוד השדרה, החזה ואת brachial מוגדרים כתסמונות מחוץ לחולי. הם יכולים להיות דחיסה, רפלקס או myadaptive (postural ו כומר).

תסמונות דחיסה מחולקות:

 • על radiculopathy (radiculopathy);
 • עמוד השדרה (myelopathies);
 • neurovascular

תסמונות רפלקס בתורן מסווגות כ:

 • שרירים טוניק;
 • neurodystrophic (neuroosteofibrosis);
 • neurovascular

התסמונות המעוותות מתרחשות כאשר overrressing שרירים בריאים יחסית, כאשר הם מניחים את הפונקציה לקוי של המושפע. במרפאה של הפתולוגיה של צוואר הרחם הצווארית, תסמונות רפלקס שכיחות יותר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Periarthrosis של מפרק הכתף

בנוסף לכאב, השקיה של תצורות צמח מוביל להתפתחות של הפרעות נוירודיסטרופיות מורכבות. שינויים דיסטרופיים בקפסולה משותפת ודלקת תגובתי גורמים לכאב המקרין את הצוואר והכתף. ניסיונות לסובב ולהזיז את הזרוע הם בדרך כלל כואבים, בעוד תנועות היד כמו מטוטלת קדימה ואחורה נשארים חופשיים. כאב מסוים כאשר מנסים למשוך את היד מאחורי גבו. החולה חוסך את ידו, וזה מחמיר עוד יותר את ההתפתחות של ניוון cicatricial של רקמות periarticular. יש "יד קפואה" תסמונת. במקרים מסוימים, לאחר שכאב שכאב, אנקילוזה של מפרק הכתף נקבעת במידה זו או אחרת - הכתף והכתף מהווים מורכב יחיד במהלך תנועות פסיביות, ולכן העלאת הזרוע מעל לרמה האופקית מתברר לעתים בלתי אפשרית. כל זה מלווה בהתפתחות של ניוון השרירים המקיפים את המפרק ובמהלך ההשלכות - עלייה ברפלקסים של גיד-פריוסטיל על אותה היד מופיעה בקפסולה המשותפת.

trusted-source[7], [8], [9]

תסמונת הכתף, או תסמונת שטיין-ברוקר

התנאי העיקרי להתפתחות התסמונת בכתף הוא מעורבותם של תצורות הצוואר הרחם, במיוחד הגזע הסימפתטי.

הספציפיות של התסמונת נובעת משילוב של מספר גורמים המזיקים לידיים ולכתף. אלה העיקריים הם:

 • גורמים (גורמי מחלה פתולוגיים);
 • גורמים המיישמים (נגעים מקומיים שגורמים לשינויים נוירו-דיסטרופיים ונוירו-וסקולריים בכתף וביד, במחזוריות הפריארטיקולארית הסימפטית שלהם);
 • בין גורמים תורמים (obschetserebralnye, obschevegetativnye שמוביל אל יישום תהליכי רפלקס ספציפיים).

מחלות חשובות שהועברו בעבר, טרום מוכנות של מנגנונים צמחיים מרכזיים עקב טראומה, זעזוע מוח, חדירת המוח, וכו ', הם חשובים.

בהתחשב בנפרד את אופי התהליך של הכתף ואת היד, יש לציין כי באזור הכתף התהליך הוא בעיקר neurodystrophic, ובאזור היד - neurovascular.

המרפאה מורכבת מכאב במפרקים ובשרירים של היד המושפעת, hyperesthesia ועלייה בטמפרטורת העור, נפיחות ו ציאנוזה של היד. מאוחר יותר יש ניוון של העור ורקמות תת עורית, תנועה מוגבלת של הזרוע עם היווצרות של התכווצויות כופף. לבסוף, בשלב השלישי, ניוון שרירים אוסטיאופורוזיס מפוזר של עצמות הזרוע (ניוון העצם של Sudek) מזוהה.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

תסמונת סקלנוס קדמית

זה ידוע כי שריר זה, החל מן החורים הקדמי של התהליכים רוחבי של חוליות צוואר הרחם III-III, מחוברת על פני השטח העליון של הצלע. לרוחב צלע זו מחובר עם כיוון דומה של סיבים סקלן המדיאלי. בין השרירים האלה מעל הקצה אני יש חריץ משולש, שדרכו עובר מקלעת הברך ואת העורק התת-קרקעי. יחסים אנטומיים אלה קובעים את האפשרות של דחיסה של צרור neurovascular במקרה של עווית של שריר הסקלן, הגורם אשר עשוי להיות גירוי של השורשים של C 5 _ 7 innervating אותו סיבים סימפטיים. רק את החבילה התחתונה של מקלעת הברך (שנוצרו על ידי שורשי C3 ו Th1) הוא נתון בדרך כלל דחיסה.

המטופל מתלונן על תחושת כאב, כבדות בידו. הכאב יכול להיות קל, כואב, אבל זה יכול להיות קשה. הכאב גדל בלילה, במיוחד כאשר אתה נושם עמוק, כאשר אתה להטות את הראש לכיוון בריא, זה לפעמים משתרע על מחוך הכתף, האזור השחי והחזה (ולכן, במקרים מסוימים, יש חשד של נגעים כלי הדם הכליליים). הכאבים מחריפים בחטיפת הזרוע. חולים מציינים עקצוצים וחוסר תחושה ביד, בדרך כלל לאורך הקצה האולנרי של היד והאמה. נפיחות של fossa supraclavicular, כאב של שריר הסקלן הקדמי, המקום של ההתקשרות שלה בצלע I (מבחן Vartenberg) מזוהה על בדיקה. השריר מתחת לאצבעות היה דחוס, גדל בגודל. אולי יש חולשה של המברשת. זה, עם זאת, לא paresis נכון, שכן עם היעלמות של הפרעות וכלי דם וכאב, חולשה גם נעלמת.

עם ההפשטה של הראש בכיוון בריא, מילוי הדם של העורק הרדיאלי מוחשי עשוי להשתנות. אם הכאב מתגבר כאשר מפנה את הראש אל הצד החולה, דחיסה של עמוד השדרה סביר יותר.

trusted-source[14], [15], [16]

Epicondylitis (epicondylosis) של מרפק המרפק

הנגע של מבנים periosteal-ligamentous של אזור זה נפגע בקלות (המקום של התקשרות של מספר שרירי האמה) מתבטא בשלושית סימפטומים אופייניים: כאב במהלך המישוש של אפייקונדייל, ירידה בכוח ביד והגברת הכאב במהלך ההטיה, השכיבה ואת הגמישות הגבי של היד.

חולשת השריר האופיינית מזוהה במבחנים הבאים:

 • סימפטום תומפסן: כאשר מנסים לשמור על מברשת אגרוף קפוץ במצב הגבי, המברשת נופלת במהירות;
 • סימפטום וולשי: הארכה סימולטנית של האמהות - מפגרת מאחור בצד המושפע;
 • עם דינמומטריה, חולשת היד מזוהה מן הצד המושפע;
 • כאשר הנחת יד מאחורי כאבים בגב עולה.

אז, epicondylitis (epicondylosis) עם פתולוגיה של צוואר הרחם הוא חלק ממגוון רחב של תופעות נוירודיסטרופיות במקומות של התקשרות של רקמות סיביים כדי בליטות עצם. תופעות אלו מתרחשות תחת השפעת השדרה המושפעת או נגעים אחרים ברקמות הסמוכות. היווצרותה של תסמונת פתולוגית נובעת ממצב הרקע של הפריפריה, שבו המצע הוכן מראש.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

תסמונת קרדיאלית

פתולוגיה של מבנים חולניים צוואר הרחם משפיע על מחלות לב. את העצבון של הלב הוא נכחו על ידי עצבים הלב העליון, התיכון והתחתון, אשר מקבלים דחפים של בלוטות הצוואר הרחם. לכן, במקרה של פתולוגיה צוואר הרחם, תסמונת קרדיאלי יכול להתרחש, אשר יש להבחין בין אנגינה pectoris או אוטם שריר הלב. בקן של תופעה כואבת זו קיימים שני מנגנונים עיקריים:

 • זהו גירוי העצב הסינו-ברברטאלי, הסניף הפוסטגליוני של השרשרת הסימפתטית, שמעורב אז בגנגליון הכוכבים, המספק את העצבנות הסימפתטית של הלב;
 • כאב בשרירי המשטח הקדמי של דופן החזה, innervated על ידי השורשים C5-7.

כאב לב הוא נחות ההשפעות הרפואיות, ובמיוחד, לא להקל על ידי נטילת nitroglycerin ו validol. היעדר שינויים על אק"ג חוזרת, אשר אינם חושפים כל דינמיקה אפילו בשיא הכאב, מאשרת את האבחנה של תסמונת כאב לא כלילית.

trusted-source[21]

תסמונת עורק הלבנה

תכונה של המבנה של עמוד השדרה הצווארית היא נוכחות של חורים בתהליכים רוחביים של חוליות C 2- C 6. פתחים אלה יוצרים תעלה שדרכה עובר הענף הראשי של העורק התת-קרקעי, עורק החוליות עם אותו עצב.

סניפים הנוטלים חלק בעיצובה של העצב הסנוברטיברלי של ליושקה, אשר משרת את המנגנון הליגמנטלי-ליגמנטלי של ה- PDS הצוואר, הפריאוסטאום של החוליות ודיסקים בין-חולייתיים, יוצאים מעורק השדרה.

תלוי אם עווית של עורק מתרחשת עקב גירוי של סיבים efferent של העצבים בעמוד השדרה (מקלעת) או עקב תגובה רפלקס לגירוי של מבנים afferent, העורק השדרה יכול להראות חוסר היציבות הקלינית שלו בשתי צורות:

 • בצורת תסמונת דחיסה עורקית-עורקית;
 • בצורה של תסמונת רפלקס אנגיוספסטי.

דחיסה, צורה irritation של התסמונת מתרחשת עקב דחיסה מכנית של עורק החוליות. כתוצאה מכך, יש גירוי של התהליכים הסימפתטיים שלה עם פגום זרימת דם ורטברו בזילאר ואיסכמיה של מבנים במוח.

העורק יכול להיות בסכנה ברמות שונות:

 • עד שהוא נכנס לערוץ התהליכים הרוחביים; לעתים קרובות יותר את הסיבה של דחיסה הוא צפוף scalene;
 • בערוץ התהליכים הרוחביים; במקרה זה, זה קורה עם עלייה בעיוות של התהליכים מכור כי מכוונים לרוחב לדחוס את הקיר המדיאלי של העורק; במקרה של subluxations ב Kovac, כאשר הזווית העליונה הקדמית של תהליך המפרק העליון של החוליה החלקה הקדמית מפעיל לחץ על הקיר האחורי של העורק; השפעה דומה על עורק יש תהליכים articular בנוכחות של גידולים הקדמי עקב spondylarthrosis ו periarthrosis;
 • במקום יציאה מערוץ התהליכים הצולבים; עורק דחיסה מתרחשת כאשר abnormalities של חוליות צוואר הרחם העליון; ייתכן כי העורק נלחץ נגד המפרק של C1-C2 spasmed שריר אלכסוני התחתון של הראש.

שים לב! זהו הקטע היחיד ב"תעלה "של עורק החוליות שבו הוא אינו מכוסה מאחור על ידי תהליכים מפרקיים והיכן הוא מוחץ (" נקודת עורק החוליות ").

תסמונת רפלקס angiospastic של עורק השדרה עולה בקשר עם העצבון המשותף של העורק עצמו, דיסקים בין חולייתיים מפרקים בין-חולי. במהלך תהליכים דיסטרופיים בדיסק, מתרחשת גירוי של תצורות קולטניות אוהדות וקולות אחרים, זרם הדחפים הפתולוגיים מגיע לרשת הסימפתטית של עורק החוליות. בתגובה לגירוי של תצורות אוהדות אלה, עורק החוליות מגיב בעווית.

ביטויים קליניים של תסמונת עורק החוליות כוללים:

 • כאבי ראש פרוקסימליים;
 • הקרנה של כאב ראש: החל באזור הצוואר והמקור, הוא משתרע על אזור המצח, העיניים, המקדשים, האוזניים;
 • כאבים לתפוס חצי של הראש;
 • קשר ברור של כאבי ראש עם התנועה של הראש, עבודה ארוכה הקשורה למתח של שרירי הצוואר, תנוחות לא נוחות של הראש בזמן השינה;
 • כאשר הראש זז (מתכופף, מסתובב), לעתים קרובות קורה כאב, "מחנק" נשמעת, הפרעות קוכלו-וסטיבולאריות נצפות: סחרחורת מערכתית, רעש, טינטון, אובדן שמיעה, במיוחד בשיא הכאב, ערפל לפני העיניים, מהבהב של "זבובים" ליקוי ראייה);
 • לחץ דם גבוה ("יתר לחץ דם צוואר הרחם").

למרות שהתופעות הקליניות של שתי צורות התסמונת הן דומות, אך לתסמונת האנגיוספסטית הרפלקסית יש מאפיינים ייחודיים משלה. הוא מאופיין על ידי:

 • דו-צדדיות ודיפוזיה של הפרעות בכלי הדם במוח;
 • שכיחות של ביטויי צמח על פני מוקד;
 • פחות קשר של התקפים עם פניות ראש;
 • תסמונת דחיסה-רגשית שכיחה יותר בפתולוגיה של עמוד השדרה הצווארי התחתון ומשולבת עם תסמונות קוצניות וחיצוניות, רפלקס - עם התבוסה ברמות צוואר הרחם העליונות והאמצעיות.

אחד המקומות העיקריים בתסמונת המרפאה Barre כובש תסמינים נוירופסיכיאטריים: חולשה, חולשה, עצבנות, הפרעות שינה, תחושה מתמדת של כובד בראש, פגיעה בזיכרון.

בניגוד לתסמונת הסימפתטית הקדמית של הצוואר, המאופיינת במכלול הורנר, התסמונת הסימפטטית של הצוואר הרחם היא גרועה בתסמינים אובייקטיביים, שכן היא עשירה באנשים סובייקטיביים.

תסמונת רדיקולרית

דחיסת שורש עמוד השדרה בעמוד השדרה הצווארית נדירה יחסית לתסמונות הרפלקס. זאת בשל הנסיבות הבאות:

 • רצועות חזקות של המפרקים "unvertebral" גם להגן על השורש מפני דחיסה אפשרית של herniation דיסק foral;
 • גודלה של הפורמית בין-חולייתית קטנה למדי, וההסתברות לקרע הנופל לתוכו היא הקטנה ביותר.

דחיסת שורש השורש או העורק הצוואר מבוצעת על ידי מבנים שונים:

 • את החלק הקדמי של פורמן בין חולייתי הוא הצטמצם עקב herniation דיסק או עצם וגדילת סחוס במקרה של arthrosis חולי;
 • פתיחת צרות עם spondylarthrosis ו cervicospondiloperirosis;
 • כאשר osteochondrosis מקטין את גודל אנכי של פורמן בין-חולי.

תסמונת רדיקולרית עשויה להתרחש גם אם הקיר של העורק הצדי הוא מגורה עם עווית של האחרון, אשר מוביל איסכמיה של השורש.

הפרעות מוטוריות מסוימות, סנסוריות ורפלקסיות קשורות לדחיסה של כל שורש:

 • השורש של C1 (craniovertebral מוטוריים קטע מוטורי) טמון בעורק השדרה החולי. מתבטאת במרפאה על ידי כאב והפרת רגישות באזור הקודש.
 • C2 radicle (ללא דיסקטור קטע מוטורי C1-1). עם התבוסה יש כאב באזור הקודקוד. היפוטרופיה של השרירים ההיפוגלוזיים אפשרית. מלווה בפגיעה ברגישות באזור הקרום-המוח.
 • Radicle C 3 (דיסק, C foramen משותף חולייתי 2 _ 3 ). בתמונה הקלינית, הכאב שורר בחצי המקביל של הצוואר ותחושה של נפיחות הלשון בצד זה, כישורי השפה קשים. פרזיס והיפותרופיה של השרירים ההיפוגלוסיים. הפרות נגרמות על ידי anastomoses של השורש עם עצב hypoglossal.
 • שורש C 4 (דיסק, מפרק בין-חולייתי C 3 _ 4 ). כאב בחגורת הכתף, עצם הבריח. חולשה, הטיה מופחתת והיפטרופיה של החגורה, טרפז, הרמת עצם השכמה והראש הארוך ביותר של הראש והצוואר. בשל נוכחות השורש של סיבי העצב הפרני, תפקוד הנשימה עלול להיפגע, כמו גם כאב באזור הלב או הכבד.
 • שורש C 5 (דיסק, מפרק וחוליות בין-חולייתית C 4 _ _ 5 ). הכאב מקרין מן הצוואר אל הזרוע העליונה ואת המשטח החיצוני של הכתף. חולשה ותת-תזונה של שריר הדלטי. רגישות לקויה על פני השטח החיצוניים של הכתף.
 • C 6 שורש (דיסק, משותף וחוליות בין-חולייתית C 5 _ _ 6 ). הכאב מתפשט מן הצוואר אל עצם השכמה, חגורת הכתפיים ואל האגודל, מלווה בפרשתיות של האזור הדיסטלי של הדרמטום. חולשה והיפותרופיה של שרירי הזרוע. הפחתה או היעדר רפלקס מן השריר שצוין.
 • שורש C 7 (דיסק, מפרק בין-חולייתי C 6 _ 7 ). הכאב מקרין מן הצוואר מתחת לשכם על פני השטח החיצוני-האחורי של הכתף והשטח הגבי של האמה לאצבעות II ו- III, paresthesias בחלק הדיסטלי של האזור שצוין אפשריים. חולשה והיפותרופיה של התלת ראשי, ירידה או היעלמות של הרפלקס ממנו. הפרת הרגישות של העור על פני השטח החיצוניים של האמה על המברשת כדי dysum של אצבעות II-III.
 • C 8 שורש (דיסק, משותף וחוליות בין-חולי C 7 -Thj). הכאב מקרין מן הצוואר אל הקצה האולנארי של האמה ועד האצבע הקטנה, paresthesia בחלקים הדיסטליים של אזור זה. היפוטרופיה חלקית וצמצום של רפלקס מ triceps, את השרירים של גובה של האצבע הקטנה הם אפשריים.

trusted-source[22], [23], [24], [25]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.