^

בריאות

A
A
A

רקמת אפיתל

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רקמות אפיתל (textus epithelialis) מכסה את פני השטח של הגוף ואת רירית הקרומים הריריים, המפרידים את הגוף מן הסביבה החיצונית (אפיתל כיסוי). מ רקמת אפיתל, בלוטות (epithelium בלוטתית) נוצרים. בנוסף, האפיתל החושי מבודד, תאים של אותם משתנים כדי לראות גירויים ספציפיים באיברים של שמיעה, איזון וטעם.

סיווג רקמות אפיתל. בהתאם למיקום יחסית לממברנה הבסיסית, אפיתל הכיסוי מחולק לאפיתל מרובד שכבות יחיד ורב שכבתית. כל תאי האפיתל של שכבה אחת שוכבים על קרום המרתף. התאים של אפיתל multilayer טופס מספר שכבות, ורק התאים של השכבה התחתונה (עמוק) לשכב על הממברנה הבסיסית. אפיתל יחיד שכבתית, בתורו, מחולק יחיד- stranded, או איזומורפי (שטוח, מעוקב, מנסרתי), ו multilayer (פסאודו שכבות). הגרעינים של כל התאים של אפיתל בשורה אחת ממוקמים באותה רמה, וכל התאים יש את אותו גובה.

בהתאם לצורה של התאים ואת יכולתם של keratinization, להבחין multilayer keratinizing (מישוריים), רב שכבתית non-corneum (שטוח, מעוקב מנסרתי) ואת אפיתל המעבר.

כל תאי אפיתל יש תכונות מבניות משותפות. Epitheliocytes הם קוטביים, החלק האפי שלהם שונה מן החלק הבסיסי. Epitheliocytes של אפיתל כיסוי שכבות טופס הנמצאים על הממברנה הבסיסית והם נטולי כלי דם. בתאי אפיתל יש כל אברונים של מטרה כללית. התפתחותם, המבנה קשור לתפקוד של תאים אפיתל. לכן, התאים מפרישים חלבון עשירים באלמנטים של reticulum endoplasmic גרעיני; תאים, ייצור סטרואידים, - אלמנטים של reticulum endoplasmic ungrain. תאי יניקה יש microvilli רבים, epitheliocytes המכסים את הקרום הרירי של דרכי הנשימה מסופקים עם cilia.

מכשול אפיתל הציפוי ומבצע פונקציות מגן, פונקצית היניקה (האפיתל של המעי הדק, צפק, הצדר, tubules נפרון, וכו '), ההפרשה (אפיתל השפיר, האפיתל של stria וסקולריים צינור השבלול), חילוף גזים (נשימת alveolocytes).

חד שכבתית אפיתל. יחיד שכבתית שטוח פשוט, פשוט מעוקב, עמודה פשוטה אפיתל פסאודו שכבתית.

אפיתל שטוח שכבתית אחת היא שכבה של תאים שטוחים דקים שוכב על קרום המרתף. באזור של התרחשות גרעינים יש בליטות של השטח החופשי של התא. Epitheliocytes הם מצולעים בכושר. תאי אפיתל שטוחים יוצרי הקיר החיצוני של קפסולה של glomerulus כליות, קרנית המכסה האחורית, בטנה של כל כלי דם והלימפה, חללי לב (האנדותל) ואת נֹאדִית (תאי האפיתל בדרכי נשימה), לכסות את המשטחים מול ממברנות הצפק (mesothelium).

Endotheliocytes יש צורה מוארכת (לפעמים fusiform) ושכבה דקה מאוד של הציטופלזמה. החלק הגרעיני של התא מעובה, בולט לתוך לומן של כלי השיט. Microvilli ממוקמים בעיקר מעל הגרעין. הציטופלסמה מכילה שלפוחיות מיקרובינוציטוזה, מיטוכונדריה אחת, אלמנטים של הרשת האנדופלזמית הגרעינית ומכלול Golgi. Mesotheliocytes המכסים את קרומי הסרום (פריטוניאום, פלורה, קרום הלב) דומים אנדותלוציטים. המשטח החופשי שלהם מכוסה הרבה microvilli, בתאים מסוימים יש 2-3 גרעינים. Mesotheliocytes להקל על הזזה הדדית של איברים פנימיים ולמנוע היווצרות של הידבקות (adhesions) ביניהם. נשימה (נשימה) תאים אפיתל של 50-100 מיקרון בגודל, הציטופלסמה שלהם עשיר שלפוחיות micropinocytosis ו ריבוזומים. האברונים האחרים מיוצגים בצורה גרועה.

אפיתל מעוקב פשוט נוצר על ידי שכבה אחת של תאים. הבחנה bezresnitchatye מעוקב האפיתל (כליות y איסוף tubules, מבנים צינוריים של nephrons ישירה, המרה, מקלעת כלי הדם של המוח, אפיתל הפיגמנט ברשתית et al.) וזה ריסנית (ב bronchioles מסוף הנשימה, y ependimotsitov רירית חללים חדרית של המוח). האפיתל הקדמי של העדשה של העין הוא גם אפיתל מעוקב. פני השטח של תאים אלה הוא חלק.

עמודי שכבה האחת פשוט (מנסרה) האפיתל המכסה את רירית מערכת העיכול, החל מכניסת הקיבה ואת ductal פפילרי קיר טבעת ואיסוף tubules של הכליות, בלוטת רוק תילומית הדביקה, הרחם, החצוצרות. תאים אפיתל עמודה הם תאים פוליגונליים גבוהה מעוגלת או מעוגלות. הן צמודות זו לזו במכלול של חיבורים בין תאיים, הממוקמים סמוך לפני השטח של התאים. גרעין מעוגל או אליפסואידלי ממוקם בדרך כלל בשליש התחתון (הבסיסי) של התא. לעתים קרובות תאים אפיתל מנסרתיים מסופקים עם מגוון של microvilli, stereocilia או cilia. תאים microvilli לגבור באפיתל של רירית המעי ואת כיס המרה.

האפיתל הדומה לשכבות (רב-שורות) נוצר בעיקר על ידי תאים עם גרעין סגלגל. הגרעינים ממוקמים ברמות שונות. כל התאים מונחים על קרום המרתף, אך לא כולם מגיעים ללוות האורגן. סוג זה של אפיתל מבדיל 3 סוגים של תאים:

 1. epithelioiites הבסיסית להרכיב את השורה התחתונה (עמוק) של תאים. הם מקור להתחדשות האפיתל (מתעדכן מדי יום ל -2% מהתאים של האוכלוסייה);
 2. intercalating epitheliocytes, הבדיל מעט, לא שיש cilia או microvilli ולא להגיע לומן של האיבר. הם נמצאים בין תאי השטח;
 3. משטח epitheliocytes - תאים מוארכים המגיעים לומן של האיבר. לתאים אלה יש גרעין מעוגל ואבנות מפותחות, בעיקר קומפלקס Golgi וריקולום endoplasmic. Cytolemma apical מכוסה מ 'ו crocks ו, cilia.

תאי ריסים לכסות את רירית האף, קנה הנשימה, הסמפונות, bezresnitchatye - רירי חלק השופכה הגברית, בלוטות צינוריות הפרשה, יותרת אשך צינורות מוליכי זרע.

אפיתל רב שכבתי. לסוג זה של אפיתל נכלל אפיתל לא קרנית ו cornified epamhelium, multilayered מעוקב ו אפיתל עמודה.

אפיתל קשקשיים מרובדת Neorogovevayuschii מכסה את רירית הפה והוושט, תעלת פי הטבעת של אזור המעבר, מיתרי הקול, הנרתיק, השופכה הנשית, את פני השטח החיצוני של הקרנית. אפיתל זה מבדיל 3 שכבות:

 1. השכבה הבסיסית נוצרת על ידי תאים מנסרתיים גדולים המונחים על קרום המרתף;
 2. השכבה הקוצנית (ביניים) נוצרת על ידי תאים פוליגונליים גדולים. השכבה הבסיסית והחלק התחתון של השכבה הקוצנית יוצרים שכבה גרמינלית (גרמינטיבית). Epitheliocytes לחלק מיטוטלית, להתקדם לעבר פני השטח, לשטח ולהחליף את התאים sloing של שכבת פני השטח;
 3. שכבת פני השטח נוצרת על ידי תאים שטוחים.

Multitayered שטוח אפיתל keratinized מכסה את כל השטח של העור, יוצרים את האפידרמיס. באפידרמיס של העור, 5 שכבות נבדלות:

 1. שכבת הבסיס היא העמוקה ביותר. הוא מכיל צורות מנסרות של תאים שוכבים על קרום המרתף. בציטופלסמה, מעל לגרעין, יש גרגרי מלנין. בין epitheliocytes הבסיס יש תאים המכילים פיגמנט - מלנוציטים;
 2. שכבת Chypovaty נוצר על ידי מספר שכבות של epitheliocytes עוקצני גדול poligonal. החלק התחתון של השכבה הדוקרנית והשכבה הבסיסית יוצרים שכבת גדילה, התאים אשר מחלקים אותם באופן מיטופי ועוברים אל פני השטח;
 3. השכבה הגרעינית מורכבת של epitheliocytes סגלגל, גרגרי עשיר keratogialin;
 4. לשכבה הזוהרת יש כוח השבירה בולט בשל נוכחותם של תאים אפיתל שטוחים, גרעיניים המכילים קרטין;
 5. שכבת הקרנית נוצרת על ידי מספר שכבות של תאים קרטינים - קשקשים חרמנים המכילים קרטין ובועות אוויר.

קשקשים חרמנית שטחית להיעלם (sluschyvayutsya), במקום שלהם להעביר את התאים מן השכבות העמוקות. לשכבת הקרנית יש מוליכות תרמית חלשה.

אפיתל מעוקב multilayered נוצר על ידי מספר שכבות (מ 3 עד 10) תאים. שכבת פני השטח מיוצגת על ידי תאים של צורה מעוקבת. תאים יש microvilli עשירים גרגרי גליקוגן. מתחת לפני השטח שכבת כמה שכבות של תאים בצורת ציר מאורך. ישירות על הממברנה במרתף הם תאים מצולעים או מעוקב. סוג זה של אפיתל הוא נדיר. הוא ממוקם באזורים הקטנים יותר קצר בין ליבות רבות ורבה-שכבתי אפיתל neorogovevayuschy מִנסַרתִי שטוחה (קרום רירי של החלק האחורי של פרוזדור האף, מכסה הגרון, החלק של השופכה הגברית, צינורות הפרשה של בלוטות זיעה).

האפיתל columnar multilayer מורכב גם כמה שכבות (3-10) של תאים. פני השטח תאים אפיתל הם מנסרתיים ולעתים קרובות לשאת cilia על פני השטח שלהם. תאי אפיתל עמוק הם גלילי מעוקב. סוג זה של אפיתל מתרחשת בכמה חלקים של צינורות הפרשות של בלוטות הרוק ובלוטות החלב, בקרום הרירי של הלוע, הגרון ואת השופכה הגברית.

אפיתל מעבר. אפיתל המעבר מכסה את הממברנה הרירית של אגן הכליה, השופכן, שלפוחית שתן, שופכה מתחיל, קרום רירי מתיח של שינויים (מקטין) את מספר השכבות. ציטומגמה של שכבת פני השטח מקופל ואסימטרי: השכבה החיצונית שלו צפופה יותר, השכבה הפנימית דקה יותר. בתאים שלפוחית השתן ריקים הם גבוהים, על התרופה ניתן לראות עד 6-8 שורות של גרעינים. בשלפוחית מלאה התאים שטוחים, מספר שורות של גרעינים אינו עולה על 2-3, cytolemma של תאים פני השטח הוא חלק.

האפיתל הבלוטות. תאים של בלוטת התריס הבלוטות (בלוטת הבלוטות) יוצרים את הפרנכימה של בלוטות תאיים ובלוטות חד-תאיות. הבלוטות מחולקות לאקסוקרינית, לאחר צינורות הפרשות, ואנדוקרינית, ללא צינורות הפרשות. בלוטות אנדוקריניות להפריש את המוצרים שהם מסנתזים ישירות לתוך החללים בין תאיים, מהמקום שבו הם נכנסים הדם הלימפה. בלוטות אקסוקריניות (זיעה וחלב, קיבה ומעיים) מפרישים את החומרים המיוצרים על-ידים דרך הצינורות על פני הגוף. בבלוטות מעורבות יש גם חלקים אנדוקריניים ואקסוקריניים (למשל, הלבלב).

במהלך התפתחות עוברית של שכבת endodermal העיקרית נוצרה לא רק כדי לכסות את האיברים צינורי האפיתל הפנימיים, אלא גם הסרטן, החד-תאיים ו תאיים. מן התאים הנותרים באפיתל המשטח להרכיב, intraepithelial ערמונית נוצר חד-תאי (רירי). תאים אחרים מחלקי mitotically במרץ ולצמוח לתוך הרקמה הבסיסית, ויצרו אפיתל-exo (vneepitelialnye) בלוטות :. למשל, ספר רוק, קיבה, מעיים, ועוד באותו אופן משכבת ectodermal העיקרית יצרה יחד עם האפידרמיס של זיעת העור ובלוטות חלב. בלוטות מסוימות כדי לשמור על קשר עם שטח הגוף דרך התעלה - זה בלוטות אקסוקרינית, בלוטות אחרות בתהליך הפיתוח לאבד קשר ולהיות בלוטות אנדוקריניות.

בגוף האדם, ישנם רבים אקסוקרינים תאיים בצורת גביע של nocites. הם ממוקמים בין תאי אפיתל אחרים המכסים את הממברנה הרירית של איברים חלולים של מערכת העיכול, הנשימה, השתן ומערכת הרבייה, תאים אקסוקרינים אלה מייצרים ריר, המורכב מגליקופרוטאינים. המבנה של תאי הגביע תלוי בשלב של מחזור הפרשה. תאים פעילים מבחינה תפקודית דומים לזכוכית. גרעין צר ועשיר בכרומטין טמון בחלק הבזאלי המצומצם של התא, באצבעו. מעל הגרעין נמצא קומפלקס גולגי מפותח, אשר בחלקו המורחב של התא, יש גרגירים מפרידים רבים מן התא לאורך סוג המיקרון. לאחר בידוד של גרגירים הפרשה, התא הופך צר.

בסינתזה של ריבוזומים הקשורים ריר, reticulum endoplasmic, קומפלקס Golgi. מרכיב החלבון של ריר הוא מסונתז על ידי polyribosomes של reticulum endoplasmic גרגרי, הנמצא בחלק הבסיס של התא. מרכיב זה מועבר למכלול גולגי באמצעות בועות תחבורה. מרכיב הפחמימות של ריר מסונתז על ידי מורכבות Golgi, וכן מחייב חלבון עם פחמימות מתרחשת כאן. במתחם Golgi, גרגרי presctory נוצרים, אשר מופרדים והפכו לגרגירים מפרישים. מספרם עולה לכיוון הקטע האפיקלי של תא ההפרדה, אל לובן האורגן הפנימי החלול (הצינרי). הפרשת גרגרי ריר מהתא אל פני השטח של הרירית מושגת בדרך כלל על ידי exocytosis.

תאים אקסוקרינית גם מהווים את יחידות הפרשה הראשוניות של בלוטות אקסוקרינית תאיות, אשר מייצרות את הסודות השונים, ותעלות צינורי שלהם שדרכו בולטת הסוד. מורפולוגיה של תאים אקסוקרינית תלוי באופי של המוצר הפרשה ואת השלב של הפרשת. התאים הבלוטות הם מקוטבים מבנית ופונקציונלית. טיפות הפרשה שלהם, או כדורי, מרוכזי פסגה (supernuclear) ו מוקצות דרך האזור המצופה tsitolemmy microvilli פסגה. תאים עשירים במיטוכונדריה, אלמנטים של מורכבות Golgi ו reopulum endoplasmic. הרטיקולום endoplasmic הפרטני השולט בתאים לסינתזה של החלבונים (לדוגמא, glandulotsitah בלוטת הפרוטיד), nezernistaya - בתאי סינתזת שומנים או פחמימות (לדוגמא, בתאים האנדוקרינית של סרטן קליפת מוח הכליה).

תהליך ההפרדה בתאים אקסוקריניים מתרחש מחזורית, שבה 4 שלבים מבודדים. בשלב הראשון, התאים הדרושים לסינתזה מסופקים לתא. בשלב השני, סינתזה של חומרים מתרחשת ב reticulum endoplasmic גרגרי, אשר באמצעות בועות תחבורה לעבור אל פני השטח של מורכבות Golgi ולהתמזג עם זה. הנה, את החומרים כי הם מפרישים הראשון לצבור vacuoles. כתוצאה מכך, את vacuoles עיבוי הופכים גרגירים הפרשה, אשר לנוע בכיוון apical. בשלב השלישי, גרגירים הפרשה משוחררים מן התא. השלב הרביעי של מחזור ההפרשה הוא התאוששות של תאים אקסוקריניים.

ישנם 3 סוגים של הפרשת:

 1. Meclorin (eccrine), שבו מוצרים מופרשים מופרשים על ידי exocytosis. זה נצפתה בלוטות חלבון (חלבון). עם סוג זה של הפרשת, המבנה של התאים לא מופרע;
 2. סוג apocrine (למשל, lactocytes) מלווה הרס של החלק האפי של התא (macroapokrino סוג) או את צמרות microvilli (מיקרו אפוקריני סוג);
 3. סוג הולוקריני, שבו הבלוטות נהרסות לחלוטין ותכולתן כלולה בהפרשה (למשל בלוטות החלב).

סיווג של בלוטות אקסוקריניות רב תאיים. בהתאם למבנה של האגף הראשוני (פרשה) להבדיל צינור (צינור דמוי), acinar (כמו אגס או חבורה מוארכת של ענבים) ו המכתשית (מעוגל), כמו גם צינורי-acinar ובלוטות צינורי-המכתשית.

בהתאם למספר הבלוטות צינוריות מחולקים פשוט, לאחר צינור אחד, ומורכב. בבלוטות המורכבות, מספר צינורות זורמות לתוך צינור ההפרשה הראשי (המשותף), שכל אחת מהן פותחת מספר חלוקות ראשוניות (הפרשה).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.