Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Favus: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

Favus היא מחלה פטרייתית כרונית נדירה המשפיעה על הקרקפת, שיער ארוך ומעורפל, עור חלק, ציפורניים ואיברים פנימיים.

גורם ו pathogenesis של favus. הסוכן הסיבתי של המחלה הוא Trichophyton schonleinii. מקור ההדבקה הוא אדם ובגדיו. הדמיון הוא נמוך, עם זאת, מוקדים משפחתיים ארוכי טווח יכולים להתעורר. לעתים קרובות יותר את הזיהום מועבר דרך הקו הנשי.

סימפטומים של favus. על הקרקפת, יש כיח, squamous (pitiodic) וצורות impetiginous של phavus הפנים של הקרקפת. הצורה הראשונה אופיינית favus, הטופס השני הוא לא טיפוסי.

צורת הצוואר היא בצבע צהוב אוקר (scutula) עם שקע בצורת צלחת במרכז. ב הסרת קרום, ניוון או צלקות נמצאים. ברוב החולים, החריצים מחלחלים בשיער יבש, מבריק וגמיש שדומה לפאקלי. על קצה הקרקפת (אם הראש כולו מושפע) יש חוסר נגע. מאפיין את ריח "העכבר", "אסם" ספציפי מן הראש של המטופל.

עם צורה (pitryroid) squamous, קילוף lamellar מפוזר הוא ציין, דומה סבוראה בולט. מתחת לקשקשים ניכרים שינויים אטרופיים בעור הקרקפת.

צורה מזיקה מאופיינת בשכיחות של קרום של צבע חום-חום, והיא דומה מאוד לתמריץ וולגרי או לתהליך אקזמטואי המורכב מזיהום משני.

לאחר הסרת קרום, שינויים אטרופיים בעור הקרקפת נראים גם. שינוי השיער הוא כמו עם צורות אחרות של favus.

התבוסה של העור באה לידי ביטוי על ידי היווצרות, בנוסף scoculum, מוקדים hyperemic ו flaky, אשר דומה trichophytosis של עור חלק.

המאפיין האופייני ביותר עבור favus הוא מעורבות איטית של צלחת הציפורניים בתהליך. רק ציפורני המברשות מושפעות. במרכז צלחת הציפורניים מופיעה נקודה חומה או מלוכלכת-אפורה, אשר קיימת במשך זמן רב, ומתרחבת בהדרגה, לוכדת את צלחת הציפורן כולה - תת-היפרקוטיס תת-התפתחותי. עם הזמן, את הציפורניים מתחילים להתפורר, אבל פחות מאשר עם אחרים onychomycosis.

פריחה משנית עשויה להיות שטחית (ליזנואידית, אריתמטית, אריתמטית-שקופה) ועמוקה יותר (תת-עורית, תת-עורית). הם כמעט ולא מוצאים את הפטרייה.

התבוסה של האיברים הפנימיים (הריאות, מערכת העיכול, favose בְּלוּטַת לְשַׁד meningoencephalitis favose) נראים חלשים, חולים הסובלים מתת-תזונה, כמו גם סובל מזיהום TB. החיפוש אחר הפתוגן במקרים אלה מתבצע בכיח, צואה, נוזל מוחי והנקודה של בלוטות הלימפה בעליית הגג.

האבחנה מבוססת על זיהוי של כיח, ניוון cicatricial עם alopecia ואת הנוכחות של שיער בריא על הפריפריה.

אבחון דיפרנציאלי. להבדיל את המחלה מ trichophytosis, microsporia, pseudo- האגן של ברוק, סטרפטודרמה, פסוריאזיס, אקזמה, וכו '

טיפול של favus. בצע את אותם אמצעי טיפול כמו עם trochophyte.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

מה צריך לבדוק?


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.