Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דיספלסיה בכליות

Medical expert of the article

נפרולוג ילדים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

דיספלסיה של הכליה לוקחת מקום בולט בין המומים של מערכת השתן. דיספלסיה כלית היא קבוצה הטרוגנית של מחלות הקשורות להתפתחות לקויה של רקמת הכליה. מורפולוגית, דיספלסיה מבוססת על בידול לקוי של blastema נפרוגנית וענפים של נבט שופך, עם נוכחות של מבנים עובריים בצורה של מוקדים של מזנכימים מובחנים, כמו גם צינורות פרימיטיביים tubules. Mesenchyme, המיוצג על ידי תאים cambial polypotent וסיבי קולגן, יכול ליצור נגזרים dystontogenetic של סחוס היילין וסיבי שריר חלקה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם ל

הפרעות גנטיות הן בעלות חשיבות עליונה בהתפתחות של דיספלסיה בכליות (57%), שיעור ההשפעה הטרטוגנית נמוך משמעותית (16%), וכמעט שליש מהחולים הגורמים המביאים לדיספלסיה אינם ידועים.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

פתוגנזה

במהלך המחקר המורפולוגי של דיספלסיה היפופלסטית, יש ירידה קלה במסה של הכליות, יש משטח lobed, חלוקה לשכבות לא תמיד לידי ביטוי ברור, לפעמים יש כמה התרחבות או hypoplasia של השופכנים. מבנים פרימיטיביים מזוהים מיקרוסקופית: glomeruli רבים מופחתים בגודל, לולאות כלי הדם הם אטרופיים, הקפסולה מעובה. הצורה של glomeruli יכול להיות בצורת S או בצורת טבעת, רבים מהם hyalinized ו sclerosed. Glomeruli ממוקמים bunches, אבל הם מוקפים רקמת חיבור רופף עם הצטברות מוקדי של תאים הלימפה ו histiocytic. ב medulla יש הרבה צינורות פרימיטיביים רבים tubules, שהן תצורות בוגר של שלבים שונים של התפתחות עובריים. צינורות פרימיטיביים, בעיקר מזוהים באזור juxtamedullary, הם שרידים של צינור mesonephrogenic. תכונה אופיינית היא נוכחות סביבם של הצללים של תאי שריר חלקה וסיבי רקמת חיבור. נוכחותם של מבנים פרימיטיביים משקפת את העיכוב בהבשלת הנפרון.

כאשר מחקר מורפולוגי של דיספלסיה מוקד פשוט שינויים משמעותיים המסה של הכליות לא נצפתה. במקרים מסוימים, ירידה בעובי קליפת הוא ציין. זה nephropathy הוא agnostic על בסיס שינויים היסטולוגית זוהה על ידי מיקרוסקופ. דיספלסיה מוקדית פשוטה, המאופיינת על ידי נוכחות של אשכולות של glomeruli ו tubules פרימיטיבי, בעיקר בקליפת המוח של הכליות, מוקף סיבי רקמת חיבור ותאי שריר חלקה, נמצא לפעמים להיות רקמת סחוס. הפולימורפיזם של אפיתל אבובולי מפותל אופייני, כאשר תאים סמוכים שונים בגודל, תצורה, קבוצה ומספר האברונים תוך תאיים. חלק מהילדים בכליה עשויים להיות מוגדל lumens צינורית. איתור אפשרי וציסטות גלומרולריות, אך מספרן אינו משמעותי. ב stroma תאים mononuclear של סוג mesenchymal נקבעים.

דיספלסיה מפולח פשוטה (כליה, כליה) היא נדירה למדי (0.02% מכלל הנתיחה). עם סוג זה של דיספלסיה, הכליה מצטמצמת בגודל, החריץ הרוחבי נראה בבירור על פני השטח החיצוני באתר של קטע hypoplastic, ומספר הפירמידות מופחת. שינויים מורפולוגיים הם תוצאה של דימבריוגנזה כלי הדם בחלקים בודדים של הכליה, ואחריו בידול לקוי של מבנים רקמות עקב שינויים באספקת הדם לאזורים אלה. בדרך כלל זוהה underdevelopment של הענפים המתאימים של העורקים. מאפיין אופייני הוא הנוכחות של הקטע ההיפופלסטי של צינורות מסונפרוגניים פרימיטיביים, המוקפים בתאי שריר חלקים ובמוקדים של סחוס היילני. בנוסף, לפתח טרשת, heyalinosis glomerular, ניוון של אפיתל של tubules עם הרחבת לומן שלהם, סימני פיברוזיס חדירת התא, interstitium.

דיספלסיה ציסטטית (multikistosis סיסטית של כליה) היא 3.5% בין כל המומים המולדים של מערכת השתן ו- 19% בין כל צורות של דיספלסיה ציסטית כליות מופחתות באופן משמעותי בגודלם, מהוות צורה חסרת צורה של ציסטות בקוטר של 2-5 מ"מ, הפרנכימה הכלית כמעט ולא נעדרת, אין שופכן או יש atresia. מיקרוסקופית חשפה מספר רב של ציסטות, הן גלומרולריות וצינורי, כמו גם צינורות פרימיטיביים מוקדים של רקמת סחוס. תבוסה דו-צדדית אינה עולה בקנה אחד עם החיים. כליה ראשונית חד צדדית מזוהה לעיתים קרובות על ידי בדיקה אקראית, בעוד הכליה השנייה היא לעתים קרובות חריגה.

דיספלסיה ציסטטית היפוסטסטית (כליה היפופלאסטית רב-תכליתית) היא 3.9% בין כל הפגמים במערכת השתן, ובין 21.00% לדיספלסיה ציסטית. הכליות מופחתות בגודל ובמשקל. ציסטות גלומרולריות ממוקמות בדרך כלל באזור subcapsular, הקוטר שלהם שונה יכול להגיע 3-5 מ"מ. ציסטות צינורי נמצאות הן בקליפת המוח והן במדולה. פיברוזיס של רקמות החיבור ונוכחות של צינורות פרימיטיביים הם משמעותיים יותר במדולה. ציסטות של גדלים גדולים והם ציסטיות המורחבת איסוף tubules. הפרנכימה של הכליה נשמרת חלקית. בין האזורים המשתנים פתולוגית יש איסוף צינורות של מבנה נורמלי. לא ניתן לשנות את האגן, לעתים קרובות יותר היפופלאסטי, כמו השופכן. דיספלסיה ציסטטית היפוסטסטית משולבת לעיתים קרובות עם מומים של דרכי השתן התחתונות, מערכת העיכול, מערכת הלב וכלי הדם ואיברים אחרים.

נזק בילטלי מוקדם מוביל להתפתחות של אי ספיקת כליות כרונית. ככלל, עם המשתנה החד צדדי של דיספלסיה זו, לכליה השנייה יש כמה ביטויים אחרים של דיסמבריוגנזה.

דיספלסיה ציסטית היפרפלסטית לעיתים קרובות מלווה בתסמונת Patau. התהליך הוא דו צדדי. הכליות מוגדלות, מכוסות בציסטות מרובות. מיקרוסקופיה מגלה צינורות פרימיטיביים, ציסטות גדולות בקליפת המוח ובמדולה. תוצאה קטלנית מתרחשת בדרך כלל בגיל צעיר.

דיספלסיה רב-תאית (כליה מולטיסטית) היא מום שבו הכליות מוגדלות, יש מספר רב של ציסטות (5 מ"מ עד 5 ס"מ) של צורות וגדלים שונים, שביניהם אין כמעט פרנכימה.

בדיקה מיקרוסקופית בין ציסטות חושפת צינורות פרימיטיביים וגלומולי, וניתן למצוא אזורים עם רקמת סחוס. עם נגע דו-צדדי, המוות מתרחש בימים הראשונים של החיים. במקרה של נגע חד צדדי, האבחנה נעשית באופן אקראי על ידי גישוש של מבנה דמויי גידולים דמויי סרטן או על ידי אולטרסאונד. עם מחלה מולטיציסטית חד-צדדית, יכולות להיות מומים של הכליה השנייה (לעיתים קרובות הידרונפרוזיס), מומים בלב, מערכת העיכול, וכו '.

ב דיספלסיה medullary (דיספלסיה ציסטית של החומר medullary, מחלת ציסטות מדולארי, נפרונוטיז Fankoni), הכליות מופחתים בדרך כלל בגודל, לעתים קרובות lobulation עובריים. החומר הקורטיקלי דליל, medulla הוא מוגדל בשל מספר גדול של ציסטות עד 1 ס"מ קוטר, כולל הרחבה ציסטית של tubules איסוף. מיקרוסקופיה מראה ירידה בגודל glomeruli רבים, חלקם hyalinized ו sclerosed, interstitium הוא גם sclerosed, וכן חדירה לימפה stroma.

מחלת כליות פוליציסטית תופסת מקום מיוחד בין דיספלסיה ציסטית. הופעתה של polycystic קשורה להפרה של התפתחות עובריים של הכליות, לרוב בצורה של חוסר חיבור של tubules איסוף העיקרי עם חלק של נפרון, המתפתח מן blastoma metanphrogenic. וכתוצאה מכך tubules עיוור להמשיך לפתח, הם לצבור שתן ראשוני, אשר מותח אותם, גורם ניוון אפיתל. באותו הזמן סביב הרקמה החיבורית גדל.

גודל הציסטות משתנה במידה רבה: יחד עם אלה הקטנים, גלויים רק בזכוכית מגדלת או אפילו במיקרוסקופ, יש גדולים, עד לקוטר של כמה סנטימטרים. מספר רב של ציסטות דקיקות בקליפת המוח והמדולה של הכליות המחוברות אליהם בקטע של צורת חלת דבש. היסטולוגית, ציסטות מיוצגות על ידי tubules מורחבת עם אפיתל מעוקב או יש את המראה של חללים עם דופן רקמת חיבור עבה אפיתל שטוח שטוח. E. פוטר (1971) תיאר ציסטות הקשורות להרחבת הקפסולה של הקשת של גלומרולי, מבלי לשנות את tubules. ציסטות יכולות להיות ריקות או להכיל נוזל חלבון, צבוע לעיתים עם פיגמנטים של דם, גבישי חומצת שתן. סטרומה בכליות ב טרשת נפוצה, לעיתים קרובות עם חדירה תא לימפה מוקד, ובילדים מתחת לגיל שנה - עם מוקדים של hematopoiesis extramedary. לפעמים איים סחוס או סיבי שריר חלקה מזוהים stroma. מספר וסוג של glomeruli ו tubules הממוקם בין ציסטות עשוי להיות שונה

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

תסמינים

דיספלסיה כוללת פשוטה בספרות מתוארת לעתים קרובות כדיספלסיה היפופלסטית. בין כל המומים המולדים של מערכת השתן, הוא 2.7%.

יש וריאנטים אפלסטיים ו hypoplastic. בגרסה האפלסטית של דיספלסיה כלייתית במקרה של נגעים דו-צדדיים, המוות מתרחש בשעות הראשונות או בימי החיים.

המשתנה ההיפופלסטי מאופיין בגילויים מוקדמים של תסמונת השתן המאופיינת על ידי פסיפס והתפתחות מוקדמת של אי ספיקת כליות כרונית.

דיספלסיה מוקדית פשוטה מאובחנת, ככלל, במהלך נפרוביופסיה או נתיחה שלאחר המוות. ביטויים קליניים של המחלה נעדרים.

ב דיספלסיה קטגורי פשוט, הסימפטום הדומיננטי הוא התפתחות של לחץ דם עורק עמידים כבר בגיל צעיר, אשר נפוץ יותר אצל בנות. ילדים מתלוננים על כאב ראש, ייתכן שיש עוויתות, ושינויים מוקדמים של כלי הפונדוס מתפתחים.

אחד הסימפטומים הקליניים העיקריים הוא כאב בצורה של כאבי בטן, polyuria ו polydipsia מופיעים די מוקדם כמו גילויים של תסמונת interulitial tubulo. במקרים מסוימים, קיים פיגור במשקל הגוף וגובהם של ילדים. תסמונת השתן מתבטאת בפרוטאינוריה השלטת על הרקע של microhematuria ו leukocyturia מתונה.

סימנים קליניים של מחלת כליה פוליציסטית מופיעים בגיל ההתבגרות: כאבי גב, מישוש של היווצרות דמויי הגידול בחלל הבטן, לחץ דם עורקי. תסמונת השתן מתבטאת בהמטוריה. לעתים קרובות מצטרף pyelonephritis. מבחינה תפקודית, הכליות נשמרות במשך שנים רבות, ולאחר מכן hyposthenuria, הפחתת סינון גלומרולרי מופיעים אזוטמיה.

ציסטה רב-תאית (דיספלסיה ציסטית מוקדמת של הכליות) היא צורה מוקדמת של דיספלסיה ציסטית של הכליה ומאופיינת בנוכחות של ציסטה רב-תאית באחד מקוטביה, כשהיא מוקפת בקפסולה מרקמת כליה רגילה ומחולקת על ידי מחיצות.

התמונה הקלינית של ציסטה multilocular מאופיין על ידי הופעת תסמונת הכאב של חומרת משתנה בבטן באזור המותני עקב תמותת שתן לקויה עקב דחיסה של ציסטה גדולה של האגן או השופכן. בנוסף, בקשר עם דחיסה אפשרית של איברי הבטן, מופיעים סימפטומים המדמים את המחלה שלהם.

גילויים קליניים של דיספלסיה מדולארית בדרך כלל מתפתחים לאחר שהגיעו לגיל 3 שנים, לעתים קרובות יותר, בגיל 5-6 שנים, תסמין פאנקוני מורכב - פוליאוריאה, פולדיפסיה, חום, פיגור בהתפתחות פיזית, הקאות חוזרות, התייבשות, חומצה, אנמיה, התקדמות מהירה uremia.

התמונה הקלינית של דיספלסיה ציסטטית אפלסטית נקבעת על ידי מצב הכליה השנייה, שבה pyelonephritis לעתים קרובות מתפתח בשל נוכחות של דיספלסיה בו.

דיספלסיה multicystic יכול לבוא לידי ביטוי על ידי נוכחות של כאב בטן עמום או פרוקסימלי, כמו גם באזור המותני. זיהוי אפשרי של לחץ דם עורקי.

ב דיספלסיה קליפת המוח (מחלת כליות מיקרוסקטי, תסמונת נפרוטית מולדת של סוג "פינית"), הכליות אינן משתנות בגודל, את הלובולציה ניתן לשמור. קטן גלומרולרי ציסטות צינורי עם קוטר של 2-3 מ"מ נמצאים. תמונה של תסמונת נפרוטית נצפתה מאז הלידה. תסמונת נפרוטית מולדת מסוג "פינית" היא הורמונלית עמידים, עם פרוגנוזה גרועה. התפתחות מוקדמת של אי ספיקת כליות כרונית צוין.

התמונה הקלינית של דיספלסיה ציסטטית היפופלאסטית היא תוצאה של דלקת פיאלונפריטיס, התפתחות אי ספיקת כליות כרונית, קצב ההתקדמות שלה תלוי לא רק במספר פרנכימה של כליה מוחלטת, אלא גם על מידת הנזק לכליה השנייה שאינה היפופלאסטית, אך ככלל, יש אלמנטים דיספלסטיים.

דיספלסיה היפופלסטית יכולה להתגלות על רקע של מחלה בין-זמנית, בעוד שתסמונות של אקסטרנאל עשויות להיעדר או להתבטא חלשה. תסמונת השתן מתבטאת בהמטוריה עם פרוטאינוריה מתונה. תופעות של מחלה זו הן הטרוגניות מאוד. לעתים קרובות, יתכן וישנם חלבונים עם אבדות משמעותיות של חלבון, אך תסמונת העורקים נדירה יחסית, אפילו עם פרוטאינוריה משמעותית, והתסמונת הנפרוטית מאופיינת כחסרת. תצפית דינמית של הילד מראה שהתמונה הקלינית מאופיינת לאחר מכן בתסמונת נפרוטית, נוכחות של שינויים בין המעי הגס, לעיתים קרובות עם שכבת דלקת בדרכי השתן.

זה אופייני לילדים עם דיספלסיה hypoplastic לפתח מצב hypoimmune או immunodeficient, מה שמסביר את ההוספה של מחלות בינכארנטיות חמורות תכופות עם התקדמות התהליך הפתולוגי של הכליות. תכונה חשובה של נפרופתיה זו היא היעדר לחץ דם גבוה, לחץ דם נפוץ יותר. לחץ דם מוגבר מתרחשת כבר עם התפתחות של אי ספיקת כליות כרונית.

מהלך הדיספלסיה ההיפופלסטית הוא מטושטש, אין אופי מחזורי או דמוי גל של הביטויים, וטיפול תרופתי הוא בדרך כלל לא יעיל.

trusted-source[20], [21], [22]

טפסים

נכון לעכשיו, אין סיווג מקובל של דיספלסיה בכליות. רוב המחברים, המבוססים על הביטויים המורפולוגיים, מבחינים בין דיספלסיה פשוטה וסיסטית, על ידי לוקליזציה - קליפת המוח, מדולארי, cortico-medullary. בהתאם לשכיחות, מוקד, distalasias קטע, סך הכל נבדלים.

בהתאם לשכיחות, סך, צורות מוקד ופלגתי של דיספלסיה ציסטית מובחנים.

Aplastic, hypoplastic, hyperplastic ו multicystic גרסאות נבדלים מכל צורות של dysplasia ציסטית.

Polycystic מתבטאת בשתי צורות עיקריות, אשר נבדלות בדפוס של ירושה, ביטוי קליני, תמונה מורפולוגית - טיפוסים "אינפנטילית" ו"בוגרים ".

פוליציסטי "אינפנטילית" סוג (כליה ציסטית קטנה) יש מצב רצסיבי רצסיבי של ירושה. הכליות מוגדלות באופן משמעותי בגודל ובמסה. ב קליפת ו medulla רבים cysts הם גליליים ו ציר בצורת. ציסטות מופרדות על ידי שכבות דקות של רקמת חיבור. ציסטות נמצאות גם בכבד ובאיברים אחרים. ביטויים קליניים תלויים במספר tubules מושפע. עם התבוסה של עד 60% של tubules, מוות מ uremia מתקדמת מתרחשת הראשון 6 חודשים. התוצאות של OV Chumakova (1999) אינן מאשרות את הרעיונות הקלאסיים לגבי התמותה המוקדמת של ילדים עם צורה אוטוזומלית רצסיבית של פוליקיסטוזיס, ומראים שתוחלת החיים שלהם יכולה להיות ארוכה למדי, אפילו עם גילוי מוקדם של סימפטומים קליניים. עם זאת, אי ספיקת כליות כרונית בהם מתפתחת מוקדם יותר מאשר בצורה אוטוסומלית דומיננטית של מחלת פוליציסטיק. בחולים אלו, תסמינים של נזק לכבד ממלאים תפקיד מוביל בתמונה הקלינית. המרפאה מסומנת לעתים קרובות המטוריה, מטוריה גסה ולחץ דם מוגבר. Polycystic לעתים קרובות מסובך על ידי pyelonephritis מפוח.

במקרה של פוליציסטיות מסוג "מבוגר" (כליה גדולה של ציסטה), הכליות כמעט תמיד מוגדלות, משקלן במבוגרים מגיע ל -1.5 ק"ג ויותר. ב קליפת ו medulla יש ציסטות רבות עד 4-5 ס"מ קוטר.

trusted-source[23], [24], [25]

אבחון

אבחנה של מחלת כליות פוליציסטית מבוססת על היסטוריה משפחתית, נתוני אולטרסאונד, אורוגראפיה מופרשת, שבה יש עלייה במיתרי הכליות, שיטוח האגן עם הארכה, הארכה ודחיסה של הקאליקס.

באבחון של ציסטה רב-שכבתית, שיטות בדיקה רדיולוגיות, כולל נפרוטוגרפיה ואנגיוגרפיה, הן בעלות חשיבות מכרעת.

בין סימני המעבדה של דיספלסיה medullary, hypoproteinemia אופייני, תסמונת השתן מתבטאת בדרך כלל עם proteuria קטן. בקשר עם אובדן מוגבר של מלחים, hyponatremia, hypokalemia ו hypocalcemia לפתח. חומצה מתפתחת בשל bicarbonaturia משמעותי, לקוי acido ו- ammoniogenesis.

אבחון של דיספלסיה ציסטטית אפלסטית מבוסס על נתוני אולטרסאונד, הפרשת אורוגראפיה, רנו ו- scintigraphy. כאשר cystoscopy, את הפה של השופכן בצד של הכליה הבסיסית, ככלל, נעדר או מהופנט.

עבור אבחון של דיספלסיה היפופלסטית, זיהוי אקראי של המחלה, נוכחות של סטיגמות רבות של disembryogenesis, וכן עיכוב קל בהתפתחות פיזית חשובים.

trusted-source[26], [27], [28]

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

האבחנה הדיפרנציאלית של דיספלסיה היפופלסטית מבוצעת עם דלקת נגיפית תורשתית, נפרטיס אינטרסטיציאלי, צורות שונות של גלומרולונפריטיס. כדי לקבוע את האבחנה הסופית, ביופסיה של הכליה מצוין.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

יַחַס

טיפול סימפטומטי של דיספלסיה היפופלסטית.

במקרה של זיהוי של multicystosis, nephrectomy מבוצעת על הסיכון של התפתחות ממאירות.

הטיפול בדיספלסיה מדולארית הוא סימפטומטי. עם התפתחות של אי ספיקת כליות כרונית, המודיאליזה או דיאליזה פריטונאלית והשתלת כליה הוא ציין.

תַחֲזִית

הפרוגנוזה לדיספלסיה היפופלסטית היא רצינית, עם התפתחות מוקדמת של אי ספיקת כליות כרונית והצורך לארגן טיפול חלופי - דיאליזה דיאליזה או דיאליזה פריטונאלית, השתלת כליה.

trusted-source[38]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.