Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ביומיקרוסקופיה אולטראסאונד עבור גלאוקומה

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג, מנתח עיניים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

עם ביומיקרוסקופיה אולטרסאונד (UBM) של המקטע הקדמי, חיישנים בתדירות גבוהה (50 MHz) משמשים לקבלת תמונות ברזולוציה גבוהה (כ 50 מיקרומטר), אשר מאפשרים לך לראות את החלק הקדמי של העין in vivo (עומק חודר - 5 מ"מ). בנוסף, היחסים האנטומיים של המבנים סביב החדר האחורי, אשר מוסתרים במהלך בדיקה קלינית, ניתן דמיינו והעריכו.

Biomicroscopy אולטרסאונד משמש ללימוד התקינים של הפתופיזיולוגיה עין ועין המחלה, כולל הקרנית, העדשה, גלאוקומה, מומים מולדים, תופעות וסיבוכים של הניתוח של מקטע קדמי, טראומה, גידולים וציסטות, ומחלת העיניים אובאיטיס. השיטה היא חשובה להבנת המנגנונים והפתופיזיולוגיה של סגירת זווית, גלאוקומה ממארת, תסמונת פיזור פיגמנט כריות סינון. מחקר באמצעות איכות biomicroscopy אולטרסאונד. ניתוח תמונה כמותי תלת מימדי של biomicroscopy אולטרסאונד הוא עדיין בשלב מוקדם של פיתוח.

זווית סגירת גלאוקומה

אולטרסאונד ביומיקרוסופיה אידיאלי לחקר סגירת זווית, שכן ניתן לקבל בו זמנית את התמונה של הגוף רירית, החדר האחורי, את הקשר העדשה אירידי ואת מבני זווית.

חשוב בהערכה הקלינית של סגירה אפשרית של זווית צרה של העין כדי לבצע gonioscopy בחדר חשוך לחלוטין באמצעות מקור אור קטן מאוד עבור קרן מנורה סדק כדי למנוע רפלקס אור אור. ההשפעה של האור החיצוני על צורת הזווית מוצג היטב בעת ביצוע biomicroscopy אולטרסאונד בתנאים אור כהה.

הרשת trabecular אינו גלוי עם biomicroscopy אולטראסאונד, אבל במהלך המחקר, את השלד scleral, הממוקם האחורי, נקבע. בתמונה אולטרסאונד biomicroscopy, את השלוחה scleral גלוי כנקודה העמוקה ביותר על הקו המפריד בין הגוף הרירי ואת sclera במקום המגע שלהם עם החדר הקדמי. רשת trabecular הוא הקדמי למבנה זה ואחורי לקו Schwalbe.

זווית סגירת זווית מסווגים על בסיס מיקום של מבנים אנטומיים או כוחות הגורמים לאיריס לסגור את הרשת הטרבולית. הם מוגדרים כחסימה שמקורה ברמה של איריס (בלוק אחורי), הגוף הרירי (איריס שטוח), העדשה (גלאוקומה phacomorphic), ואת הכוחות הממוקם האחורי של העדשה (גלאוקומה ממאירה).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

לחסום מלומד יחסי

בלוק האף הוא הגורם השכיח ביותר של גלאוקומה זווית סגורה, יותר מ 90% מהמקרים. במקרה של בלוק תלמיד, זרם הנוזל התוך עיני מוגבל בשל ההתנגדות למעבר ההומור המימי דרך התלמיד מהחדר האחורי לתא הקדמי. עלייה בלחץ הנוזל התוך עיני בתא האחורי גורמת לאיריס הקדמי, מה שגורם לה להטות קדימה, מה שמוביל לצמצום הזווית והתפתחות של גלאוקומה זוויתית חריפה או זוויתית.

אם איריס הוא מולחם לחלוטין עדשה על ידי synechiae האחורי, יחידה כזו מלומד הוא מוחלט. בלוק פונקציונלי, בלוק האישון היחסי, מתפתח לעתים קרובות יותר. בלוק האישון היחסי הוא בדרך כלל אסימפטומטי, אבל זה מספיק לסגירה משוערת של חלק מהזווית ללא סימנים לעלייה בלחץ תוך עיני. ואז synechiae הקדמי בהדרגה הטופס ואת הסגר הכרוני של הפינה מתפתח. אם בלוק pupillary המוחלט (מלא), הלחץ עולה הקאמרי האחורי ודוחף את החלק ההיקפי של איריס הקדמית רחוק לסגירת meshwork trabecular וזווית נעילה, ואחריו את עליית לחץ תוך עיני (גלאוקומת זווית-סגירה אקוטית).

לייזר iridotomy מבטלת את ההבדל בלחץ בין החדר הקדמי לבין האחורי ומקטין את הסטייה של הקשתית, אשר מוביל לשינויים האנטומיה של החלק הקדמי. איריס לוקח צורה שטוחה או מוחלק, ואת זווית אירידוקורני מתרחב. למעשה, המטוס של איש הקשר iridolentikulyarnogo מתרחב. מאחר שרוב הנוזל התוך עיני מתנפח דרך פתח האירידוטומיה ולא דרך התלמיד.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

שטוח איריס

במקרה של איריס שטוח, התהליכים הסיליאריים גדולים ו / או נפרסים בצורה קדמית בצורה כזו שהכוסית הרירית נמחקת, והגוף המילירי לוחץ את הקשתית לרשת הטרבולית. החדר הקדמי הוא בדרך כלל של עומק בינוני, את פני השטח של קשתית העין רק מתכופף מעט. לייזר הלייזר הירוק גורם לירידה של רקמת הקשתית ולוחצת את החלק היקפי שלה, ומזיזה אותו מהרשת הטרבולית.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

גלאוקומה Fakomorphic

נפיחות העדשה גורמת לירידה ניכרת בעומק החדר הקדמי ומובילה להתפתחות של גלאוקומה חריפה זווית זווית עקב הלחץ של העדשה על הקשתית ואת הגוף המרדף שלהם anteriorly תזוזה. כאשר מטפלים עם miotics, אורך צירית של העדשה מגדילה, המניע את העקירה anteriorly, ואחריו ירידה בחדר הקדמי, אשר באופן פרדוקסלי מחמיר את המצב.

גלאוקומה ממאירה

גלאוקומה ממארת (בלוק ריסים) - מחל מולטיפקטוריאלית שבה התפקיד השונה שממלא את הרכיבים הבאים: גלאוקומת זווית-סגירה אקוטית או כרונית לפני, לשכה קדמית רדודה, פְּנִיָה קָדִימָה עדשה, עדשת בלוק pupillary או גוף הזגוגי, חולשת צין גידי סיבוב גוף ריסים קדמי ו / או בצקת, עיבוי של הממברנה ההיאלואידית הקדמית, עלייה בנפח הגוף הזגוגי והתנועה של הנוזל התוך עיני אל תוך הגוף הזגוגי או ממנו. באמצעות biomicroscopy אולטראסאונד, ניתוק קטן supraciliary מתגלה, אשר בלתי נראה במהלך שגרתיות B- סורקים או בדיקה קלינית. ניתוק זה, ככל הנראה, הוא הגורם לסבב הקדמי של הגוף הרירי. הנוזל התוך עיני מופרש מאחורי העדשה (כאשר התנועה לאחור של הומור מימי) מגביר את הלחץ של הגוף הזגוגי, אשר מזיז את הסרעפת אירידקריסטל קדימה, גורם לזווית לסגור את החדר הקדמי לנפץ.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]

בלוק פופילרי בפסודופאקיה

תהליך דלקתי בחדר הקדמי לאחר מיצוי קטרקט יכול להוביל את המראה של סינצ'יה אחורית בין קשתית העין ואת העין העדשה האחורית קאמרית עם התפתחות בלוק האפיפיור מוחלט וסגירה של הזווית. בנוסף, עדשות החדר הקדמי יכול גם להוביל להתפתחות בלוק תלמיד.

trusted-source[44], [45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

גלאוקומה ממאירה עם פסאודופקיה

גלאוקומה ממאירה יכולה להתפתח לאחר הפקת קטרקט כירורגי עם השתלת עדשה תוך עינית אחורית. ההנחה היא כי התעבות של הממברנה היאלואידית הקדמית מוביל חריגה של יצוא של הומור מימי אחורי עם העקירה של הגוף זגוגי anteriorly ואת הטלת קשתית העין ואת הגזע. כאשר ביומיקרוסקופיה של אולטרסאונד קובעת שינוי ניכר של העדשה התוך עינית. הטיפול מורכב מנשיאת נוידימיום YAG לייזר דיסקציה של הגוף זגוגי.

trusted-source[52], [53], [54], [55]

פיגמנט פיגמנט תסמונת פיגמנט גלאוקומה

עם biomicroscopy אולטרסאונד, זווית פתוחה רחבה נקבעת. החלק ההיקפי האמצעי של הקשתית הוא בעל צורה קמורה (בלוק אחורי הפוך), כביכול, יוצר קשר בין הקשתית לבין הרצועות הקדמיות של הקינמון, ואילו המגע בין הקשתית לבין העדשה גדול יותר מאשר בעין הבריאה. הוא האמין כי מגע זה מונע את ההפצה אפילו של נוזל תוך עיני בין שני החדרים, המוביל לעלייה בלחץ בחדר הקדמי. כאשר מתאים את הבליטה של איריס מגביר.

כאשר מהבהב הוא מדוכא, איריס מניח צורה קמור, אשר כאשר ממצמץ חוזר למצבו המקורי, אשר מציין את ההשתתפות של מעשה למצמץ כמו משאבה מכני לדחוף נוזל תוך עיני מן החדר האחורי אל אחד הקדמי. לאחר אירידוטומי הלייזר, ההבדל בלחץ בין החדרים הקדמיים והקדמיים נעלם, ומפחית את הבליטה של הקשתית. קשתית העין לובשת צורה שטוחה או שטוחה.

תסמונת Exfoliative

בשלבים המוקדמים ביותר, חומר פילינג נמצא על התהליכים המיליציים ואת צרור זין. אולטראסאונד ביומיקרוסקופיה מגלה תמונה גרעינית המשקפת מיתרים גלויים היטב מצופה חומר exfoliative.

trusted-source[56], [57], [58], [59]

ציסטות אירידוצילריות מרובות

לעתים קרובות, תמונה דומה איריס שטוח נצפתה, ציסטות תפקוד, הסדר הקדמי של התהליכים המיליריים, עלייה דומה. שינויים אלה נקבעים בקלות עם UBM.

trusted-source[60], [61]

גידולים של הגוף הרירי

אולטרסאונד ביומיקרוסקופיה משמש להבדיל בין תצורות מוצק גזעני של איריס וגוף ריסי. למדוד את גודל הגידול ובנוכחות פלישה, לקבוע את השכיחות שלה בשורש של קשתית העין ואת פני השטח של הגוף הרירי.

אירשיזיזיס

אירידושיזה היא סגירת זווית החדר הקדמי, ההפרדה של השכבות הקדמיות הקדמיות והאחוריות של הקשתית. ניתן לסגור את זווית המצלמה הקדמית.

trusted-source[62], [63]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.