Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בלוטות החלב בתינוקות

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

בלוטות החלב אצל יילודים מתפתחות בדרך מיוחדת ברחם ולאחר הלידה, ולכן חשוב מאוד להבחין בין התכונות של התהליך הפיזיולוגי לבין התפתחות המחלה. הורים מודאגים תמיד על בריאותו של הילד הצעיר שלהם, ולכן כל השינויים בחזה לדאוג אותם. אבל זה לא תמיד כל כך רציני, ולכן, קודם כל זה ההורים צריכים לדעת מתי בדיוק כדאי לפנות לרופא.

תכונות של בלוטות החלב בתינוקות

כאשר הילד מתפתח בתוך הבטן, בין אם זה ילד או ילדה, גורמים רבים של הגוף של אמא לפעול על זה. אם הילד העתידי הוא ילד, אז יש לו כמות מסוימת של טסטוסטרון, הורמון המין הגברי מופרש בכמות קטנה על ידי בלוטות האדרנל של התינוק עצמו, וגם על ידי הגוף של האישה. הורמונים אלה מבטיחים את התפתחותם של איברי המין בהתאם לסוג הגברי ולהיווצרותם של מבני מוח. אם נערה נמצאת ברחם האם, אז החלק העיקרי של הורמוני המין הוא נקבה. אבל גם הילד וגם הילדה מושפעים מהורמוני המין של האם - אסטרוגן ופרוגסטרון, אשר מסונתזים הן על ידי בלוטות האדרנל והן על השחלות ועל השליה. לכן, בלוטות החלב ואת איברי המין של הילד שזה עתה נולד בחודש הראשון של החיים יכול להיות כמה תכונות של מבנה ופיתוח.

האנטומיה של בלוטות החלב בתינוקות היא כזו שהם ממשיכים להתפתח לאחר הלידה. הבלוטה עצמה אצל בנות ובנים יש את אותו המבנה. זה מורכב רקמות בלוטות, רקמת חיבור רופף צינורות חלב. אצל תינוקות, בלוטת החלב שוכבת על "כרית שומן" גדולה, המורכבת מרקמת חיבור בעלת מבנה רופף. צינורות החלב עצמם אינם מפותחים הרבה, אבל יש להם הסתעפות קלה בכיוון הרדיאלי.

השינויים הפיזיולוגיים בבלוטות החלב בתינוקות מתפתחים בשל העובדה שאמי היו אסטרוגנים רבים שהשפיעו על העובר. זה יכול להיות רק בגלל המספר שלהם הוא יותר מהנדרש, או עבור הילד הם מיותרים. אז האסטרוגנים מסוגלים להשפיע על צינורות החלב ומספר סיבי השריר עולה. בשל המוזרויות של interlayer כזה גדול, אשר משמש כ "כרית", הצינורות לא יכול לגדול וללכת עמוק, והם להגדיל "מתחת לעור". תופעה זו היא שינוי פיזיולוגי נורמלי.

המוזרויות של ההשפעה של האסטרוגן ברחם על העובר יכול להיות גם הקצאה של קולוסטרום. כמה צינורות חלב מסוגלים, תחת פעולה של עודף של הורמונים, כדי להפריש סוד כי הוא קולוסטרום בהרכבו. לכן, אם לילד בן יומו יש סוד מן בלוטות החלב בתקופה של החודש הראשון של החיים, אז זה יכול להיות גם תופעה פיזיולוגית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

מחלות של בלוטות החלב אצל תינוקות

כדי לא לפגוע בילד, יש צורך להבין בבירור כאשר השינויים בבלוטות החלב של תינוקות נחשבים נורמליים, וכאשר זה כבר מחלה.

בעיות עם בלוטות החלב בתינוקות מתחילים בדרך כלל בשבוע השני לחייו של ילד. הסימפטומים המופיעים במקרה זה, ומצביעים על שינוי פיזיולוגי, אינם משנים את מצבו הכללי של הילד. הקריטריון העיקרי הוא שהתיאבון של הילד נשמר, השינה לא מופרעת, היא מוסיפה משקל, הצואה היא נורמלית, ואין סימני שיכרון. הגידול בלוטות החלב בתינוקות וגודש שלהם מתרחשת בהדרגה, בדרך כלל משני צדדים. זה מגדיל את השד באופן שווה עד שלושה סנטימטרים. זה נפיחות של השד אינו מלווה אדמומיות של העור וזה לא מטריד את הילד. אם אתה מנסה את זה עם הידיים של אמא שלך, אז הידוק כזה של השד של התינוק הוא לא צפוף, אפילו והילד לא לצרוח ולהגיב כאשר מישוש. הקצבות של בלוטות החלב בתינוקות יכול להיות במקרה זה בצורה של נוזל צלול או לבנבן מעט. תסמינים אלה אינם אופייניים למחלה, אלא לתהליך הנורמלי של משבר מיני אצל ילד, אשר יכול להתפתח בכל הילדים. תהליך זה אינו נמשך יותר משבועיים, ועד סוף החודש הראשון לחיים כל הסימפטומים האלה חולפים בהדרגה.

אם כבר מדברים על הגודש הפיזיולוגי של בלוטות החלב בתינוקות, יש להבין כי פתולוגיה זו מתרחשת 75% מכלל הילדים. לעתים קרובות יותר זה בהחלט בנות, אבל גם 50% מהבנים שזה עתה נולדו כפופים לתהליכים כאלה. לכן, אין פאניקה אם יש תופעות כאלה, אתה רק צריך להתייעץ עם רופא ולוודא כי הכל בסדר.

אבל הסימפטומים של מחלות שיכולים להיות גם בגיל זה צריך לדעת בבירור ולבצע אבחנה דיפרנציאלית.

התסמינים הראשונים שצריכים להזהיר אותך הם הופעת החרדה, הצרחות או הדחייה של הילד. אם היה לילד חזה והכל היה בסדר, אבל פתאום הוא החל לרדת במשקל או לוותר על חזהו בצווחה צורמת, ואז צריך לחשוב על המחלה. לעתים קרובות המחלה מתפתחת בסוף החודש הראשון לחייו של הילד, כאשר הנפיחות הפיזיולוגית אמורה לעבור, ואז המחלה יכולה להתפתח ולהתפתח. דלקת השדים היא דלקת של בלוטת החלב בתינוק, מה שקורה גם אצל נערות ונערים. בהינתן אותם מאפיינים אנטומיים של השד של ילד קטן, רקמת חיבור רופפת תורמת להתפשטות מיידית של דלקת עמוקה, כך שמצבו של הילד במהלך התפתחות דלקת השדים מיד מחמיר. הילד אינו נוטה להגביל את התהליך הדלקתי כמו מבוגר נוטה. לכן, הסימפטום העיקרי של מחלת דלקת השד היילוד הוא טמפרטורה גבוהה מאוד. זה עולה בחדות רבה עם דלקת השדים ויכול להיות מלווה התכווצויות. כאשר בוחנים את בלוטת החלב, האם יכולה לראות לא רק את הרחבתה, אלא גם שינויים בעור, אדמומיות או אפילו גוון כחול. אם תנסה את חזהו של ילד, הוא יגיב מיד, כי הוא מלווה בכאב חמור. אם המורסה נוצרה, אתה יכול להרגיש איך מוגלה מוגלה מתחת לאצבעות במהלך המישוש. תהליך זה, ככלל, הוא חד צדדי. פריקה יכולה להיות גם מן הפטמה בצד של הנגע בצורת מוגלה ירוק או צהוב. אבל אתה לא צריך לענות את התינוק ברצינות לבדוק את כל הסימפטומים, במקרה של ספקות, עדיף להתייעץ עם רופא. לכן, סימן האבחון העיקרי הוא לא מצב פיזיולוגי, אבל המחלה של בלוטת החלב בתינוקות היא שינוי במצב של הילד.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

טיפול במחלות בלוטת החלב אצל תינוקות

הטיפול העיקרי לגודש פיסיולוגי של בלוטות החלב הוא מנוחה. אין להפריע לשימוש בתרופות אלטרנטיביות, משחות או תמיסות, שכן זהו תהליך נורמלי שיעבור מעצמו. להיפך, התערבות מתמשכת יכולה להוביל להתפתחות סיבוכים. לעתים קרובות ההורים להאיץ את תהליך פתירת נפיחות של בלוטות החלב לבצע עיסוי או לסחוט קולוסטרום מן הפטמה. זה בשום מקרה לא יכול להיעשות, כי התערבות נוספת היא גורם סיכון עבור נגעים בעור, אשר, גם אם קטן, יכול להיות השער לזיהום. לכן, ההמלצות העיקריות להורים עם קונסולידציה פיזיולוגית זו של בלוטות החלב הן כדלקמן:

  1. להבטיח את המרב מנוחה עבור הילד;
  2. להאכיל, להתרחץ, ללכת, כמו עם תינוק בריא;
  3. אין לשפשף או להשתמש בכל משחה על אזור השד;
  4. אין לעסות או להשתמש בלוק חימום.

אם הכל נורמלי, הסימפטומים יעלמו מעצמם בתוך שבוע או שבועיים.

אם זה מקרה של מחלת השד אצל תינוקות כמו דלקת שדים או מורסה, אז הטקטיקה שונה לחלוטין. מיד לאחר קביעת האבחנה, אושפז הילד באופן מיידי במחלקת הכירורגית של הילדים. עד כה, לאור המהירות של התפשטות התהליך זיהומיות בגוף של ילד שזה עתה נולד, טקטיקות של טיפול בדלקת או במורסה פעילים. לא נעשה שימוש במשחות או בתרופות לטיפול שמרני. העקרונות העיקריים של הטיפול במקרה זה הוא הפקת מוקד פתולוגי בהקדם האפשרי וטיפול אנטיביוטי פעיל. לכן, קודם כל, הילד הוא התערב מיד. תחת הרדמה כללית, בהזמנה דחופה, מבצע מבצע. נפח הפעולה הוא לבצע חתכים על העור של האזור הנגוע של השד בדפוס לוח שחמט. הם יכולים להיות מספר גדול, בהתאם לנפח של בלוטת הנגוע. החתכים נעשים בצורה כזו שהם ממוקמים על סף עור בריא מושפע. לאחר מכן מותקנים ניקוזים, שבאמצעותם מתבצעת שטיפה פעילה של אתר כזה. ואז הניקוז נשאר ליציאה טובה יותר של מוגלה. ההלבשה צריכה להיעשות לאחר הניתוח מספר פעמים ביום והאם צריכה לפקח על כך. האכלה של ילד כזה ממשיכה במצב רגיל עם חלב אם, אשר מספק הגנה טובה יותר עבור הילד.

על רקע התערבות כירורגית כזו, יש לבצע טיפול אנטיביוטי מסיבי. עכשיו מומלץ להשתמש אפילו שלושה אנטיביוטיקה עם ספקטרום פעולה שונים לטיפול, עם שניים מהם בשימוש parenterally (וריד), ואחד הוא entral (הקבלה ההשעיה). רק עם פעולות כאלה פעיל אפשר למנוע סיבוכים של דלקת השדים.

אלו הן הגישות העיקריות לטיפול בגודש פיזיולוגי ודלקת של בלוטות החלב אצל תינוקות.

בלוטות החלב בתינוקות נחשפים תמיד לפעולה של הורמוני מין עדיין ברחם, לעתים קרובות כל כך בתינוקות ניתן לציין את המצב הרגיל של הידוק החזה. זה לא גורם לכל סימפטומים אחרים של הילד, ולכן אינו דורש התערבויות נוספות. אבל עלינו לזכור כי עלולה להיות דלקת, ולכן כל אמא צריכה להיות קשובה לילדה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.