^

איך אסטרדיול להשפיע על הגוף שלנו?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מחקרים מאשרים כי ההורמון מקבוצת האסטרדיול של אסטרוגן מסייע לשרירי הלב לחזק, וללב לעבוד באופן פעיל יותר. אילו קבוצות של שרירים ואיברים עדיין מושפעות על ידי אסטרדיול וכיצד זה משפיע על תנועות הגוף והגוף?

trusted-source[1], [2], [3], [4],

איך אסטרדיול עובד על הגוף?

איך אסטרדיול עובד על הגוף?

אסטרדיול (ברמה הרגילה שלו בגוף) משפיע לא רק על מערכת הלב וכלי הדם, אלא גם את השרירים החלקים. שרירים אלה הם חלק שלפוחית השתן והמעיים. כלומר, את העבודה של איברים אלה גם תלוי בכמות אסטרדיול בדם.

הורמון זה גם שולט על השרירים של השלד. זה משפר את הניידות שלנו, מגביר את כוחו של רקמת העצם. מחקרים במרכזי ספורט מראים כי אם במהלך גיל המעבר האישה שולטת על רמת אסטרדיול בדם, יהיה לה שלד חזק יותר, לא תהיה נטייה לשבר.

כיצד משפיע אסטרדיול על תפקוד השרירים?

הודות אסטרדיול, כוח התכווצות שרירים משתפר, וזה עושה נשים אתלטי יותר בכושר. אם אסטרדיול משפיע על כוח ההתכווצות, אז את האפשרות של הרפיה מהירה יותר, יותר מדי.

זה נותן לאישה את ההזדמנות יותר רגוע לטפל במצבים מלחיצים, להתנגד ללחץ. אז, עייפות פוחתת ויכולת עבודה עולה. עם ההשפעה הפעילה של אסטרדיול המשקל אינו עולה, זה נשאר תקין.

תוצאות המחקר של השפעת האסטרדיול על עבודת השרירים הראו תוצאות מרשימות. מדענים ממדינת קולורדו האמריקאית מצאו שכוח דחיסת הידיים אצל נשים שבגיל המעבר גילם את עתודות האסטרדיול, גבוה יותר מנשים, ההורמונים לא לוקחים.

אסטרוגנים וספורט

ואם אסטרדיול הוא נלקח יחד עם ספורט, ההשפעה היא אפילו יותר. החזק מכל, כתוצאה ממחקר זה, היו נשים שהשתמשו בטיפול בתחליפי הורמונים ועבדו על סימולטורים.

מדענים Killlonen ג'נסן ובזמנים שונים של ניסויים עם הורמונים, נמצא כי אסטרוגן בשילוב עם פעילות גופנית אירובית משפרת את הדמות, מגדיל את מסת השריר ואת כמות השומן סביב המותניים והירכיים מפחית.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

אסטרוגנים ומשקל

נכון, המשקל לא קפץ שמאלה או ימינה, נשאר ללא שינוי. מדענים למדו מדוע. רקמת שומן היא 6 פעמים קל יותר מאשר רקמת שריר. וכאשר שומן בגוף הופך קטן יותר, ורקמת שריר - יותר, יש תחליף. והמשקל נשאר באותה רמה.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

מה עוד מושפע אסטרוגן?

בנוסף לכך, השרירים הולכים ומתחזקים, הכוח נעשה גדול יותר, העייפות מצטמצמת. אבל חוץ מזה, רקמות העצם גם מתחזקות. אבל אפקט זה נצפה רק במקרה של שילוב של פעילות גופנית וטיפול הורמונלי. כאשר אישה, בעת שעושה ספורט, אינה משתמשת בהורמונים, רקמת העצם מחזקת הרבה יותר לאט.

תכונה של המחקר היא כי נשים נוטות להשמנה תועלת מטיפול הורמונלי יותר. העובדה היא כי נשים אלה שיש להם יותר שריר ושומן יש חילוף הורמון פעיל יותר.

זה פשוט הסביר: יותר שומן ורקמת שריר, יותר אסטרוגן בהם. לכן, חילופי האסטרוגן פעילים יותר. בנוסף - העצמות והשרירים של נשים נוטה פיטום, חזקים יותר מאלו של עמיתיהם רזה שלהם. אבל נשים מלאות לאחר טיפול הורמונלי נוטות לעלות במשקל או פשוט לא לרדת במשקל, להישאר באותה קטגוריה משקל.

אסטרוגן ומחזור הווסת

הורמונים במהלך הווסת יכולים גם להשפיע על המשקל והתנועה של הגוף, כמו גם את הכוח של השרירים. ואת היכולת שלהם חוזה. זה הוכח על ידי ד"ר פיליפס 'מחקר, שנערך בשנת 1993. קבוצה של חולים מ 20 עד 30 שנים במהלך הביוץ ציין את כוח השרירים, גדל פעמים.

תן לנו להסביר: במהלך הביוץ בגוף את רמת הורמון אסטרדיול הוא גדל הרבה, חולים לקבל הזדמנות לחזק את גופם. אם בשלב זה לעסוק יותר ספורט, נפח השרירים הוא גדל הרבה, ואת כמות רקמת השומן פוחת.

באשר לתקופה של הווסת, כלומר, כאשר אישה יש דימום, ההורמון פרוגסטרון מדכא את רמת אסטרדיול. ואז כוח השריר אבד, אישה מרגישה חלשה, היא יכולה להיות שינויים במצב הרוח פתאומי, עייפות מוגברת.

הניסויים של ד"ר סאואר ב -1996 הראו כי עייפות כזו ושינוי בכוח ההתכווצויות נצפו במיוחד בירכיים ובאמות. ואפילו טיפול הורמונלי לא נתן תוצאות מיוחדות במקרה זה. הטבע סיפק תקופה זו עבור שאר הנשים, ולא לפעילות פעילה.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]

תכונות של עבודה של אסטרדיול

מחקרים מראים שכאשר רמת ההורמון של האסטרדיול בגוף נופלת, רקמת השריר הופכת קטנה יותר. כלומר, האישה נראית רזה יותר, עורה יותר אלכסוני. אבל, כאשר רמת אסטרדיול בדם משוחזר, מסת שריר משוחזר גם לנורמה. אותו משקל.

כתוצאה ממחקר מדעי, הוא גם הפך ידוע כי אסטרדיול פועל ישירות על השרירים. בשל נוכחותה, השרירים מוגנים מפני השפעתם של רדיקלים חופשיים (חומרים הגורמים להזדקנות). זה חשוב במיוחד בתקופה של פעילות גופנית פעילה (שחייה, אירובי, כושר, ריצה).

מדענים הגיעו למסקנה כי כאשר אנו מאבדים אסטרדיול, השרירים נוטים יותר להתמוטט. בנוסף, הם אפילו לא יכולים להתאושש עד לרמה של אסטרדיול מותאם.

שים לב כי על מנת השרירים לפתח בדרך כלל, הם צריכים יותר קלוריות מאשר שאר הרקמות. כאשר אנו מאבדים מסת שריר, שומנים נשרפים פחות יעיל, אדם יכול להתאושש. כדי להבטיח כי השרירים טובים, חזקים, ושומנים נשרפים באופן פעיל יותר, חשוב לקחת את ההורמונים הנדרשים ופעילות גופנית.

מהי רמת האסטרוגן שלך בגוף, בפרט אסטרדיול, ניתן לקבוע בעזרת בדיקות הורמון. עם הזמן, פנה האנדוקרינולוג להיות בריא! כיצד משפיע האסטרוגן על חילוף החומרים?

מחקרים על ההשפעה של האסטרוגן על הגוף מראים כי במהלך השיא בגוף שינויים בלתי הפיכים להתרחש. ו אסטרוגנים לתרום לשיפור של תהליכים רבים, כולל הפעלת מטבוליזם. איך זה קורה?

trusted-source[22], [23], [24]

במהלך גיל המעבר אשלגן אבד

זה הוכיח על ידי מחקר של מדענים אמריקאים בשנת 1991. כאשר לאישה יש תקופת שיא, רמת האשלגן בגוף הופכת הרבה פחות, וההפסדים האלה הם בלתי הפיכים. מדוע אשלגן הופכים קטנים יותר? בגלל רמת אסטרדיול, הורמון מקבוצת האסטרוגן, הוא איבד. ובגלל זה דיכוי של ייצור אשלגן.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29]

השפעת אסטרדיול על התפתחות השרירים והעצמות

בגלל זה, השרירים יכולים להתפתח רע, להיות מרופט ו רדום. בנוסף, אם אתה רוצה להשלים את הגוף עם אספקה של חומרים שימושיים, בגלל רמת נמוכה של אסטרדיול הם יהיו מעוכל היטב. אלה הם חומרים כגון מגנזיום, אשלגן ואבץ, שהם חיוניים לעבודה של איברים פנימיים.

אסטרדיול מסייע לחומרים אלו להיספג, ולהיעדרם או למינונים קטנים - להיפך. ללא אשלגן, מגנזיום ואבץ, המטבוליזם בגוף יהיה איטי, איטי, ואז שומנים יצטברו. מטבוליזם ירוד מאט גם את כוחו וצפיפותו של רקמת העצם, וגם משפיע לרעה על העבודה ועל התפתחות השרירים.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

השפעת אסטרדיול על כולסטרול

כולסטרול רע וטוב. הראשון יש השפעה שלילית על הגוף, השני - חיובי. אם רמת האסטרדיול בדם גבוהה, רמת הכולסטרול הטוב עולה גם היא, ורמת הכולסטרול הרע יורדת. ולהיפך: רמה נמוכה של אסטרדיול מעורר את הפעילות של כולסטרול רע, וכתוצאה מכך - מחלות שונות.

מחקרים מראים כי הרופאים כולסטרול עני לצפות בחולים אלה שמנים. לכן, יש לבדוק דם פעם בשנה אחת לשנה עבור רמות כולסטרול לעבור בדיקות הורמונליות. זה יספק הזדמנות לחדש את רמת אסטרדיול בזמן לנרמל את העבודה של האורגניזם כולו.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49]

השפעת אסטרדיול על הדם

כאשר אסטרדיול בדם אינו מספיק, רמת השומנים בתאי הדם עולה, במיוחד אצל נשים עם השמנת יתר. כתוצאה מכך, נשים כאלה נוטות יותר לפתח סוכרת, כי רמות הסוכר בדם גם גוברת.

רמה טובה ונורמלית של אסטרדיול בדם מפחיתה את תכולת השומן בדם, כמו גם את היווצרות הטרומבוס. אם אתם מגבירים את רמת האסטרדיול לנורמה, הימנעו מסיכון למחלות לב וכלי דם.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55]

אסטרדיול ושינה בריאה

האם שמת לב שלפעמים אתה לא ישן טוב, ואפילו גלולות שינה לא יכול לעזור הרבה? הפושעים של מצב מתיש זה לא נעים שוב יכול להיות הורמונים. אם אין מספיק אסטרדיול בדם - הורמון מין מקבוצת האסטרוגן - אדם בחלום אינו יכול לנוח במלואו. גם הצמיחה שלה מסיבה זו הואט באופן משמעותי למטה.

הגוף מייצר יותר פרוגסטרון, וזה הורמון יש את היכולת לדכא את הייצור של הורמוני גדילה. אבל איפה המשקל הנוסף?

העובדה היא כי הורמון הגדילה משפיע ישירות על איך השרירים גדלים ואם עודף שומן מצטבר. אם יש מספיק הורמון גדילה בגוף, אז עם צמיחה וגמישות של השרירים, לא יהיו בעיות.

ב התפתחות נשים מלא של הורמון גדילה באורגניזם הוא האט. לכן רקמת השומן שהם צוברים, ורקמת השריר לא מתפתחת. אפילו להיפך, הוא אבוד, ואז השרירים להיות איטיים ומרירים.

trusted-source[56], [57], [58], [59]

גיל המעבר ו הורמון גדילה

בתקופה שבה אישה מתחילה את התקופה לפני השיא, הרקע ההורמונלי שלה משתנה באופן דרסטי. אסטרדיול בגוף פחות, וזה מקטין את רמת הורמון הגדילה. ואז אנחנו מקבלים מצב מעניין: לא משנה כמה אתה משחק ספורט ומה עומס אתה לא נותן לעצמך, מסת שריר לא יגדל.

עצמות עדיין יישארו חלשים, ואת השרירים - מרופט. כלומר, ספורט ללא ההורמונים הנדרשים לא יביא כל תוצאה.

על פי כמה דיווחים, בזכות טסטוסטרון, מסת שריר של אנשים משני המינים גדל. אבל למעשה את העבודה הרגילה של השרירים יכולים לתמוך ההורמון הנשי אסטרדיול. הודות לו, מסת שריר בנוי, וחוץ מזה, שומנים עודפים נשרפים. זה כפוף לממש.

בנוסף, הודות אסטרדיול, את העבודה של האורגניזם כולו הוא מותאם, ולא רק פונקציות בודדות שלה ישתפר.

עם הזמן, להגדיל את רמת ההורמונים בגוף ולהישאר בריאים. איך משפיע האסטרדיול על מצב הרוח?

כדי תיאבון לא כל כך הרבה, והיתה לנו הזדמנות לשרוף שומן, אנחנו מנסים להגדיל את כמות הסרוטונין בגוף. מדוע וכיצד הורמונים יכולים להשפיע על מצב הרוח שלנו? בפרט, הורמונים מקבוצת האסטרוגן.

סרוטונין והמשקל שלנו

מחקר מדעי, שנמשך יותר משלושה עשורים, הראה תוצאות מעניינות. רמת הסרוטונין הנמוכה בדם של אדם גורמת למשקל עודף. בנוסף, חוסר הסרוטונין מוביל לירידה במצב הרוח, דמעות, עצבנות, חוסר יכולת לרכז את תשומת הלב. ואדם אחר עם רמת סרוטונין נמוכה מתחיל להרגיש כאב קטן מאוד. זה יכול להיות הפרעות במערכת העיכול, ספיגה העיכול של המזון.

הנפש משתנה גם: רעיונות אובססיביים יכולים להתעורר, שינה מופרעת, מצב הרוח יכול להיות כל כך רע, כי אדם לא רוצה שום דבר.

מדוע מתעוררות מצבים כאלה?

בכל שנה, אדם יכול להפחית את רמות הסרוטונין. אם אתה לא עוקב אחריו, כמובן, ולא לקחת את ההורמונים הנדרשים על פי המלצת הרופא. רמות הסרוטונין מופחת גם לעורר מתח מתמיד, חוסר שינה, תזונה לקויה, שימוש קבוע של אלכוהול, שימוש לא מבוקר של תרופות, בפרט - כדורי הרגעה.

תרופות מאלרגיות, אשר אנשים לוקחים כל הזמן במינונים גבוהים, יכול גם להפחית את הייצור של סרוטונין. השפעה שלילית על הייצור של סרוטונין גורם לעישון. מעשנים סובלים ממצבים במצב הרוח לעתים קרובות יותר מאשר אנשים אחרים.

קבוצות סיכון

בקבוצת הסיכון בקרב קורבנות חוסר איזון הורמונלי - נשים 45-49 שנים. בקטגוריה זו של נשים, עודף משקל ומצבים דיכאוניים עקב שינויים הורמונליים יכולים להתבטא באופן ברור במיוחד. יש להם רמה אסטרדיול נמוכה בהרבה מבעבר.

אצל נשים לפני גיל המעבר, מצב הרוח ומצב הבריאות להשתנות באופן דרמטי. הם מתקשים לשלוט בעצמם. נשים מודה כי הם מרגישים כמו רכבת הרים, וזה מפחיד.

איך הגוף של אישה לשנות במהלך גיל המעבר?

רק תחשוב: הגוף של אישה בתקופה זו יכול להתאושש, ואת התחושות - כדי לשנות. אישה זורק משהו בחום, ואז בקור. מצב הרוח יכול גם לנוע מתוך תחושה של אושר עמוק לאותו דיכאון חמור.

נקודה זו חשובה לא להחמיץ ויש צורך להתייעץ עם רופא על הטיפול בתחליפי הורמונים.

כיצד משפיעים ההורמונים על תפקוד המוח?

אם לגוף יש מספיק אסטרדיול, הוא יכול להשפיע על עבודתם של הורמונים אחרים שהמוח מייצר. זה משפיע ישירות על מצבי הרוח. אז, את ההשפעה של אסטרדיול על אנדורפינים, הורמונים ואסופרסין, אוקסיטוצין ווסופרסין.

זה מגביר תיאבון, בעוד מטבוליזם הוא עכבות. והאישה בהחלט משתפרת. בנוסף, בגלל ההשפעה הפעילה של ההורמונים על מרכזי המוח, המנגנון השולט בתיאבון מופרע.

אישה אינה יכולה עוד להסדיר את משקלה. זה מפחיד ומרגיז אותה. ואתה רק צריך לבדוק את רמת ההורמונים, לאחר שעבר בדיקות הורמונליות.

אסטרדיול ואנדורפינים

הורמונים אלה חזקים במיוחד בהשפעתם על הגוף של נשים בהריון. יותר מכל - בשבועות האחרונים. אז אנדורפינים, כמו אסטרדיול, בגוף של האם לעתיד זה די הרבה, יותר מהרגיל.

זה טוב כי התיאבון הוא כבר לא אכזרי כל כך, כמו אנדורפינים יש את המאפיין של הפחתת זה.

אבל כאשר אישה ילדה, רמת האנדורפין בדם יורדת באופן משמעותי. משמעות הדבר היא כי אישה מצב הרוח יכול לרדת באופן משמעותי - עד סימן קריטי. זו הסיבה מדוע נשים לעיתים קרובות יש דיכאון לאחר לידה.

הכול הורמונים, לא צרות של חיים. מצב זה ניתן להשוות עם הפסקת השימוש בסמים נרקוטיים. בתחילה האישה היתה מאושרת, ואז מקור זה נלקח ממנה - כמות האנדורפינים ירדה בחדות.

כמובן, אישה מגיבה עם דמעות, התקפות של תוקפנות, אז אדישות, סובל גלי חום, דאגות, סובל ממחלות הבטן.

זה מסתיים לא רק עם הפרעות נפשיות, אלא גם עם שינויים פיזיים. אישה קשה מאוד לרדת במשקל, אלא אם כן היא מחדשת את חוסר האנדורפינים. זה יכול להיעשות על ידי לקיחת הורמונים שנקבעו על ידי רופא, יחד עם ספורט.

עם הזמן, פנה גינקולוג ואנדוקרינולוג ולהיות בריאים.

trusted-source[60], [61], [62], [63], [64], [65], [66], [67], [68]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.