^

תיקון תזונתי של השמנה עודף משקל

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עקרונות בסיסיים של דיאטה לאנשים עם עודף משקל

בחירת המלצות תזונה של אדם עם משקל גוף מופרז, קודם כל, יש לזכור על אינדיקטור כזה חשוב כמו הפחתת התוכן הקלורי של דיאטה יומית.

בחולים עם משקל גוף מופרז והשמנת יתר, ציונים I-II מחושבים על פי הנורמה של 30-35 קק"ל לכל 1 ק"ג של משקל גוף אידיאלי, עם השמנת יתר בולטת יותר - 17-30 קק"ל לכל 1 ק"ג של משקל גוף אידיאלי.

עבור הרזיה מהירה, דיאטות קלוריות נמוכות מאוד משמשים 3-12 שבועות תחת פיקוח אשפוז:

 • ערך האנרגיה של 600-1000 קק"ל / יום;
 • תכולת חלבון גבוהה יחסית - 1.5 גרם / (kg-day);
 • כמות מספקת של ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן;
 • באופן מלא או חלקי להחליף את המזון הרגיל עבור מוצרים מיוחדים (קוקטיילים, מרקים, בריקטים).

הירידה במשקל היא בממוצע 1.2-2.0 ק"ג / שבוע אצל נשים, 2-2.5 ק"ג / שבוע אצל גברים.

דיאטות כאלה מוצגים עם BMI מעל 30 ק"ג / מ 2, טיפולים שמרניים יעילות אחרות, עם מוטיבציה גבוהה כדי הרזיה מהירה.

לכן גרסה כזו של גירוי פעיל של ליפוליזה מקובל במרכז הרפואה האסתטית.

trusted-source[1], [2], [3]

הגבלת כמות השומנים הרוויים והפחמימות הפשוטות

אין ספק שיש קשר בין קצב העלייה במשקל הגוף לבין הרכב המזון הנצרך. דיאטה גבוהה בשומן מגרה אחסון שומן, אבל לא להאיץ את המחשוף שלהם. התצהיר של טריגליצרידים ברקמת השומן כמעט אינו מחייב הוצאות של אנרגיה, ולכן חלק הארי של שומני מזון מופקד אדיפוציטים. חלקם של האנרגיה של שומנים במזון לא יעלה על 25%, כולסטרול מוגבל 100 מ"ג / יום. פחמימות, במיוחד bystrousvaivaemye, לעורר את שחרורו של אינסולין, אשר מקטין את התשואה של חומצות שומן חופשיות מ adipocytes ידי איון של lipase ולשפר triacylglycerol אחיזת תאי שומן על ידי הפעלת lipase ליפופרוטאין. כתוצאה מכך, הכמות שלהם חייב להיות מוסדר כראוי.

מאזן הולם של חומרים מזינים, ויטמינים, יסודות קורט

עם כל סוג של השמנה בגוף, יש כמעט תמיד גירעון של ויטמינים, microelements וחומצות אמינו. במצב זה, התגובה הפיזיולוגית של הגוף היא הפעלת מרכז הרעב, מה שמוביל לקלוריות מופרזת של הדיאטה.

כמות מספקת של פחמימות מורכבות (סיבים צמחיים). פחמימות מזויפות עשירות בויטמינים, מיקרו-מרכיבים; יש אינדקס גליקמי נמוך, כלומר, אינם אינסולין; הכלול בקטגוריה זו של מוצרים, סיבים צמחיים תורמת לשחרור של אנרגיה, הצמיחה של microflora במעי רגיל, נורמליזציה של תנועת המעי הגס, דטוקסיפיקציה.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

מחושב כראוי רכיב החלבון

כמויות מוגברות של חלבונים במזון דרושים למניעת גוף פירוק חלבון אנדוגני (שרירים בעיקר) תחת ערך אנרגיה הנמוך של הדיאטה ולשמור על הפעילות של אנזימים הליפוליטי. כמות החלבון בתזונה של אדם אשר מפחית משקל גוף צריך להיות 1.5 גרם לכל 1 ק"ג של משקל הגוף האידיאלי. חלבוני התווית ירידה מתחת 60 גרם ליום ב דיאטות עם ערך אנרגיה של קלוריות 1200 או פחות, כל עוד המחסור בחלבון תזונתי, מלבד האובדן של רקמת שריר, מה שמוביל להתפתחות של steatosis הכבד בחולים עם השמנת יתר כוללת מלח בתזונת הגבלה. מומלץ להמליץ למטופלים שלא להשתמש במלח שולחן בזמן הבישול, ובצלחת מוכנה ניתן להוסיף אותו בכמות מתונה - 2.5-5 גרם במהלך היום.

נפח הנוזל החופשי מוגבל רק על ידי אינדיקציה (פתולוגיה של מערכת הלב וכלי הדם). הנפח הממוצע של נוזלים חופשיים ליום צריך להיות 1.5-2.0 ליטר. על רקע דיאטה hyponatrial, אחד לא צריך לפחד המראה של בצקת. נוזל בתוך יום נלקח שברים קטנים, במנות קטנות, חשוב במיוחד הוא המלצה זו עבור הליכי ניקוז הלימפה. רצוי להימנע ממיצי פירות מתוקים הבהיר בגלל התוכן המשמעותי של סוכרים סינתטיים וטבעיים בהם. יש לזכור כי השימוש בנוזל יכול להפחית את תחושת הרעב, שכן מרכזי הצמא והתיאבון נמצאים בגרעינים המשויכים של ההיפותלמוס,

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

מצב צריכת חשמל

מומלץ לקחת ארבע פעמים ביום, מבלי להעביר את עיקר האנרגיה של הדיאטה לשעות הערב. במרווחים בין הארוחות, חטיפים אינם מסומנים, השימוש בנוזל ללא סוכר מותר. משטר כזה מקדם נורמליזציה של אינסוליןינזה ופעילות אנזימטית של האופנים של מערכת העיכול.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

העקרונות הבסיסיים של דיאטה עבור מתבגרים:

 • צריכת אנרגיה נאותה של צריכת הקלוריות היומית
 • צריכת מזון 4-5 פעמים ביום;
 • ויטמין ומינרלים;
 • את הכמות הנכונה של חלבון ברמה גבוהה;
 • היעדר השפעות "טראומטיות" על האיזון ההורמונלי.

מתבגרים (אנשים בגילאים 14 עד 18 שנים) מנוגדים באופן מוחלט לדבקות בדיאטות נוגדות קלוריות נמוכות, שכן זה משבש באופן משמעותי את המערכות האנדוקריניות. במהלך התקופה של צמיחה פעילה, פיתוח ופיתוח של איזון הורמונלי של הגוף הוא בעיצומו - בשלב זה שינויים חדים בתכולת הקלוריות הרכב איכותי של הדיאטה הם בלתי מתקבלים על הדעת. אורגניזם גדל והולך צריך הרכב הולם של ויטמינים, macronutrients, מספיק חלבון ברמה גבוהה כדי לבנות מסגרת שרירים. מספר הקלוריות מן המזון צריך להתאים את רמת הפעילות הנפשית והפיזית. אכילת נער צריך להיות תכופים, אבל מתון בנפח.

העקרונות הבסיסיים של דיאטה עבור אנשים מעל גיל 60:

 • ירידה בערך האנרגיה של הדיאטה ל 1500-1800 קק"ל ליום;
 • צריכת מזון 4-5 פעמים ביום;
 • השפעות על המערכת האנזימטית של העיכול;
 • מניעת סוכרת, הפרת ספקטרום השומנים בדם.

בעיה שמקשה על דיאטה עבור אנשים מעל גיל 60 היא מספר משמעותי של מחלות סומטיות, כגון יתר לחץ דם, סוכרת (בדרך כלל סוג II), hypercholesterolemia, osteochondrosis, arthrosis. במצב זה, דיאטות חמורות דל קלוריות הן גם התווית. התוכן הקלורי של הדיאטה צריך להיות מופחת לנורמה הפיזיולוגית. בהתחשב בפעילות מופחתת של אנזימי העיכול, דיאטה של אדם מבוגר לא צריך להכיל חלבונים בשר אדום, כי קשה לעכל בגיל זה. הדגש צריך להיות על דגים לא שמנים, מוצרי חלב חמוץ, חלבונים צמחיים. הנורמה חלבון יומי של אנשים בקטגוריה זו צריכה להיות 0.9-1 גרם לכל 1 ק"ג של משקל הגוף האידיאלי. יש לציין כי היעדר דיאטה המכסה חלבון יכול להוביל לירידה בתהליכים regenerative - תפקוד כבד יותר גרוע, לבלב, הזדקנות מוקדמת מופעל. לעיכול מרבי של מזון, תזונה של חולים בקטגוריה זו צריכה להיות גם תכופה, אך מתונה בנפח. יש צורך להפחית באופן משמעותי את מספר שומנים מן החי, סוכרים, מלח בתזונה לצורך מניעה וטיפול של מחלות לעיל.

דיאטות וגברים

במהלך השמנת יתר כמחלה יש הבדלים מסוימים אצל גברים ונשים, אשר בעיקר בשל אופיו של חילוף החומרים ואת התפלגות רקמת השומן אצל אנשים ממין שונה. לפני גיל ההתבגרות, בנים ובנות אין הבדלים משמעותיים בכמות ובאופי של בתצהיר רקמת השומן. עם תחילת תקופת ההתבגרות, ההבדלים מתבהרים. בגוף הנשי, אסטרוגנים ופרוגסטרון מפתחים את התפתחותם של רקמות השומן ב"מחסן "ההיקפי - אזור החזה והגוף התחתון. סוג של גלוטל-הירך של השמנת יתר נוצרת. בגוף הגברי, התצהיר של רקמות השומן הוא מרכזי - הצטברות הגדולה ביותר מתרחשת בבטן, סביב האיברים הפנימיים, ב omentum. סוג בטן-הקרביים של השמנה נוצר. הבדל משמעותי השמנה אנדרואיד הוא המבנה של הקולטן המנגנון של תא השומן. בסוג זה של השמנת יתר, קולטני בטא אדרנרגיים שולטים על קרום השומן, אשר יש רגישות גבוהה לתהליכים וגורמים המעוררים lipolysis. לפיכך, הפחתת משקל הגוף והפחתת נפח אצל גברים מושגת מהר ויציב יותר מאשר אצל נשים. בנוסף, אנדרואיד סוג השמנת יתר מתייחס hypertrophic, כלומר, כמות adipocytes לא גדל. עם מבחר מוכשר של טכניקה המפחיתה את נפח תא השומן, התוצאות נשמרות במשך זמן רב.

עם זאת, ישנם קשיים מסוימים. הם קשורים לעבודה על אזור בעיה כזה כמו הבטן. חומרת השומן התת עור, עובי רקמת השומן באזור זה, עומק מצעיו, נוכחות השומן הקרבי דורשים מינוי של דיאטה, שיטות חומרה ופעילות גופנית. את התפקיד של התרגיל בקושי ניתן לזלזל אם רקמת השומן נכלל במבנה של עכברים hypotonic.

הגורם להשמנה אצל גברים ברוב המקרים הוא תת-תזונה. עבודה, אורח חיים להוביל לצריכה מוגזמת של מזונות שומניים, משקאות אלכוהוליים. אופי במיוחד. אבל הפרה של עקרונות תזונה רציונלית בשעות הערב, היפודינמיקה הערב יש סוג של אלמנטרי בונה של השמנה, "בטן הבטן". למרות העובדה כי תרפיה דיאטה במצב זה הוא יעיל באמת, זה מאוד קשה לאלץ את הלקוח לקבל החלטה ופעל דיאטה. חבל! אחרי הכל, השמנת יתר לידי ביטוי אצל גברים, בנוסף מחלות obscheomaticheskih מוביל לירידה הפרשת הורמוני המין וכתוצאה מכך, לירידה של הליבידו, זיקפה, אי פוריות משנית. תפקידו של מומחה הוא לא רק המינוי הנכון והתנהלות של נהלים שמטרתם הפחתת משקל הגוף, אלא גם המניע את המטופל לשנות את אורח החיים ואת סגנון התזונה.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

"טרנדי" דיאטות

כיום, ישנם יותר מ 30,000 דיאטות בעולם. קוסמטיקאית העוסקת תיקון של דמות, צריך להיות חמושים עם הידע על דיאטות הפופולרי ביותר. אחרי הכל, הוא זה הוא להזהיר את המטופל של התשוקה שלו דיאטה, אשר יכול להוביל את הופעתה של פתולוגיה סומטית רצינית.

ימי פריקה

עבור חולים שאין להם את האפשרות לעבור קורס ארוך טווח של תיקון תזונתיים, רצוי לקבוע שיטת "זיגזג תזונה". פעם או פעמיים בשבוע, כדי לשפר את הפעילות של תהליכים מטבוליים ואת העבודה של המערכת האנדוקרינית, יש צורך למנות יום פריקה. והכי חשוב, יום זה בקנה אחד עם יישום של הליכים של אוריינטציה lipolytic. תכולת הקלוריות הממוצעת של דיאטה יומית יכולה לנוע בתוך 450-1000 קלוריות. ישנן אפשרויות להכנת תפריט של יום מחוץ חלבון, פחמימות, או מזון משולב. הבה נבחן כמה גרסאות של פריקת ימים.

יום הקפיר: 1.5 ליטר של דל שומן, 6-6 ארוחות ב 2-3 שעות חלבונים - 45 גרם, שומנים - 0.75 גרם, פחמימות - 57 גרם; 450 קק"ל.

יום הנבטה: 1.5 ליטר של חלב מקושק עבור 6-8 מנות ב 2-3 שעות חלבונים - 45 גרם, שומנים - 0.75 גרם, פחמימות - 57 גרם; 450 קק"ל.

יום curd: 600 גרם רזה, 50 גרם סוכר, 2 כוסות קפה עם חלב, 2 כוסות של ירך עלה הירכיים מחולק 4-6 קבלות. חלבונים - 108 גרם, שומנים - 3,6 גרם, פחמימות - 59 גרם; 703 קלוריות.

יום בשר: 360 גרם של בשר מבושל ללא שומן עם לקישוט של כרוב שטוף טריים או מרוכז עבור 4 ארוחות, 2 כוסות קפה עם חלב ללא סוכר ו 2 כוסות של מרק הירכיים עלה. חלבונים - 99 גרם, שומנים - 37 גרם פחמימות - 6.5 גרם; 764 קלוריות.

יום תפוח: 1.5 ק"ג תפוחים עבור 5-6 קבלות. חלבונים - 6 גרם, שומנים - 0, פחמימות - 170 גרם; 690 קק"ל.

יום אבטיח: 1.5 ק"ג אבטיח (ללא קליפה) עבור 5-6 קבלות. חלבונים - 14 גרם, שומנים - 0, פחמימות - 184 גרם; 570 קק"ל

יום מלפפון: 1.5 ק"ג מלפפונים טריים ל -5 ארוחות. חלבונים - 12 גרם, שומנים - 0, פחמימות - 45 גרם; 225 קק"ל.

צמחי יום 1.5 ק"ג של ירקות טריים (כרוב, גזר, עגבניות, קישואים, ירקות, פטרוזיליה, שמיר, חסה, תרמילי שעועית ירוקה עבור 5-6 ימים בתוספת סלטים בכל חלק של 5 גרם של חלבונים שמן צמחי. - 14 גרם, שומן - 30 גרם פחמימות - כ 180 גר 'על קלוריות 750 קלוריות.

יום דגים: 400 גרם של דג מבושל, 0.6-0.9 ק"ג של ירקות (כרוב, גזר, מלפפונים, עגבניות), 2 כוסות תה ללא סוכר עבור 5 ארוחות. חלבונים - 11 גרם, שומנים - 10 גרם, פחמימות - 64 גרם; 641 קק"ל.

מומלץ להשתמש בטכניקה של יום צום לא רק עבור אנשים הנמצאים במהלך תיקון חומרה של דמות, אלא גם עבור כל מי שאינם אדישים לבריאותם ואריכות ימים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.