^

תכונות של חמוציות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התכונות הכימיות של חמוציות הם מגוונים למדי, מה שמסביר את השפעת הריפוי שלה במחלות רבות.

ההרכב הכימי של חמוציות ניתן לייחס למוצרים ייחודי באמת. הוא משלב את התכונות של תרופה, קומפלקס ויטמין יקר מוצר מזון מעולה.

אם אתה לוקח את התכונות המעשיות של פירות יער, אז אוכמניות מוערכים, ומעל לכל, סוכרים וחומצות אורגניות, חומרים pectin וויטמינים למצוא אותו.

העושר של הרכב פירות החמוציות נקבע על ידי הויטמינים הכלולים בו. בו, ויטמין B, ויטמין K, ובמיוחד כמות גדולה של ויטמין C, אנו ממליצים לקרוא קצת יותר על חומרים אלה חמוציות בסעיף המתאים להלן.

ברי הצפון מאופיין ומגוון רחב של חומצות אורגניות, למשל: לימון, בנזואית, כינין, מאלית, ursolic, כלורוגנית, oleanolic, גמא-הידרוקסי-אלפא-ketobutyric ו אלפא-ketoglutaric. לפי כמות המכילה פירות יער, חומצת לימון מוביל, ואז כל האחרים ללכת. יש כמות קטנה למדי של חומצות אוקסלית ו succinic של חמוציות, אשר אינו משפיע במיוחד על תכונות מרפא שלה.

כדי סוכרים, אשר יכול "להתפאר" חמוציות, הם, מלכתחילה, גלוקוז פרוקטוז. בכמויות קטנות יותר, פירות אדומים מכילים סוכרוז.

סוכרי חומרים (פחמימות מורכבות מולקולארית קבוצה) המוצגים חמוציות כמו פקטינים (חומרים פעילים מבחינה הפיזיולוגית שיש תכונות מועילות עבור גוף האדם, כגון ehnterosorbentov - חומרים מחייבי פלט רעלים שונים ממערכת העיכול).

חומרים אחרים אשר גם הם שימושיים עבור גוף האדם ניתנים בתוך betaine חמוציות ו ביופלבונואידים - אנתוציאנינים leucoanthocyanins, קטצ'ינים, פלבנואידים, חומצות פנוליות.

ההרכב של חומרים מינרליים, אשר נמצא פירות של חמוציות, מזכיר את העושר ואת מגוון של הטבלה המחזורית (במובן הטוב של המילה). כנראה, קל יותר לומר אילו מינרלים אינם נמצאים בה, מאשר לתת רשימה ארוכה של אלמנטים מיקרו-מאקרו שימושיים לבני אדם.

אז, מה הם חומרים מינרליים חלק אוכמניות ולקבוע את תכונות הריפוי שלו? קודם כל, הם אשלגן וזרחן, סידן וברזל, מנגן מוליבדן, וגם נחושת. יש גם כמות מסוימת של יוד, מגנזיום, נתרן, בור, כסף, בריום, קובלט, ניקל, בדיל, עופרת, טיטניום, אבץ, כרום ואלומיניום חמוציות.

חמוציות נבדלת על ידי נוכחות של חומרים חנקניים וחומצה, כמו גם רכיבי צביעה. כמו כן נוכח פירות הם פירות יער phytoncides.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

תכולת קלוריות של חמוציות

חמוציות הן מזון דל קלוריות. במקורות מסוימים, תכולת הקלוריות של חמוציות לכל מאה גרם של משקל נמדדת על ידי עשרים ושש קילוקלוריות, באחרים - על ידי עשרים ושמונה.

אבל אי התאמה זו בדעות אינה משפיעה על העובדה שחמוציות אינן מאפשרות לקבל "קילוגרם" של קילוגרמים נוספים, אלא להיפך, תורמת לרגולציה של תהליכים מטבוליים ומשקל עודף.

אם אתה שם לב כמה וכמה מהכיל 100 גרם של חמוציות, אז אנחנו מקבלים את התוצאה הבאה. אין הרבה מים, לא רק כמה, אבל רבים כמו תשעים גרם. סיבים מיוצגים על ידי שני גרם של חומר, אפר - 0.3 גרם. מונו ודיסכרידים נמצאו בכמות של 3.6 גרם, שומנים - 1.36 גרם, פחמימות - 6.5 גרם וחלבונים - 0.07 גרם.

trusted-source[5], [6], [7]

תכולת קלוריות של חמוציות מיובשות

תכולת הקלוריות של חמוציות מיובשות, כמובן, שונה מן התוכן הקלורי של גרגרי טרי. וזה די משמעותי, כמה פעמים. אבל ראוי לציין כי זה לא משפיע בשום אופן על תכונות שימושיות של המוצר.

לכן, תכולת הקלוריות של חמוציות מיובשות הוא שלוש מאות - שלוש מאות ושמונה קילוקלוריות למאה גרם של פירות יער. יחד עם זאת, תכונות נוגדות החמצון של גרגרי יער, כמו גם תכונות bactricidal ו אנטי דלקתיות שלה, נשארים ללא שינוי. באשר הריכוז של חומרים מזינים, ב חמוציות מיובשות יהיו הרבה יותר ליחידה של המוצר.

תכונות שימושיות של חמוציות

חמוציות הם בעלי ערך רב לבריאות האדם. לדוגמה, התכונות המועילות של חמוציות מתבטאות ביכולתו של מזון זה לשמור על חסינות האדם בתנאים אקלימיים קשים. התמודדות עם אדם עם מחלות זיהומיות אפשרי בשל נוכחות של כמות גדולה של טנין, כמו גם ויטמינים. במקביל, ריכוז גבוה של טנין משפר את היעילות של תרופות המשמשות לטיפול במחלות זיהומיות.

אם אתה נוגע pectins הנמצאים cranberries, אז חומרים אלה יכולים למנוע את הכפל של pathogens. בנוסף, פקטינים נבדלים על ידי היכולת להסיר מן מלחי גוף האדם של מתכות כבדות מיותר, כולסטרול עודף.

לאור האמור לעיל, חמוציות נחשבים מוצר שימושי להפליא כי משפר את תכונות החיסון של האדם, כמו גם החיוניות שלו, ביצועים נפשיים ופיזיים. במקרה זה, את פירות המפעל יש את היכולת לשפר את התיאבון ואת הפרשת הלבלב. חמוציות מסייע במניעת אבנים בכליות, כי יש לו אפקט משתן חזק.

תכונה נוספת של חמוציות הוא היכולת של פירות יער כדי לחזק את הקירות של כלי להסדיר את תפקוד מערכת הלב וכלי הדם.

חמוציות יש תוכן גבוה של נוגדי חמצון, אשר להסיר "רע" כולסטרול מהגוף. נוגדי חמצון תורמים לעכב את ההזדקנות של הגוף, שהוא בעל ערך רב עבור המין הנשי.

בנוסף, החומרים הכלולים חמוציות יש תכונות אנטי דלקתיות, וזה טוב לטיפול הצטננות ומחלות אחרות עם אופי דלקתי.

המאפיינים הצפוניים של ברי ובמאפיינים אנטי-סרטניים שונים זה מזה, מה שהופך את המאפיינים שלה בעלי ערך רב בזמן הנוכחי לצמיחה מסיבית של מחלות אונקולוגיות.

משקאות של חמוציות הם גם מאוד שימושי. לדוגמה, מיץ חמוציות מקדם מרווה צמא טוב, כמו גם ירידה בחום הצטננות ושפעת.

רפואה אלטרנטיבית, גם מייחסת את היכולת של חמוציות להיות תרופה במקרים של הרעלה על ידי צמחים רעילים. כמו כן, עם הרעלת אלכוהול והרעלת מזון, חמוציות לבוא להצלה, הסרת התוצאות של תהליכים שליליים אלה.

מה יותר שימושי מאשר חמוציות או חמוציות?

אלה berries מרפא יש מאפיינים דומים, כמובן, הבדלים. נתחיל עם העובדה כי חמוציות ופרות שייכים לאותה משפחה של הת 'ר. ולגדול בקווי הרוחב הצפוניים של הפלנטה שלנו. לכל אחד מהגרגרים האלה יש גודל קטן, צורה עגולה וצבע אדום. הם אוהבים לאסוף כמו שימוש בהכנות הבית לחורף, כמו גם תרופה מרפא נגד כל המחלות.

ההרכב הכימי של גרגרים הוא דומה כמעט, אשר משפיע על תכונות דומות שלהם לטיפול במחלות שונות. בכל אחד מהגרגרים האלה יש חומצה בנזואית, המשמשת כחומר חיטוי טבעי ומסייעת להתמודד עם מחלות זיהומיות רבות. כמו כן, נוכחות של חומצה זו מאפשרת לך לאחסן פירות יער במשך זמן רב, ללא כל טיפול בחום, עד הקציר הבא.

טעם ברי שונה, גודל ומקום של צמיחה.

חמוציות אוהב "להתיישב" ליד ביצות ונהרות, על שטחים טחביים של הקרקע. Cowberry - תושב יערות מחטניים ומעורבים; טעים נחשב ברי מן היער מחטניים. חזותית, חמוציות ניתן לבלבל עם cowberry. למרות cowberry הוא קטן יותר מאשר "חברה" שלה בגודל, יש יותר צפיפות, ואת הפרי הוא שטוח מעט משני הצדדים. חמוציות הם גם גדולים יותר בגודל מבריק "ציפוי" מבחוץ.

חמוציות מאופיין בטעם חמוץ נעים, חמוציות הם יותר מתוק. ב חמוציות יש כ 3.4 אחוזים של חומצות שונות, סוכרים - 6 אחוזים. Cowberry יש תוכן חומצה נמוכה יותר - שני אחוזים, סוכרים - 8.7 אחוזים. בשל תכולת הסוכר הגבוהה יותר, lingonberry נחשב מוצר קלורי יותר מאשר חמוציות: יש ארבעים ושש קילוקלוריות.

ההרכב הכימי של חמוציות נדונה בפירוט קודם לכן. חמוציות הם לא נחות חמוציות בעושר התוכן של חומרים שימושיים. מ הויטמינים של cowberry זה יכול "להתפאר" ויטמינים A, C, B קבוצה, E. הרכב מינרליים נבדלת על ידי נוכחות של אשלגן וסידן, זרחן ונתרן, מגנזיום ומנגן, כמו גם ברזל. חומצות ברי הם מיוצגים על ידי benzoic, טרטרית, סליצילית, ursolic ואחרים. בפטריות יש כמות מספקת של פקטין וטאנינים, קטצ'ינים.

בשל הרכב כימי מעולה, ברי אוכמניות יש את המאפיינים הבאים:

 • antiscorbutic, בשל התוכן הגבוה של ויטמין C;
 • אנטי-ויראלי, אנטי-מיקרוביאלי ואנטי-פטרייתי, אשר ניתן להשתמש בהם בהצלחה למחלות מדבקות וקרות, כמו גם להפחית את הטמפרטורה הגבוהה;
 • דיאטטיס המתמודדים עם היווצרות אבנים בכליות, כמו גם עם בעיות וזיהומים של שלפוחית השתן והכליות;
 • נוגדי חמצון, המחזקים את הקירות של כלי הדם וקרום התא, מסיר רעלים שונים ורדיקלים חופשיים מהגוף; אשר יש משקם, אפקט התחדשות, וגם משפר את התפקוד של מערכת הלב וכלי הדם;
 • antihypertensive - לעזור להפחית את הלחץ לנרמל את הפעילות של הלב וכלי הדם;
 • אנטי-אריתומטית, שמתמודדת בהצלחה עם הטיפול בכל סוגי השיגרון ומחלות קשורות;
 • choleretic ו hepatoprotective, אשר משפר את הפעילות והמבנה של כיס המרה והכבד, תורם להסרת כולסטרול עודף מהגוף;
 • שיפור חילוף החומרים, אשר מסייע להתמודד עם מחלות מטבוליות, למשל, עם סוכרת דלקת הלבלב ב הפוגה;
 • לנטרל את השפעת הרעלים, למשל, עם הנגאובר אלכוהוליים;
 • ויסות הייצור של מיץ קיבה עם חומציות מופחתת.

האזהרה היחידה לאוהדים של שימוש חמוציות למטרות רפואיות היא כי ברי זה מסוגל לספוג חומרים רדיואקטיביים. לכן, אפילו לא לשים לב ברי אדום, גדל ליד המפעלים, כבישים גדולים וקטנים, בתי קברות. זה לא יהיה בדיחה להזכיר כי קניית או איסוף חמוציות צריך להיות dosimeter בהישג יד, שכן במקום השפעה שימושית מ "אכילה" אתה יכול לגרום נזק משמעותי לגוף שלך.

אז, הגיע הזמן לגלות, ומה יותר שימושי, חמוציות או lingonberries? אם אתה לא הולך לתוך כמה פרטים, אז חמוציות lingonberries יש בערך אותו ערך עבור הגוף. יש, כמובן, הבדלים בתכונות של פירות יער. לדוגמה, חמוציות יש השפעה רכה, וכתוצאה מכך, בהצלחה נלחם עם עצירות. לכן, הבחירה נשארת עבור הקורא, אשר berries לבחור עבור ההכנות הביתה וייצור של שיקויים מרפא.

מאשר להחליף חמוציות?

אז, אם אתה צריך להשתמש חמוציות, וזה לא בהישג יד עכשיו, אתה יכול לקחת אחרים berries במקום. למטרות רפואיות, מומחים ממליצים להשתמש cowberry. יש צורך לקרוא בעיון את רשימת האינדיקציות והתוויות נגד השימוש ברי זה. זה לא יהיה מיותר להתייעץ עם מומחים - רופאים ותזונאים.

השאלה "מה להחליף את חמוציות?" לפעמים discourages את עקרות הבית אם הם רוצים לבשל או לאפות קצת "טוב". ב מתכונים של כמה פשטידות פשוטות, חמוציות מסומן כמילוי. אמהות ונשים זהירות רוצה להתמכר תוצרת בית שלהם עם קינוח יוצא דופן, אבל פירות יער הם פשוט, ולא בהישג יד. מה לעשות במקרה זה? אתה יכול להשתמש חמוציות במקום חמוציות, דומדמניות אדומות ודובדבנים, כלומר, פירות יער שיש להם טעם חמוץ.

ויטמינים אוכמניות

כפי שנאמר קודם, חמוציות יש הרכב רב עוצמה ויטמין, אשר מאפשר באמצעות ברי זה לחזק חסינות למטרות רפואיות אחרות.

אז, מה יכול ברי אדום עגול ברי, תושב קווי הרוחב הצפוני, בבקשה אותנו? קודם כל, במילואים העשירים של ויטמין C. ותוכנו חמוציות שווות במספר האחסון בכור כזה של הוויטמין, כמו לימונים, אשכוליות, תפוזים, תות שדה.

שנית, חמוציות פירות מכילים כמות מספקת של ויטמינים B: ויטמין B1 (תיאמין), B2 (ריבופלאבין), B5 (חומצה פנטותנית), B6 (פירידוקסין), B9 (חומצה פולית) ו PP (B3 ניאצין או ויטמין ).

שלישית, ויטמין K נדיר ובעל ערך (phylloquinone) נמצא בחמוציות בכמויות כמו להתחרות עם כרוב ותותים - אחד המנהיגים מוכר התוכן של החומר הזה.

רביעית, יש ויטמין A של חמוציות.נכון, במקרה זה ברי לא יכול להתחרות עם מנהיגי מזון התוכן של ויטמין זה.

ובכן, וכמובן, לא לשכוח ויטמין E, אשר משפיע גם על תכונות הריפוי של גרגרי יער הצפוני הוא הכיל אותו בכמויות מקובלות.

לכן, ויטמינים בחמוציות הם חומרים שימושיים התומכים בגוף האדם, במיוחד במהלך שינוי העונה (בתקופת הסתיו באביב). זה גם צריך לזכור על חמוציות וקור בחורף, כאשר אדם צריך דחיפה חזקה ויטמין להתנגד כל מיני וירוסים וזיהומים.

תכונות טיפוליות של חמוציות

חמוציות הוא מיני המרקחת שנוצרו על ידי הטבע. תכונות הריפוי של חמוציות מתבטאות ביכולת של פירות יער לעזור בריפוי מהמחלות הבאות. אלה כוללים:

 • מחלות catarrhal;
 • ברונכיטיס ודלקת ריאות;
 • מחלות גינקולוגיות שונות;
 • מחלות של כדור גניטורינרי;
 • מחלת כליות;
 • גסטריטיס עם חומציות נמוכה;
 • קוליטיס;
 • דלקת הלבלב;
 • הפרות של תהליכים מטבוליים בבני אדם, למשל, השמנה.

חמוציות טובים כתרופה לא רק בצורה של פירות יער טריים, אלא גם משקאות מרפא. אלה כוללים פירות, מיץ ועירויים (הטוב מכולם עם דבש). הם יכולים לשפר את המצב עם המחלות הבאות:

 • מחלת יתר לחץ דם;
 • מלריה;
 • אנמיה;
 • שיגרון;
 • דלקת שקדים
 • טרשת עורקים;
 • עוויתות כלי דם;
 • כאבי ראש;
 • מימי

במקרים מסוימים, חמוציות כל כך יעיל כי המחלה נסוג בשל שימוש שיטתי ונכון של ברי שימושי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.