^

פסולת לדלקת הלבלב: נקניק, נקניקיות, כופתאות, פאטה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 03.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מבחר פסולת המזון לחולים הסובלים ממחלות דלקתיות של מערכת העיכול מוגבל מאוד. העובדה היא שהרבה פסולת בדלקת הלבלב יכולה לגרום להידרדרות חדה ברווחה. בכמויות קטנות הם רשאים להיכנס לתפריט רק בשלב ההחלמה, במהלך הרחבת התזונה. רצוי מאוד לקנות מוצרים כאלה ממוכרים או יצרנים מהימנים.

פסולת לדלקת הלבלב: מה יכול ומה לא?

קודם כל, הפסולת מתייחסת לחלקים הפנימיים והנמוכים של פגר החיה. קטגוריה זו כוללת את הכבד והכליות, הלב, המוח (כולל מח עצם), עטין וריאות, זנבות ואוזניים, בטן, ראש, עור וכו'.

על בסיס הפסולת מיוצרים עיקר הבשר וכמה מוצרים קולינריים. למשל, הכבד, הריאות והלב מתווספים למילוי של פשטידות, תבשילים, פשטידות ונקניקיות. כליות, לשון, רקמות רכות של הראש, העור, העטין משמשים להכנת מזון משומר, מוצרים מעושנים ונקניקיות. תוצרי לוואי רבים נכללים לעתים קרובות בפאטות, נקניקיות מהשורה השנייה וכבד, ובשריפה.

מחלקים כמו הלשון או מח העצם מכינים אפילו מנות של מסעדות גורמה: הן מוגשות עם עשבי תיבול, מחית פירות, רטבים ואפילו אגוזים.

תזונה תזונתית כרוכה גם בשימוש בשפכים. עם זאת, דלקת הלבלב היא מחלה, במיוחד "גחמנית" למזון. יתרה מכך, מוצרים אלו מכילים אחוז גדול של כולסטרול, דבר שאינו רצוי במיוחד במקרה של פגיעה בלבלב.

גסטרואנטרולוגים רואים רק בסוגים כאלה של פסולת כמו כבד עוף ולשון בטוחים יחסית לדלקת הלבלב. על מנת למנוע החמרה של המחלה, מותר לתת מוצרים אלה רק בשלב של הפוגה יציבה. אם אנחנו מדברים על נקניקיות, אז בדרך כלל עדיף לא להזכיר אותן בתזונה. אבל אם אתה בטוח לחלוטין באמינות היצרן, אז רק נקניקיות חלב בדרגה הגבוהה ביותר, נקניקיות סוכרתיות או רופאות מותרות - בשלב ההתאוששות ובכמויות קטנות.

עדיף להימנע מכל פסולת אחרת בדלקת הלבלב.

נקניק עם דלקת לבלב

נקניקיות רבות כיום, למרבה הצער, אינן מחזיקות מים: המרכיבים הסטנדרטיים שבהם נחשבים מזמן לא בשר, אלא תוצרי לוואי, חלבון סויה, עמילן וקמח (כולל עצם), כמו גם הרבה תוספים כימיים. מאוד מאוד קשה לבחור מוצר איכותי ועוד יותר דיאטטי לדלקת הלבלב. באופן עקרוני, השימוש בכל נקניק על ידי מטופלים חייב באישור רופא. קל לפגוע בבריאות, אבל ההתאוששות מדלקת הלבלב היא די מסובכת וארוכה.

איך בוחרים את הנקניק הנכון ואיך משתמשים בה?

 • התמקדות ביצרן, עד ביקור במפעל ומעקב אישי אחר איכות הייצור. לפעמים עסקים מסוימים מארגנים "ימים פתוחים" או מפרסמים סרטוני הדגמה באינטרנט. בנוסף, לעתים קרובות ניתן למצוא תוצאות של רכישות מבחן של נקניקיות מיצרנים ידועים שונים.
 • מוצר איכותי לא יהיה זול ולא יכול להיות בעל חיי מדף ארוכים (באופן אידיאלי, הוא 1-1.5 שבועות).

אם אפשר, עדיף לבשל נקניק בבית: אז תדעו בדיוק מאילו מרכיבים היא מורכבת ומה איכותם. מפסולת, אתה יכול להוסיף לו כבד עוף, לשון.

מוצרי נקניק מהחנות - אפילו הרכב מצוין - אסור לצרוך לעתים קרובות ובכמויות גדולות. נסה לאכול חתיכה קטנה: אם השימוש בו אינו גורם לתסמינים שליליים, אז אתה יכול לאכול את המוצר 1-2 פעמים בשבוע, לא יותר מ-50 גרם.

נקניק מבושל עם דלקת לבלב

יש אגדות על איכות הנקניקייה המבושלת הנוכחית: ממנה רק היא אינה מופקת, והפסולת שבה מהווים את הסכנה הפחותה. אבל במהלך תקופת ההקלה המתמדת של המצב, אתה יכול לקחת סיכון ולנסות לבחור מוצר איכותי באמת. הבחירה צריכה להיעשות אך ורק בין מוצרי פרימיום - ככלל, אלו הן נקניקיות דוקטור, סוכרת וכו'.

למה אתה צריך לשים לב:

 • קרא את ההרכב, הימנע באופן קטגורי ממוצרים עם תכולה גבוהה של תוספים כימיים, כמו גם עם אחוז גבוה של תוצרי לוואי;
 • מצא את תאריך השחרור על האריזה, זכור - המוצר חייב להיות טרי;
 • אל תקנו נקניקיות ורדרדות בהירות, שכן לבשר מבושל טבעי ואפילו לפסולת, ככלל, יש גוון אפרפר.

אם הצלחתם למצוא מוצר איכותי ללא "כימיה", חלבון צמחי ושפך, אז גם במקרה זה אסור להתעלל בו. השימוש בנקניק מבושל אפשרי רק עם שקיעה מתמדת של סימפטומים, בכמות של לא יותר מ 50 גרם בכל פעם, 1-2 פעמים בשבוע. באופן טבעי, זה בלתי אפשרי לחלוטין לטגן פרוסות נקניק, להכין מהם כריך עם חמאה.

נקניקיית רופא לדלקת לבלב

בימי ברית המועצות, הרעיון של נקניקיית רופא הושווה למזון דיאטטי טיפולי: מוצר נקניק זה לא הכיל לא רק כימיקלים, אלא גם תוצרי לוואי, שכן הוא הופק בהתאם לכל הדרישות של GOST ונועד במקור לשימוש על ידי אנשים עם בעיות במערכת העיכול. האם הרכב הנקניק של הרופא השתנה מאז, והאם זה מותר לדלקת לבלב?

עד היום, נקניקיות בשם "דוקטור" מיוצרת כמעט על ידי כל מפעלי עיבוד הבשר המוכרים והמעט מוכרים. ולא כולם מייצרים מוצר ממש איכותי, כי בתנאים הכלכליים הנוכחיים זה פשוט לא משתלם.

בהתחשב בכך שגסטרואנטרולוגים אינם ממליצים על שימוש בנקניקיות בשל נוכחותם של פסולת ורכיבים מזיקים אחרים בהם, אז יש לגשת באחריות רבה לבחירה של מוצר דיאטטי כזה. קרא את ההרכב, למד עוד על היצרן, קרא ביקורות ותוצאות רכישת בדיקות. זה טוב אם אתה יכול למצוא נקניקיית רופא איכותית, אבל גם במקרה זה ניתן לצרוך אותה רק בשלב ההחלמה, לא יותר מכמה פעמים בשבוע, במנה שאינה עולה על 50 גרם.

האם אפשר לאכול כופתאות עם דלקת לבלב?

כופתאות - אפילו תוצרת בית, עם בשר וללא פסולת - הם מזון כבד למדי ללבלב חולה. קודם כל, השילוב של בשר ובצק מצריך ייצור מוגבר של אנזימי עיכול, מה שלא טוב בכלל עם דלקת הלבלב. אם אתה מזניח את המלצתם של תזונאים ומשתמש בקביעות בכופתאות לדלקת לבלב, אז אתה יכול לעכב באופן משמעותי את תהליך התאוששות האיברים, או להשיג התקדמות נוספת של המחלה.

זה לא כל כך חשוב איזה סוג של מילוי יש לכופתאות - זה יכול להיות בשר טחון, או אפילו פסולת בצורת כבד: נוכחות בו זמנית של חלבון מן החי ובצק מבושל משפיעה לרעה על מערכת העיכול.

כופתאות מתוצרת תעשייתיות מסוכנים אפילו יותר. לרוב, הם מורכבים מחלבון צמחי (חלבון סויה), וכן כל מיני חומרים משלימים (משפרי טעם, תוספים ארומטיים וכו').

אם אתה באמת רוצה כופתאות, אז אתה יכול להציע לחולה עם הפוגה יציבה של דלקת הלבלב לאכול כמה חתיכות תוצרת בית, בעוד את קליפת הבצק יש להניח בצד. בשלב של החמרה של המחלה, השימוש במנטי, כופתאות אסור בהחלט.

מחית תינוק לדלקת לבלב

מזון לתינוקות - כלומר מגוון של דגני בוקר לתינוקות, מחיתות ותערובות - מסווג לעתים קרובות כמזון דיאטטי. בדרך כלל אנחנו חושבים: אם זה אפשרי לילד קטן, אז זה אפשרי למבוגר, גם אם הוא סובל מדלקת לבלב. האם זה נכון?

המוני ירקות או פירות לילדים הם נושא נפרד לדיון. כרגע, בואו נדבר על פירה כאלה, המוכנים על בסיס בשר או פסולת.

כמובן שפיסות בשר או כבד מרוסקות המיועדות למזון תינוקות תמיד עדיפות על קופסאות שימורים רגילות "למבוגרים". חלק מהצנצנות מכילות בנוסף למוצרי בשר גם ירקות - למשל ברוקולי או קישואים, או בעלות הרכב ויטמין עשיר. אבל היצרנים שונים, ולא כולם ממלאים אחר ההמלצות של רופאי ילדים ותזונאי ילדים. לדוגמה, המוצר עשוי להכיל תוספים מלאכותיים, צבעים, חומרי טעם וריח, חומצות. לכן, לפני בחירת מחית בריאה (הן לחולה עם דלקת הלבלב והן לילד), עליך לקרוא שוב בעיון את הרכב המוצר. באופן אופטימלי, זה צריך להיות מיוצג על ידי בשר (הודו, עוף, וכו ') או פסולת (כבד), אורז או קמח אחר (תירס, כוסמת), שמן צמחי ומלח. ניתן לכלול פירה זה בתזונה לדלקת בלבלב, אך לא לעתים קרובות מדי: למשל, נוח לאכול צנצנת כזו על הכביש כשאין דרך לאכול מזון דיאטטי טרי. במקרים אחרים עדיף להעדיף בישול ביתי איכותי.

פאטה עם דלקת לבלב

פאטס מתעכלים בקלות רבה יותר מחתיכות שלמות של בשר או פסולת, ולכן, בהרכב הנכון, ניתן לכלול אותם בתזונה של חולה עם דלקת הלבלב. מה הכוונה בהרכב נכון? הפטה צריך להיות מורכב ממרכיבים שאינם מעמיסים על הלבלב.

 • אין להוסיף שומן, כולל בשר שומני, שומן חזיר, קישוטים, לב.
 • אתה לא יכול להשתמש כבש, חזיר, עגל.
 • אין לטגן את מרכיבי הפטה, אלא רק לבשל או לאדות.
 • אתה לא יכול להוסיף חמאה או מרגרינה: במקום זה משתמשים בחלב רזה, דגנים, קמח, חלבון ביצה וירקות מבושלים.
 • אין להוסיף פטריות, תבלינים, בצל, שום.

כמובן, אין להציע פאטה תעשייתית לחולה עם דלקת לבלב. המנה מוכנה בבית, מבשר, דגים או ירקות איכותיים. ניתן להשתמש בשפכים כגון לשון, כבד (בכמויות קטנות).

פאטה תוצרת בית נאכל טרי אך ורק (כלומר מיד לאחר הבישול) עם דלקת בלבלב, בכמות של לא יותר מ-25 גרם למנה. המנה לא נצרכת לעתים קרובות - 1-2 פעמים בשבוע בשלב של הפוגה יציבה.

האם אפשר לאכול נקניקיות עם דלקת לבלב?

נקניקיות שונות: לא בכדי חלונות ראווה "מתפוצצים" ממגוון. איך לא להתבלבל ולבחור את המוצר הנכון המותר לדלקת לבלב?

נקניקיות שונות לא רק בקטגוריית המחיר, אלא גם במגוון ובאיכות. ככל שהמוצר זול יותר, יש בו יותר פסולת ורכיבי צד שלישי (ולפיכך, יש פחות בשר, או בכלל).

הרוב המכריע של התזונאים לא ממליצים על שימוש בנקניקיות כלשהן לדלקת לבלב, מכיוון שסביר להניח שהם לא יועילו, אבל יש הרבה נזק. אך ישנם מקרים בהם החולה עדיין רוצה לטעום מהמוצר, אך אינו יודע כיצד למזער את הנזק שלו. למה כדאי לשים לב:

 • נקניקיות מכילות אחוז גבוה של מלח, אשר מגרה את מערכת העיכול. כדי להפחית מעט את תכולתו, יש להרתיח את המוצרים במים, ולא לחמם במיקרוגל, לאפות או אפילו לאכול גולמי.
 • עם דלקת הלבלב, תיאורטית מותר להשתמש רק בנקניקיות מהדרגה הגבוהה ביותר, המתאימות לקטגוריית המוצרים התזונתיים. למרבה הצער, רוב מוצרי הנקניק מכילים בעיקר תוצרי לוואי בצורת סחוס, עורות ואפילו עצמות, וכן אחרים, לרבות רכיבים מלאכותיים, ולכן יש להקפיד במיוחד על בחירת מוצר מתאים.
 • ככל שרשימת המרכיבים בנקניקיות קטנה יותר, כך ייטב. שפע התוספים ממקור לא ידוע הופך את המוצר לבלתי ישים עבור דלקת לבלב.
 • נקניקיות לא צריכות להכיל תבלינים ותבלינים חמים, לכן כדאי לשים לב לסוגים תזונתיים וסוכרתיים של מוצר זה.

עם החמרה של דלקת הלבלב, כל נקניקיות, אפילו תזונתיות, אסורות. הוספה של סוגים מסוימים של מוצרים אפשרית לא לפני 10 שבועות לאחר היעלמות תסמיני המחלה. אבל גם במקרה זה, נקניקיות נצרכות לא יותר מפעם או פעמיים בשבוע.

מקלות סרטנים לדלקת לבלב

מקלות סרטנים הם מוצר ספציפי שמוכר לכולם, אך מעטים יודעים ממה הוא עשוי בעצם. אם לשפוט לפי המחיר, אנחנו כבר יכולים להסיק שבהחלט אין בשר סרטנים במקלות כאלה. אבל מאיפה מגיע טעם כה עדין של פירות ים, צבע לבן כשלג וארומה נעימה?

למרבה הצער, כמעט שום מרכיב במקלות סרטנים לא נכנס לקטגוריה של מזון בריא. הנה רשימה לדוגמה:

 • דג טחון הנקרא "סורימי" (באופן אידיאלי פילה של דגי אוקיינוס, אך ברוב המקרים אנו מוצאים במקום פסולת דגים טחונה רגילה ושטופה שוב ושוב);
 • חומרי טעם וצבע (יכולים להיות טבעיים וכימיים כאחד);
 • החלק החלבון של ביצי עוף;
 • עמילן וחומרים מעבים אחרים;
 • שמני ירקות;
 • סוכר ומלח;
 • חומרים מייצבים ומשמרים;
 • חלבון סויה.

מה אומרים גסטרואנטרולוגים על מקלות סרטנים? לטענתם, השימוש הקבוע בפסולת זו אינו רצוי מאוד אפילו עבור אנשים בריאים, ועם דלקת בלבלב היא אף יותר התווית נגד: אין לצרוך מקלות בשום צורה, בשום כמות, ללא קשר לשלב המחלה.

מיונז לדלקת לבלב

תבשילים המבוססים על פסולת מתובלים לרוב בכל מיני רטבים ורטבים: לפעמים זה הכרחי כדי להסתיר טעם לוואי לא רצוי, או להיפך, כדי להפוך את המנה לעשירה יותר. מיונז הוא ללא ספק הרוטב הפופולרי ביותר כמעט בכל המדינות הפוסט-סובייטיות. היא משתלמת, ניתנת לרכישה בכל מכולת וטעמה מתאימה לשימוש כמעט בכל מנה: היא מתווספת לסלטים, בשר ודגים, משלימה בצורה מושלמת תוספות, מנות קרות וחמות ואפילו כריכים.

באופן פרדוקסלי, כולם יודעים שמיונז מזיק. ובכל זאת, הוא ממשיך לשמש בכל מקום - כולל חולים הסובלים מהפרעות עיכול. לפיכך, נגרם נזק רב הן לקיבה והן ללבלב: מיונז בדלקת הלבלב אסור בהחלט, כמו גם מזון מעושן או אלכוהול.

מהי הסכנה?

 • מיונז הוא בעיקר מוצר שומני. הוא מכיל בדרך כלל כ-60-70% שומן. הסוגים המכונים "דיאטטיים" של הרוטב הזה עשויים להכיל כמות קטנה יותר ממנו - כ-40-50%, אך גם נתון זה נחשב גבוה. כתוצאה מהשימוש במוצר כזה אצל אנשים עם דלקת לבלב, המצב מחמיר באופן מיידי: מתרחשים בחילות, כאבי בטן ושלשולים.
 • כל מיונז, כולל תוצרת בית, כולל מרכיב חומצי - זה יכול להיות חומץ או חומצת לימון, המגרים את הרקמות הריריות של איברי העיכול. זה יכול להוביל להחמרה חדה של המחלה.
 • בנוסף לחומצה, גם מרכיבי רוטב אחרים, כמו תבלינים וחרדל, משפיעים על גירוי. חומרים מגרים נוספים הם גוון, עיבוי, ייצוב, שימור, חומרי טעם וריח וכן משפרי טעם וחומרים מתחלבים. תוספים כאלה גורמים לכשל בחילוף החומרים התוך תאי, מעכבים גורמים תאיים מגנים, מעכבים התאוששות וממריצים התפתחות תהליכים דלקתיים.

תזונאים אומרים כי לאחר אכילת מיונז, גל חדש של החמרה של דלקת הלבלב כמעט מובטחת. אפילו אנלוגים תוצרת בית של רוטב זה לא צריכים להיכלל בתזונה - הם לא פחות שומניים, מכיוון שהם מוכנים על בסיס שמן צמחי, ומכילים גם חומצות - למשל מיץ לימון.

לכן, מומחים ממליצים לא להתנסות בבריאות: יש לבחור בזהירות איברים עם דלקת בלבלב, ויש לנטוש לחלוטין רטבים - כולל מיונז. הבריאות הכללית של האורגניזם כולו תלויה גם באיכות התזונה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.