^

מה קורה בגוף כאשר רמת הגלוקוז עולה?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאשר רמת הגלוקוז בדם עולה, האינסולין מיוצר. חומר זה מסייע לגלוקוז לעבור מדם לרקמת השריר. כאשר אינסולין מבצע תפקיד חשוב זה, רמתו יורדת בחדות לנורמה.

כשאישה מזדקנת

... אינסולין כבר לא יכול למלא את תפקידו כמו גם בעבר. קולטני אינסולין נחלשים, הם כבר לא יכולים לקשור גלוקוז ולשאוב אותו בכל הגוף.

ואז רמת האינסולין אינה יורדת לאחר מילוי תפקידו. יתר על כן, זה משפיע על גלוקוז רע מאוד, במילים אחרות, הוא מועיל ממנו.

רמת הגלוקוז בגוף נשארת עדיין גבוהה, במיוחד לאחר אכילה. מצב זה מגיב מיד למוח, אשר שולח איתותים לבלב, כך שהוא מייצר יותר אינסולין לעיבוד ודיכוי רמת הגלוקוז.

ואז תאי הגוף והדם מלאים באינסולין, הוא הופך להיות הרבה יותר, הרבה יותר מהרגיל. הוא מספק גלוקוז לתאים, ורמת הדם שלו מופחתת באופן משמעותי.

היפוגליקמיה חוזרת

זה התגובה רופאים קוראים היפוגליקמיה חוזרת. זהו מצב שבו רמת הסוכרים בדם מופחתת באופן משמעותי. מתוך זה, אדם מרגיש התקפי רעב אכזרי, הוא יכול להקיא, על המצח ועל גשר האף מעשה זיעה, סחרחורת, פעימות לב מואצת, תחושה שהלב צץ.

מצב זה ניתן לעצור רק לזמן מה, לאכול ממתקים וקמח. ואז הכל מתחיל שוב.

בגלל רמת גלוקוז מוגבה אדם מרגיש איטי, שבור חלש, במהירות מתעייף, לא לישון טוב. ושוב - מעגל קסמים: האינסולין הופך יותר, גלוקוז - פחות. ואז האדם שוב יש זיעה קרה וכל הסימפטומים האחרים המפורטים לעיל.

אם האישה נמצאת בתקופה שלפני גיל המעבר

... זה יכול להיות גם לקוי על ידי שינויים במחזור החודשי. קיים יחס לא נכון של הורמונים וכתוצאה מכך מצב בריאותי ירוד.

אם אישה מצאה את כל התנודות במצב הרוח ותסמינים אחרים בחדרה, הגיע הזמן לראות אנדוקרינולוג לייעוץ. אל תכתוב את מצבך רק עבור עייפות וחיים בלחץ מתמיד.

על ידי סימן זה נוסף, אתה יכול לקבוע אם אישה יש התנגדות אינסולין, כלומר, התנגדות אינסולין. קודם כל, אתה צריך למדוד את המותניים. אם המותניים שלך הוא יותר מ 83 ס"מ, אז זה הזמן להישמע אזעקה ולבצע בדיקות עמידות לאינסולין רמות גלוקוז בדם.

מהי התנגדות לאינסולין?

עודף אינסולין בדם גורם לעלייה בפיקדונות השומן ועלייה במשקל. גלוקוז זה מאוחסן בצורה של שומן, במקום לתת לך אנרגיה לכל החיים.

עם עמידות לאינסולין, חומר זה אינו מסוגל עוד להעביר גלוקוז לתאי שריר, ואז יש תיאבון חד - יותר מהרגיל. נראה כי אדם הוא undernourished, אבל זה לא.

בנוסף, גלוקוז, לא חודר לתאים, אבל נשאר בדם, לא נותן לגוף מספיק אנרגיה חיונית. ואז מתעורר מצב פרדוקסלי: יש הרבה גלוקוז בדם, אבל אתה עדיין רוצה לאכול באכזריות. ואתה אוכל: קשה מאוד להילחם ברעב. אז, אתה משתפר.

במקרה זה, גלוקוז עם עודף של תאי שומן, ואת כמות השומן בגוף עולה. אבל התאים דורשים "דלק" שוב ושוב. הם מקבלים אותו, מתחלקים וצומחים. כאן כאשר נשים ב חוסר רגישות לאינסולין נראה משקל מיותר. למרות שאתה למזער את הקלוריות בתפריט שלך.

השפעות עמידות לאינסולין

 1. היחלשות החסינות
 2. פתיחות לזיהומים וצטננות עקב חסינות חלשה
 3. הצטברות רקמות השריר בתוך קירות העורקים, בגלל מה זרימת הדם מאטה, ודם לא הולך לאיברים הפנימיים רע, מונע מהם חומרים שימושיים.
 4. לוחות בעורקים, מה שמגדיל את הסיכון להתקפי לב
 5. טסיות (תאי דם) מתחילים להיצמד יחד, מה שמגדיל את הסיכון לקרישי דם.

אתה כבר הבנתי כי עם עלייה ברמת הגלוקוז בדם, אדם מסתכן לא רק עלייה במשקל עודף - בעיות חמורות עם כלי הדם והלב עלול להתחיל. זה מאוד סביר להתרחשות התקף לב או התקף לב אחר.

מצב זה הוא החמיר על ידי הופעתה של תסמונת שנקרא X.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

תסמונת X

זוהי מחלה מורכבת אשר קשורה להפרעה מטבולית. לעתים קרובות זה משפיע על נשים. תסמונת X היא עדיין חמישייה קטלנית. כלומר, רכיבים קטלניים שלה הם כדלקמן.

 • רמת אינסולין מוגברת
 • חסינות אליו
 • לחץ דם גבוה
 • עלייה במשקל (במיוחד באזור המותניים והמותניים)
 • כולסטרול מורם
 • שיעורים גבוהים של טריגליצרידים
 • ברמת ההתנהגות - חרדה מוגברת, שינה חסרת מנוח

תסמונת X במילים אחרות נקראת גם תסמונת W, אבל השפעתה היא הרבה יותר צר - מחלה זו מוגדרת על ידי הרופאים כמחלה של נשים. הסימפטומים של זה זהים כמו בתסמונת H.

כיצד למנוע חסינות לאינסולין?

אם לאישה יש מספיק אסטרדיול (הורמון נשי) בגוף, ההתנגדות לאינסולין תגיע לפחות פחות. הסיבה לכך היא אסטרדיול יש את היכולת לשפר את התגובה של תאים לצריכה של אינסולין בהם.

אבל הבעיה היא: כאשר ההתנגדות אינסולין מתפתח, זה משפיע על העבודה של השחלות, אשר, מסתבר, יש קולטנים אינסולין בפנים.

אינסולין, הנעים בתוך השחלות, משנה את ההורמונים שהשחלות מייצרות. לדוגמה, אנדרוגן מתחיל להיות מיוצר יותר אסטרדיול, הורמון הנשי. בטא אסטרולה, אשר יש את היכולת להשתתף בשליטה במשקל, הוא מקבל יותר.

כאשר אנדרוגן בגוף הנשי הוא יותר מדי, רמת הגלוקוז הופך להיות מאוד קשה לשלוט. האינסולין מופק עוד יותר, כמו משקעי שומן.

בעיה כזו יכולה להתרחש בכל גיל, אפילו אצל נשים מתחת לגיל 30.

אישה בגיל המעבר ואינסולין

חוסר איזון כזה של הורמונים, כפי שתיארנו לעיל, יכול להתרחש אצל נשים לאחר תחילת גיל המעבר. יש להם הרבה אנדרוגנים בגוף, אסטרדיול הוא קטסטרופלי קטן, טסטוסטרון כבר לא מבצע את הפונקציות מועיל שלה.

בשל העובדה כי אנדרוגן מדכא את הפעולה של ההורמונים הנשיים, זה הופך להיות יותר מדי, הפקדות שומן מצטברים והאישה מתאוששת.

וזה משקל כבר קשה לשלוט. שומנים שומניים בעיקר להתעורר המותניים והבטן, ואת הדמות של אישה הופך להיות יותר כמו של גבר.

אם אישה עדיין על דיאטות, הלבלב מתחיל לייצר עוד יותר אינסולין. זה תורם לעובדה כי שומנים ממשיכים להיות מופקדים, ואפילו על קירות האיברים. זה מה שנקרא שומן הקרביים, אשר לא בולט מאוד בהתחלה צורות צורה, אך מגדיל באופן משמעותי משקל מוביל בריאות לקויה.

יחד עם זאת, עמידות האינסולין של הגוף הופכת ליותר ויותר ניכרת.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

כדי למנוע מצב זה, עליך לבצע את הפעולות הבאות

 • לאכול באופן קבוע בחלקים קבועים
 • לא אוכלים הרבה בערבים - זה מוביל לעלייה ברמות האינסולין בדם ופקדות שומן הנובעות
 • אין לאכול מזונות עם הרבה פחמימות (מתוק, קמח) - זה מגביר את רמת האינסולין
 • לכו לספורט

ו, כמובן, להיות בטוח כדי להיבדק על ידי רופא - זה ייתן לך את ההזדמנות לראות את התמונה המלאה של הבריאות שלך

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.